Strona główna
 


 

     

Portal dla kobiet

Strona główna FORUM Konkursy Album Kontakt
Znajdź firmę Dodaj wizytówkę firmy Szukaj lekarza Dodaj gabinet lek. Dam pracę Szukam pracy Reklama


Ciekawostki
Wróżka prawdę ci powie?
Wróżą z kart, czytają z ręki i z kryształowej kuli. Ponoć przewidują przyszłość, ostrzegają przed niebezpieczeństwami, pomagają w poszukiwaniach zaginionych. Wróżki, bo o nich mowa, nadal mają co robić. Mimo, że mamy już XXI wiek, zapotrzebowanie na ich usługi stale rośnie. Reklamują się w telewizji, gazetach, a najwięcej oczywiście w Internecie. Wystarczy wpisać słowo „wróżka”, a ukaże nam się bardzo długa lista osób, zawodowo zajmujących się przepowiadaniem przyszłości. Jak się okazuje, ludzie ciągle chcą poznawać swoją przyszłość, wkraczać w nieznane. Chcą wiedzieć, co ich czeka i ewentualnie ustrzec się przed nieszczęściem.


Dlaczego chodzimy do wróżki?
Pierwszy raz zazwyczaj bywa z ciekawości. Chcemy zobaczyć, jak to jest. Jak wygląda ta wróżka? Czy to wiedźma ze szklaną kulą w dłoniach, a może miła starowinka z czarnym kotem na kolanach? Do wróżki prowadzi nas ciekawość. Większość zainteresowanych chce na własnej skórze sprawdzić, czy ta pani, czytająca z kart, powie nam prawdę. Kolejne wizyty mają już jakiś konkretny cel. Wróżki często odwiedzają nieszczęśliwie zakochani, którzy pragną wiedzieć, czy ich druga połówka wróci, czy nie. Korzystają z ich usług również osoby samotne i te pragnące szczęścia w życiu. Klientami wróżek bywają także szanowani biznesmeni, dyrektorzy, prezesi oraz osoby szukające odpowiedzi na nurtujące ich pytania. Bardzo często przyszłość chcą poznać licealiści i studenci. Dla jednych to forma zabawy, dla innych wyrocznia, która kieruje ich życiem.


Pragniemy poznać przyszłość.
Idziemy do wróżki, bo przede wszystkim chcemy wiedzieć, co nas czeka, co zdarzy się w przyszłości i czy czegoś można uniknąć. Trochę się boimy. Zwłaszcza tego, że powie nam o czyjejś śmierci, bądź o jakimś tragicznym wydarzeniu, jednak ciekawość zwycięża strach. Chęć poznania tajemnicy, tego co wydarzy się za miesiąc, dwa lub za rok, jest silniejsza. Lubimy decydować o tym, co tu i teraz. Przyszłość jest dla nas niedostępna i to nas przeraża. Dlatego też, jeżeli tylko mamy możliwość poznania jej, a taką usługę oferują wróżki, czemu z tego nie skorzystać. Zawsze istnieje przecież jakieś prawdopodobieństwo, że coś może się sprawdzić. Trzeba się więc dowiedzieć, co czeka nas w przyszłości. Wiele osób idzie do wróżki z konkretną sprawą. Padają pytania o zdrowie bliskich, losy zaginionych, miłość w rodzinie, życie zawodowe, szczęście w grach liczbowych, liczbę dzieci.


Od wróżki można się uzależnić.
Dobrze jest, kiedy wizytę u wróżki traktujemy z pewnym dystansem. Sprawdzi się ok., nie sprawdzi się - też dobrze. Są jednak osoby, dla których słowa wróżek są święte, jedyne i nie do podważenia. Jeżeli wróżka tak, a tak powiedziała, to właśnie tak powinno być. Nie podejmują żadnej decyzji bez sprawdzenia, co mówią karty. Dotyczy to np. wielu biznesmenów. Gdy w grę wchodzą wielkie pieniądze, każda metoda okazuje się dobra, nawet wróżka. Dyrektorzy, prezesi, właściciele firm, chcą, aby karty powiedziały im czy wybrali dobrego wspólnika, czy inwestycja się zwróci, czy zarobią, czy stracą, jakie akcje kupić, jakie sprzedać itp. Dopóki zdarza się to raz na jakiś czas, nic złego się nie dzieje. Jeżeli jednak poważny biznesmen zaczyna biegać do wróżki przed podjęciem nawet najdrobniejszej i najbardziej błahej decyzji, to już jest źle.
Wielu ludzi uzależnia swoje życie od chodzenia na seanse do wróżek. Nie potrafią żyć bez przepowiedni. Ciągle chcą wiedzieć, co może ich czekać za rogiem, co może się im przytrafić. Wpadają w obsesję. Do wróżbiarstwa, tak jak do wszystkiego, trzeba podchodzić ze zdrowym rozsądkiem.


Wróżba się spełnia.
Idziemy do wróżki, a ta przepowiada nam rychłą chorobę, wypadek, spotkanie z jakimś blondynem lub miłą rozmowę z brunetem. Za kilka dni okazuje się, że wróżba się spełniła. Stało się tak, jak mówiły karty. Zaczynamy się zastanawiać, że rzeczywiście coś w tym jest, że wróżka mówiła prawdę. Z drugiej jednak strony pojawiają się wątpliwości. A może to tylko nasza podświadomość. Może słowa wróżki tak nam utkwiły w pamięci, że nieustannie myśleliśmy o tym, co ma się wydarzyć. Sami nakręciliśmy spiralę tego, co nas czeka. Byliśmy roztargnieni i zdarzył się wypadek, wcześniej przeziębiliśmy się, ale nie braliśmy leków i katar zmienił się w zapalenie płuc itd.
Wróżki nie tylko przepowiadają przyszłość, ale często również mówią o tym, co było, jaką mamy rodzinę, kto u nas choruje, kto ma problemy. Wielu z nas na pewno było zaskoczonych skąd ta pani, która czyta z kart, ma takie informacje. Niedowiarek powie, że wróżka to dobry psycholog. Tak prowadzi rozmowę, że sami mówimy jej co i jak, a ona potem ładnie ubiera to w słowa. Miłośnicy magii i wróżb będą zapewniać, że z kart naprawdę można coś wyczytać.
Wierzyć czy nie wierzyć? Na to pytanie każdy z nas musi odpowiedzieć sobie sam.


Co przepowiedziała wróżka?
Sama korzystałam z usług wróżek. Część ich słów się sprawdziła, część nie. Do tej pory nie wiem, czy działała moja podświadomość, czy rzeczywiście karty przewidziały, co mnie czeka. Dla mnie to nadal wielka niewiadoma. – Moja ciotka dowiedziała się od wróżki, że będzie miała trójkę dzieci i bardzo chorego męża. Niebawem urodziła dwóch synów. Po jakimś czasie wujek się rozchorował na serce, przeszedł kilka operacji. A na dodatek po upływie jakiegoś czasu, ciotka urodziła jeszcze córkę. – opowiada Maria.- Wróżka mi przepowiedziała, że bardzo młodo wyjdę za mąż i urodzę dziecko. I tak się stało. W wieku 17 lat zaszłam w ciążę i musiałam wyjść za mąż. Niestety tak jak przepowiedziała wróżka, nie była to moja wielka miłość.- pisze Anka. – Moja siostra była u wróżki. Ta przepowiedziała jej, że poważnie zachoruje blondyn. Ja akurat jestem blondynem. Po tygodniu zachorowałem na zapalenie oskrzeli, a z zapalenia oskrzeli zrobiło mi się zapalenie płuc. Coś w tym musi być. – dodaje Marek.
Takich opowieści jest mnóstwo. Ci, którzy nie wierzą w przepowiednie i to, co mówią karty, twierdzą, że wróżby to czysta głupota i naiwność. Jak jest naprawdę, niech każdy z nas przekona się sam, jeśli ma tylko na to ochotę.
--- Magdalena Zając ---


Tagi: astrologia, karty, przepowiednie, przyszłość, spełnienie, wiara, wróżby, wróżka
Podobne artykuły:
Wróżka prawdę ci powie... Rok 2012 - koniec świata? Przepowiednie na 2010 rok Horoskopy - czy w nie wierzyć? Przerażające proroctwa A życie toczy się dalej... Postanowienia noworoczne Pilot zdalnego sterowania Czarny kot Kto zostanie Prezydentem?
dodaj komentarz
Ewa  28-10-09 10:20
Ja bym bardzo chciala odwiedzic wrozke ale zadnej nie moge znalesc...Gdzie ich szukac?
czytaj komentarz >>

beata  08-11-09 03:38
czytaj komentarz >>

Sylwia  18-02-10 10:00
czytaj komentarz >>

  16-09-10 09:19
czytaj komentarz >>

Kasia  04-12-10 12:28
czytaj komentarz >>

Heh
Mona  05-01-11 04:31
czytaj komentarz >>

Kamila  08-05-13 12:41
czytaj komentarz >>

eli  23-05-14 07:18
fakt, ona jest dobra- polecam
www.okulta.com.pl
czytaj komentarz >>

POWRÓT DO PARYŻA
Ciekawostki05-11-13
POWRÓT DO PARYŻA Są takie miejsca, do których powracamy kilka razy w ciągu życia. Są takie osoby, do których zbliżamy się ponownie po wielu latach. Czasami po to, żeby na nowo je odkryć, a czasami po to, żeby utwierdzić się w naszych dotychczasowych odczuciach. A czasem po to, żeby odkryć miłość, z której wcześniej nie zdawaliśmy sobie sprawy, a której nie da się już dłużej zaprzeczać i samego siebie dalej oszukiwać. Paryż – dotychczas dla mnie zbyt oczywisty i zbyt pełny turystów ... Dokładnie 10 lat temu po kilkudniowym zwiedzaniu w sierpniowych upałach powiedziałam „bez szału”. Teraz postanowiłam dać mu drugą szansę i zakochałam się bez pamięci.
czytaj dalej >>

Najczęściej komentowane artykuły

Popularne tematy forum
Popularne tagi

Album
Galeria - agusia_83
Galeria - anaid13
Galeria - agusia_83
Galeria - Misia1234
Galeria - monia
Galeria - Katarzyna Piwecka
Znajdź firmę


Ostatnio dodane firmy
Znajdź lekarza
Związki Pociechy Dom Zdrowie Praca Abecadło emocji Ciekawostki Męski punkt widzenia Historie z życia wzięte Chwila dla rozrywki
Znajdź firmę Dodaj wizytówkę firmy Szukaj lekarza Dodaj gabinet lek. Dam pracę Szukam pracy Reklama Polityka Prywatności
statystyka Matka Polka w katalogu Gwiazdor Strona nominowana w konkursie stron www - UniqueSite