Strona główna
 


 

     

Portal dla kobiet

Strona główna FORUM Konkursy Album Kontakt
Znajdź firmę Dodaj wizytówkę firmy Szukaj lekarza Dodaj gabinet lek. Dam pracę Szukam pracy Reklama


Pociechy
Choroba lokomocyjna u dziecka
Wiele osób cierpi na tę dolegliwość. Nie ma się zatem co dziwić naszym pociechom, że i ich to dotyka. Jak radzić sobie z chorobą lokomocyjną?


Najprostszym sposobem jest podanie dziecku leku. Co jednak, gdy nie jest to wskazane?


Oto kilka prostych rad, które mogą nam pomóc, ale najpierw krótkie wyjaśnienie dotyczące tego schorzenia.


Choroba ta powstaje w wyniku rozbieżności, jakie powstają między informacją odbieraną oczami a uszami. Mechanizm równowagi, który w tym wypadku zostaje oszukany jest dużo bardziej wrażliwy u dzieci niż u dorosłych, stąd też większa liczba „zachorowań” wśród pociech. Dziecko powinno skupić się wtedy na jakimś nieruchomym punkcie (broń Boże niech nie patrzy za szybę). Choroba lokomocyjna może powodować nudności, wymioty, potliwość i bóle głowy. W skrajnych przypadkach dziecko może odczuwać stres przed jazdą środkami lokomocji w obawie o kolejną powtórkę z tej dolegliwości.


Jak sprawić, by nasze dziecko poczuło się lepiej?


Na pewno nie należy mu o chorobie przypominać. Ani w trakcie podróży ani przed nią. Mówienie o objawach może je wywołać. Nie wypytuj zatem dziecka, czy dobrze się czuje, czy nie jest mu niedobrze.


Dopływ świeżego powietrza w samochodzie jest bardzo ważny. Łagodzi to dolegliwości, nie tylko podczas jazdy.


By uniknąć nieprzyjemności możesz posadzić dziecko z przodu. Osoby zajmujące przednie siedzenia bardzo rzadko chorują na chorobę lokomocyjną. Kierowcy są nią najmniej zagrożeni. Jeśli jednak twoja pociecha jest zbyt mała na tego typu zmiany można posadzić ją na kanapie na środkowym miejscu. Jeśli jedziecie autobusem czy pociągiem unikaj miejsc tyłem do kierunku jazdy. Patrzenie się przed siebie, na horyzont to dobra metoda uniknięcia nieprzyjemnych zdarzeń. Nie pozwalaj dziecku czytać, bo dostarcza ono sobie wtedy sprzecznych informacji na linii oko-ucho.


By dziecko nie wymiotowało postaraj się o usunięcie nieprzyjemnych zapachów z jego otoczenia- w samochodzie nie pal, nie używaj perfum i wyrzuć choinkę zapachową. Często wietrz wnętrze. Pamiętaj, że przed długą podróżą dziecko nie powinno się przejadać, a już na pewno nie wolno podawać mu ciężkich i tłustych potraw.


Jeśli to dla Ciebie zbyt czasochłonne zawsze możesz kupić w aptece lek bez recepty. Upewnij się jednak, że twoja pociecha może go przyjmować- przeczytaj ulotkę. Leki te mają jednak jeden minus- skutki uboczne w postaci senności czy zaburzeń widzenia. Pamiętaj też o dostosowaniu dawki do wieku swojego dziecka. Lek ten powinien być podany co najmniej na pół godziny przed jazdą.


Jest wiele sposobów by zaoszczędzić dziecku przykrej podróży. Warto wypróbować któryś z nich, by nasze pociechy czuły się lepiej.


--- Agnieszka Deja ---


Tagi: choroba, choroba lokomocyjna, dziecka, w aucie, w samochodzie, z dzieckim
Podobne artykuły:
Z maluchem w aucie Niezła jazda, czyli dziecko w samochodzie Szlachetne zdrowie... Czy twoje dziecko ma depresję? Dysleksja rozwojowa Depresja Wymówki – pozbądź się ich Nie mogę spać Dziecko z HIV Diagnoza zmienia życie
dodaj komentarz
POWRÓT DO PARYŻA
Ciekawostki05-11-13
POWRÓT DO PARYŻA Są takie miejsca, do których powracamy kilka razy w ciągu życia. Są takie osoby, do których zbliżamy się ponownie po wielu latach. Czasami po to, żeby na nowo je odkryć, a czasami po to, żeby utwierdzić się w naszych dotychczasowych odczuciach. A czasem po to, żeby odkryć miłość, z której wcześniej nie zdawaliśmy sobie sprawy, a której nie da się już dłużej zaprzeczać i samego siebie dalej oszukiwać. Paryż – dotychczas dla mnie zbyt oczywisty i zbyt pełny turystów ... Dokładnie 10 lat temu po kilkudniowym zwiedzaniu w sierpniowych upałach powiedziałam „bez szału”. Teraz postanowiłam dać mu drugą szansę i zakochałam się bez pamięci.
czytaj dalej >>

Najczęściej komentowane artykuły

Popularne tematy forum
Popularne tagi

Album
Galeria - Katarzyna Piwecka
Galeria - Żonka111
Galeria - plumka6
Galeria - MARYANA
Galeria - MARYANA
Galeria - zielasbar
Znajdź firmę


Ostatnio dodane firmy
Znajdź lekarza
Związki Pociechy Dom Zdrowie Praca Abecadło emocji Ciekawostki Męski punkt widzenia Historie z życia wzięte Chwila dla rozrywki
Znajdź firmę Dodaj wizytówkę firmy Szukaj lekarza Dodaj gabinet lek. Dam pracę Szukam pracy Reklama Polityka Prywatności
statystyka Matka Polka w katalogu Gwiazdor Strona nominowana w konkursie stron www - UniqueSite