Strona główna
 


 

     

Portal dla kobiet

Strona główna FORUM Konkursy Album Kontakt
Znajdź firmę Dodaj wizytówkę firmy Szukaj lekarza Dodaj gabinet lek. Dam pracę Szukam pracy Reklama


Ciekawostki
Bliźnięta – cud natury Bliźnięta – cud natury
Ciekawostki30-06-09
Bliźnięta od wieków wzbudzały emocje i ciekawość. Były także obiektem wierzeń i przesądów. W Afryce Zachodniej, a także na Haiti uważano je za nadludzkie istoty, które posiadają jedną duszę. Należało je czcić, ale również bać się ich.
czytaj dalej >>
Siła bezwonnego zapachu Siła bezwonnego zapachu
Ciekawostki08-06-09
Czy zastanawialiśmy się kiedyś jaki wpływ na naszą codzienność mają zapachy? Badania dowodzą, że są one bardzo istotnym narzędziem manipulacji. Narzędziem, które z sukcesem wykorzystywane jest w każdym praktycznie aspekcie życia.
czytaj dalej >>
Zwyczaje żywieniowe Polaków – trendy w spożyciu Zwyczaje żywieniowe Polaków – trendy w spożyciu
Ciekawostki05-06-09
Czy to już rewolucja? Posiłek każdemu z nas kojarzy się z czymś innym. Jedni pamiętają smak i zapach pieczonego ciasta u babci, inni najmilsze chwile związane z jedzeniem utożsamiają z aromatycznym mięsem, pierogami czy domowym rosołkiem. Nie da się ukryć, że posiłek odgrywa bardzo ważną rolę w naszym życiu.
czytaj dalej >>
Szczęście to nie przypadek Szczęście to nie przypadek
Ciekawostki05-06-09
Chce żeby wszyscy pod wrażeniem faktu, że można tak naprawdę samemu kształtować swoje szczęście. Szczęście to nie coś co zdarzy się kiedy będziemy na nie biernie czekali. Żeby je mieć, trzeba podejmować działania, trzeba zajmować się wszystkim co nas zajmuje, inspiruje, ciekawi. Trzeba być wobec siebie szczerym i zdecydować o tym co naprawdę sprawia, że nam przyjemność, a co nie. I oceny tej trzeba dokonać z dala od presji społecznej, presji rówieśniczej. Dr John D. Krumboltz dla magazynu Malemen
czytaj dalej >>
Niania na umowę o dzieło Niania na umowę o dzieło
Ciekawostki02-06-09
Od współczesnej niani wymaga się prawa jazdy, znajomości języków obcych i gotowości do pracy nawet przez 10 godzin dziennie.
czytaj dalej >>
Polki w samolotach Polki w samolotach
Ciekawostki02-06-09
Polki w samolotach – raport serwisu eSKY.pl o podróżach lotniczych kobiet. Czy kobiety częściej niż mężczyźni podróżują samolotami? Jakie linie – tanie czy rejsowe – częściej wybierają? Czy często podróżują w większych grupach? Na te i inne pytania na temat podróży lotniczych Polek odpowiada raport internetowego biura podróży eSKY.pl.
czytaj dalej >>
Zdrowie z morskich głębin. Zdrowie z morskich głębin.
Ciekawostki02-05-09
Naturalne kosmetyki z wód morskich posiadają walory lecznicze, upiększające i relaksujące. Bogata w minerały woda morska doskonale nawilża i dotlenia naszą skórę.
czytaj dalej >>
Jak w krótkiej chwili wyeksponować swą urodę? Jak w krótkiej chwili wyeksponować swą urodę?
Ciekawostki20-04-09
W codziennym pośpiechu nie mamy dla siebie zbyt wiele czasu. Chcemy jednak czuć się komfortowo i być atrakcyjne. Tak właśnie być może. Dzięki kilku trikom możemy się tak czuć o każdej porze dnia i nawet w najmniej oczekiwanej sytuacji.
czytaj dalej >>
Wielkanocne podróże po świecie Wielkanocne podróże po świecie
Ciekawostki01-04-09
W większości domów rozpoczęły się już wielkanocne porządki i przygotowania. Już niedługo pójdziemy z palemką do kościoła, potem przyjdzie czas na robienie pisanek, ozdabianie domu zajączkami, kurczaczkami… Na stołach zagoszczą mazurki, baby i jajka we wszelkich możliwych odmianach. Tradycyjna polska Wielkanoc. Czy jednak wiemy jakie tradycje są w innych krajach?
czytaj dalej >>
Perfumy – zmysłowa elegancja kobiety. Perfumy – zmysłowa elegancja kobiety.
Ciekawostki27-03-09
Mianem perfum określa się substancje zapachowe, których łacińska nazwa brzmi: „ przez dym”. Termin ten wywodzi się z rytuału składania bogom aromatycznych ofiar z ziół i żywic.
czytaj dalej >>
Twórcza moc wyobraźni. Twórcza moc wyobraźni.
Ciekawostki24-03-09
Z psychologicznego punktu widzenia, wyobraźnia jest procesem przywołującym w pamięci obrazy przedmiotów i zdarzeń, które w tym momencie nie działają na zmysły człowieka. Elementami ją kształtującymi są: wcześniejsze doświadczenia, skojarzenia oraz fantazje.
czytaj dalej >>
Jak podwyższyć poziom swojego IQ? Jak podwyższyć poziom swojego IQ?
Ciekawostki24-03-09
Odkrycia naukowców dowodzą, że odpowiednia dieta ma znaczący wpływ na sprawne funkcjonowanie mózgu. Pożywienie jest niezbędne do zaspokojenia jego zapotrzebowania na energię wykorzystywaną przy odbiorze, przetwarzaniu i przekazywaniu licznych informacji. Spożywany pokarm wpływa na proces wytwarzania hormonów, enzymów i neuroprzekaźników niezbędnych do przesyłania informacji między komórkami nerwowymi. Bez tego myślenie i zdolność przyswajania wiedzy stają się niemożliwe.
czytaj dalej >>
Komórki macierzyste – nadzieja pełna kontrowersji Komórki macierzyste – nadzieja pełna kontrowersji
Ciekawostki23-03-09
W każdym z nas czai się lęk przed ciężkimi chorobami. Lęk o najbliższych, o siebie, o to co przyniesie przyszłość. Wszystko wskazuje jednak na to, że naukowcy – po wielu latach starań – mają w rękach wspaniałe narzędzie. Narzędzie, które może stać się wybawieniem w wielu przypadkach, w których medycyna dotychczas była bezsilna.
czytaj dalej >>
Jest sposób na dłużników alimentacyjnych Jest sposób na dłużników alimentacyjnych
Ciekawostki09-03-09
Niestety nierzadko zdarza się, że mężczyzna nie staje na wysokości zadania i nie płaci alimentów, czy to na utrzymanie twojego statutu materialnego, czy na utrzymanie własnego dziecka. Nie musisz się temu biernie przeglądać - istnieje wiele sposobów by walczyć o swoje pieniądze, ale także warunki jakie muszą być spełnione w danej sytuacji.
czytaj dalej >>
Leworęczność Leworęczność
Ciekawostki01-03-09
Prawie 10 % społeczeństwa jest leworęczne. Największy odsetek osób leworęcznych występuje wśród Eskimosów i Żydów a najmniejszy w Chinach i Japonii. Z roku na rok rośnie liczba osób leworęcznych, bo też przestało się traktować leworęczność jako wadę i eliminować i zmuszać dzieci do przekładania łyżeczki i kredki z lewej do prawej ręki. Nie nazywa się już leworęcznych mańkutami i nabiera się coraz większego do nich szacunku.
czytaj dalej >>
POWRÓT DO PARYŻA
Ciekawostki05-11-13
POWRÓT DO PARYŻA Są takie miejsca, do których powracamy kilka razy w ciągu życia. Są takie osoby, do których zbliżamy się ponownie po wielu latach. Czasami po to, żeby na nowo je odkryć, a czasami po to, żeby utwierdzić się w naszych dotychczasowych odczuciach. A czasem po to, żeby odkryć miłość, z której wcześniej nie zdawaliśmy sobie sprawy, a której nie da się już dłużej zaprzeczać i samego siebie dalej oszukiwać. Paryż – dotychczas dla mnie zbyt oczywisty i zbyt pełny turystów ... Dokładnie 10 lat temu po kilkudniowym zwiedzaniu w sierpniowych upałach powiedziałam „bez szału”. Teraz postanowiłam dać mu drugą szansę i zakochałam się bez pamięci.
czytaj dalej >>

Najczęściej komentowane artykuły

Popularne tematy forum
Popularne tagi

Album
Galeria - agusia_83
Galeria - Katarzyna Piwecka
Galeria - Katarzyna Piwecka
Galeria - MARYANA
Galeria - agusia_83
Galeria - Katarzyna Piwecka
Znajdź firmę


Ostatnio dodane firmy
Znajdź lekarza
Związki Pociechy Dom Zdrowie Praca Abecadło emocji Ciekawostki Męski punkt widzenia Historie z życia wzięte Chwila dla rozrywki
Znajdź firmę Dodaj wizytówkę firmy Szukaj lekarza Dodaj gabinet lek. Dam pracę Szukam pracy Reklama Polityka Prywatności
statystyka Matka Polka w katalogu Gwiazdor Strona nominowana w konkursie stron www - UniqueSite