Strona główna
 


 

     

Portal dla kobiet

Strona główna FORUM Konkursy Album Kontakt
Znajdź firmę Dodaj wizytówkę firmy Szukaj lekarza Dodaj gabinet lek. Dam pracę Szukam pracy Reklama


Historie z życia wzięte
Bo razem jest łatwiej
Z Kasią i Łukaszem parą z 4-letnim stażem spotykam się w ich domu. Oboje młodzi, wykształceni i aktywni zawodowo. Z pozoru są idealną parą, jednak jak sami przyznają wcale tak nie jest.


Opowieść zaczyna Kasia: oboje mamy trudne charaktery i być może dlatego tak często się kłócimy. Już od początku naszego związku pojawiały się zgrzyty. Jednak udało nam się je szybko zażegnać. Nie potrafiliśmy długo się złościć. Patrząc na to z perspektywy czasu mogę stwierdzić, że te spory dodawały pikanterii w naszym związku. Seks po kłótni był niesamowity. Czasem łapałam się na tym, że celowo prowokuję Łukasza tylko po to, by przeprosił mnie w łóżku. Nasi znajomi dziwią się, że jesteśmy ze sobą tak długo. Często zdarzało się im być świadkami naszej kłótni... A przyznam szczerze nie zawsze są one kulturalne. A kto wyciąga pierwszy rękę na zgodę? Zawsze Łukasz, bo nie lubi kłótni. Podobno gdyby nie jego wytrwałość dzisiaj byśmy wspólnie kawy nie pili.


Z dalszej rozmowy dowiaduję się, że dzisiaj ich problemy są o wiele większe. Oboje twierdzą, że kryzys dotknął ich po 1,5 roku, czyli wtedy, kiedy według psychologów mija okres zakochania. Podobno trwa on do dzisiaj. Zaczęły się kłótnie o codzienne sprawy i ślub. - Kasia oczekiwała konkretnych deklaracji. A ja nie do końca na to byłem gotowy. Jednak jej wieczne marudzenie, groźby i łzy sprawiły, że uległem. W końcu ją kocham - mówi Łukasz.


Próbuję się dowiedzieć czy po tej deklaracji w ich związku jest spokojniej. Oboje się uśmiechają. Ponownie głos zabiera Łukasz. - Spokoju chyba nie zaznam dopóki nie będziemy po weselu. Okazuje się, że wciąż jest coś do załatwienia a ja nie robię nic... To prawda – przyznaje Kasia. - Łukasz nie ma pojęcia ile czasu zajmują poszukiwania dobrego fotografa. Efekt tego jest taki, że zdjęcia robi nam Pan z przypadku, bo tylko on miał wolny termin. O skrzypku już w ogóle nie wspominam. Mój narzeczony jeszcze w ogóle nie zaczął go szukać, więc nie ma już szans.


Gorzkie żale Kasi trwają dobre kilka minut.


Łukasz twierdzi, że każdego dnia słyszy podobne pretensje. Trochę go to irytuje, ale pociesza się, że do ślubu zostały już tylko 4 miesiące.


Na koniec zadaję trudne pytanie: dlaczego jesteście razem skoro wiecznie się kłócicie i jak sami twierdzicie macie kryzys? Ich wypowiedzi się zgodne. Kochają się i nie wyobrażają sobie życia bez tej drugiej połówki. No i razem przecież jest łatwiej.Podoba Ci się artykuł?


Zapisz się do naszego Newslettera a będziesz zawsze na bieżąco z nowościami naszego portalu.


Zapraszamy!--- Marta Gackowska ---


Tagi: dlaczego się kłócimy, kłótnie, miłość, przed ślubem, przygotowania do ślubu, ślub, wątpliwości, wspólne życie, z życia wzięte, związek
Podobne artykuły:
Nie opuszczę cię aż do… rozwodu! Jak zaczarowana... Niezbędnik Panny Młodej Dzisiaj ślub, jutro depresja Ten pierwszy taniec Kocha, lubi, szanuje... Czarne ślubne sandałki, czyli Praski Ślepy Zaułek Kłamstwo przed samym ślubem Wieloletnie związki – sekret ich trwania. Burze i sztormy, czyli małżeńskie kryzysy
dodaj komentarz
POWRÓT DO PARYŻA
Ciekawostki05-11-13
POWRÓT DO PARYŻA Są takie miejsca, do których powracamy kilka razy w ciągu życia. Są takie osoby, do których zbliżamy się ponownie po wielu latach. Czasami po to, żeby na nowo je odkryć, a czasami po to, żeby utwierdzić się w naszych dotychczasowych odczuciach. A czasem po to, żeby odkryć miłość, z której wcześniej nie zdawaliśmy sobie sprawy, a której nie da się już dłużej zaprzeczać i samego siebie dalej oszukiwać. Paryż – dotychczas dla mnie zbyt oczywisty i zbyt pełny turystów ... Dokładnie 10 lat temu po kilkudniowym zwiedzaniu w sierpniowych upałach powiedziałam „bez szału”. Teraz postanowiłam dać mu drugą szansę i zakochałam się bez pamięci.
czytaj dalej >>

Najczęściej komentowane artykuły

Popularne tematy forum
Popularne tagi

Album
Galeria - Kasinek
Galeria - agusia_83
Galeria - anaid13
Galeria - MARYANA
Galeria - MARYANA
Galeria - Katarzyna Piwecka
Znajdź firmę


Ostatnio dodane firmy
Znajdź lekarza
Związki Pociechy Dom Zdrowie Praca Abecadło emocji Ciekawostki Męski punkt widzenia Historie z życia wzięte Chwila dla rozrywki
Znajdź firmę Dodaj wizytówkę firmy Szukaj lekarza Dodaj gabinet lek. Dam pracę Szukam pracy Reklama Polityka Prywatności
statystyka Matka Polka w katalogu Gwiazdor Strona nominowana w konkursie stron www - UniqueSite