Strona główna
 


 

     

Portal dla kobiet

Strona główna FORUM Konkursy Album Kontakt
Znajdź firmę Dodaj wizytówkę firmy Szukaj lekarza Dodaj gabinet lek. Dam pracę Szukam pracy Reklama


Ciekawostki
Wielkanocne podróże po świecie Wielkanocne podróże po świecie
Ciekawostki01-04-09
W większości domów rozpoczęły się już wielkanocne porządki i przygotowania. Już niedługo pójdziemy z palemką do kościoła, potem przyjdzie czas na robienie pisanek, ozdabianie domu zajączkami, kurczaczkami… Na stołach zagoszczą mazurki, baby i jajka we wszelkich możliwych odmianach. Tradycyjna polska Wielkanoc. Czy jednak wiemy jakie tradycje są w innych krajach?
czytaj dalej >>
Perfumy – zmysłowa elegancja kobiety. Perfumy – zmysłowa elegancja kobiety.
Ciekawostki27-03-09
Mianem perfum określa się substancje zapachowe, których łacińska nazwa brzmi: „ przez dym”. Termin ten wywodzi się z rytuału składania bogom aromatycznych ofiar z ziół i żywic.
czytaj dalej >>
Twórcza moc wyobraźni. Twórcza moc wyobraźni.
Ciekawostki24-03-09
Z psychologicznego punktu widzenia, wyobraźnia jest procesem przywołującym w pamięci obrazy przedmiotów i zdarzeń, które w tym momencie nie działają na zmysły człowieka. Elementami ją kształtującymi są: wcześniejsze doświadczenia, skojarzenia oraz fantazje.
czytaj dalej >>
Jak podwyższyć poziom swojego IQ? Jak podwyższyć poziom swojego IQ?
Ciekawostki24-03-09
Odkrycia naukowców dowodzą, że odpowiednia dieta ma znaczący wpływ na sprawne funkcjonowanie mózgu. Pożywienie jest niezbędne do zaspokojenia jego zapotrzebowania na energię wykorzystywaną przy odbiorze, przetwarzaniu i przekazywaniu licznych informacji. Spożywany pokarm wpływa na proces wytwarzania hormonów, enzymów i neuroprzekaźników niezbędnych do przesyłania informacji między komórkami nerwowymi. Bez tego myślenie i zdolność przyswajania wiedzy stają się niemożliwe.
czytaj dalej >>
Komórki macierzyste – nadzieja pełna kontrowersji Komórki macierzyste – nadzieja pełna kontrowersji
Ciekawostki23-03-09
W każdym z nas czai się lęk przed ciężkimi chorobami. Lęk o najbliższych, o siebie, o to co przyniesie przyszłość. Wszystko wskazuje jednak na to, że naukowcy – po wielu latach starań – mają w rękach wspaniałe narzędzie. Narzędzie, które może stać się wybawieniem w wielu przypadkach, w których medycyna dotychczas była bezsilna.
czytaj dalej >>
Jest sposób na dłużników alimentacyjnych Jest sposób na dłużników alimentacyjnych
Ciekawostki09-03-09
Niestety nierzadko zdarza się, że mężczyzna nie staje na wysokości zadania i nie płaci alimentów, czy to na utrzymanie twojego statutu materialnego, czy na utrzymanie własnego dziecka. Nie musisz się temu biernie przeglądać - istnieje wiele sposobów by walczyć o swoje pieniądze, ale także warunki jakie muszą być spełnione w danej sytuacji.
czytaj dalej >>
Leworęczność Leworęczność
Ciekawostki01-03-09
Prawie 10 % społeczeństwa jest leworęczne. Największy odsetek osób leworęcznych występuje wśród Eskimosów i Żydów a najmniejszy w Chinach i Japonii. Z roku na rok rośnie liczba osób leworęcznych, bo też przestało się traktować leworęczność jako wadę i eliminować i zmuszać dzieci do przekładania łyżeczki i kredki z lewej do prawej ręki. Nie nazywa się już leworęcznych mańkutami i nabiera się coraz większego do nich szacunku.
czytaj dalej >>
Wiosna, ech to Ty! Wiosna, ech to Ty!
Ciekawostki01-03-09
Jej nastanie i koniec wyznaczają dwa zjawiska przyrodnicze. Pierwszym jest zrównanie dnia z nocą, co ma miejsce 21 marca, natomiast drugie - to najkrótsza noc w roku z 21 na 22 czerwca. Ostatnim dniem wiosny jest 24 czerwiec.
czytaj dalej >>
Kamienie – ozdoba i lek Kamienie – ozdoba i lek
Ciekawostki09-02-09
Kamienie dodają kobiecie blasku i podkreślają jej urodę. Niekonwencjonalna metoda, zwana litoterapią, przekonuje nas o tkwiącej w nich mocy uzdrawiającej. W starożytności i średniowieczu stosowane były w magicznych, leczniczych rytuałach. Dzisiaj dobierane są dla danej osoby przez wzgląd na jej zapotrzebowanie na określone ich działanie. Niektóre z nich dodają sił, inne przynoszą wyciszenie.
czytaj dalej >>
Czy w pełnię jesteśmy lepszymi kochankami? Czy w pełnię jesteśmy lepszymi kochankami?
Ciekawostki04-02-09
Już od starożytności ludzie różnych kultur wierzą, że Księżyc w jakiś sposób odpowiada za nasze zachowanie. Fazy Księżyca wpływają nie tylko na cykl miesiączkowy, wydzielanie hormonów oraz na system odpornościowy naszego organizmu, ale również czynią nasze życie seksualne bardziej lub mniej udanym.
czytaj dalej >>
Fazy Księżyca a aktywność człowieka Fazy Księżyca a aktywność człowieka
Ciekawostki03-02-09
Nie od dziś wiadomo, że Księżyc rządzi przypływami i odpływami wód w oceanach. Zdaniem badaczy człowiek jest równie podatny na wpływ ziemskiego satelity co ocean, gdyż w 80 procentach składa się z wody. Dlatego też nasza kondycja i zdrowie, słabnące lub wyostrzające się zmysły zależą od fazy Księżyca.
czytaj dalej >>
Morskie oko Morskie oko
Ciekawostki07-11-08
Masz niebieskie oczy? No to wszystko wskazuje na to, że jesteś spokrewniony z Bradem Pitem, Claudią Schiffer a nawet z Frodo z Władcy Pierścienia.
czytaj dalej >>
Uważaj czym popijasz!! Uważaj czym popijasz!!
Ciekawostki07-11-08
Jeśli jesteś zmuszony do pobrania tabletki to zwracaj uwagę na to, czym ją popijasz.
czytaj dalej >>
Wino i śpiew... cudowne połączenie! Wino i śpiew... cudowne połączenie!
Ciekawostki06-11-08
Wino i śpiew To jest doskonałe połączenie! Okazuje się, że słuchanie określonego gatunku muzyki w trakcie picia wina może poprawić jego smak aż do 60 %!
czytaj dalej >>
Nie lubisz zakwasów? Pij kawę!!! Nie lubisz zakwasów? Pij kawę!!!
Ciekawostki06-11-08
Greccy badacze dowiedli, że kofeina, która zawarta jest w kawie, łagodzi skutki potocznie zwanych przez nas zakwasów, które pojawiają się 1 do 2 dni po intensywnym wysiłku.
czytaj dalej >>
POWRÓT DO PARYŻA
Ciekawostki05-11-13
POWRÓT DO PARYŻA Są takie miejsca, do których powracamy kilka razy w ciągu życia. Są takie osoby, do których zbliżamy się ponownie po wielu latach. Czasami po to, żeby na nowo je odkryć, a czasami po to, żeby utwierdzić się w naszych dotychczasowych odczuciach. A czasem po to, żeby odkryć miłość, z której wcześniej nie zdawaliśmy sobie sprawy, a której nie da się już dłużej zaprzeczać i samego siebie dalej oszukiwać. Paryż – dotychczas dla mnie zbyt oczywisty i zbyt pełny turystów ... Dokładnie 10 lat temu po kilkudniowym zwiedzaniu w sierpniowych upałach powiedziałam „bez szału”. Teraz postanowiłam dać mu drugą szansę i zakochałam się bez pamięci.
czytaj dalej >>

Najczęściej komentowane artykuły

Popularne tematy forum
Popularne tagi

Album
Galeria - agusia_83
Galeria - Katarzyna Piwecka
Galeria - agusia_83
Galeria - anaid13
Galeria - agusia_83
Galeria - MARYANA
Znajdź firmę


Ostatnio dodane firmy
Znajdź lekarza
Związki Pociechy Dom Zdrowie Praca Abecadło emocji Ciekawostki Męski punkt widzenia Historie z życia wzięte Chwila dla rozrywki
Znajdź firmę Dodaj wizytówkę firmy Szukaj lekarza Dodaj gabinet lek. Dam pracę Szukam pracy Reklama Polityka Prywatności
statystyka Matka Polka w katalogu Gwiazdor Strona nominowana w konkursie stron www - UniqueSite