Strona główna
 


 

     

Portal dla kobiet

Strona główna FORUM Konkursy Album Kontakt
Znajdź firmę Dodaj wizytówkę firmy Szukaj lekarza Dodaj gabinet lek. Dam pracę Szukam pracy Reklama


Pociechy
Wielofunkcyjny jak plecak–nie warto oszczędzać!
Zakup plecaka to jedno z najważniejszych i wcale nie najłatwiejszych zadań przed rozpoczęciem roku szkolnego. W przeciwieństwie do innych przyborów szkolnych, przy jego wyborze nie powinno kierować się wyłącznie ceną. Dlaczego?

 


Rodzice chcieliby, aby szkolny plecak był możliwie tani i służył dziecku jak najdłużej. Dla dorastającej osoby z kolei liczy się przede wszystkim wygoda i wygląd – w końcu to on będzie nosił go codziennie na plecach. Jak pogodzić oczekiwania jednych i drugich? Dlaczego warto przeznaczyć na jego zakup większą kwotę? Jakie cechy powinien mieć plecak na każdą okazję?


 


Nieoczywista ekonomia


Mając do wyboru plecak za 100 zł a za 400 zł, większość rodziców natychmiast wybiera tańszy. Tymczasem w tym przypadku nie zawsze „mniej znaczy więcej”. Po pierwsze, gorszy jakościowo model może i kosztuje mniej, ale będzie służył krócej. I nie jest to kwestia wyłącznie słabszego wykonania czy dobranych materiałów – jego główny posiadacz po prostu nie będzie o niego tak dbał, jak dbałby o wymarzony plecak. Po drugie, sztywny i umiarkowanie wygodny tornister może i sprawdzi przez rok na zajęciach szkolnych, ale niekoniecznie na krótkich, szkolnych wycieczkach albo na treningach czy pozalekcyjnych zajęciach sportowych. Można zainwestować w zakup kolejnej torby sportowej lub małej walizki… albo wybrać jeden porządny, wielofunkcyjny plecak (np. Coocazoo model SOLID), który okaże się na dłuższą metę strzałem w dziesiątkę.


 


Moda, wyrażanie siebie i czas dojrzewania


Choć dla rodziców liczy się głównie aspekt finansowy i praktyczny, to młody, dorastający człowiek widzi zakup plecaka trochę inaczej. Z jednej strony chciałby się pozytywnie wyróżnić na tle kolegów i koleżanek (albo przeciwnie, wpasować w tłum, posiadając to samo, co inni) i wyrazić siebie np. demonstrując na nim logo ulubionego klubu piłkarskiego lub stawiając na modny design, który spodoba się koleżankom. Najwyższą nagrodą w grupie rówieśniczej może być pytanie… gdzie można dostać taki plecak. Nie oznacza to jednak, że młodzi ludzie chcieliby widzieć, że inni noszą identyczną torbę jak oni. Ryzyko „zdublowania” z kimś innym z klasy jest mniejsze np. w przypadku marki Coocazoo, która umożliwia dostosowanie wersji kolorystycznej plecaka oraz indywidualnego doboru dodatków do własnych potrzeb. Co więcej, w razie zgubienia, ich uszkodzenia lub gdy zwyczajnie znudzą się obecne kolory dodatków, można je spokojnie dokupić w nowej odsłonie. Do wyboru jest aż szesnaście kolorów!


 


Na co zwrócić uwagę przy zakupie wielofunkcyjnego plecaka?


Po pierwsze, usztywnienie. Im bardziej usztywniony plecak, tym bardziej wygodny i zdrowszy dla kręgosłupa do noszenia, ponieważ wówczas ciężar załadowanej torby rozkłada się na całą powierzchnię pleców, a nie tylko na wybrany ich fragment. Po drugie, wytrzymałość i nieprzemakalność – tylko plecak, który zniesie zarówno ciężar wielu książek i zeszytów, a jednocześnie nie przemoknie w deszczu na szkolnej wycieczce, zda egzamin na piątkę! Po trzecie, nie mniej ważna będzie optymalna pojemność plecaka posiadającego praktyczne kieszenie np. na przedmioty, które warto mieć zawsze pod ręką oraz odblaski, które uczynią nam dobrze widocznymi zarówno na drodze jak i leśnej ścieżce. I wreszcie na koniec – szelki. Powinny być dostatecznie szerokie, najlepiej przynajmniej 4 cm, oraz miękkie. Są takie? Świetnie, w takim razie koniec z nieprzyjemnym „wpijaniem” się materiału w ramiona w trakcie noszenia torby!


 


Zakup odpowiedniego plecaka to ważna sprawa – decyzja o jego ostatecznym wyborze powinna być wspólną decyzją rodzica i dziecka. Obu stronom bowiem zależy, aby był on jak najwygodniejszy, najtrwalszy, a jednocześnie modny i wielofunkcyjny.


--- - ---


Tagi: -
Podobne artykuły:
Korekcja wady wzroku u dzieci Chcesz zapuścić włosy? Niania dla dziecka w wieku szkolnym? SUPERKRÓTKIE LEKCJE ZDROWIA I WEWNĘTRZNEJ HARMONII Basen dla każdego JESZCZE WIĘCEJ PRZYJEMNOŚCI Idealny pomysł na wakacje – to last minute! Zadbaj o swój organizm! Czarny bez – naturalny sposób na zdrowie OLE! Imprezowe, kolorowe SOS
dodaj komentarz
POWRÓT DO PARYŻA
Ciekawostki05-11-13
POWRÓT DO PARYŻA Są takie miejsca, do których powracamy kilka razy w ciągu życia. Są takie osoby, do których zbliżamy się ponownie po wielu latach. Czasami po to, żeby na nowo je odkryć, a czasami po to, żeby utwierdzić się w naszych dotychczasowych odczuciach. A czasem po to, żeby odkryć miłość, z której wcześniej nie zdawaliśmy sobie sprawy, a której nie da się już dłużej zaprzeczać i samego siebie dalej oszukiwać. Paryż – dotychczas dla mnie zbyt oczywisty i zbyt pełny turystów ... Dokładnie 10 lat temu po kilkudniowym zwiedzaniu w sierpniowych upałach powiedziałam „bez szału”. Teraz postanowiłam dać mu drugą szansę i zakochałam się bez pamięci.
czytaj dalej >>

Najczęściej komentowane artykuły

Popularne tematy forum
Popularne tagi

Album
Galeria - agusia_83
Galeria - anaid13
Galeria - mamadwojga
Galeria - Magdalena
Galeria - anaid13
Galeria - wiewiorczak
Znajdź firmę


Ostatnio dodane firmy
Znajdź lekarza
Związki Pociechy Dom Zdrowie Praca Abecadło emocji Ciekawostki Męski punkt widzenia Historie z życia wzięte Chwila dla rozrywki
Znajdź firmę Dodaj wizytówkę firmy Szukaj lekarza Dodaj gabinet lek. Dam pracę Szukam pracy Reklama Polityka Prywatności
statystyka Matka Polka w katalogu Gwiazdor Strona nominowana w konkursie stron www - UniqueSite