Strona główna
 


 

     

Portal dla kobiet

Strona główna FORUM Konkursy Album Kontakt
Znajdź firmę Dodaj wizytówkę firmy Szukaj lekarza Dodaj gabinet lek. Dam pracę Szukam pracy Reklama


Ciekawostki
Kamienie – ozdoba i lek
Kamienie dodają kobiecie blasku i podkreślają jej urodę. Niekonwencjonalna metoda, zwana litoterapią, przekonuje nas o tkwiącej w nich mocy uzdrawiającej. W starożytności i średniowieczu stosowane były w magicznych, leczniczych rytuałach. Dzisiaj dobierane są dla danej osoby przez wzgląd na jej zapotrzebowanie na określone ich działanie. Niektóre z nich dodają sił, inne przynoszą wyciszenie.


Poznajmy zatem działanie tych, najbardziej i kilku mniej znanych.
Bursztyn – skutecznie działa przy przeziębieniu, gorączce, bólach zębów - w tym i u dzieci w okresie ząbkowania.
Rubin – osłabiając żale i przygnębienie, może powstrzymać myśli samobójcze, wzmacnia też system odpornościowy organizmu.
Szmaragd – koi nerwy, wpływa dobroczynnie na kłopoty z koncentracją.
Szafir – skuteczny w skłonnościach do depresji, wspomagający walkę z chorobami psychicznymi.
Granat - przeciwdepresyjny, przyspiesza proces gojenia ran.
Agat – stosowany przeciwgorączkowo, w dolegliwościach menstruacyjnych, przy alkoholizmie, wpływa też na prawidłowy przebieg ciąży i wspomaga poród.
Chryzopraz – ma silnie kojący wpływ na układ nerwowy, sprzyja płodności.
Karneol – obniża ciśnienie, wspomaga proces przyswajania pokarmów

Koniecznie trzeba podkreślić, że istnieje liczna grupa kamieni, ukierunkowanych w swym działaniu na dręczącą dziś społeczeństwa, plagę naszych czasów – depresję.
Na szczególną uwagę zasługują tu: Akwamaryn, Rubin, Szafir, Topaz.
Przy chorobach psychicznych, zastosowanie znajdują: Szafir, Hematyt, Chryzopraz.

Możemy też spotkać się z zastosowaniem kamieni w masażu. Są to specjalne kamienie z bazaltu pochodzenia wulkanicznego. Posiadają one dużą zdolność kumulowania i utrzymywania ciepła. Masaż nimi wprowadza masowanego w stan głębokiego relaksu.
Co ciekawe, w masażu można wykorzystać niektóre z typowo ozdobnych kamieni. Przykładem jest Karneol z jego odtruwającymi organizm właściwościami oraz Amazonit przynoszący ulgę przy masażu napiętych mięśni karku i pleców.

Na podstawie tej krótkiej analizy widzimy, jak wielką broń przeciw nękającym nas dolegliwościom dała nam mądra natura. Posiadając tę wiedzę możemy sami , w naturalny sposób wspomóc nasz organizm nie obciążając go chemią.

Pamiętajmy jednak, że to nie zastąpi leczenia środkami farmakologicznymi, ale stanowi jego uzupełnienie. Jednak w większości wypadków okazuje się, że możemy pomóc sobie sami, opierając się na mądrości natury.


Masz uwagi na temat roli kamieni w naszym życiu - zapraszam na forum:
http://www.matkapolka.com.pl/forum/viewtopic.php?p=207&sid=1480a38295c32baa1d4740801dfc0a75#207
--- Kalina ---


Tagi: ciekawostki, kamień, kamienie, lek, natura, ozdoba, porady, zastosowanie
Podobne artykuły:
Zdrowie z morskich głębin. Uważaj czym popijasz!! Walentynki – miłosny prezent Kupidyna Czosnek – naturalny antybiotyk CZY WIESZ WSZYSTKO O... PLAMACH? Fazy Księżyca a aktywność człowieka Gdy potrzebujesz prywatnego detektywa Papier do.... W maju natura jest Kobietą! Mąż mojej mamy, czyli mój...?
dodaj komentarz
POWRÓT DO PARYŻA
Ciekawostki05-11-13
POWRÓT DO PARYŻA Są takie miejsca, do których powracamy kilka razy w ciągu życia. Są takie osoby, do których zbliżamy się ponownie po wielu latach. Czasami po to, żeby na nowo je odkryć, a czasami po to, żeby utwierdzić się w naszych dotychczasowych odczuciach. A czasem po to, żeby odkryć miłość, z której wcześniej nie zdawaliśmy sobie sprawy, a której nie da się już dłużej zaprzeczać i samego siebie dalej oszukiwać. Paryż – dotychczas dla mnie zbyt oczywisty i zbyt pełny turystów ... Dokładnie 10 lat temu po kilkudniowym zwiedzaniu w sierpniowych upałach powiedziałam „bez szału”. Teraz postanowiłam dać mu drugą szansę i zakochałam się bez pamięci.
czytaj dalej >>

Najczęściej komentowane artykuły

Popularne tematy forum
Popularne tagi

Album
Galeria - plumka6
Galeria - anaid13
Galeria - plumka6
Galeria - Katarzyna Piwecka
Galeria - mamadwojga
Galeria - Katarzyna Piwecka
Znajdź firmę


Ostatnio dodane firmy
Znajdź lekarza
Związki Pociechy Dom Zdrowie Praca Abecadło emocji Ciekawostki Męski punkt widzenia Historie z życia wzięte Chwila dla rozrywki
Znajdź firmę Dodaj wizytówkę firmy Szukaj lekarza Dodaj gabinet lek. Dam pracę Szukam pracy Reklama Polityka Prywatności
statystyka Matka Polka w katalogu Gwiazdor Strona nominowana w konkursie stron www - UniqueSite