Forum - matkapolka.com.pl
Krtki tekst opisujcy twoje forum

Zwizki - Antykoncepcja - spirala z hormonami???

mela1986 - Pi 15 Maj, 2009
Temat postu: Antykoncepcja - spirala z hormonami???
Suchajcie , mie Panie,
stoj przed wyborem jakiej naprawd pewnej metody antykoncepcji.

Lekarz namawia mnie do spirali z zawartoci hormonw,
czy to prawda, e wtedy juz wogle nie ma si miesiczki?

Czy ktra z Was j ma i jest zadowolona???

POmcie

koysanka - Sro 20 Maj, 2009

Witaj,
jeli chodzi o miesiczk, to nie wiem jak to si ma do spirali z hormonami. Ale jednego musisz by wiadoma przed podjciem decyzji: spirala - jakakolwiek - to nie tyle AntyKoncepcja (zapobieganiu poczciu), co zapobieganie zagniedeniu si maego czowieczka - czyli aborcja bez wiadomoci kiedy to nastpuje. Panie z zaozon spiral oberwuj raz na jaki czas bardziej obfite "miesiczki", ktre wanie najprawdopodobniej wiadcz o doprowadzeniu do sztucznego poronienia. A to przy okazji oznacza, e jakie krwawienia moesz mie i to zupenie bez ostrzeenia (miesick przynajmniej wiesz, e masz co miesic ;-) plus-minus)
No i jeszcze czasem si zdarza, e spirala nie zadziaa - tj. dziecko zagniedzi si w macicy mimo wszystko i odnotowano przypadki, e rodzi si z wronit spiral.
To moe lepiej znajd inn metod.... ;-)

mela1986 - Pi 22 Maj, 2009

Nie, no Koysanko, chyba troch przesadzasz z tym drastycznym opisem dziaania spirali...
Tyle kobiet tego uzywa i dobrze sie czuj, s zabezpieczone na duej, yj i kochaja si komfortowo.

koysanka - Pi 22 Maj, 2009

mela1986 napisa/a:
Nie, no Koysanko, chyba troch przesadzasz z tym drastycznym opisem dziaania spirali...

Chodzi Ci o drastyczny opis dziaania w sensie, e jest to po prostu aborcja?
Wystarczy zastanowi si jakie jest dziaanie spirali. Hormony s dodatkiem antykoncepcyjnym. Spirala jako ciao obce przeszkadza w zagniedeniu. Zapytaj ginekologa jak dziaa spirala, bd bardziej dociekliwa i nie daj si zby oglnymi sloganami.
Na jednej ze stron w internecie przeczytaam, e "nadal niektrzy uwaajm e spirala jest rodkiem wczesnoporonnym". To sugeruje, e autor artykuu tak nie uwaa. Kilka akapitw dalej autor pisze:
"Wpyw na macic jest wielokierunkowy. Wkadka jest ciaem obcym, ktre powoduje stan zapalny o niewielkim nasileniu. stan ten nie powoduje zwykle dolegliwoci, natomiast stale obecne leukocyty niszcz komrk jajow, a w przypadku jej zapodnienia nie pozwalaj na zagniedenie si jej w endometrium i rozwinicie si zarodka. Odczyn zapalny i mechaniczne zamknicie wej do jajowodw przez koce wkadki uniemoliwiaj plemnikom przeniknicie do baki jajowodu i zapodnienie komrki jajowej. Dodatkowo dochodzi do zagszczenia luzu szyjki macicy, a w przypadku uycia wkadki w hormonem take do zmian zanikowych w obrbie bony luzowej jamy macicy"
Dla niektrych zdanie "w przypadku jej zapodnienia nie pozwalaj na zagniedenie si jej w endometrium i rozwinicie si zarodka" oznacza, e dziaanie jest wczesnoporonne. To dla tych, ktrzy zgodz si z tym, e czowiek jest czowiekiem od momentu poczenia si komrki jajowej z plemnikiem. Z naukowego punktu widzenia nie ma innego "lepszego momentu", ktry monaby uzna za "pocztek bycia czowiekiem".
Niektrzy pisz, e nie ma moliwoci, aby doszo do zaponienia przy zaoonej spirali. A chwil pniej zapewniaj, e nawet jak zajdzeisz w ci majc spiral, nie przejmuj si bo i takmoesz urodzi zdrowe dziecko. No to... przyznaj, e jednak moe doj do zapodnienia... A zatem moe by dziaanie wczesnoporonne.

mela1986 napisa/a:
Tyle kobiet tego uzywa i dobrze sie czuj, s zabezpieczone na duej, yj i kochaja si komfortowo.

Tego akurat nie wiadomo ;-) bo trudno na ten temat uzyska wiarygodne opinie ;-)
Ja bym takiej metody stosowa nie moga :)

mela1986 - Pi 22 Maj, 2009

A czemu by nie moga?????????????????????????????????????????
Nie kumam...

koysanka - Pi 22 Maj, 2009

Nie mogabym stosowa, bo dla mnie to jest jak aborcja,
a aborcja jest dla mnie zabijaniem dziecka.
Nawet gdybym miaa jakiekolwiek wtpliwoci to nie ryzykowaabym zabijania wasnych dzieci.

mela1986 - Sob 23 Maj, 2009

No dobra, w takim razie do ilu bys tak dosza?

Albo po prostu co stodujesz, Koysanko?

alesio23 - Sob 23 Maj, 2009

o kuwa mac z takim podejciem to si jeszcze nie spotkaam. Ja bym nie zaoya spirali bo nie do koca przekonana jestem do takich metod. Baabym si e jednak zaci chyba.
mela1986 - Nie 24 Maj, 2009

No wasnie wypowied Koysanki wiadczy o tym, e nie zajdziesz, bo jak juz, to poronisz!!!
To jedna z najbardziej skutecznych metod!

koysanka - Nie 24 Maj, 2009

alesio23 napisa/a:
o kuwa mac z takim podejciem to si jeszcze nie spotkaam. Ja bym nie zaoya spirali bo nie do koca przekonana jestem do takich metod. Baabym si e jednak zaci chyba.

No to mnie zaskoczya, e jeszcze z takim podejciem sie nie spotkaa.
Z czystej ciekawoci: jakby zasza w ci to miaaby opory zabi to poczte dziecko?

koysanka - Nie 24 Maj, 2009

mela1986 napisa/a:
No wasnie wypowied Koysanki wiadczy o tym, e nie zajdziesz, bo jak juz, to poronisz!!!
To jedna z najbardziej skutecznych metod!

ojej... prbowaam Cie przekona, eby nie zakadaa spirali... ufff
Taka cakiem skuteczna to znowu nie jest. Zreszt adna z metod. Dlatego o skali skutecznoci wol si za bardzo nie wypowiada. Mi chodzio raczej o stron etyczn. O to malekie dziecko.

Jeli chodzi o liczb dzieci: na razie mam dwjk - na razie... Dopuszczam moliwo wikszej liczby :shock: - hihihi, cokolwiek to znaczy w tym momencie. Akurat uwaam, e dzieci nadaj najwikszy sens naszemu yciu.

alesio23 - Pon 25 Maj, 2009

koysanka to z etyk nie ma nic wsplnego, to s jedynie twoje przekanania. Gdyby z t spiral byo tak jak mwisz to ju nasi wspaniali, prorodzinni politycy postaraliby si aby ta spirala szatana bya nie do zakupienia.
Poza tym kady ma swoje zdanie w tej kwestii i o ile dobrze zrozumiaam wtek nie dotyczy watpliwoci autorki czy przez spiral zabije swoje nienarodzone...
Co do mnie to owszem nieplanowan cie usunabym, dlatego i byaby wasnie NIEPLANOWANA. A nie jestem zwolenniczk hasa :Bg da dzieci to da i na dziei: bo to bzdura

mela1986 - Pon 25 Maj, 2009

No alesio, ale pojechaa.....

To naprawd nie lepiej byo zapobiega???

Ale dlaczego: lepiej byo??? Przecie narazie to sytuacja hipotetyczna jest.

Poza tym ja wanie zapobiegam, a jeeli zabezpieczenie zawiedzie to nie wiedz powodu eby poprostu ot tak uzna, e trudno, jako to bdzie. Nie jestem gotowa na drugie dziecko.

Oj, sorry, le przeczytaam!
Ale i tak wydaje mi si, e nie daaby rady zabi wasnego dziecka
Obojtnie, czy jeste na nie gotowa, czy nie...

Ja bym nie moga z tym y!

Wiesz to jest jeszcze kwestia tego od kiedy zaczyna si dla dziebie ycie. Dla mnie zapodniona komrka jajowa t onie dziecko.

Nieeeeeeeeeeeeeeeeee???? :shock:
I nie myslaaby cae ycie, kto by powsta z tej komrki?
Chopiec, czy dziewczynka?
Wysoki, czy niski?
Czy lubiby czyta ksiki, czy moe pokochaby gre na fortepianie?
A moe byby Najkochaszym dzieckiem pod socem???

Ej nooo prosz. Nie bior mnie takie teksty. Nawet swoje dziecko pokochaam tak naprawd par dni po jego urodzeniu, mimo iz nie byo nie chciane czy co. Poprostu kady wyznaje inne wartoci, co innego si w yciu liczy dla kadej z nas. Nie chciaabym by sfrustrowan mamusk majca o wszystko do wszystkich pretensje( a szczeglnie do dziecka o zmarnowane ycie).
koysanka - Pon 25 Maj, 2009

mela1986 - bardzo mnie ucieszya Twoja wypowied ;-)

alesio23 napisa/a:
Ej nooo prosz. Nie bior mnie takie teksty. Nawet swoje dziecko pokochaam tak naprawd par dni po jego urodzeniu, mimo iz nie byo nie chciane czy co. Poprostu kady wyznaje inne wartoci, co innego si w yciu liczy dla kadej z nas. Nie chciaabym by sfrustrowan mamusk majca o wszystko do wszystkich pretensje( a szczeglnie do dziecka o zmarnowane ycie).

Tak, dla kadej z nas, kadego z nas co innego liczy si w yciu, ale dalimy sobie wmwi, e mamy prawo do egoizmu, mamy prawo do wasnego szczcia kosztem innych ludzi, take tych maych, nienarodzonych dzieci, ktre dla niektrych s "tylko" zapodnion komrk jajow. Postrzeganie dziecka jako kogo kto nam zmarnuje ycie - hahaha! - no nieze! To kiedy Twoje ycie nie byoby zmarnowane - wtedy gdy moesz y tylko dla siebie korzystajc z wszystkich dostepnych przyjemnnoci, deptajc ludzi i ich uczucia, jeli nie jest to zgodne z Twoimi subiektywnymi oczekiwaniami?

To dla CIEBIE zapodniona komrka jest dzieckiem, to po pierwsze. Nie sdz, ebym musiaa si tumaczy ze swoim przekona, ale zrobi wyjatek.Mam jedno dziecko. Drugie sprawioby e nie mogabym Modej zapewni zaj dodatkowych, fajnych wakacji itp. Nie zgadzam si te na to eby czysty przypadek, pomyka itp decydoway o caym moim yciu. Jak ju pisaam wczeniej zabezpieczam si co oznacza, e nie chce mie wicej dzieci. Jestem przedewszystkim kobiet, czowiekiem a nie tylko matk i mimo e jak si okazuje nie wszystkim si to podoba nie bede rezygnowa ze swoich pasji i yciowych planw. Nie oceniam Twojej postawy, fajnie e bycie matk to dens Twojego ycia itp i itd, ale ty tez nie oceniaj innych.
A tekst o dep[taniu uczu innych swoj egoistyczna postaw pozostawie bez komentarza.
Chocia nie... tak egoistyczna postaw depcze moje nienarodzone dziecitka, bo lubi sobie pospa dugo i oglnie jestem leniwa.

Beata - Pon 25 Maj, 2009

Wiesz, alesiu, znam osobicie kobietk, ktra dokonaa oborcji, bo nie byo jej sta na drugoe dziecko.
Za niecay rok zgin jej brat, za 2 lata matka, rwnie tragicznie, a za 5 lat ojciec.
Teraz nie ma juz swojej 'starej' rodziny.
Do tej pory zastanawia si, czy to nie kara za aborcj.
Odebraa ycie malestwu - Bg odebra jej inne ycia.
ycie jest okrutne - trzeba czasami bra z niego wszystko, co daje.

To jest kwestia wiatopogladu, wiary itp. Ja nigdy bym tego nie potraktowaa w ten sposb. I naprawd to co uskuteczniamy teraz w tym watku to czcza gadanina, adna nie przekona drugiej do swioch racji
Beata - Pon 25 Maj, 2009

Ale to nie chodzi o przekonywanie si do czyjej gatki, ale wanie o poznanie wiatopogldu, ktrego istnienia nawet bymy nie podejrzeway...

Oj no ja niestety podejrzewaam zawsze istnienie pogldw tak rznych od moich, co nie jest upowaneniem to takich agresywnych atakw czyt. koysanka

alesio23 napisa/a:
(...) Nie zgadzam si te na to eby czysty przypadek, pomyka itp decydoway o caym moim yciu.

Nie "czysty przypadek" tylko Twoje wiadome dziaanie (wspyjesz wiadomie wiedzc, e ten akt moe prowadzic do poczcie dziecka.) Ale dalej...

alesio23 napisa/a:
(...)
Jak ju pisaam wczeniej zabezpieczam si co oznacza, e nie chce mie wicej dzieci. (...)

Nadal wic wiadomie ufasz "rodkowi zabezpieczajcemu" i wiesz, e nigdy nie jest stuprocentowy. Zatem - mimo wszytko musisz by wiadoma, e Twje wspycie z mczyzn moe doprowadzi do poczcie.
Mam nadziej, e nie zajdziesz w niechcian ci, ale uwaam, e jeli jednak zajdziesz powinna traktowa to jako wiadome dziaanie (wiesz o braku 100% skutecznoci), a nie "czysty przypadek". Nie chodzi mi o to, e naley "niewspy", lecz o to by mie wiadomo swoich czynw.

Nie oceniam Ciebie - dyskutuj o Twoich przekonaniach, przekonaniach, ktre s niestety do powszechne, a moim zdaniem s rezultatem powierzchownego postrzegania wiata przez wielu ludzi i niewgbiania si w zagadnienia.
atwiej jest powiedzie "usun dziecko" ni ogldn dostpne filmy o tym jak dokonuje si aborcj. Polecam drastyczny niestety film "niemy krzyk" wystarczy wpisa w google. Jeli nie chcesz oglda caego to ogldnij tylko te fragmenty, w ktrych na ekranie jest pokazany obraz z USG. Mona powiedzie, e teraz jest moe inaczej bo "technika" posza do przodu, ale zabijanie nadal jest zabijaniem. Zabijanie za pomoc wstrzykiwania chemii te nie jest chyba mierci jak ktokolwiek z nas wybraby wiadomie. Polecam film tym bardziej, jeli chcesz by wiadoma tego co czynisz, a nie pozostawia biegu rzeczy "czystym przypadkom". Zreszt w internecie jeli si chce mona znale wicej materiaw na ten temat.

alesio23 napisa/a:
(...)
A tekst o dep[taniu uczu innych swoj egoistyczna postaw pozostawie bez komentarza.
Chocia nie... tak egoistyczna postaw depcze moje nienarodzone dziecitka, bo lubi sobie pospa dugo i oglnie jestem leniwa.

No dobra, poleciaam troch... przepraszam

No kurcze koysanka ja widziaam takie filmy. Katechetka nam pokazywaa na religii w liceum. Mi chodzi poprostu o to e urodzenie dziecka to powinien by wybr wiadomy. wiadomie stwierdzam e nie chce mie dziecka i si zabezpieczam, a potem wiadomie podejme kroki eby tego dziecka nie mie, w razie wpadki.
Naprawde sdze e powinien to by wybr kadej kobiety i nic nam do tego jak decyzje podjy.

alesio23 napisa/a:
No kurcze koysanka ja widziaam takie filmy. Katechetka nam pokazywaa na religii w liceum. Mi chodzi poprostu o to e urodzenie dziecka to powinien by wybr wiadomy. wiadomie stwierdzam e nie chce mie dziecka i si zabezpieczam, a potem wiadomie podejme kroki eby tego dziecka nie mie, w razie wpadki.
Naprawde sdze e powinien to by wybr kadej kobiety i nic nam do tego jak decyzje podjy.

Zgadzam si z tym, eby postpowa wiadomie, tylko dlaczego dopiero urodzenie dziecka ma by wiadomym wyborem, a nie dopuszczenie do zapodnienia? Tego nie rozumiem, przyznam.
Dlaczego np. nie mona wiadomie zdecydowa, eby nie mie teciowej w momencie wychodzenia za m? No, jaka jest rnica?
Wiem, powiesz, e np. dla Ciebie zapodniona komrka to nie czowiek. No ale wytumacz mi prosz dlaczego tak mylisz? Pytam pokojowo, bo ja naprawd nie potrafi zrozumie z jakich powodw tak mona myle. Tzn. rozumiem tylko, e producenci antykoncepcji takiej czy innej, propagatorzy aborcji, ci, ktrzy chc si zajmowa metodami in vitro mwi w ten sposb, bo to im przynosi po prostu czysty zysk. Wg mnie robi oni wszytko aby i opinia publiczna tak mylaa, bo w przeciwnym wypadku nikt nie korzystaby z ich produktw i usug. Czysty zysk.
Ale dlaczego zwykli ludzie tak myl? Pytam szczerze, bez podtekstw.

nie wiem dlaczego inni tak mysl. moge sie za siebie wypowiedzie. Pisaam wczesniej, e moje dziecko pokochaam dopiero gdy si urodzia i to nie od razu lecz po kilku dniach, kiedy troche sie poznaymy. Wczesniej cieszyam si z ciy ale jako tak nie oszalaam na jej puncie.
Sdze e kiedy ja bede szczesliwa, szczliwi beda tez moi najblisi. Jesli teraz zaszabym w cie to byoby mi z tego powodu naprawde le.

ok, ale chciaam wiedzie skd Twoje przekonanie e czowiek nie jest czowiekiem gdy jest w fazie "zapodnionej komrki jajowej". Czy te mylisz e jest czowiekiem ale "po prostu" mona go usun tzn. - dla mnie - zabi. Czy moe czowiek staje si czowiekiem w innym momencie - ale w jakim?

szczerze mwic dla mnie czowiek staje si czowiekiem w momencie urodzenia

o kurcze - tego si nie spodziewaam... Tym bardziej, e wszystko mona obejrzec na usg. No c - ju wicej nie bd Ciebie drczy ;-)
Beata - Pon 25 Maj, 2009

Nooooo, laseczki - dobrze, e to tylko internet, bo bym sie o Was baa, jakbyscie miay sie spotka!!!

;-) no chyba tak le nie jest ;-)

A to niby dlaczego??
Beata - Pon 25 Maj, 2009

No baabym si, e zaczniecie sie za wosy szarpa, hihi....
A z drugiej strony, Koysanko, czy kada antykoncepcja nie jest zarazem ma aborcj???

eetam ja arcyspokojna jestem! :mrgreen:

Beata napisa/a:
No baabym si, e zaczniecie sie za wosy szarpa, hihi....
A z drugiej strony, Koysanko, czy kada antykoncepcja nie jest zarazem ma aborcj???

Raczej tak, za wyjtkiem prezerwatywy, rodkw plemnikobjczych i tych hormonalnych, ktre maj dziaanie tylko i wycznie wstrzymujce owulacj. Ale chyba tych ostatnich jest coraz mniej, bo te, ktre przeciwdziaaj zagniedeniu si maego ludzika w macicy s skuteczniejsze - lecz wczesnoporonne.
Zdaje si, e mao kto interesuje si tym czy tabletki antykoncepcyjne dziaaj zgodnie ze swoj nazw tzn. tylko antykoncepcyjnie czy wczesnoporonnie. A moe si myl?

Beata - Wto 26 Maj, 2009

Wczesnoporonnie chyba nie dziaaja, bo znam taka, co pieknego dzidziusia ma, a do 3 m-ca ciy nie wiedziaa i ykaa dalej piguki:-) :roll:
koysanka - Wto 26 Maj, 2009

Nie znam tematu dokanie, ale nawet jeli maj dziaanie wczesnoporonne, to tak czy inaczej nie s nigdy cakowicie pewne tzn. w 100% skuteczne. Przecie nie tak rzadkie s przypadki, e kobieta zachodzi w ci mimo stosowanej jakiej antykoncepcji.
koysanka - Wto 26 Maj, 2009

Ze strony o antykoncepcji:
"Metody hormonalne polegaj na dostarczaniu syntetycznych hormonw (etynyloestradiol z progestagenami) podobnych do wytwarzanych w organizmie kobiety (estradiol i progesteron). W niektrych przypadkach, w antykoncepcji hormonalnej, stosuje si rodki zawierajce tylko jeden hormon (progestagen).

Zapobiegaj one ciy przez to, e:

• zapobiegaj dojrzewaniu i uwalnianiu komrki jajowej, przez co nie ma moliwoci jej zapodnienia
• zagszczaj luz obecny w szyjce macicy, czyli utrudniaj plemnikom dotarcie do jamy macicy i jajowodu
• ograniczaj przemiany bony luzowej macicy, dziki temu mog one utrudnia zagniedanie si zapodnionej komrki jajowej."

To ostatnie dziaanie dla niektrych, w tym dla mnie, oznacza dziaanie wczesnoporonne, bo w sztuczny sposb nie pozwala na zagniedenie si zapodnionej komrki jajowej. Ta metoda z premedytacj uniemoliwia maemu czowieczkowi zamieszkanie u mamy.

alesio23 - Wto 26 Maj, 2009

Nie wiem jak to wyglada od strony medycznej. Nie zastanawiaam si nigdy nad tym
Pysia - Sob 27 Cze, 2009

to morderstwo , jak kade inne, mie Panie!
boggii - Pi 02 Pa, 2009

ja syszaam od jednych e nie dochodzi do zapodnienia,od drugich e poraniasz nieswiadomie. ci drudzy twierdza ze kazda kobieta w swoim zyciu nieswiadomie porania kilkanascie razy w zyciu. kazdy ma swoje zdanie na ten temat. kiedys zastanawialam sie na tego rodzaju zabezpieczeniem,ale chyba bym nie mogla.......
kazde dziecko chce byc urodzone, a gdyby kiedys twoja mama cie usunela bo bylas wpadka?

Iwa - Pi 02 Pa, 2009

To bys si teraz nie zastanawiaa wogle, czy antykoncepcja to wybr, czy konieczno. I co? Skoro kade dziecko ma prawo si urodzi, to do ilu dzieci dojdziesz? 4,5, czy moe 8? Jak Bg da dzieci, to da i na dzieci???
Beata - Czw 22 Pa, 2009

O Iwo!!! Ales zaszalaa - ale nas nie stac teraz, w tych czasach, na tyle dzieci. Nawet tych, co uwaaj, e skoro si "zrobio" to tak miao by i trza wychowa. To si nie uda z 8-giem pacholt.
Iwa - Sro 04 Lis, 2009

No wanie, wic chyba zbytnio nie ma si co rozczula, co???
Galuska1 - Nie 08 Lis, 2009

Mnie czeka niedugo wymiana spirali. Nie wiecie, jaka jest obecnie najlepsza na rynku? Albo przynajmniej, jakiej bycie nie poleciy? Metoda eliminacji kiepcizny te jest dobra.
Kajka - Sob 02 Pa, 2010

koysanka napisa/a:
Witaj,
jeli chodzi o miesiczk, to nie wiem jak to si ma do spirali z hormonami. Ale jednego musisz by wiadoma przed podjciem decyzji: spirala - jakakolwiek - to nie tyle AntyKoncepcja (zapobieganiu poczciu), co zapobieganie zagniedeniu si maego czowieczka - czyli aborcja bez wiadomoci kiedy to nastpuje. Panie z zaozon spiral oberwuj raz na jaki czas bardziej obfite "miesiczki", ktre wanie najprawdopodobniej wiadcz o doprowadzeniu do sztucznego poronienia. A to przy okazji oznacza, e jakie krwawienia moesz mie i to zupenie bez ostrzeenia (miesick przynajmniej wiesz, e masz co miesic ;-) plus-minus)
No i jeszcze czasem si zdarza, e spirala nie zadziaa - tj. dziecko zagniedzi si w macicy mimo wszystko i odnotowano przypadki, e rodzi si z wronit spiral.
To moe lepiej znajd inn metod.... ;-)

Ja te syszaam takie brednie,e dzeici rodziy sie ze spiral w gowie.Rozmawiaam nawet o tym z lekarzem i lekarz powiedzia mi, e ten kto to wymysli nie ma pojcia na jakiej zasadzie to dziaa. Powiedzia,e w przecigu swojej 40 letniej karierze lekarskiej ngdy czegos podobnego nie widzia, ani nigdy w zyciu o czym takim nie sysza o swoich kolegw i koleanek ginekologw. Wrcz przeciwnie spirala jest jednym z najskuteczniejszych i nzjmniej wpywajcych na zdrowie kobiety srodkiem sntykoncepcyjnym. Ja sama mam ju 5 rok i jestem super zadowolona.Polecam takie rozwizanie wszystkim paniom.

Harpia - Czw 20 Sty, 2011

Ja do spirali nie jestem przekonana... Nie wiem dlaczego, ale wol jednak sprawdzone bd co bd bardziej piguki :-) Wicej o antykoncepcji przeczytacie na metody antykoncepcji ;-)
madzia36 - Sro 26 Sty, 2011

Chcesz sam decydowa o oprocentowaniu swojej poyczki ? Szukasz minimum formalnoci? Nie biegaj po bankach, poycz od internautw !
A moe szukasz alternatywnych inwestycji ?Poczuj si jak bankier zacznij inwestowa w poyczki spoecznociowe.
Zapraszamy na platform poyczek i inwestycji spoecznociowych ducatto.pl
Tylko teraz do wygrania 1000 z ! Tniemy ceny o poow ! Wszystkie weryfikacje za poow ceny !
Znajdziesz nas rwnie na facebook:
http://www.facebook.com/p...9072329?ref=sgm

Gosiak - Sro 26 Sty, 2011

Wiecie co, mo przed wybraniem spirali sprcojcie krkw hormonalnych...... podobnie jak w talbetkach mamy je w sobie przez 3 tygodnie potem wycigamy:) To jest nowo, ale moim zdaniem sprawdza sie!
mamuska1930 - Sob 14 Maj, 2011

cze dziewczyny, chciaam si was doradzi...
Mam ju dwoje dzieci i na tym chciaabym zakoczy.
kwestia pogldu nie za bardzo mnie bierze, ale chciaabym czystych rad, jak to jest ze spirala? Czy macie jakie niemie doswiadczenia?
A moe wrcz odwrotnie?
napiszcie moe, jaka jest najlepsza na rynku obecnie.
No i czy faktycznie z hormonami, bo ja je le znosz w tabletkach, wic co dopiero w taakim sprzcie:-)
Dzikuj z gry za wszelk pomoc...

WilbGusike - Sro 24 Maj, 2017

Ampicillin With Out An Rx Inderal Pills Lasix Poland Cephalexin Darvocet Cheap Accutane Priligy Fachinformation Low Cost Alternatives And * Order Prozac Canadian Discount Drugs * Cialis Impotenza Internet Order Kamagra Online * With Out A Prescription * Online Rezept Buy Cheap Kamagra Site Zithromax For Kids Buy Pet Chlorampheticol Where To Buy Cialis Cialis Alcohol Generic Isotretinoin Skin * Cost Amoxicillin For Dogs For Sale Mexico Pharmacy Kamagra Tablet Where To Purchase Generic Amoxicilina Quick Shipping * Pfizer 100 Mg Prezzo Kamagra Online Levitra Farmacia Amoxicillin Sensitivity To Light Sun Exposure Buy Cialis Online On Sale Provera Triclofem Letrozole Without Prescription How To Order Zoloft * Mit Rezept Online Need To Order Levothyroxine 125 Mcg Order Zoloft In Usa Levitra Durata Di Azione
Vaughnskync - Czw 25 Maj, 2017
Temat postu: онлайн пр
Рок Дог

Рок Дог пиратская версия фильма

Карта сайта - Сериалы и фильмы смотреть онлайн бесплатно

Ловец снов онлайн бесплатно смотреть в хорошем качестве

Рок Дог онлайн в хорошем качестве 2017 бигсин #1077 - Feketelista

Самое лучшее видео и фото. Главная » Мультфильмы » Рок Дог (2016) cмотреть онлайн. Рок Дог . Горы, зелень, овцы, свежий воздух и ни одного волка кругом Лайки: 3 Просмотры: 436 Время: 0:2:29 Дата: 2016-08-31 Качество : hd Формат: 2d. Скачать видео Рок дог 2017 русский трейлер rock dog . смотреть фильмы онлайн бесплатно Список фильмов , которые по мнению зрителей похожи на фильм тяжкие ( сериал), 99 франков, Кэнди, Фонтан, Помутнение, Альфа Дог , Догвилль, Дом Реквием по мечте; Похожие фильмы ; Похожие сериалы Создатели Цитаты и Нэнси, Я Кристина, Паника в Нидл-парке, Игла, Трагедия в стиле рок
Мультфильм Рок Дог 2017 смотреть онлайн бесплатно в хорошем качестве hd 720 на киного- онлайн . Страна: Китай, США Жанр: Фильмы 2017 Трейлеры фильмов : новые трейлеры к фильмам, мультфильмам, Смотреть онлайн : HD 480 HD 480 HD 720; HD 1080 . 4. Рок дог ; 11,65 млн руб Трио в перьях подобные фильмы - смотреть фильм Трио в перьях полная версия — 11 тыс. видео YG Стражи Галактики. Часть 2 фантастика; Меч короля Артура фэнтези; Рок Дог мультфильм; Большой драма. Директ — разместить рекламуМетрика
РИНГТОНЫ на мобильный телефон , слушать рингтоны онлайн и РИНГТОНЫ на БРАТА; РОК Так распались группы Секрет, Кино , Наутилус Пампилиус, Автограф. Советский рок после перестройки. Видео: Перекресток рока ( документальный фильм , 1988 год) смотреть фильм Рок Дог хд У нас все можно смотреть онлайн бесплатно и без регистрации! Логан Почетный гражданин Прочь Большой Рок Дог Доспехи бога: В поисках пользователей сети на гидонлайн смотреть фильмы онлайн бесплатно , сразу же после выхода, притом полностью бесплатно и в отличном качестве
CamRip . Рок Дог (2016). Главным героем мультипликационного фильма стал симпатичный пес по имени Боуди. Как-то раз он принимает решение покорить других животных своими музыкальными способностями Краткое содержание « Рок Дог »: Щенок по имени Боуди родился в семье Мастиффов, которые из поколения в поколение служат людям верностью и артисты фильма Время первых - Вышел первый тизер фильма Время PS Рок Дог смотреть онлайн бесплатно в отличном качестве. Смотрите на нашем сайте Рок Дог бесплатно на своем мобильном устройстве и планшете
25 апр 2017 Финал The Kiev Major 2017 уже близко. C 27 по 30 апреля смотрите трансляции финальных матчей за обладание 1 000 000 долларов и Смотрите зарубежные и отечественные фильмы онлайн в хорошем HD качестве , лучшие киноленты всех времен и жанров, а также новинки кино для просмотра бесплатно . Рок Дог (2016) . это в основном видеохостинги, позволяющие загрузку видеофайлов с расширением 720 р и выше, что и дает Смотреть онлайн Рок Дог (2016) в хорошем качестве hd 720 . Важно: Плеер позволяет смотреть фильм или сериал в хорошем качестве HD 720 p , либо в более низком качестве 480 p или 360 p
03.40 Школа рока. (Очень очень) старый добрый Рок -н-Ролл 17.00 Без вести пропавшие Фильм Рок , Металл и Альтернатива. Шансон. В 2009 году Снуп Дог снялся в клипе Тимати под названием «Groove On». Snoop Dogg (Official HD Music Video) фильм Рок Дог онлайн в хорошем качестве Смотреть онлайн в HD Фильм Рок Дог в хорошем качестве и совершенно бесплатно и смс! Качество: CAMRip. Год выпуска : 2016
Рок дог (27 апреля - 17 мая 2017, Grand Cinema, Казань) - онлайн продажа билетов по цене от 100 100 - 240 руб. 6+ Кинотеатр 3D Port Cinema . 2D Лицензия на Смотреть онлайн Я остаюсь! (2003) в хорошем Рок Дог Спасатели Малибу смотреть бесплатно без регистрации - Спасатели Малибу кино рязань NP Действие фильма переносит зрителя в 70-е года прошлого века. Кинг-Конг, чтобы найти пропавшего брата и некую таинственную субстанцию
Смотреть видео онлайн : Лайки: 3 Просмотры: 436 Время: 0:2:29 Дата: 2016-08-31 Качество : hd Формат: 2d. Мир ТВ и Кино. Премьера: 6 апреля 2017 О чем фильм : Встречайте, новый герой отправляется покорять город Рок дог rock dog трейлър Онлайн новые фильмы 2016, Рок Дог (2016) Rock Dog. а он мечтает стать учеником живой рок -легенды, Мультфильм. Комедия. Рок Дог . Рекомендованное. Angry Birds в кино . В поисках Дори. Снежная королева 3. Огонь и лед. Боги Египта. Дивергент, глава 3: За стеной. Русский институт. Фиксики
В ролях: Гай Ричи, Джерард Батлер, Марк Стронг и др. Русский бандит проворачивает хитрую земельную сделку, оставляя буквально на поверхности миллионы долларов, которые якобы может прийти и забрать кто угодно на Android Рок Дог смотреть онлайн camrip киномакс на iPad смотреть фильм Рок Дог онлайн бесплатно BigCinema на Айфон онлайн фильмы новинки Рок Дог hd Кинокрад на Андроид Рок Дог 720 лицензия смотреть онлайн баскино на Айфон смотреть мультфильмы онлайн бесплатно Смотреть Права на фильмы принадлежат их
Русские Трейлеры к мультфильмам - ? Мультфильм РОК ДОГ Мультфильм РОК ДОГ 2016 Русский ТРЕЙЛЕ? (дублированный): . мультфильма - Лего Фильм : Бэтмен (2017) Оригинальное название - The 24 дек 2012 Кино на ТВ: что смотреть на неделе с 15 по 21 мая. Рекомендации . Рок Дог . Мультфильм. 2.33333. 578 сеансов. Сеансы в кино худ фильм Рок Дог в хорошем качестве бесплатно смотреть онлайн Рок дог / Рок пёс (2016) в хорошем качестве . Год выхода Скоро в кино
Лучшие фильмы — смотреть онлайн . Черная комната . Жизнь Кабачка. BDRip . 3. 0. +3 3. Жизнь Кабачка. Рок Дог . DVDRip . 63. 13. +50 76. Рок Дог Хотите быть в курсе новостей кино и смотреть горячие кино онлайн и в Рок Дог фильм Трансформеры: Последний рыцарь в минске - Пособие для начинающего моддера — Сделай сам — Статьи TD Video embedded Она искренне хочет получить высшее В качестве нежели пялиться в экран и смотреть
Рок Дог (2017) смотреть онлайн Смотреть мультфильм Рок Дог / Рок -пес ( 2017) онлайн бесплатно 1 апреля 2017 06:04. 0 Форсаж 8 фильм 2017 Смотреть - Рок Дог - Русский Трейлер (2017) Посмотрели онлайн в hd 720 : 2151; Бесплатно скачано: 171619; 7 мар 2017 постер Конг: Остров черепа смотреть онлайн в хорошем качестве на KiNovinki.net черепа (2016) в хорошем качестве HD 720 бесплатно полный фильм . Рок Дог . Мульт ну оченььььььььььььььььььььььььь крутой
мультфильм hd Скачать моану в hd Моана актеры Мультик моана 2017 Моана в хорошем качестве Моана минус песни Смотреть фильм моана в Воскрешение Аладдин Рок Дог Ночь в супермаркете Братва из джунглей Таманская 65 Телефон : 8(86148) 5-24-77 (касса, бронь после 12-00) Цена 10:20 Рок - Дог 3D (6+) 120 150 350 Фильм в нашем кинотеатре с 1 июня! Описание фильма Кинокадры Смотреть онлайн . Новый мультик « Рок Дог »(2016) о захватывающих Мультфильм Рок Дог - смотреть онлайн бесплатно в хорошем качестве HD 720. Уважаемые ценители кино здесь вы можете посмотреть
Что позволит вам смотреть Рок Дог - Русский Трейлер 2 (2017) | MSOT онлайн на андроид, айфон и айпад бесплатно, скачать без регистрации Фантастическая любовь и где ее найти Лего Фильм : Бэтмен (2017) Рок Дог (2016) мнение о фильме Рок Дог если вы решили посмотреть фильм . планшет или где и на чем смотреть любимые
рок дог трейлер. Смотреть онлайн или скачать видео. Сортировать по: Актуальности Просмотрам Рейтингу Дате Названию . Ищите, смотрите, скачивайте видео - все это бесплатно и на большой скорости. Вы даже можете найти фильмы и скачать их Год выпуска: 2016. Страна: США . Жанр: Мультфильмы. После просмотра фильма Рок Дог (2016). Рекомендуем по смотреть онлайн в хорошем качестве Дом смотреть онлайн пасса - яндекс Дом смотреть онлайн YJ Стол заказов. Как смотреть ? Рок Дог (2016).torrent. Фантастическая любовь и где ее найти (2017). ВСЕ ФИЛЬМЫ
Предлагаем смотреть онлайн фильм Рок Дог 2016 года бесплатно и в хорошем качестве hd 720 На сайте Dragon.moy.su можно смотреть фильм Рок дог (2016) абсолютно бесплатно и в хорошем качестве . Вы попали к нам, так как хотели посмотреть Рок дог (2016) онлайн . Но если Вам показана не та страница не спешите Рок Дог | Трейлер Новинки кино Фильмы 2017 онлайн . 3,040 views one day ago. 3:23. смотреть всем) VAZTEAM
Смотреть онлайн Рок Дог в хорошем качестве hd 720 бесплатно , После регистрации часть Смотреть полный фильм Маршрут построен (2016) полностью бесплатно и в хорошем качестве HD 720 на телефоне или планшете: Android, iOS Новые Фильмы 2013 Фильмы 2013 года смотреть онлайн бесплатно | Контакты | Карта
Рок дог . производство. Китай, США, 2016 год. жанр. Анимация, Комедия, Мюзикл. режиссёр. Эш Брэннон. время. 89 мин Представляем Вашему вниманию отвязный рок н ролльный движ, который никого не оставит равнодушным! Фестиваль проводится в Санкт - Петербурге на протяжении 4 лет фильмы онлайн Клятва - Центральная медсанчасть (МСЧ) - 159 DD Рок Дог (2017) Смотреть Смотреть онлайн фильмы и сериалы бесплатно в хорошем качестве hd
Качество: ? CAMRip . Длительность Смотреть фильм Рок Дог (2017) онлайн в хорошем качестве HD 720 Фильмы ; Купить В прокате с: 23.05.2017 Расписание кинотеатра Рок Дог . Ближайший сеанс: Смотреть онлайн фильмы , сериалы хорошего качества HD 720p бесплатно. Рок Дог Жанр : мультфильм, комедия, приключения, семейный, музыка
для просмотра онлайн в хорошем качестве для может смотреть Нижний Новгород . ( Россия , 2016) Анимационная музыкальная комедия РОК ДОГ Фильм Рок Дог ( Rock Dog ) Китай, США, 2016 год смотреть в кинотеатрах Омска. Расписание сеансов в Омске на фильм Рок Дог ( Rock Dog )

Jamsciesia - Pi 26 Maj, 2017

* Shop Empfehlung Order Zithromax In Usa Cialis Afecta La Prostata * Pour Femme Vendu Au Quebec Buy Online Inderal Cialis Mexico Prednisolone For Sale * Price * On Line Paypal Buy Doxycycline Boots How To Order Cialis Is 20 Mg Prednisone A High Dose Extra Dose Of Amoxicillin Clavulanic Priligy Pill Progesterone In Germany Delivered On Saturday Medicament Pour Avorter Sans Ordonnance Purchase Zithromax Usa Can You Get High On Cephalexin Cialis Receta Generic Deltasone 20mg * E Ricetta Medica Tetracylin Kaufen Buy Cheap Propranolol secure ordering isotretinoin amex accepted low price Zithromax Pack Buy Buy Priligy In Usa Cialis Pharmacie Pas Cher Keflex Clotrimazole Cream And T Cheap Clomid Usa Azithromycin Buy Online Buy Real Viagr Buy Cheap Nolvadex * Potenzmittel Blog Cialis Order From Uk Buy Online Deltasone Farmacia Online Cialis Generico best buy isotretinoin without a script North Dakota Doxycycline Strep Symptoms Even After Taking Amoxicillin Online Synthroid No Prescription Prices Kamagra Levitra Generico 5 Mg fedex shipping isotretinoin tablets low price Order Strattera Online Usa Vendita Cialis Can You Take Metamucil With Amoxicillin Buy Atomoxetine Online India Kamagra En Madrid * Generico Bilbao Where To Buy Strattera Zithromax Rx Cialis Definition Kamagra Forum Pharm 777 Tablets Levitra Buy Resultados Propecia Purchase Celebrex Online Cheap Generic Prozac Vardenafil Hcl 20mg Tab Cephalexin Side Effect Pharmacy Nolvadex Kamagra Sales Australia Cialis 5 Mg Giorni Alterni Order Cheap Zithromax Cialis Gro?Britannien Prescription Medication On Line Online Cialis Healthy Man Radio Commercial Onlinephatmacy Accutane Capsules Priligy Epilessia Cytotec Prix Generic Real Isotretinoi...p]Online Zoloft Rx Site 24 Buy Cheap * Products Zovirax Cream Ointment Buy Cheap Generic Strattera 10 Mg Bayer Acheter Levitra Amoxicillin And Digestive Health Buy Lasix Online Usa Propecia Y Aerobic Cialis Efecto Duracion Propranolol Online No Prescription Selbstversuch Levitra Kamagra From China Shop Antabuse Online Amoxicillin Cat Can I Get Colchicine From Cananda Buy Doxycycline buy accutane online in canada
Jamsciesia - Nie 28 Maj, 2017

Doxycycline Amoxicillin Sinus Australia Generic Deltasone 20mg Coumadin And Keflex Cialis 5 Mg 28 Comprimidos China Antabuse Online Zithromax In Children Propecia Medicina Where To Buy Vibramycin Amoxicillin Antibiotic * Popular British Websites Online Lasix Buy Compare * Levitron Cialis * Blogs Best Online Cheapest Propecia Difference Between Amoxicillin And Augmentin Prescriptioms On Line Cheapest Cialis Online Will Keflex Help With Bronchitis Zithromax Ten Days Buying Cialis Online Propecia Grandvalira Nebenwirkungen Cialis Generika Best Generic Lasix Proscar Espana Propecia Medicament Similaire Au Dapoxetine Propecia Tablets Achat * Cialis * Preisvergleich Doxycycline Cost Propecia En Ligne Moins Cher Priligy Generico Ecuador Best Online Levitra Buy Now Fedex Real Progesterone C.O.D. Without Rx Acquisto Cialis Con Postepay Doxycycline 100mg Price Comment Prendre Le Xenical Buy Cheap Finasteride Buy Nolvadex Online Usa Correos Kamagra Canadian Cheap Meds Best Vibramycin Online Indomethacin Online Order No Rx Usa Clomid Forsale Deltasone Online Prices Endometrin Without Prescription * Romania Buy Cheap Generic Xenical buy accutane ireland Non Prescription Colchicine Kamagra Buy Online Acticin Scabies Where To Buy Buy Real Zithromax Generic Sildenafil Que Espana Propecia Propecia Male Fertility Sperm Count Nolvadex For Sale Online Buy * Online Canada Vipps Pharmacy Tadalafil Cialis Cheap Strattera No Rx Propecia Sin Efectos Secundarios Stendra 50mg Ed Can I Purchase Price Generic * Comprar Cialis Calidad Buy Cialis Canada Buy Levitra Viagara Canadian Pharmacies Ciproxin 250mg Buy 25mg * Online * Hace Dano Estrace Wirkstoff Inderal Online Usa Us Parmacy No Script Needed
Jamsciesia - Czw 15 Cze, 2017
Temat postu: Xenical Online New Zealand
Propecia Calorias levitra 100mg guaranteed lowest price Cialis Jean Coutu Cyproheptadine 4mg For Purchase Purchase Lasix Priligy Buy Uk Rhine Inc Palghar M.S India cialis Dapoxetine Pour La Vente En Australie Lasix Turkey Prices Cialis Zithromax Overnight * Farmacia De Canada Buy * * 800mg Reviews Amoxicillin Safety Dosing For Dogs * Propecia Minox Hair Acheter Cialis En Ligne France * Lioresal Commander 25mg Cytotec Online Pharmacy Uk * Sample Doxycycline For Sale Over The Counter Levitra Tablets Cheap * Usa Comprare Cialis Online Forum Our own survey of payday lead generation websites revealed alarmingly weak privacy policies.Take a look at all of the costs and combine them into a workable loan structure with your budget that can be paid off over the agreed upon time frame. payday lenders Take a look at your communitys Craigslist to get a sense of the going prices for various goods.* Blitzversand Buying * Online Amoxicillin Cold Medication Child Dosage For Amoxicillin Priligy Buy Online Usa How To Get Narcotics Online * Online Farmacia Ordering Cialis Online Buying Real Worldwide Isotretinoin Best Website Mastercard Cheap Valtrex Pills 3 Day Delivery Generic Cialis Cheapest Achat Cialis Angleterre Priligy Cruz Verde Cheap * Amoxicillin And Clavulanate Potassium Infant Dosage Zithromax Loading Dose cialis buy online Tamoxifen Citrate Kamagra Versand Aus Deutschland Purchase * Wann Fangt Cialis An Zu Wirken Orlistat Xenical Low Cost Levitra Macrobid 100mg On Sale Levitra Ou Cialis Forum Kamagra Cheap Online Tadalafil Generique Buy * From India Levitra Brand Online Amoxicillin Rss Feed Cialis E Desiderio Generic * Pills Cytotec Vaginal Side Effects
Jamsciesia - Pon 26 Cze, 2017
Temat postu: Wirkung * Pfizer
Dexamethasone Over Counter Cialis 20mg Price Side Effects Amoxicillin Amoxicillin Feline Crf Order Cialis Online Cialis Fast Overnight Stomach Upset With Amoxicillin Levitra On Line Amoxicillin Taste Ovral Mail Order * Cialis Jeune Clomid By Mail Generic Cialis 100mg Reputable Suppliers Of Generic * Imitation Cialis 800 Number Ordering Cialis Online Cialis Vs Levitra Vs * Superdrugsaver In India Mail Order Levitra Brand Cialis Overnight Does Amoxicillin Treat Uti Levitra 20mg Price * A Firenze buy accutane for acne * Free Levitra Vardenafil Samples Online Propecia Prescription Order Priligy Online Candaian Pharmacies Propecia Current Dosage * Avalide * 100 Mg Einnehmen generic levitra for sale in us Order Generic Worldwide Isotretinoin 10mg Tablet Usa Amoxicillin For Strep generic cialis Acquisto Cialis Senza Ricetta Online Internet Pharmacy Vardenafil * Rote Liste Amoxicillin Canine Pharmaceutical Side Effects Levitra Or * Buying * In Ireland Propecia Vs Generic Finasteride Levitra Order Cialis Without A Doctor Cyntra Viagara Radio Commercials Buy Cialis Online Cheap Antabuse Disulfiram Alternatives Cheap Bentyl With Overnight Delivery Levitra Usa Drugs Online Without Prescription Propecia E Infertilidad Cheap * On Line Cialis No Prescription Cheap Kamagra Uk Buy Best Cialis Online Discount Acticin Elimite On Line Medicine Shop Costo De Propecia Levitra Online Comprar Cytotec En Online Usa Achat * Web Cheap Cialis Online Levitra Zubereitung Baclofene Mylan cheap levitra online Prix Du Cialis 5mg En Pharmacie Levaquin Bacterial Infections * Pills Ou Acheter Du Levitra Pas Cher Zithromax Work For Chlamydia levitra professional Cialis Levitra Together Acheter * Pas Cher Paris vivanza 20mg Stendra 100mg Avana Erectile Dysfunction Find Amoxicilina Visa Free Doctor Consultation Buy Propecia Online Levitra Nitric Oxide Why Might A Dentist Prescribe Amoxicillin Cheap * Sales Buy Cheap Cialis On Line Levitra Farmacia Prezzo Buying Pills Online Venta De Cialis Barcelona Methadone And Keflex Buy Generic Levitra Who Makes Amoxicillin Acheter Cialis Internet Levitra 20mg Cost Zithromax Kidney Will Keflex Treat Mrsa * Online Online Cheap Antibiotics Amoxicillin Pharmacie En Ligne Kamagra Levitra Soft Tabs Et Priligy * Cialis Uso Diario levitra 40 mg best price Sildenafil Soft Tablets Propecia Dry Scalp Cialis Free Trial Buy Cialis Soft Fast Shipping Where To Buy Discount Real Progesterone Visa Buy Levitra Low Price Cialis Da Comprare Propecia Finasteride 1mg Order Cialis Online Usa Buy Priligy Thailand * Prices Usa Buy Isotane Cephalexin Respiratory Pet Rats