Strona główna
 


 

     

Portal dla kobiet

Strona główna FORUM Konkursy Album Kontakt
Znajdź firmę Dodaj wizytówkę firmy Szukaj lekarza Dodaj gabinet lek. Dam pracę Szukam pracy Reklama


Ciekawostki
Ściskajcie się!
Udało się! Magiczna liczba 100 tysięcy podpisów została przekroczona. Tyle głosów trzeba było do tego, aby wnieść projekt ustawy do Laski Marszałkowskiej.


Pytacie co to za projekt?
Już tłumaczę – chodzi o to, aby 24 czerwca ustanowić polskim Dniem Przytulania. Czy taki dzień na stałe zagości w naszym kalendarzu? Istnieje realna szansa, że tak, bo aby uzyskać prawo inicjatywy ustawodawczej potrzebnych jest 100 tysięcy podpisów, a amatorom przytulania udało się je zdobyć. Teraz już wszystko w rękach polityków...
Akcja zbierania podpisów rozpoczęła się w maju. Do końca tego miesiąca pod petycją podpisało się 97 562 osób. 3 czerwca liczba ta wynosiła 100 909 podpisów, a 8 czerwca już ponad 103 000. Liczba sympatyków przytulania rośnie więc z dnia na dzień i mam przeczucie, że do końca czerwca może być ich ponad 150 tysięcy.

Podpisy zbierane były na stronie www.dzienprzytulania.pl oraz na juwenaliach w największych miastach Polski – w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Gdańsku, Gdyni, Lublinie, Toruniu Wrocławiu i Katowicach.

- Przytulanie to najprostszy sposób, by podarować drugiemu człowiekowi odrobinę ciepła. Nie wymaga szukania odpowiednich słów, nie trzeba się go uczyć ani ćwiczyć, nic nie kosztuje. Potrafi za to wiele: poprawia humor, dodaje wiary w siebie, daje poczucie bliskości i kontaktu z drugim człowiekiem - zaznaczają pomysłodawcy ustanowienia takiego dnia.

Akcję poparł Hoop
Wraz z początkiem czerwca do akcji przyłączył się Hooptymistyczny Ośrodek Otwierania Polaków, powołany do życia przez Hoop Colę. Na stronie internetowej firmy pojawiła się taka oto informacja: “Od dziś Hooptymistyczny Ośrodek Otwierania Polaków wspiera inicjatywę 24 Czerwca Polskim Dniem Przytulania! Chcemy, żeby przytulanie było bardziej popularne, a nawet żeby miało swoje święto! Podpisz petycję i pomóż nam ustanowić tym dniem 24 Czerwca!” - http://www.hoopcola.pl/

- Marka chce zachęcić Polaków do otworzenia się na innych, do spontanicznego okazywania radości i przekazywania sobie pozytywnej energii. Sposobem na zwiększenie zadowolenia z życia na pewno jest częste przytulanie się, jedna z kluczowych potrzeb każdego człowieka – mówią producenci napoju.

H.O.O.P. poszedł jeszcze dalej – na swojej stronie zachęca internautów, aby zgłaszali własne propozycje świąt na każdy dzień roku. Padły takie propozycje jak na przykład: dzień dobroci, dzień spokoju, dzień szczerości, dzień słuchania rapu, oraz oczywiście dzień seksu.

Dzień Przytulania wypromowali internauci
Głównym motorem napędzającym inicjatywę, obok zbierania podpisów przy okazji juwenaliów, stał się Internet. Internauci tłumnie oddawali swoje głosy poparcia na wspomnianej przeze mnie stronie. Na forach internetowych pojawiły się informacje o akcji i linki odsyłające do petycji, a w wielu miejscach rozgorzały zażarte dyskusje o zasadności ustanowienia takiego dnia.
O Dniu Przytulania głośno zrobiło się także na serwisach społecznościowych. Powstały grupy dyskusyjne zrzeszające miłośników przytulania, w których internauci rozmawiają o przytulaniu, dzielą się swoimi przemyśleniami na ten temat i wymieniają życzliwości.

Ciekawa jestem czy według Was Dzień Przytulania ma szansę przyjąć się w naszym kraju i obok Walentynek stać się drugim dniem przypominającym o życzliwości i okazywaniu uczuć.
--- Aleksandra Danielczyk ---


Tagi: 24 czerwca, 24 czerwiec, ciepło, Dzień, Dzień przytulania, Internet, miłość, Polski Dzień Przytulania, przytulanie, święto
Podobne artykuły:
Wspomnij, nie zapomnij Grudzień Światowy Tydzień Karmienia Piersią VI Dzień Dobrych Uczynków Światowy Dzień Uśmiechu Jeden dzień bez auta? Seks po menopauzie Święto Zmarłych, Halloween i Święto Duchów Prawie połowa Polaków ma nadwagę Dzień Chłopaka
dodaj komentarz
POWRÓT DO PARYŻA
Ciekawostki05-11-13
POWRÓT DO PARYŻA Są takie miejsca, do których powracamy kilka razy w ciągu życia. Są takie osoby, do których zbliżamy się ponownie po wielu latach. Czasami po to, żeby na nowo je odkryć, a czasami po to, żeby utwierdzić się w naszych dotychczasowych odczuciach. A czasem po to, żeby odkryć miłość, z której wcześniej nie zdawaliśmy sobie sprawy, a której nie da się już dłużej zaprzeczać i samego siebie dalej oszukiwać. Paryż – dotychczas dla mnie zbyt oczywisty i zbyt pełny turystów ... Dokładnie 10 lat temu po kilkudniowym zwiedzaniu w sierpniowych upałach powiedziałam „bez szału”. Teraz postanowiłam dać mu drugą szansę i zakochałam się bez pamięci.
czytaj dalej >>

Najczęściej komentowane artykuły

Popularne tematy forum
Popularne tagi

Album
Galeria - Katarzyna Piwecka
Galeria - Katarzyna Piwecka
Galeria - gosiaczek2901
Galeria - agusia_83
Galeria - Katarzyna Piwecka
Galeria - zdradzona
Znajdź firmę


Ostatnio dodane firmy
Znajdź lekarza
Związki Pociechy Dom Zdrowie Praca Abecadło emocji Ciekawostki Męski punkt widzenia Historie z życia wzięte Chwila dla rozrywki
Znajdź firmę Dodaj wizytówkę firmy Szukaj lekarza Dodaj gabinet lek. Dam pracę Szukam pracy Reklama Polityka Prywatności
statystyka Matka Polka w katalogu Gwiazdor Strona nominowana w konkursie stron www - UniqueSite