Strona główna
 


 

     

Portal dla kobiet

Strona główna FORUM Konkursy Album Kontakt
Znajdź firmę Dodaj wizytówkę firmy Szukaj lekarza Dodaj gabinet lek. Dam pracę Szukam pracy Reklama


Dom
Szafa wnękowa czy garderoba - co warto wybrać?
Jeszcze kilkanaście lat temu, w aranżacjach wnętrz królowały masywne szafy i komody. Dziś ich miejsce jest z wolna zastępowane przez garderoby i szafy wnękowe. Co ważne, wybór konkretnego rodzaju mebla wcale nie powinien być przypadkowy.

 


Szafa wnękowa - dlaczego warto wybrać?


1. Dodatkowa przestrzeń.


Najważniejszą zaletą posiadania szafy wnękowej, jest dodatkowa przestrzeń do wykorzystania. Jak sama nazwa wskazuje, z powodzeniem można ją montować we wnęce, co pozwoli na zaaranżowanie niepotrzebnej skądinąd przestrzeni. Warto również zwrócić uwagę na sam sposób montażu szaf wnękowych, które - z reguły - zajmują całą wysokość pomieszczenia.


2. Jednolitość kompozycyjna


Drugą, równie istotną zaletą szaf przesuwnych, jest optyczne uporządkowanie aranżacji wnętrza. Wypełnienie niepotrzebnych wnęk tak istotnymi a jednocześnie dobranymi aranżacyjnie elementami, znacznie poprawia ogólny wizerunek danego wnętrza, korzystnie wpływając na jego aranżacyjny całokształt.


 


Korzyści wynikające z posiadania gardroby


 1. Luksus


Garderoba wciąż należy do grona mebli luksusowych. Jest to związane z jej wyjątkowością, przedkładającą się na lepszą organizację przestrzeni, doskonałe uporządkowanie odzieży i przede wszystkim możliwością zaoszczędzenia czasu, np. podczas wyboru interesującej nas odzieży.


2. Dbałość o ubrania


Garderoba to gwarancja większej dbałości o ubrania. Są one lepiej rozmieszczone w jej wnętrzu i - co równie ważne - nie trzeba ich uciskać. Dzięki temu, przez cały czas prezentują się one idealnie (o ile rzecz jasna zostały one wcześniej wyprasowane).


 


Garderoba czy szafa wnękowa? Sposób rozmieszczenia


Szafę wnękową najlepiej umieścić w holach, w korytarzach lub np. w sypialni. Pierwszy wariant doskonale sprawdza się w przypadku przechowywania odzieży zewnętrznej (płaszcza, obuwia, marynarki). W tej konfiguracji, mebel powinien zostać zamontowany w strefie wejściowej, gwarantującej łatwy dostęp do ubrań, w których wychodzimy na zewnątrz. Szafy wnękowe można też zamontować w sypialni, gdzie doskonale nadają się do przechowywania odzieży wewnętrznej.


W przeciwieństwie do klasycznych szaf wnękowych, garderoby sprawdzą się wyłącznie w dużych, pojemnych sypialniach. Można w nich zamontować kilka szeregowo usadowionych szaf, "poprzetykanych" wielkopowierzchniowymi lustrami. Dzięki temu, przebieranie się będzie o wiele wygodniejsze. Jeśli dopiero budujemy dom, warto przewidzieć garderobę już w jego projekcie. Po inspiracje odsyłamy na strony takich pracowni architektonicznych jak MG Projekt


 


Co powinno znaleźć się w szafie a co w garderobie?


1. Wyposażenie garderoby


- Najważniejszym elementem, wchodzącym w skład każdej garderoby, są oczywiście tzw. pantografy, czyli nisko opuszczane drążki, na których zawieszamy odzież użytkową.


- Opcjonalnie, garderobę można też wyposażyć w półki z relingiem. Pozwolą one na bezpieczne przechowywanie odzieży i innych akcesoriów bez ryzyka zagniecenia.


- W garderobie gentlemana powinny znajdować się specjalne uchwyty na krawaty a także na paski bądź apaszki.


2. Wyposażenie szafy wnękowej


- Uchwyty - w szafie wnękowej na uchwytach zamontować można dosłownie wszystko, począwszy od rury odkurzacza, aż po żelazko (doskonała opcja dla rodzin z małymi dziećmi).


- Pudełka - w najmniejszych segmentach szafy wnękowej można umieścić pudełka, które nadadzą się do przechowywania nie tylko elementów odzieży, ale przede wszystkim artykułów codziennego użytku.


 


Podsumowując, wybór pomiędzy garderobą a szafą wnękową wcale nie musi wiązać się z rezygnacją z konkretnego mebla. Wręcz przeciwnie - zarówno jeden, jak i drugi mebel, mogą się świetnie uzupełniać w domowej aranżacji wnętrza.


--- - ---


Tagi: -
Podobne artykuły:
Czy warto...? Ostatki wyścigu o Podwórka Talentów NIVEA Kosmetyki oczami kobiet i mężczyzn Gorący sezon na nianie Czy twoje dziecko ma depresję? Troska o ciało i umysł przyszłej Mamy- Bądź piękna w ciąży! Oskoła – wypróbuj ją jeszcze dziś! VIP PETS – świetna zabawa dla małych fashionistek Jak trenować swoją pamięć?
dodaj komentarz
POWRÓT DO PARYŻA
Ciekawostki05-11-13
POWRÓT DO PARYŻA Są takie miejsca, do których powracamy kilka razy w ciągu życia. Są takie osoby, do których zbliżamy się ponownie po wielu latach. Czasami po to, żeby na nowo je odkryć, a czasami po to, żeby utwierdzić się w naszych dotychczasowych odczuciach. A czasem po to, żeby odkryć miłość, z której wcześniej nie zdawaliśmy sobie sprawy, a której nie da się już dłużej zaprzeczać i samego siebie dalej oszukiwać. Paryż – dotychczas dla mnie zbyt oczywisty i zbyt pełny turystów ... Dokładnie 10 lat temu po kilkudniowym zwiedzaniu w sierpniowych upałach powiedziałam „bez szału”. Teraz postanowiłam dać mu drugą szansę i zakochałam się bez pamięci.
czytaj dalej >>

Najczęściej komentowane artykuły

Popularne tematy forum
Popularne tagi

Album
Galeria - MARYANA
Galeria - MARYANA
Galeria - Katarzyna Piwecka
Galeria - Gosiak
Galeria - monia
Galeria - Katarzyna Piwecka
Znajdź firmę


Ostatnio dodane firmy
Znajdź lekarza
Związki Pociechy Dom Zdrowie Praca Abecadło emocji Ciekawostki Męski punkt widzenia Historie z życia wzięte Chwila dla rozrywki
Znajdź firmę Dodaj wizytówkę firmy Szukaj lekarza Dodaj gabinet lek. Dam pracę Szukam pracy Reklama Polityka Prywatności
statystyka Matka Polka w katalogu Gwiazdor Strona nominowana w konkursie stron www - UniqueSite