Strona główna
 


 

     

Portal dla kobiet

Strona główna FORUM Konkursy Album Kontakt
Znajdź firmę Dodaj wizytówkę firmy Szukaj lekarza Dodaj gabinet lek. Dam pracę Szukam pracy Reklama


Historie z życia wzięte
W pracy też są ludzie
Mówi się często, że ciężarna pracownica nie jest obiektem pożądanym, a wręcz sugeruje się kobietom, by poczęcie dziecka odłożyły na bliżej nieokreśloną przyszłość ze względu na pracę. Moja historia jest wręcz odwrotnym przykładem podejścia do pracownika w stanie błogosławionym.
Gdy zaszłam w ciążę, byłam przeszczęśliwa. Moja kierowniczka wiedziała wcześniej, że będę planować powiększenie rodziny, zatem informacja o dzieciątku nie była dla niej zaskoczeniem.

Przez 7 miesięcy chodziłam do pracy, czułam się świetnie, nie miałam potrzeby brania zwolnienia.
Fot. Katarzyna Piwecka FOTOGRAFIA RODZINNA Poznań
http://www.katarzynapiwecka.pl/


W pracy spotykałam się tylko z miłymi gestami, wiele osób pytało o samopoczucie i chciało pomagać.

Na początku 8 miesiąca znalazłam się na patologii ciąży z podejrzeniem hipotrofii. W szpitalu spędziłam ponad miesiąc i tu spotkało mnie naprawdę miłe zaskoczenie ze strony kierowniczki i współpracowników. Bo to właśnie osoby z pracy odwiedzały mnie najczęściej, wspierały, służyły pomocą. Śmiałam się, że mają ustalony grafik wizytacji szpitala. Będąc długo w szpitalu zaobserwowałam, że większość dziewczyn leżących ze mną na sali mówiła o nieprzyjemnych sytuacjach związanych z poinformowaniem pracodawcy o ciąży. Przyszłe mamy nie wiedziały, czy będą mogły wrócić do pracy po macierzyńskim.

Gdy przyszła na świat moja córeczka, to właśnie od osób z pracy dostałam pierwsze sms-y z gratulacjami i to te osoby odwiedziły nas w szpitalu. Ktoś mógłby powiedzieć: nic wielkiego. Dla mnie jednak to było bardzo ważne. Bo pokazało, że w pracy też widzi się drugiego człowieka, a nie tylko maszynę do pomnażania zysków firmy.

Dziś jestem szczęśliwą mamą, mamą pracującą. Współpracownicy często pytają się o córeczkę, a ja nie czuję się jak pracownik innej kategorii tylko dlatego, że jestem mamą. Takich warunków w pracy życzę wszystkim pracującym mamom.


Mama pracująca

Jeśli też masz internautkom coś do opowiedzenia, chcesz się z nami podzielić swoją historią - pisz, a na pewno opublikujemy Twoje opowiadanie. redakcja@matkapolka.com.pl


Podoba Ci się artykuł?
Zapisz się do naszego Newslettera a będziesz zawsze na bieżąco z nowościami naszego portalu.
Zapraszamy!

--- Mama pracująca ---


Tagi: dla matek, dla matki, dobra firma, dobra praca, kobieta, Matka Polka, opowiadanie, praca, pracująca
Podobne artykuły:
Czy mama się opłaca Panowie w kobiecych zawodach Dekalog Matki Polki Płeć i stereotypy płci Torebki dla nowoczesnej Matki Polki Niania na umowę o dzieło Biżuteria – miłość każdej kobiety Polka w domu - kura domowa czy menedżerka domu? Z ust do ust Szczęśliwego Nowego Jorku!
dodaj komentarz
POWRÓT DO PARYŻA
Ciekawostki05-11-13
POWRÓT DO PARYŻA Są takie miejsca, do których powracamy kilka razy w ciągu życia. Są takie osoby, do których zbliżamy się ponownie po wielu latach. Czasami po to, żeby na nowo je odkryć, a czasami po to, żeby utwierdzić się w naszych dotychczasowych odczuciach. A czasem po to, żeby odkryć miłość, z której wcześniej nie zdawaliśmy sobie sprawy, a której nie da się już dłużej zaprzeczać i samego siebie dalej oszukiwać. Paryż – dotychczas dla mnie zbyt oczywisty i zbyt pełny turystów ... Dokładnie 10 lat temu po kilkudniowym zwiedzaniu w sierpniowych upałach powiedziałam „bez szału”. Teraz postanowiłam dać mu drugą szansę i zakochałam się bez pamięci.
czytaj dalej >>

Najczęściej komentowane artykuły

Popularne tematy forum
Popularne tagi

Album
Galeria - Katarzyna Piwecka
Galeria - Żonka111
Galeria - zdradzona
Galeria - agusia_83
Galeria - Katarzyna Piwecka
Galeria - Katarzyna Piwecka
Znajdź firmę


Ostatnio dodane firmy
Znajdź lekarza
Związki Pociechy Dom Zdrowie Praca Abecadło emocji Ciekawostki Męski punkt widzenia Historie z życia wzięte Chwila dla rozrywki
Znajdź firmę Dodaj wizytówkę firmy Szukaj lekarza Dodaj gabinet lek. Dam pracę Szukam pracy Reklama Polityka Prywatności
statystyka Matka Polka w katalogu Gwiazdor Strona nominowana w konkursie stron www - UniqueSite