Strona główna
 


 

     

Portal dla kobiet

Strona główna FORUM Konkursy Album Kontakt
Znajdź firmę Dodaj wizytówkę firmy Szukaj lekarza Dodaj gabinet lek. Dam pracę Szukam pracy Reklama


Ciekawostki
O walentynkach słów kilka...
Masz już pomysł, jak spędzisz tegoroczne walentynki? Czy będzie to kolejny dzień, w którym „należy” kupić wylewające się z półek czekoladki – serduszka, pluszową maskotkę albo czerwoną różę, czy po prostu okazja do pobycia razem?
14 lutego – przez jednych dzień znienawidzony, inni wyczekują go z radością w sercu. Zakochani, bo to okazja do celebrowania uczuć, single, bo „może w tym roku” odezwie się ich druga połówka, producenci walentynkowych gadżetów, bo to świetny interes. Dziś mało kto pamięta o tak popularnych niegdyś tajemniczych kartkach w skrzynce na listy. W dobie wszechobecnego internetu elektroniczne walentynki nie są już ani anonimowe, ani tym bardziej romantyczne. Kino, kolacja i seks to nierzadko schemat tego lutowego wieczoru. Przyjemny, ale czy spontaniczny?


Ważna strategia
Jeśli chcesz, aby w tym roku walentynkowy wieczór był tym wyjątkowym, zastanów się już kilka dni wcześniej, jak go spędzisz. Jeśli masz partnera, wspólnie ustalcie, co chcecie tego dnia robić, jakie macie plany, oczekiwania, pomysły... Jeśli jesteś singlem, nie siedź w domu, tylko wybierz się gdzieś z przyjaciółmi. Walentynkowy wieczór to, wbrew pozorom, świetna okazja do spotkania naszej drugiej połówki. W klubie, u znajomych, nawet na zakupach. To między innymi dlatego, w okresie przed dniem zakochanych wzrasta sprzedaż różnego rodzaju afrodyzjaków, olejków erotycznych, syntetycznych feromonów. Jak podkreśla Wiktor Koszycki, analityk zachowań seksualnych z serwisu Feromony.pl, to właśnie z początkiem lutego klienci zamawiają najwięcej tych związków. – Przed walentynkami feromony cieszą się dużą popularnością i dzieje się tak każdego roku. Jak twierdzą nasi klienci – jest to dobry moment na pozbycie się rutyny ze związku albo zwrócenie na siebie uwagi wybranka lub wybranki – przyznaje. – Podkreślają też, że związki te pomagają im poczuć się pewniej i poprawiają relacje z innymi ludźmi – dodaje.


Co robić w Walentynki?
Na co się więc zdecydować, jeśli nie chcemy spędzić tego wieczoru przed komputerem? Pomysłów jest tyle, ile oczekiwań. Firmy sprzedające różnego rodzaju usługi prześcigają się w ich dostarczaniu swoim potencjalnym klientom, a ciekawe miejsca i przytulne knajpki, już od stycznia mają zarezerwowane wszystkie stoliki. Coraz bardziej popularnym trendem jest spędzanie walentynek nietypowo. Wspólny dzień w SPA, popołudnie na strzelnicy, ekstremalna wycieczka quadami pod okiem instruktora czy chociażby wyjście do teatru albo filharmonii, to pomysły niebanalne, ale też nie tanie. Mówi się „nie ważne gdzie, ważne z kim”. My dodamy jeszcze „ważne, żeby było miło’. To od nas przecież tak naprawdę zależy, czy nasz partner zechce spędzić z nami to (i inne) święta w przyszłym roku. A jeśli partnera nie mamy – czy za rok go mieć będziemy...


Czy wiesz, że…
Historia zna co najmniej szesnastu św. Walentych, ale tylko dwóch z nich ma swoją rocznicę 14 lutego. Pierwszy był kapłanem rzymskim, drugi zaś biskupem Terni.

W tradycji chrześcijańskiej odnajdujemy historię o św. Walentym, który potajemnie dawał śluby zakochanym. Rozgniewało to cesarza Klaudiusza II, który zakazał małżeństw, uważając, że odciągają one mężczyzn od wstępowania do armii. Swoje nieposłuszeństwo Św. Walenty przypłacił życiem, ale przed egzekucją przekazał swej ukochanej, córce strażnika więziennego, kartkę z napisem: "Od Twojego Walentego", co zapoczątkowało tradycję wysyłania kartek 14 lutego.Podoba Ci się artykuł?
Zapisz się do naszego Newslettera a będziesz zawsze na bieżąco z nowościami naszego portalu.
Zapraszamy!

Możesz nas również znaleźć na Facebooku.
Zostań naszym fanem! Zapraszamy!
--- www.feromony.pl ---


Tagi: co robić w Walentynki, feromony, jak spędzić Walentynki, święto, uwodzić, walentynki
Podobne artykuły:
Jak obchodzić Walentynki ? Siła zmysłu powonienia Czy jesteś patriotą? Dzień Matki, Mamy, Mamusi 23 czerwca – Dzień Ojca Dzień Chłopaka Wspominajmy zmarłych W obronie Dnia Kobiet Flirtuj na zdrowie! Wspomnij, nie zapomnij
dodaj komentarz
POWRÓT DO PARYŻA
Ciekawostki05-11-13
POWRÓT DO PARYŻA Są takie miejsca, do których powracamy kilka razy w ciągu życia. Są takie osoby, do których zbliżamy się ponownie po wielu latach. Czasami po to, żeby na nowo je odkryć, a czasami po to, żeby utwierdzić się w naszych dotychczasowych odczuciach. A czasem po to, żeby odkryć miłość, z której wcześniej nie zdawaliśmy sobie sprawy, a której nie da się już dłużej zaprzeczać i samego siebie dalej oszukiwać. Paryż – dotychczas dla mnie zbyt oczywisty i zbyt pełny turystów ... Dokładnie 10 lat temu po kilkudniowym zwiedzaniu w sierpniowych upałach powiedziałam „bez szału”. Teraz postanowiłam dać mu drugą szansę i zakochałam się bez pamięci.
czytaj dalej >>

Najczęściej komentowane artykuły

Popularne tematy forum
Popularne tagi

Album
Galeria - anetka129
Galeria - OlaM
Galeria - MARYANA
Galeria - marzenatroc
Galeria - agusia_83
Galeria - Misia1234
Znajdź firmę


Ostatnio dodane firmy
Znajdź lekarza
Związki Pociechy Dom Zdrowie Praca Abecadło emocji Ciekawostki Męski punkt widzenia Historie z życia wzięte Chwila dla rozrywki
Znajdź firmę Dodaj wizytówkę firmy Szukaj lekarza Dodaj gabinet lek. Dam pracę Szukam pracy Reklama Polityka Prywatności
statystyka Matka Polka w katalogu Gwiazdor Strona nominowana w konkursie stron www - UniqueSite