Strona główna
 


 

     

Portal dla kobiet

Strona główna FORUM Konkursy Album Kontakt
Znajdź firmę Dodaj wizytówkę firmy Szukaj lekarza Dodaj gabinet lek. Dam pracę Szukam pracy Reklama


Dom
Zabezpieczenie domu poza letnim sezonem
Spora liczba Polaków gromadzi wyposażenie nie tylko w budynku mieszkalnym, ale także w innych rodzajach nieruchomości, jak piwnica, domek letniskowy czy garaż. Kradzież czy dewastacja tego typu pomieszczeń jest również możliwa, dlatego warto zabezpieczyć się całoroczną polisą z właściwie dobranymi składnikami.

Nieruchomością dodatkową jest czasem altana czy dom po dziadkach z cennymi pamiątkami. W domach letniskowych trzymamy niejednokrotnie stare, ale sprawne sprzęty RTV i AGD oraz niezbędne sprzęty do pielęgnacji ogródka, np. kosiarki, a także rowery i inny sprzęt sportowy. Zabezpiecz dom i nie kuś złodzieja


Wszystko to ma swoją wartość i może stać się łupem złodzieja. Dlatego pod koniec sezonu letniego lub tuż przed zimą warto posiadać odpowiednie zabezpieczenie zarówno naszego mienia ruchomego przed kradzieżą, jak i dewastacją oraz innymi zdarzeniami losowymi korzystając z gotowych rozwiń jak ubezpieczenie nieruchomości z strzezdom.pl.


Złodzieje najczęściej obserwują obiekt, który zamierzają okraść. Doskonale wiedzą, czy właściciel pojawia się tylko w weekendy lub podczas lata, obserwują, jakim rowerem jeździ, a jaką kosiarką kosi ogród. Nie znaczy to, że musimy wyposażać nasz dom letniskowy wyłącznie w stary sprzęt, ale jeśli mamy coś naprawdę cennego, warto wywieźć to na zimę do domu.


Nawet jeśli nie stać nas na profesjonalne drzwi antywłamaniowe, warto kupić dobry zamek i zadbać o zabezpieczenie okien, np. zamykanymi na kłódkę okiennicami. Rzucające się w oczy cenne sprzęty należy pozakrywać lub zgromadzić w jednym, lepiej zabezpieczonym pomieszczeniu. Często bywa, że łupem złodziei staje się nawet tani używany sprzęt, a szkody, jakich narobią przy włamaniu, są większe niż wartość samego sprzętu.


 


Ochrona ubezpieczeniowa i… sąsiedzka


Przed kradzieżą powinien się ubezpieczyć nie tylko ten, który ma wiele, ale przede wszystkim ten, którego strata mienia naprawdę zaboli. Dlatego bez względu na wartość nieruchomości i jej wyposażenia warto zadbać o dobrą polisę, uwzględniającą:  • kradzież,

  • dewastację,

  • zdarzenia losowe, (uderzenie pioruna, powódź, wichura, ulewy, pożar).


Przed wyjazdem na urlop należy – po uprzednim zabezpieczeniu domu i znajdującego się w nim cennego sprzętu – dokonać fotograficznej dokumentacji po to, by móc udowodnić ubezpieczycielowi, że należycie zadbaliśmy o zabezpieczenie naszego mienia oraz rzeczywiście pozostawiliśmy w nim określone mienie ruchome.


Warto również poprosić sąsiadów o dozór. Nic bardziej nie odstraszy złodzieja niż gorliwy sąsiad, który reaguje na każde niepokojące zdarzenie, np. kręcących się po posesji ludzi, parkujące auta itp. Nie chodzi o to, by narażać sąsiadów na niebezpieczeństwo – wystarczy, że w tego typu sytuacjach powiadomią nas telefonicznie lub zadzwonią na policję. Kręcący się regularnie po posesji „miejscowy”, który ma od nas klucze od furtki, jest najlepszym straszakiem na różnej maści włóczęgów, którzy w opuszczonych domkach letniskowych lubią sobie zrobić lokum, narażając ich właścicieli na utratę czy zniszczenie mienia.


Pamiętajmy, że nasz domek letniskowy, altana, piwnica czy garaż mogą ucierpieć nie tylko z powodu kradzieży czy dewastacji. Przegląd nieruchomości pod kątem technicznym, zakręcenie zaworów z wodą czy uszczelnienie okien to typowe zabiegi, które mogą nam pomóc w przygotowaniu naszego wakacyjnego lokum do zimy. Zakupiona w Internecie polisa mieszkaniowa, którą można rozszerzyć o inne posiadane nieruchomości, np. ubezpieczenie mieszkania online z strzezdom.pl, zapewni nam zaś spokój poza sezonem, a w razie nieszczęścia – pozwoli odtworzyć stan pierwotny nieruchomości lub uzyskać świadczenie finansowe.


--- - ---


Tagi: -
Podobne artykuły:
OLE! Imprezowe, kolorowe SOS Aflavic® – twoje nogi w nowej odsłonie Scenariusz na każdą okazję- Przemyślany zakup roweru – praktyczny poradnik Kulinarne inspiracje na zdrowie od AMBITION Jak wybrać odpowiedni tornister? Akcja Marwitalizacja – podnosimy poprzeczkę! Bardzo ważne rowerowe akcesoria 5 sposobów na szczęśliwego pierwszoklasistę 3 sposoby na połączenie urlopu i pracy zdalnej
dodaj komentarz
POWRÓT DO PARYŻA
Ciekawostki05-11-13
POWRÓT DO PARYŻA Są takie miejsca, do których powracamy kilka razy w ciągu życia. Są takie osoby, do których zbliżamy się ponownie po wielu latach. Czasami po to, żeby na nowo je odkryć, a czasami po to, żeby utwierdzić się w naszych dotychczasowych odczuciach. A czasem po to, żeby odkryć miłość, z której wcześniej nie zdawaliśmy sobie sprawy, a której nie da się już dłużej zaprzeczać i samego siebie dalej oszukiwać. Paryż – dotychczas dla mnie zbyt oczywisty i zbyt pełny turystów ... Dokładnie 10 lat temu po kilkudniowym zwiedzaniu w sierpniowych upałach powiedziałam „bez szału”. Teraz postanowiłam dać mu drugą szansę i zakochałam się bez pamięci.
czytaj dalej >>

Najczęściej komentowane artykuły

Popularne tematy forum
Popularne tagi

Album
Galeria - Katarzyna Piwecka
Galeria - agusia_83
Galeria - AnetkaFed
Galeria - truskawka59
Galeria - Katarzyna Piwecka
Galeria - agusia_83
Znajdź firmę


Ostatnio dodane firmy
Znajdź lekarza
Związki Pociechy Dom Zdrowie Praca Abecadło emocji Ciekawostki Męski punkt widzenia Historie z życia wzięte Chwila dla rozrywki
Znajdź firmę Dodaj wizytówkę firmy Szukaj lekarza Dodaj gabinet lek. Dam pracę Szukam pracy Reklama Polityka Prywatności
statystyka Matka Polka w katalogu Gwiazdor Strona nominowana w konkursie stron www - UniqueSite