Strona główna
 


 

     

Portal dla kobiet

Strona główna FORUM Konkursy Album Kontakt
Znajdź firmę Dodaj wizytówkę firmy Szukaj lekarza Dodaj gabinet lek. Dam pracę Szukam pracy Reklama


Ciekawostki
Kod W.I.O.S.N.A. rozszyfrowany
„Kobieta jest wiosną… przychodzi po jesieni i zimie, przynosi świeżość i ciepło… i jeszcze przynosi nadzieję”. Podążając za tymi słowami autorstwa Romain’a Hereux, spoglądamy w głąb kobiecej natury, odkrywamy czym jest kod W.I.O.S.N.A. i jakich sposobów użyć, by rozkwitnąć na dłużej.


W jak Witalność


Z nadejściem wiosny jak co roku szukamy nowej recepty na zniwelowanie zmęczenia zimową szarością i brakiem formy. Często proste sposoby, tuż pod ręką są najlepsze – sięgnijmy po moc kolorów, która opisał już XI wieku Avicenna, arabski filozof i lekarz. Przykładowo, kolor żółty to barwa łączona z witalnością i optymizmem, skłania umysł do działania, dzięki niej lepiej zapamiętujemy i kojarzymy. Z kolei zieleń uspokaja, odbudowuje wiarę w siebie i sprzyja kreatywności. Powoduje u ludzi korzystne zmiany fizjologiczne - zmniejsza napięcie mięśni, obniża ciśnienie krwi. Wiedza o wpływie kolorów na nasze samopoczucie (chromoterapia) jest więc nie tylko fascynująca, ale przede wszystkim przydatna. Możemy ją wykorzystać na co dzień dobierając choćby dodatki np. apaszki, buty, naszyjniki, a nawet słuchawki towarzyszące nam codziennie w drodze do pracy!


 


I jak Informacje


Nic tak nie pobudza do działania jak otwarcie się na nowe rzeczy. Warto raz na kilka lat znaleźć nowe hobby, które nas zainspiruje do otworzenia się nową wiedzę czy poznawanie nowych ludzi. Im bardziej zwariowane lub odległe od naszych dotychczasowych zajęć hobby, tym lepiej dla nas. Możemy zacząć szukać kamieni szlachetnych, poznać tajniki kryptozoologii (poznawanie zwierząt i istot obecnych w przekazach ludowych i legendach), dołączyć do grup geocoachów, którzy szukają „skarbów” porozrzucanych po całym świecie, itp. Albo nauczyć się nowej, przydatnej w pracy aplikacji, na którą nigdy nie miałyśmy czasu.


 


O jak Ostoja


Wiosna jest czasem porządków , również swojego duchowego wnętrza. Z pomocą przyjdą nam dobrodziejstwa filozofii Wschodu. Zaprzyjaźnienie się z chińską koncepcją feng shui pozwalającą na uwolnienie energii przedmiotów i swojej własnej pomoże w zaplanowaniu przemeblowania, a w konsekwencji lepszego organizowania własnej przestrzeni. Medytacje wprowadzą spokój oraz harmonię, jeśli nasze życie jest pełne napięć lub stresu. Natomiast wszelkiego rodzaju afirmacje pozwolą spojrzeć na same siebie w innym świetle, poprawią poczucie własnej wartości i znacząco wpłyną na pozytywne myślenie.


 


S jak Systematyczność


Nic tak nie odświeża ciała i umysłu jak aktywność fizyczna. Podczas wysiłku w naszym organizmie uwalniany jest hormon szczęścia, poprawia się ukrwienie, a co za tym idzie nasza skóra, kości i mięśnie dostają prawdziwy zastrzyk energii, składniki odżywcze i tlen. Wszelka aktywność fizyczna ma sens, najlepiej gdy odbywa się systematycznie. Nie musimy jednak od razu zapisywać się na codzienne treningi na siłowni, wystarczy własny salon, ulubiona muzyka i odrobina silnej woli. Przydatnym gadżetem będą na przykład kompaktowe głośniki w ulubionym kolorze, najlepiej bluetooth Hama, które łączą się bezprzewodowo z komórką. Dzięki temu możemy słuchać muzyki gdziekolwiek jesteśmy i ćwiczyć - również silną wolę i instynkt walki, tak potrzebny we współczesnym świecie.


N jak Naturalność


Bądź hygge, bądź szczęśliwa! Pod tym hasłem kryją się nie tylko pozorne błahostki, kocyki, świeczki i spędzanie czasu z najbliższymi. Duńczycy, dla których hygge to codzienność, słyną też z umiłowania przyrody, dlatego chętnie organizują wspólne wypady na łono natury. Cieplejsza aura sprzyja wycieczkom, poszukiwaniom pierwszych symptomów wiosny i budzącej się do nowego życia fauny. A może warto zabrać ze sobą lornetkę i obejrzeć wiosenny spektakl w wersji makro? To spora porcja optymizmu i piękna, którego nie da się przedawkować.


 


A jak Atrakcyjność


Wiosną, niezależnie od wieku, chcemy się podobać sobie i światu. Ćwiczenia, wizyta u fryzjera i kosmetyczki to sprawdzone sposoby na poprawienie urody. Ale atrakcyjność to coś więcej niż ładna buzia, to siła przyciągania, której nie mogą oprzeć się inni. Siła, która wynika z wiedzy, charyzmy i optymizmu bijącego od nas. Kolekcjonujmy i wdrażajmy w życie złote myśli, kolorujmy swoją rzeczywistość, szkolmy się, czytajmy jak najwięcej. Spróbujmy również zaplanować serie małych przyjemności, które w dalszej perspektywie nauczą nas kochać siebie. Mogą to być sesje domowego SPA z mamą lub przyjaciółką, uprawianie domowego zielnika albo pieczenie chleba.


 


 


Rozkodowując W.I.O.S.N.Ę. tak naprawdę dostajemy gotową receptę na szczęście. Niech ta piękna pora roku będzie czasem inspiracji, pozytywnych zmian, przełamywania swoich barier i zastrzykiem dobrej energii. Niech zaróżowią nam się policzki, twarz rozjaśni uśmiech, a odrobina magii wprowadzi nieco niezwykłości każdego dnia, nie tylko 21 marca. I pamiętajcie drogie Panie: „Nadzieja nie jest marzeniem, lecz sposobem przekształcania marzeń w rzeczywistość”. 


--- - ---


Tagi: -
Podobne artykuły:
Naucz pływać dziecko z pomocą koła dmuchanego Kariera czy macierzyństwo? Sylwetka współczesnej eko kobiety Oko w oko z problemem suchości oczu Poki i Kreatywny Konkurs dla blogerów... Wakacyjne apartamenty na Riwierze Adriatyckiej! ZMIANA DOSTAWCY ENERGII – WARTO? O czym przyszła mama powinna wiedzieć? Bezpłatne warsztaty programowania komputerowego Korekcja wady wzroku u dzieci
dodaj komentarz
POWRÓT DO PARYŻA
Ciekawostki05-11-13
POWRÓT DO PARYŻA Są takie miejsca, do których powracamy kilka razy w ciągu życia. Są takie osoby, do których zbliżamy się ponownie po wielu latach. Czasami po to, żeby na nowo je odkryć, a czasami po to, żeby utwierdzić się w naszych dotychczasowych odczuciach. A czasem po to, żeby odkryć miłość, z której wcześniej nie zdawaliśmy sobie sprawy, a której nie da się już dłużej zaprzeczać i samego siebie dalej oszukiwać. Paryż – dotychczas dla mnie zbyt oczywisty i zbyt pełny turystów ... Dokładnie 10 lat temu po kilkudniowym zwiedzaniu w sierpniowych upałach powiedziałam „bez szału”. Teraz postanowiłam dać mu drugą szansę i zakochałam się bez pamięci.
czytaj dalej >>

Najczęściej komentowane artykuły

Popularne tematy forum
Popularne tagi

Album
Galeria - MARYANA
Galeria - agusia_83
Galeria - zuzamm
Galeria - MARYANA
Galeria - monia
Galeria - Gosiak
Znajdź firmę


Ostatnio dodane firmy
Znajdź lekarza
Związki Pociechy Dom Zdrowie Praca Abecadło emocji Ciekawostki Męski punkt widzenia Historie z życia wzięte Chwila dla rozrywki
Znajdź firmę Dodaj wizytówkę firmy Szukaj lekarza Dodaj gabinet lek. Dam pracę Szukam pracy Reklama Polityka Prywatności
statystyka Matka Polka w katalogu Gwiazdor Strona nominowana w konkursie stron www - UniqueSite