Strona główna
 


 

     

Portal dla kobiet

Strona główna FORUM Konkursy Album Kontakt
Znajdź firmę Dodaj wizytówkę firmy Szukaj lekarza Dodaj gabinet lek. Dam pracę Szukam pracy Reklama


Diety
Dieta dla karmiącej mamy Dieta dla karmiącej mamy
Diety23-07-13
Mleko matki jest najlepszym pokarmem dla niemowlęcia. Nie jest prawdą, że karmiąca kobieta powinna stosować specjalną, restrykcyjną dietę, unikać większości produktów. Karmienie może być przyjemnością, nie demonizujmy więc tego procesu.
czytaj dalej >>
Jak powinna wyglądać skuteczna dieta? Jak powinna wyglądać skuteczna dieta?
Diety12-01-12
W dzisiejszych czasach mamy tak duży dostęp do różnorodnych produktów spożywczych, że nie powinniśmy narzekać na nieurozmaiconą dietę. Tylko od nas zależy, jakie spośród nich wybierzemy.
czytaj dalej >>
Chińska dieta robi furorę Chińska dieta robi furorę
Diety09-05-11
Nowa dieta robi furorę. Nowa, chociaż znana od lat, jak chińska cywilizacja i kultura. Chińska dieta pięciu przemian opiera się na pięciu żywiołach, którym odpowiada pięć smaków.
czytaj dalej >>
Dieta a stres i depresja Dieta a stres i depresja
Diety13-01-11
„Dieta a stres i depresja czyli jak możemy sami sobie pomóc uważnie wybierając posiłki”
czytaj dalej >>
Biblijna mądrość diety - część II Biblijna mądrość diety - część II
Diety05-01-11
„Biblijna mądrość diety – znaczenie wybranych pokarmów dla zdrowia i dobrego samopoczucia”. W Biblii wymienione są głównie owoce, warzywa i zboża oraz inne produkty spożywcze powszechnie uprawiane na Bliskim Wschodzie w czasach biblijnych. Dziś wiemy, że są one wyjątkowo cennym dla dobrego samopoczucia, nieodłącznym elementem zdrowej i jednoczesnej pełnej smaku diety.
czytaj dalej >>
Biblijna mądrość diety - część I Biblijna mądrość diety - część I
Diety05-01-11
„Biblijna mądrość diety – jak współczesne badania potwierdziły słuszność dawnych przekazów”. Biblia to jedna z najważniejszych ksiąg w dziejach ludzkości, przetłumaczona praktycznie na wszystkie znane języki i inspirująca ludzi na całym świecie. Jest to niezwykłe, wyjątkowo bogate dzieło dotyczące religii, kultury ale także zwyczajów, żywienia i produktów spożywczych. Każde pokolenie i każda epoka odczytują ją na nowo, szukając w „świętej księdze” nowych znaczeń i wskazówek jak postępować w każdej dziedzinie życia.
czytaj dalej >>
Bądź sexy mamą! Bądź sexy mamą!
Diety20-10-10
Niedawno urodziłaś swojego maluszka, ale zależy Ci, by szybko wrócić do dawnej formy? Nie przejmuj się – nawet jeżeli w czasie ciąży przytyłaś za dużo - jest to możliwe. Pamiętaj jednak, że menu karmiącej mamy musi zaspokajać potrzeby dwóch osób. Prawidłowy schemat żywienia oraz aktywność fizyczna pozwolą Ci błyskawicznie powrócić do sylwetki sprzed ciąży.
czytaj dalej >>
DIETA WZMACNIAJĄCA NACZYNKA KRWIONOŚNE DIETA WZMACNIAJĄCA NACZYNKA KRWIONOŚNE
Diety23-08-10
Problem rozszerzonych naczynek krwionośnych (łac. couperose) dotyczy osób w każdym wieku, najczęściej nastolatek i młodych kobiet lecz również dzieci i osób po 50 roku życia. Niekorzystne zmiany w obrębie skóry mają dodatkowo tendencję do nasilania się z wiekiem. Krytyczne dla nasilenia schorzenia są okresy wzmożonej aktywności hormonalnej jak dojrzewanie, ciąża i menopauza oraz zaburzenia hormonalne a także przyjmowanie tabletek i innych hormonalnych środków antykoncepcyjnych.
czytaj dalej >>
DIETA ŚRÓDZIEMNOMORSKA IDEALNA NA UPAŁY DIETA ŚRÓDZIEMNOMORSKA IDEALNA NA UPAŁY
Diety27-07-10
Dieta śródziemnomorska, polecana przez lekarzy i dietetyków oprócz wielu właściwości prozdrowotnych jest również doskonałym sposobem żywienia w okresach długotrwałych upałów. Należy jednak pamiętać o jej prawidłowych zasadach ponieważ wyrosła ona z kręgu egzotycznej dla nas kultury śródziemnomorskiej. Błędnie stosowana nie przyniesie żadnego efektu leczniczego a może nawet przyczyniać się do zwiększenia wagi.
czytaj dalej >>
CZY FAST-FOOD MOŻE BYĆ ZDROWY? CZY FAST-FOOD MOŻE BYĆ ZDROWY?
Diety24-05-10
Warto zastanowić się nieco dokładniej nad postawionym w tytule pytaniem. Zawarta w nim sprzeczność jest powiem pozorna. Przede wszystkim zdefiniujmy, co rozumiemy przez słowo fast-food? Dosłownie oznacza to ”szybkie jedzenie” czyli w potocznym rozumieniu ofertę barów szybkiej obsługi typu hamburger i hot-dog, frytki i mrożona pizza oraz różnego rodzaju dania gotowe. Ale podobnie szybkim jedzeniem mogą być zalane wrzątkiem płatki owsiane z suszonymi owocami lub orzechami, japońska zupa rybna z zieloną herbatą oraz odgrzana fasola z puszki w sosie, doprawiona ziołami i podana z razowym chlebem. Może być to także odgrzana dowolna, tradycyjna, zamrożona wcześniej potrawa jak ryba po grecku, gulasz wołowy z kaszą gryczaną czy po prostu pełna warzyw zupa.
czytaj dalej >>
Oblicz swoje BMI Oblicz swoje BMI
Diety24-05-10
BMI (Body Mass Index, wzór Queteleta II) to uniwersalny, łatwy w użyciu wskaźnik określający zagrożenie otyłością. Uzyskujemy go dzieląc masę ciała w kilogramach przez kwadrat wzrostu wyrażony w metrach.
czytaj dalej >>
DIETA DUNKANA DIETA DUNKANA
Diety22-04-10
DIETA DUNKANA – KLASYCZNA DIETA WYSOKOBIAŁKOWA W NOWYM OPAKOWANIU. Podjęcie decyzji o odchudzaniu najczęściej ma niestety charakter impulsywny, pod wpływem chwili, rozmowy ze znajomymi, obniżenia nastroju czy reklamy. Niestety, bo to proces długofalowy, wymagający zmiany trybu i stylu życia, nawyków i przyzwyczajeń. Bardzo popularne są „modne” diety stosowane przez sąsiadkę, przyjaciółkę, koleżanki z pracy niestety również stosowane bezkrytycznie, bez chwili zastanowienie nad stanem własnego zdrowia. Gdy interesuje nas tylko efekt – jak najszybsza redukcja wagi - narażamy się na liczne, często niebezpieczne efekty uboczne. Warto wybierać każdą dietę świadomie, znając jej wady, zalety, możliwe przeciwwskazania i zagrożenia. Najpopularniejsza obecnie dieta Dunkana zwana też 4-etapowym planem Protal to dieta wysokobiałkowa w nowym kostiumie. Składa się z czterech etapów: fazy uderzeniowej opartej tylko i wyłącznie na produktach wysokobiałkowych (jak chude mięso, ryby i nabiał), fazy oswajania z włączeniem małych ilości warzyw ubogich w węglowodany (jak ogórki, sałata, fasolka szparagowa czy brokuły) fazy konsolidacji oraz stabilizacji (z cotygodniowym dniem wysokobiałkowym oraz codziennym spożyciem 3 łyżek otrąb). Przyjrzyjmy się bliżej zasadom tej diety, jej zaletom i możliwym zagrożeniom zdrowotnym. Niewątpliwymi zaletami diety Dunkana są szybkie efekty w postaci utraty wagi, krótkofalowe poprawienie stanu skóry ze względu na zwiększone spożycie kolagenu i białka zwierzęcego oraz radykalnie zmniejszone spożycie cukru i słodyczy oraz produktów wysoko przetworzonych jak „fast-food” i dania gotowe.
czytaj dalej >>
5 porcji zdrowia pod choinkę 5 porcji zdrowia pod choinkę
Diety16-12-09
Kampania „5 porcji warzyw, owoców lub soku”
czytaj dalej >>
Dieta Kliniki Mayo Dieta Kliniki Mayo
Diety18-06-09
Należy do mniej znanych diet. Nastawiona jest na odchudzanie, a czas jej stosowania to 14 dni. Bazuje na jajkach spożywanych na początku w ilości aż 6 sztuk w ciągu dnia – przez 7 dni codziennie oraz sałatkach i warzywach.
czytaj dalej >>
Dieta Cambridge Dieta Cambridge
Diety18-06-09
To dieta o bardzo niskiej kaloryczności – oparta na zupach i napojach. Zalecane jest picie 2 litrów napojów w postaci: herbaty ziołowej i czarnej, wody mineralnej oraz niesłodzonej kawy.
czytaj dalej >>
POWRÓT DO PARYŻA
Ciekawostki05-11-13
POWRÓT DO PARYŻA Są takie miejsca, do których powracamy kilka razy w ciągu życia. Są takie osoby, do których zbliżamy się ponownie po wielu latach. Czasami po to, żeby na nowo je odkryć, a czasami po to, żeby utwierdzić się w naszych dotychczasowych odczuciach. A czasem po to, żeby odkryć miłość, z której wcześniej nie zdawaliśmy sobie sprawy, a której nie da się już dłużej zaprzeczać i samego siebie dalej oszukiwać. Paryż – dotychczas dla mnie zbyt oczywisty i zbyt pełny turystów ... Dokładnie 10 lat temu po kilkudniowym zwiedzaniu w sierpniowych upałach powiedziałam „bez szału”. Teraz postanowiłam dać mu drugą szansę i zakochałam się bez pamięci.
czytaj dalej >>

Najczęściej komentowane artykuły

Popularne tematy forum
Popularne tagi

Album
Galeria - agusia_83
Galeria - Katarzyna Piwecka
Galeria - plumka6
Galeria - Katarzyna Piwecka
Galeria - agusia_83
Galeria - moniau
Znajdź firmę


Ostatnio dodane firmy
Znajdź lekarza
Związki Pociechy Dom Zdrowie Praca Abecadło emocji Ciekawostki Męski punkt widzenia Historie z życia wzięte Chwila dla rozrywki
Znajdź firmę Dodaj wizytówkę firmy Szukaj lekarza Dodaj gabinet lek. Dam pracę Szukam pracy Reklama Polityka Prywatności
statystyka Matka Polka w katalogu Gwiazdor Strona nominowana w konkursie stron www - UniqueSite