Strona główna
 


 

     

Portal dla kobiet

Strona główna FORUM Konkursy Album Kontakt
Znajdź firmę Dodaj wizytówkę firmy Szukaj lekarza Dodaj gabinet lek. Dam pracę Szukam pracy Reklama


Ciekawostki
Jest sposób na dłużników alimentacyjnych
Niestety nierzadko zdarza się, że mężczyzna nie staje na wysokości zadania i nie płaci alimentów, czy to na utrzymanie twojego statutu materialnego, czy na utrzymanie własnego dziecka. Nie musisz się temu biernie przeglądać - istnieje wiele sposobów by walczyć o swoje pieniądze, ale także warunki jakie muszą być spełnione w danej sytuacji.
Z dniem 1.10.2008 roku weszła w życie ustawa o pomocy osobom uprawnionym do alimentów. Ustawa ma na celu poprawienie ściągalności alimentów, należnych na podstawie tytułu wykonawczego.

Co może komornik?
Komornik przeprowadza dochodzenie w celu ustalenia zarobków, stanu majątkowego i miejsca zamieszkania dłużnika. Jeżeli komornik sobie nie poradzi to składa on wniosek do Policji i wtedy ten organ ustala miejsce zamieszkania i pracy twojego byłego partnera. Może się jednak zdarzyć, że i ten krok nie przynosi pożądanych efektów, wtedy komornik powinien wystąpić z wnioskiem do sądu o wyjawienie majątku

W przypadku bezskutecznej egzekucji komornik sądowy ma jeszcze asa w rękawie, mianowicie może on poinformować, w zależności od miejsca zamieszkania, prezydenta, wójta, bądź burmistrza o stanie egzekucji. Organ ten ma obowiązek przekazać wszystkie niezbędne informacje komornikowi, które uzyskuje na przykład poprzez przeprowadzenie wywiadu środowiskowego.

Warto podkreślić, że składając wniosek nie musisz wskazywać majątku dłużnika ani sposobu w jaki ma się odbyć ściągnięcie długów i wtedy zakłada się, że dopuszczone są wszelkie możliwe sposoby przeprowadzenia egzekucji, prócz egzekucji z nieruchomości.

Pomoże wójt i burmistrz
Jeśli się okażę, że Twój były partner nie jest w stanie wywiązać się z obowiązku płacenia alimentów w żaden możliwy sposób, na przykład ze względu braku pracy, wójt, burmistrz, lub prezydent powinien zwrócić się do urzędu pracy z prośbą o pomoc w aktywizacji zawodowej dłużnika. Jeśli nie ma jednak żadnej możliwości zatrudnienia twojego dłużnika, wysyłany jest wniosek do starosty o skierowanie dłużnika do robót publicznych.

Twój były partner może oczywiście przeszkadzać w przeprowadzeniu wywiadu środowiskowego, a także nie przyjąć ofert pracy jakie są mu proponowane, ale jest to przestępstwo i może być karane nawet do 2 lat więzienia.

Ważne jest, iż w przypadku, gdy dłużnik jest zatrudniony, lecz nadal nie chce wypłacać alimentów, komornik ma prawo zażądać wypłacania pensji dłużnika wierzycielowi, czyli tobie.

Zostaje jeszcze groźba utraty prawa jazdy
Kolejnym sposobem by utrudnić życie nie wywiązującemu się z obowiązku płacenia alimentów mężczyźnie to złożenie do starosty wniosku o zatrzymanie prawa jazdy. Gdy należności przekraczają okres 6-ciu miesięcy może także wystąpić o wpisanie go do Biura Informacji Gospodarczej – to uniemożliwi dłużnikowi podjęcia jakiegokolwiek kredytu, a nawet podpisania umowy z operatorem telekomunikacyjnym.

Wszystkie te sposoby są po to by zawężać pole manewru dłużnika i skłonienie go do uregulowania zobowiązań.Agnieszka Chromińska, Prawnik EOS KSI Polska Sp. Z o.o.http://www.eos-ksi.pl/
--- -------------------- ---


Tagi: alimenty, dłużnicy, dłużnik, dłużnik alimentacyjny, egzekucja, eos, komornik, porady, sposób, sposoby
Podobne artykuły:
Trudne rozmowy Kanapki do szkoły Sprawa o alimenty, czyli co, gdzie i jak? Sposób na menopauzę CZY WIESZ WSZYSTKO O... PLAMACH? Fazy Księżyca a aktywność człowieka Jak w krótkiej chwili wyeksponować swą urodę? Pulchne dzieci – czy odchudzać? Twoje decyzje, twoje wybory Gdy potrzebujesz prywatnego detektywa
dodaj komentarz
Zyta  13-03-09 08:14
czytaj komentarz >>

Iwa  05-11-12 02:35
czytaj komentarz >>

POWRÓT DO PARYŻA
Ciekawostki05-11-13
POWRÓT DO PARYŻA Są takie miejsca, do których powracamy kilka razy w ciągu życia. Są takie osoby, do których zbliżamy się ponownie po wielu latach. Czasami po to, żeby na nowo je odkryć, a czasami po to, żeby utwierdzić się w naszych dotychczasowych odczuciach. A czasem po to, żeby odkryć miłość, z której wcześniej nie zdawaliśmy sobie sprawy, a której nie da się już dłużej zaprzeczać i samego siebie dalej oszukiwać. Paryż – dotychczas dla mnie zbyt oczywisty i zbyt pełny turystów ... Dokładnie 10 lat temu po kilkudniowym zwiedzaniu w sierpniowych upałach powiedziałam „bez szału”. Teraz postanowiłam dać mu drugą szansę i zakochałam się bez pamięci.
czytaj dalej >>

Najczęściej komentowane artykuły

Popularne tematy forum
Popularne tagi

Album
Galeria - agusia_83
Galeria - MARYANA
Galeria - agusia_83
Galeria - Molik
Galeria - plumka6
Galeria - Misia1234
Znajdź firmę


Ostatnio dodane firmy
Znajdź lekarza
Związki Pociechy Dom Zdrowie Praca Abecadło emocji Ciekawostki Męski punkt widzenia Historie z życia wzięte Chwila dla rozrywki
Znajdź firmę Dodaj wizytówkę firmy Szukaj lekarza Dodaj gabinet lek. Dam pracę Szukam pracy Reklama Polityka Prywatności
statystyka Matka Polka w katalogu Gwiazdor Strona nominowana w konkursie stron www - UniqueSite