Strona główna
 


 

     

Portal dla kobiet

Strona główna FORUM Konkursy Album Kontakt
Znajdź firmę Dodaj wizytówkę firmy Szukaj lekarza Dodaj gabinet lek. Dam pracę Szukam pracy Reklama


Kuchnia dla dziecka
Wakacyjna porcja słońca i witamin Wakacyjna porcja słońca i witamin
kuchniadladziecka25-05-10
Dla większości z nas zbliża się ulubiona pora roku – lato, kiedy dużo czasu spędzamy na świeżym powietrzu, spacerujemy, uprawiamy sporty. Dzieci mają wakacje, odpoczywają i nabierają sił do sprostania nowym obowiązkom szkolnym. Co zrobić, by maksymalnie wykorzystać słoneczne miesiące na odpoczynek i w pełni sił wrócić do zawodowych i szkolnych zajęć?
czytaj dalej >>
Dzieci w kuchni Dzieci w kuchni
kuchniadladziecka28-04-10
Obcinanie ogonków fasolki szparagowej, zdejmowanie skórek z ugotowanego bobu, dziubanie widelcem kruchego ciasta przed pieczeniem - jest wreszcie komu zlecić te żmudne zadania. Dzieci je uwielbiają!
czytaj dalej >>
Żywność a ADHD u dzieci Żywność a ADHD u dzieci
kuchniadladziecka17-03-10
Zaburzenia koncentracji uwagi, jak ADHD (Attention Deficit Hyperactivity Disorder czyli zespół nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi lub Hyperkinetic Disorder, czyli zespół hiperkinetyczny) są obecnie prawdziwą plagą u dzieci. Przyczyny oraz mechanizmy ich powstawania nie są obecnie znane. Podejrzewa się zatrucie środowiska, wrodzone, uwarunkowane genetycznie dysfunkcje układu nerwowego a nawet długotrwałe spędzanie czasu przed telewizorem czy ekranem komputera. Mało mówi się o tym, że problemy z koncentracją , nadmierne pobudzenie przeplatane apatią może być silnie związane z dieta a mianowicie znacznymi wahaniami poziomu cukru we krwi, niedostatecznym spożyciem kwasów tłuszczowych z rodziny omega-3 oraz przewlekłymi niedoborami składników mineralnych. Uważne przyjrzenie się diecie dziecka na pewno nie zaszkodzi a może mu bardzo pomóc. Zdrowa, zbilansowana jest niezmiernie ważna w każdym wieku a zwłaszcza w okresie wzmożonego wzrostu i rozwoju.
czytaj dalej >>
Witaminki – dla chłopczyka i dziewczynki Witaminki – dla chłopczyka i dziewczynki
kuchniadladziecka19-02-10
Czteroosobowa rodzina zasiada do stołu – dwoje dorosłych, dwoje dzieci. Żona podaje obiad – inny dla dzieci, inny dla męża i siebie. Przede wszystkim dzieci nie jedzą: warzyw, mięsa, zielonych zup i innych tego rodzaju potraw. Dlaczego? Bo my dorośli ich tego nauczyliśmy.
czytaj dalej >>
Karnawałowy zawrót głowy Karnawałowy zawrót głowy
kuchniadladziecka05-01-10
Długie, jesienne i zimowe wieczory powodują, że bardzo często ogarnia nas melancholia, a nasze myśli powracają do letnich dni pełnych słońca i relaksu. Jest jednak sposób, by zatrzymać lato na dłużej. Postawmy na dobrą dietę, czyli spożywanie 5 porcji warzyw, owoców i soków, których obecność w codziennym menu jest podstawą dobrego samopoczucia w jesienno- zimowy czas. Gdy dodamy do tego ruch na świeżym powietrzu – pozytywny efekt gwarantowany!
czytaj dalej >>
Rybka dla malucha Rybka dla malucha
kuchniadladziecka15-09-09
Wszystkie mamy marzą o tym, by ich dzieci były zdrowe. Podają swoim brzdącom owoce i warzywa, by dostarczyć im witamin, nabiał, by zapewnić odpowiednią ilość wapnia. Starają się, aby dieta ich pociech była urozmaicona i dostarczała wszystkich niezbędnych składników. Czy jednak w tych wysiłkach nie zapominamy o jednym bardzo ważnym składniku? A może mamom wydaje się, że ciągle jest za wcześnie na podawać maluchowi ryby?
czytaj dalej >>
Woda w diecie dziecka Woda w diecie dziecka
kuchniadladziecka12-09-09
Woda jest niezbędna do funkcjonowania każdego organizmu, również dziecka. Tymczasem nie jest to produkt atrakcyjny dla młodych ludzi. Wolą one słodkie, kolorowe napoje. Warto jednak spróbować przekonać naszą pociechę do picia wody. Na pewno będzie to miało korzystny wpływ na jej zdrowie.
czytaj dalej >>
Ograniczamy słodycze Ograniczamy słodycze
kuchniadladziecka10-09-09
Babcia przynosi wnuczkom czekoladki, ciocia kupuje słodkie ciasteczka, wujek zawsze częstuje cukierkami, a sąsiadka ma dla twoich pociech batoniki. W szkolnym sklepiku półki uginają się od gum, wafelków oblewanych czekoladą, rurek z kremem i innych łakoci. Goście, wpadający z wizytą, również przynoszą ze sobą coś słodkiego. Słodycze są wszędzie. Dzieci mają do nich ogromny dostęp. Nie jesteśmy w stanie ograniczyć zupełnie jedzenia cukierków czy czekolady. Możemy jednak sprawić, że nasze pociechy będą jadły mniej, po posiłkach i nie wszystko, co im wpadnie w ręce.
czytaj dalej >>
Wszystko o karmieniu piersią Wszystko o karmieniu piersią
kuchniadladziecka10-09-09
Karmienie piersią ma wiele zalet. Mleko matki zawiera wszystkie niezbędne dziecku składniki, warunkuje jego zdrowie i prawidłowy rozwój. Żadna sztuczna mieszanka nie jest go w stanie zastąpić. Wszystkie składniki, jakie zawiera mleko matki, są przez noworodka idealnie przyswajane i w pełni wykorzystywane.
czytaj dalej >>
Sposób na małego niejadka Sposób na małego niejadka
kuchniadladziecka07-09-09
Nie lubię, nie będę jadł, nie chcę, nie smakuje mi, nie jestem głodny. Takie słowa najczęściej słyszą mamy niejadków. Rodzice chcieliby, aby ich dziecko coś zjadło, a tu nic. Jedzenie ląduje na ścianie lub zostaje nietknięte na talerzu. Lodówka pełna, stół zastawiony przysmakami, a nasz niejadek nawet nie spojrzy. Jeżeli już coś je, to ciągle to samo. Żywi się tylko chlebem z dżemem lub z samym masłem, zjada wyłącznie frytki, smakują mu jedynie naleśniki. Kiedy w końcu coś ugryzie, to potrafi to trzymać w ustach godzinami.
czytaj dalej >>
Dieta vege – dziecka Dieta vege – dziecka
kuchniadladziecka18-04-09
Od lat zwolennicy tradycyjnego sposobu odżywiania toczą zaciekłe boje z wegetarianami. I jedni i drudzy próbują udowodnić wyższość swoich racji nad argumentami obozu przeciwnika. Spór zaostrza się jeszcze bardziej, kiedy rzecz dotyczy dzieci. Kto ma rację? Czyje „dowody” są prawdziwe, a które to mity? Czy w ogóle potrafimy jednoznacznie stwierdzić, który z tych sposobów żywienia jest dobry?
czytaj dalej >>
Dieta dziecka – od piersi do talerza. Dieta dziecka – od piersi do talerza.
kuchniadladziecka09-03-09
Dieta dziecka ewoluuje wraz z jego rozwojem. Mleko matki jest dietą najprostszą, najbardziej naturalną i bogatą w niezbędne do prawidłowego rozwoju młodego organizmu, składniki odżywcze. Maluszek powinien być karmiony w ten sposób do szóstego miesiąca życia. Pokarm matki zapewnia mu naturalną odporność. Potwierdzone jest, że maluch karmiony piersią lepiej się rozwija i rzadziej choruje. W składzie matczynego mleka znajduje się: białko, węglowodany i przeciwciała.
czytaj dalej >>
POWRÓT DO PARYŻA
Ciekawostki05-11-13
POWRÓT DO PARYŻA Są takie miejsca, do których powracamy kilka razy w ciągu życia. Są takie osoby, do których zbliżamy się ponownie po wielu latach. Czasami po to, żeby na nowo je odkryć, a czasami po to, żeby utwierdzić się w naszych dotychczasowych odczuciach. A czasem po to, żeby odkryć miłość, z której wcześniej nie zdawaliśmy sobie sprawy, a której nie da się już dłużej zaprzeczać i samego siebie dalej oszukiwać. Paryż – dotychczas dla mnie zbyt oczywisty i zbyt pełny turystów ... Dokładnie 10 lat temu po kilkudniowym zwiedzaniu w sierpniowych upałach powiedziałam „bez szału”. Teraz postanowiłam dać mu drugą szansę i zakochałam się bez pamięci.
czytaj dalej >>

Najczęściej komentowane artykuły

Popularne tematy forum
Popularne tagi

Album
Galeria - agusia_83
Galeria - Katarzyna Piwecka
Galeria - agusia_83
Galeria - MARYANA
Galeria - Katarzyna Piwecka
Galeria - MARYANA
Znajdź firmę


Ostatnio dodane firmy
Znajdź lekarza
Związki Pociechy Dom Zdrowie Praca Abecadło emocji Ciekawostki Męski punkt widzenia Historie z życia wzięte Chwila dla rozrywki
Znajdź firmę Dodaj wizytówkę firmy Szukaj lekarza Dodaj gabinet lek. Dam pracę Szukam pracy Reklama Polityka Prywatności
statystyka Matka Polka w katalogu Gwiazdor Strona nominowana w konkursie stron www - UniqueSite