Strona główna
 


 

     

Portal dla kobiet

Strona główna FORUM Konkursy Album Kontakt
Znajdź firmę Dodaj wizytówkę firmy Szukaj lekarza Dodaj gabinet lek. Dam pracę Szukam pracy Reklama


Historie z życia wzięte
Nie chciałam i nie chcę dziecka
Nie wszystkie kobiety marzą o dzieciach. Mojego męża jednak wcale to nie obchodziło...
Wyszłam za Jacka z miłości, choć jak dzisiaj myślę, raczej z zakochania i pod wpływem nieustającej żądzy do niego. Ale zgrabniej to było nazwać miłością i pod płaszczykiem formalnego związku nareszcie móc razem zamieszkać, za pełnym przyzwoleniem rodziców. Biorąc ślub, miałam tylko 20 lat. Pierwszy rok studiów, bez mieszkania, bez pieniędzy, a jednak daliśmy radę. Wynajmowany pokój z kuchnią nie był szczytem marzeń, ale mogliśmy w nim nareszcie być tylko sami i do woli się kochać – kiedy chcemy i jak chcemy.


Wyszaleć się na zapas
Po czterech latach miałam już stabilną pracę, Jacek także, wzięliśmy więc kredyt na własne M3. O dzieciach jeszcze nie myśleliśmy – mieliśmy zamiar najpierw nacieszyć się życiem tylko we dwójkę. I korzystaliśmy z niego – niemal wszystkie weekendy spędzaliśmy poza domem, na domówkach, klubowych imprezach, wyjazdach ze znajomymi.
Bawiliśmy się do upadłego, tak jakbyśmy chcieli wyszaleć się na zapas. Po roku balowania Jacek poprosił, abyśmy trochę przystopowali.
– Wiesz, my właściwie nie żyjemy jak mąż i żona, ale jak para kumpli. A przecież chyba nie o to nam chodziło, prawda? – zapytał.
Przytaknęłam, jednak nie zamierzałam zrezygnować z przyjemności, które dawały pieniądze i brak zobowiązań w postaci maluszków biegających po mieszkaniu. Wystarczyło mi popatrzeć na starszą siostrę, która już od kilku lat zagrzebana była w te wszystkie pieluchy, śpioszki, smoczki, wózki. I mimo, że moi siostrzeńcy byli naprawdę słodcy, przebywanie z nimi 24 godziny na dobę, wydawało mi się poświęceniem ponad siły. Nie chciałam tak żyć.
Kiedy Jacek przebąkiwał o dzieciach, wymigiwałam się od odpowiedzi. Nie było szansy na wpadkę – brałam pigułki od kilku lat. Nie sądziłam tylko, że mój mąż wpadnie na taki pomysł...


Przecież co wieczór brałam pigułkę!
Stało się – pewnego dnia nie dostałam miesiączki. Kupiłam test i zobaczywszy wynik, wpadłam w panikę. To niemożliwe, pomyślałam, przecież co wieczór łykałam pigułkę!
Chcąc nie chcąc, podzieliłam się wiadomością z Jackiem. On, w przeciwieństwie do mnie, miał rozanieloną minę. Od razu zaczął mi mówić, jak to będzie świetnie z maleństwem na świecie, jaką będę dobrą mamusią, a on troskliwym ojcem. Nie słuchałam go, bo nagle coś mnie tknęło i pobiegłam do sypialni. Z szuflady nocnej szafki wyjęłam opakowanie z pigułkami. I zobaczyłam na własne oczy: to nie były moje pigułki! Te, które trzymałam w ręce, były mniejsze i jaśniejsze. – Co to jest? – zapytałam Jacka, wpół słowa przerywając jego opowieści o dzidziusiu.
Popatrzył i nic nie powiedział. Powtórzyłam pytanie, a wtedy zaczął mówić, wyjaśniać i przepraszać, że się do tego posunął, ale bał się, że ja już nigdy z własnej woli nie będę chciała zajść w ciążę. Co zrobił? Po prostu zamienił moje pigułki na witaminy.


Nadal nie myślę o dzieciach
Nie chciałam go słuchać. Wybiegłam z domu i chodząc po ulicach, zastanawiałam się, co mam zrobić. Nie pragnęłam dziecka. Nie czułam w sobie potrzeby macierzyństwa, obawiałam się, że nie podołam obowiązkom. Dlaczego człowiek, któremu tak bardzo ufałam i który przecież mnie znał, odważył się na coś takiego?
Możecie mnie uznać za zwyrodniałą kobietę, ale nie urodziłam tego dziecka. Nie mogłam i już. Nie chciałam także żyć dalej z partnerem, który w ogóle nie liczył się z moimi potrzebami.
Dziś jestem sama. Nadal nie chcę mieć dzieci. Rozwijam się zawodowo, cieszę życiem i z daleka omijam facetów, którzy deklarują chęć posiadania dzieci. Nie wszyscy muszą je mieć. A instynkt macierzyński to zwyczajny wymysł. Ja go w sobie nie czuję i bardziej skrzywdziłabym dziecko, wydając je na świat.


.................................
Masz też swoją ciekawą historię?
Chcesz nam o niej opowiedzieć?
Napisz do nas!
org@matkapolka.com.pl

--- Ewa ---


Tagi: aborcja, dziecko, historia z życia wzięta, kłamstwo, macierzyństwo, matka, młodość, oszustwo, partnerstwo, wolność, zdrada, życiowa decyzja
Podobne artykuły:
Kłamstwo przed samym ślubem Matka Polka Test na tatusia Późne macierzyństwo Kłamstwa w Sieci sposobem na życie? Współczesna Matka Polka SAMOTNA MATKA - przekleństwo czy wyzwolenie? Więcej melisy?! Dziecko, alkohol i seks Dwulatek pod lupą
dodaj komentarz
girl  12-04-11 06:42
czytaj komentarz >>

siwa22  14-04-11 07:58
Biorac slub mysli sie rowniez o dzieciach zle zrobil ze podmienil tabletki ale z drugiej strony trzeba tez myslec o innych a nie tylko o swoim wygodni...
czytaj komentarz >>

Maria  21-07-11 08:36
czytaj komentarz >>

  12-09-11 11:09
czytaj komentarz >>

markus  31-01-12 10:17
czytaj komentarz >>

miolka  07-05-14 03:19
czytaj komentarz >>

MONIA  20-08-14 03:08
czytaj komentarz >>

POWRÓT DO PARYŻA
Ciekawostki05-11-13
POWRÓT DO PARYŻA Są takie miejsca, do których powracamy kilka razy w ciągu życia. Są takie osoby, do których zbliżamy się ponownie po wielu latach. Czasami po to, żeby na nowo je odkryć, a czasami po to, żeby utwierdzić się w naszych dotychczasowych odczuciach. A czasem po to, żeby odkryć miłość, z której wcześniej nie zdawaliśmy sobie sprawy, a której nie da się już dłużej zaprzeczać i samego siebie dalej oszukiwać. Paryż – dotychczas dla mnie zbyt oczywisty i zbyt pełny turystów ... Dokładnie 10 lat temu po kilkudniowym zwiedzaniu w sierpniowych upałach powiedziałam „bez szału”. Teraz postanowiłam dać mu drugą szansę i zakochałam się bez pamięci.
czytaj dalej >>

Najczęściej komentowane artykuły

Popularne tematy forum
Popularne tagi

Album
Galeria - agusia_83
Galeria - Katarzyna Piwecka
Galeria - Katarzyna Piwecka
Galeria - Katarzyna Piwecka
Galeria - MARYANA
Galeria - muzulmanka
Znajdź firmę


Ostatnio dodane firmy
Znajdź lekarza
Związki Pociechy Dom Zdrowie Praca Abecadło emocji Ciekawostki Męski punkt widzenia Historie z życia wzięte Chwila dla rozrywki
Znajdź firmę Dodaj wizytówkę firmy Szukaj lekarza Dodaj gabinet lek. Dam pracę Szukam pracy Reklama Polityka Prywatności
statystyka Matka Polka w katalogu Gwiazdor Strona nominowana w konkursie stron www - UniqueSite