Strona główna
 


 

     

Portal dla kobiet

Strona główna FORUM Konkursy Album Kontakt
Znajdź firmę Dodaj wizytówkę firmy Szukaj lekarza Dodaj gabinet lek. Dam pracę Szukam pracy Reklama


Ciekawostki
Gdy potrzebujesz prywatnego detektywa Gdy potrzebujesz prywatnego detektywa
Ciekawostki08-10-09
Podejrzewasz, że zdradza cię mąż. Nie ufasz swojej opiekunce do dziecka. Potrzebujesz odnaleźć zaginioną osobę. W tych i wielu innych życiowych problemach może ci pomóc prywatny detektyw. Zanim jednak zdecydujesz się na jego usługi, zastanów się, czy warto. Takie usługi do najtańszych nie należą, a być może sama poradzisz sobie ze swoim problemem. Jeśli jednak uznasz, że pomoc detektywa jest niezbędna, tutaj znajdziesz wszystko, co powinnaś o takiej współpracy wiedzieć.
czytaj dalej >>
Międzynarodowy Dzień Wegetarianizmu Międzynarodowy Dzień Wegetarianizmu
Ciekawostki29-09-09
1 października w wielu krajach na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Wegetarianizmu. Został on utworzony 22 listopada 1977 roku przez Międzynarodową Unię Wegetariańską. Polska przyłączyła się do obchodów Dnia Wegetarianizmu w 2003 roku. Głównymi jego organizatorami są Stowarzyszenie Empatia i Fundacja Viva, które organizują również Ogólnopolski Tydzień Wegetarianizmu, obchodzony od 23 do 29 maja.
czytaj dalej >>
Siła zmysłu powonienia Siła zmysłu powonienia
Ciekawostki28-09-09
Wykorzystywane w negocjacjach, stosowane przez przedsiębiorców, wreszcie obecne w naszych kuchniach, łazienkach, sypialniach… Jak istotną rolę w codziennym życiu odgrywają zapachy i dlaczego tak często wykorzystywane są w biznesie, psychologii, medycynie czy sytuacjach intymnych?
czytaj dalej >>
22 września Europejski Dzień bez Samochodu 22 września Europejski Dzień bez Samochodu
Ciekawostki22-09-09
Chyba wszyscy mamy dosyć korków, problemów z parkowaniem i hałasu, jaki tworzą samochody. Mimo tego, codziennie gdzieś nimi jeździmy, choć czasem o wiele szybciej można byłoby dotrzeć do celu pieszo lub rowerem.
czytaj dalej >>
Genealogia- zabawa, pasja, nauka. Genealogia- zabawa, pasja, nauka.
Ciekawostki15-09-09
Często zastanawiamy się, skąd jesteśmy, skąd pochodzimy, gdzie kiedyś mieszkała nasza rodzina, czy mamy jakiś herb, a może nasze nazwisko było kiedyś bardzo znaczące. Zaczynamy szperać na strychu, oglądać stare zdjęcia, czytać listy ciotek, babek czy wujów, których dawno już z nami nie ma. Szukamy naszych korzeni. Tworzenie drzew genealogicznych rodzin, poszukiwanie swoich korzeni jest ostatnio bardzo modne i popularne. Nie jest to jednak prosta sztuka. Wymaga czasu, zapału, poświęcenia, a często i pieniędzy. O genealogii i poszukiwaniach przodków opowiada Aleksandra Kacprzak, absolwentka archiwistyki UMK w Toruniu, która na co dzień zajmuje się genealogią.
czytaj dalej >>
"Wywieranie wpływu na ludzi"
Ciekawostki10-09-09
Tej książki właściwie nie trzeba przedstawiać. Absolutny bestseller w Stanach Zjednoczonych i w Polsce! Obowiązkowa pozycja dla każdej świadomej osoby, która chce poszerzać swoją wiedzę o fascynującym świecie ludzkich zachowań i wykorzystywać ją do osiągania zamierzonych celów.
czytaj dalej >>
Dzień Dobrych Wiadomości i inne święta Dzień Dobrych Wiadomości i inne święta
Ciekawostki01-09-09
Kupiłam kalendarz na rok szkolny 2009/2010. Zawsze w nowym terminarzu zaznaczam ważne dla mnie daty: urodziny moich bliskich, czy rocznice. Otwieram więc notatnik, przeglądam, a tam aż roi się od różnych świąt. Już w tym miesiącu nie mało jest okazji do świętowania. 3 września to Dzień Energetyka. 5-tego - Dzień Postaci z Bajek. 8 obchodzimy Dzień Dobrych Wiadomości, Międzynarodowy Dzień Walki z Analfabetyzmem i Międzynarodowy Dzień Piśmiennictwa. Natomiast 9 września to Międzynarodowy Dzień Urody.
czytaj dalej >>
Baby shower – przyjęcie dla przyszłej mamy Baby shower – przyjęcie dla przyszłej mamy
Ciekawostki31-08-09
Po Halloween, Walentynkach i wieczorach panieńskich nadszedł czas na nowy zwyczaj zza oceanu. Baby shower to przyjęcie na cześć przyszłej mamy i jej nienarodzonego dziecka. Shower (po angielsku prysznic) w przenośni oznacza zalanie przyszłej mamy potokiem miłości i prezentami dla jej dziecka. Zwyczaj ten pochodzi z XVII wieku, kiedy to kobiety spotykały się na kameralnej herbatce, by jeszcze przed rozwiązaniem wręczyć prezenty dla dzidziusia.
czytaj dalej >>
Portret kobiety eleganckiej Portret kobiety eleganckiej
Ciekawostki18-08-09
Wydawać by się mogło, że bardzo łatwo w dzisiejszych czasach być kobietą elegancką. Sklepy aż pękają w szwach od najmodniejszych ubrań. W kioskach półki uginają się pod ciężarem magazynów o modzie. W telewizji można obejrzeć programy o modzie, w których styliści radzą jak się ubrać. W Internecie można obejrzeć zdjęcia z pokazów mody. Tymczasem na ulicach razi po oczach wystająca spod ubrań bielizna i nadmiar biżuterii. Szczególnie latem łatwo zapomnieć o umiarze i popaść w przesadę. Kiedy żar leje się z nieba chętniej odkrywamy coraz więcej i więcej. Gubiąc przy tym szyk i styl.
czytaj dalej >>
Z ust do ust Z ust do ust
Ciekawostki06-08-09
70% rozmów to plotkowanie. Plotkują wszyscy. Kobiety, mężczyźni, a nawet dzieci. Plotkowanie stanowi formę rozrywki. Także każdy z nas od czasu do czasu pada ofiarą plotek. A wtedy jest już mniej przyjemnie.
czytaj dalej >>
Od Wenus do Kate Moss Od Wenus do Kate Moss
Ciekawostki13-07-09
Od starożytnej Grecji po czasy współczesne zmieniały się ideały kobiecego piękna. To, co dzisiaj uważamy za piękne, na pewno nie spodobałoby się w Renesansie. My również patrzymy na ikony piękna z poprzednich epok z dezaprobatą i nie możemy się nadziwić, jak one mogły się podobać.
czytaj dalej >>
Ku doskonałości. 30 dni pracy nad sobą Ku doskonałości. 30 dni pracy nad sobą
Ciekawostki07-07-09
Poznaj siebie i drzemiący w tobie potencjał Naucz się pracy nad sobą Żyj w pełni świadomie, podążając własną ścieżką.
czytaj dalej >>
Jak podnieść swoją pewność siebie? Jak podnieść swoją pewność siebie?
Ciekawostki06-07-09
My - kobiety stawiamy sobie bardzo wysokie wymagania, czasami za wysokie. Często bywa tak, że mamy na głowie pracę, dom, opiekę nad dziećmi. W obawie przed uznaniem nas za złe przyjaciółki, córki, matki, często mówimy „tak” zamiast „nie”. Przy tym jesteśmy w większej mierze perfekcjonalistkami. Wszystko w naszym życiu musi być idealne.
czytaj dalej >>
Pielęgnacja włosów u kobiety ciężarnej. Pielęgnacja włosów u kobiety ciężarnej.
Ciekawostki06-07-09
Każda kobieta, czy to będzie młoda mama, czy też kobieta, która nie spodziewa się jeszcze potomka chce wyglądać pięknie, aby podobać się sobie i innym. Jest to zupełnie normalne zjawisko. Ciężarne pragną często stosować się do tych ściśle ustalonych reguł, by ich wygląd pozostał naprawdę piękny i idealny. Ciąża nie jest jakimś wyrokiem, mimo tego że kobieta spodziewa się dziecka, to także ma prawo do odrobiny komfortu, dobrego samopoczucia i eleganckiego, zadbanego wyglądu. Nikt nie może jej tego zabronić. Warto o tym właśnie pamiętać. Pod tym względem czasy się zmieniły z korzyścią dla kobiet.
czytaj dalej >>
Farbowanie włosów w czasie ciąży. Farbowanie włosów w czasie ciąży.
Ciekawostki06-07-09
Wiele kobiet w ciąży zastanawia się nad farbowaniem włosów. Niekiedy dylemat ten przybiera następujące rozmiary: zadbać o siebie czy też nie narażać swojego jeszcze nie narodzonego dziecka i chodzić z odrostami przez dziewięć miesięcy.
czytaj dalej >>
POWRÓT DO PARYŻA
Ciekawostki05-11-13
POWRÓT DO PARYŻA Są takie miejsca, do których powracamy kilka razy w ciągu życia. Są takie osoby, do których zbliżamy się ponownie po wielu latach. Czasami po to, żeby na nowo je odkryć, a czasami po to, żeby utwierdzić się w naszych dotychczasowych odczuciach. A czasem po to, żeby odkryć miłość, z której wcześniej nie zdawaliśmy sobie sprawy, a której nie da się już dłużej zaprzeczać i samego siebie dalej oszukiwać. Paryż – dotychczas dla mnie zbyt oczywisty i zbyt pełny turystów ... Dokładnie 10 lat temu po kilkudniowym zwiedzaniu w sierpniowych upałach powiedziałam „bez szału”. Teraz postanowiłam dać mu drugą szansę i zakochałam się bez pamięci.
czytaj dalej >>

Najczęściej komentowane artykuły

Popularne tematy forum
Popularne tagi

Album
Galeria - anaid13
Galeria - anaid13
Galeria - anaid13
Galeria - ZatroskanaMama
Galeria - MARYANA
Galeria - Molik
Znajdź firmę


Ostatnio dodane firmy
Znajdź lekarza
Związki Pociechy Dom Zdrowie Praca Abecadło emocji Ciekawostki Męski punkt widzenia Historie z życia wzięte Chwila dla rozrywki
Znajdź firmę Dodaj wizytówkę firmy Szukaj lekarza Dodaj gabinet lek. Dam pracę Szukam pracy Reklama Polityka Prywatności
statystyka Matka Polka w katalogu Gwiazdor Strona nominowana w konkursie stron www - UniqueSite