Strona główna
 


 

     

Portal dla kobiet

Strona główna FORUM Konkursy Album Kontakt
Znajdź firmę Dodaj wizytówkę firmy Szukaj lekarza Dodaj gabinet lek. Dam pracę Szukam pracy Reklama


Męski punkt widzenia
Diety cud.
Potocznie sądzimy, że diety, odchudzanie i całe to zamieszanie z tym związane, to głównie domena kobiet. To dla nich media szykują niemal codziennie nowe diety, nowe treningi i w zamian obiecują nowy, lepszy styl życia. To właśnie środki masowego przekazu kreują modne obecnie style a nawet typy zachowań.


A my chcemy żyć, wyglądać, ubierać się jak gwiazdy z kolorowych stron gazet.
Ale od kilku lat zaczęło się pojawiać coraz więcej produktów kierowanych dla mężczyzn. Kolorowe miesięczniki, programy w telewizji a nawet specjalistyczne strony w internecie.
Ruszyła ogólnopolska a nawet ogólnoświatowa kampania walki z nadwagą i otyłością.

No i chyba dobrze.
Nie muszę chyba wymieniać skutków ubocznych posiadania zbędnych kilogramów. Nie podam też diety cud po zastosowaniu której każdy puszysty człowiek przemieni się w szczupłego i zgrabnego samca alfa.
Ja chciałem tylko zaapelować o rozsądek. Nie możemy działać na podstawie jakiejś chwili. Jakiegoś impulsu. Bo zobaczyliśmy się na jakimś zdjęciu z rodzinnej imprezy, bo ktoś rzucił w naszym kierunku uszczypliwą uwagę, bo nie pasuje na mnie wymarzony ciuszek...

Wpadamy wtedy w depresję połączoną z paniką. Nasz kochany tłuszczyk hodowaliśmy przez długi okres. A efekt chudnięcia musi być natychmiastowy. Dwa tygodnie. No miesiąc góra.
Wpadamy w jakiś trans, katujemy się jakąś dietą cud. Najczęściej polega ona na drastycznym obniżeniu poziomu dostarczonych kalorii.
Jeśli jest to jedna z pierwszych prób, na efekty nie musimy długo czekać. Znam takich, którzy w przeciągu dwóch tygodni potrafili zgubić nawet 10 kg! Dużo, prawda? Tylko dużo czego?
No nie mam dobrych wiadomości.
W większości jest to nadmiar wody zgromadzony w organizmie, złogi które zalegały w naszym układzie pokarmowym i masa mięśni które też w trakcie diety zredukowaliśmy.

Po jakimś czasie euforia i zapał mija. Są jakieś efekty. Kilka osób mówi nam, że schudliśmy. Wchodzimy w ciuszki o rozmiar a może nawet o dwa mniejsze. No a co dalej?
A potem wraca zazwyczaj stary tryb życia i sposób odżywiania. Jeśli mamy pecha to przytrafią się po drodze jakieś święta lub rodzinne imprezki. Mija miesiąc, może trochę więcej i okazuje się, że zgubione 10 kg cichaczem wróciło. Wróciło i często przyprowadziło ze sobą kolejne dwa, trzy kilogramy. To jest niekończąca się i samo nakręcająca spirala. Spirala złego humoru, stresu i złego samopoczucia.

Co więc zatem zrobić?? Odpowiedź nie jest prosta.
Decyzja o odchudzaniu musi być przemyślana. Jeśli już ją podejmiemy, powinniśmy przedyskutować to z rodziną i najbliższymi.
Poprosić o wsparcie. Duchowe i moralne. Następnie kierujemy swoje kroki do lekarza. Mówimy co chcemy osiągnąć i prosimy o pomoc.
W naszym kraju jest już sporo takich lekarzy i gabinetów specjalizujących się w walce z nadwagą i otyłością.

Zróbmy sobie badania i poradźmy się specjalisty. Cała tajemnica skutecznej diety kryje się w naszych głowach i w psychice. Ale także rozsądek i rozwaga są wręcz konieczne! Jeśli wprowadzimy dietę która nam będzie obiecywać redukcję kilku kilogramów w tygodniu, to nawet nie zaczynajmy jej stosować! Bo to nie ma sensu! Kilogram tygodniowo to maksimum. Ale kilogram tłuszczu a nie wody czy mięśni.

Ale jeden kilogram naszego kochanego tłuszczyku to 7 tyś. kcal! Czyli o tyle mniej musimy pobrać kalorii lub o tyle więcej spalić.
Czyli po wizycie u lekarza specjalisty powinniśmy zacząć myśleć, jak to rozruszać nasze ciała.
I znowu mamy szczęście. W większości miast jest już mnóstwo klubów fitness. I nie są to siłownie odwiedzane tylko i wyłącznie przez osiedlowych mięśniaków.
Są to kluby adresowane dla normalnych ludzi. Na sali kręcą się wykształceni instruktorzy, którzy bardzo chętnie pomogą i podpowiedzą co, jak i ile robić, żeby wizyty w klubie były przyjemnością i żeby przynosiły zaplanowane efekty.

Zatem co robić? Wszystko sobie dokładnie przemyśleć, ustalić plan działań i precyzyjnie go realizować.

Powodzenia!!


Podoba Ci się artykuł?
Zapisz się do naszego Newslettera a będziesz zawsze na bieżąco z nowościami naszego portalu.
Zapraszamy!

--- Arczi ---


Tagi: depresja, dieta, diety, emocje, męska wersja, męski punkt widzenia, męskie odchudzanie, odchudzanie
Podobne artykuły:
Do walki z otyłością – start! Prosty sposób na odchudzanie Postanowienia noworoczne Chciałam być idealną matką... Pij mleko – schudniesz! Dieta a stres i depresja Czy warto...? Diety przed i po świąteczne :-) Nie będę z tobą spał, jesteś za gruba Diety dla zdrowia
dodaj komentarz
JoJo  06-11-08 03:18
czytaj komentarz >>

odchudzona  10-01-10 06:45
czytaj komentarz >>

Lancelot  08-11-15 12:28
czytaj komentarz >>

POWRÓT DO PARYŻA
Ciekawostki05-11-13
POWRÓT DO PARYŻA Są takie miejsca, do których powracamy kilka razy w ciągu życia. Są takie osoby, do których zbliżamy się ponownie po wielu latach. Czasami po to, żeby na nowo je odkryć, a czasami po to, żeby utwierdzić się w naszych dotychczasowych odczuciach. A czasem po to, żeby odkryć miłość, z której wcześniej nie zdawaliśmy sobie sprawy, a której nie da się już dłużej zaprzeczać i samego siebie dalej oszukiwać. Paryż – dotychczas dla mnie zbyt oczywisty i zbyt pełny turystów ... Dokładnie 10 lat temu po kilkudniowym zwiedzaniu w sierpniowych upałach powiedziałam „bez szału”. Teraz postanowiłam dać mu drugą szansę i zakochałam się bez pamięci.
czytaj dalej >>

Najczęściej komentowane artykuły

Popularne tematy forum
Popularne tagi

Album
Galeria - MARYANA
Galeria - agusia_83
Galeria - crysaliska
Galeria - Katarzyna Piwecka
Galeria - anaid13
Galeria - alergena
Znajdź firmę


Ostatnio dodane firmy
Znajdź lekarza
Związki Pociechy Dom Zdrowie Praca Abecadło emocji Ciekawostki Męski punkt widzenia Historie z życia wzięte Chwila dla rozrywki
Znajdź firmę Dodaj wizytówkę firmy Szukaj lekarza Dodaj gabinet lek. Dam pracę Szukam pracy Reklama Polityka Prywatności
statystyka Matka Polka w katalogu Gwiazdor Strona nominowana w konkursie stron www - UniqueSite