Strona główna
 


 

     

Portal dla kobiet

Strona główna FORUM Konkursy Album Kontakt
Znajdź firmę Dodaj wizytówkę firmy Szukaj lekarza Dodaj gabinet lek. Dam pracę Szukam pracy Reklama


Ciekawostki
Jak przechytrzyć smog
4 sposoby na przechytrzenie smogu i zachowanie wiosennej kondycji

Wiosna to czas aktywności na świeżym powietrzu - więc biegamy, spacerujemy z dzieckiem czy przyjaciółką .. w smogu! Jak żyjąc w czasach alarmów smogowych  nie rezygnować z codziennego biegania, jazdy na rowerze, rolkach czy jogi w parku? Podpowiadamy jak i gdzie możemy znaleźć aktualne dane o jakości powietrza w naszej okolicy, by zaplanować ulubione aktywności ruchowe ku faktycznej poprawie kondycji i zdrowia.



Smog w smartfonie


Od momentu pojawienia się informacji dotyczących zagrożeń smogiem, lawinowo powstały aplikacje mobilne na smartfony pokazujące dane stężenia szkodliwych pyłów w powietrzu w danym dniu w konkretnej lokalizacji. Do wyboru mamy między innymi: Zanieczyszczenie Powietrza, Jakość Powietrza w Polsce, SmokSmog i Kraków Smog. Mając na podorędziu takie narzędzie, możemy spokojnie zaplanować codzienny trening lub go po prostu odłożyć na inny termin. Minusami takich rozwiązań są między innymi potrzeba włączania usługi lokalizacji w telefonie lub niepełne dane dotyczące ilości substancji szkodliwych w powietrzu.


Pogodynka prawdę Ci powie


Jeśli nie chcemy zaśmiecać naszego telefonu kolejną aplikacją, możemy sięgnąć po najświeższe dane dotyczące alarmów smogowych do  serwisów pogodowych. Aktualizowane codziennie, niektóre nawet co godzinę, pozwolą nam optymalnie wybrać porę dnia, a nawet godzinę kiedy bezpiecznie jest pójść pobiegać czy wyjść na spacer z pociechą.


Punkt informacyjny na przystanku


Dla osób, które podróżują komunikacją miejską we Wrocławiu, Warszawie, Krakowie czy Gliwicach, przygotowano ogłoszenia smogowe widniejące na multimedialnych tablicach z rozkładem jazdy poszczególnych tramwajów i autobusów. Dzięki nim szybko zweryfikujemy poziom zanieczyszczenia powietrza i zdecydujemy, czy dzisiejszy dzień jest dobrym dniem na przejażdżkę rowerową po pracy.


Smogowy alarm zawsze pod ręką


Ostatnim sposobem na smog sprawdzenie jakości powietrza jest zaopatrzenie się w podręczny czujnik smogu. Dobrze, gdy niewielkie i mobilne urządzenie (np. Oregon SHE101)  współdziała z dedykowaną mobilną aplikacją, która zapisuje i analizuje wyniki pomiarów, a jednocześnie może posłużyć jako powerbank. Posiadając taki czujnik możemy sprawdzić jakość powietrza w czasie rzeczywistym oraz w każdym miejscu, i bez obaw rozpocząć trening, zajęcia jogi w parku czy też wyjść na spacer z psem.


Pamiętajmy – wzmożona aktywność ruchowa w sytuacji podwyższonych wartości stężenia smogu może nam bardziej zaszkodzić niż pomóc. Przykładem może służyć niedawno odsłoniona tablica ku pamięci aż sześciu tysięcy ofiar (dane zabierane były przez ostatnie 15 lat) smogu w Krakowie! Dlatego mając świadomość poziomu zanieczyszczenia powietrza, lepiej jest czasem zostać w domu niż narażać na szwank zdrowie swoje i swoich dzieci.



Informacje o firmie HAMA


Z ofertą 18.000 produktów Hama jest wiodącym specjalistą w dziedzinie akcesoriów foto, video, audio, telekomunikacja, multimedia, zatrudniając około 2500 pracowników na całym świecie.


Tylko w siedzibie firmy w Monheim, w Niemczech pracuje ponad 1500 osób z duzym osobistym zaangazowaniem w sukcesy przedsiebiorstwa. Dzialania centrali wspierane sa przez liczne filie oraz partnerów handlowych w calej Europie, gdzie zatrudnionych jest okolo 800 pracowników. W ten sposób Hama jest obecna na swiatowych rynkach ze swoimi wysokiej jakosci produktami i kompetentna obsluga.


Hama Polska


Milowym krokiem w procesie podboju rynków wschodnich było otwarcie w roku 2000 nowego oddziału Hama w Polsce. Hama Polska została utworzona 01.10.2000 w stolicy Wielkopolski – Poznaniu. Rozwijając dystrybucję akcesoriów w całym kraju Hama odnotowała liczne sukcesy, konsekwentnie budując swój prestiż i markę. Dzięki poświęceniu i wielkiemu zaangażowaniu swoich pracowników Hama rozrosła się, zmieniając swój profil z małej, zatrudniającej kilka osób firmy, na firmę średnią z dużymi perspektywami na przyszłość.


Hama Polska posiada w swojej aktuanej ofercie ponad 4. 000 produktów, gwarantując jednocześnie ich wysoką jakość oraz różnorodność.


Polityka asortymentowa Hama Polska polega na wprowadzaniu na rynek najnowszych światowych trendów i utrzymaniu pełnej dostępności produktów. Ciągły kontakt z pasjonatami techniki, użytkownikami PC, GSM, fotografikami pozwala nam na wyczucie potrzeb naszych klientów.



--- - ---


Tagi: -
Podobne artykuły:
Original Source 5 nawyków, które niszczą kolana. Nie patyczkuj się, Jak uniknąć nietrafionych prezentów? Naucz pływać dziecko z pomocą koła dmuchanego Kariera czy macierzyństwo? Sylwetka współczesnej eko kobiety Oko w oko z problemem suchości oczu Poki i Kreatywny Konkurs dla blogerów... Wakacyjne apartamenty na Riwierze Adriatyckiej!
dodaj komentarz
POWRÓT DO PARYŻA
Ciekawostki05-11-13
POWRÓT DO PARYŻA Są takie miejsca, do których powracamy kilka razy w ciągu życia. Są takie osoby, do których zbliżamy się ponownie po wielu latach. Czasami po to, żeby na nowo je odkryć, a czasami po to, żeby utwierdzić się w naszych dotychczasowych odczuciach. A czasem po to, żeby odkryć miłość, z której wcześniej nie zdawaliśmy sobie sprawy, a której nie da się już dłużej zaprzeczać i samego siebie dalej oszukiwać. Paryż – dotychczas dla mnie zbyt oczywisty i zbyt pełny turystów ... Dokładnie 10 lat temu po kilkudniowym zwiedzaniu w sierpniowych upałach powiedziałam „bez szału”. Teraz postanowiłam dać mu drugą szansę i zakochałam się bez pamięci.
czytaj dalej >>

Najczęściej komentowane artykuły

Popularne tematy forum
Popularne tagi

Album
Galeria - Dorota
Galeria - anetka129
Galeria - Gosiak
Galeria - marzenatroc
Galeria - agusia_83
Galeria - Katarzyna Piwecka
Znajdź firmę


Ostatnio dodane firmy
Znajdź lekarza
Związki Pociechy Dom Zdrowie Praca Abecadło emocji Ciekawostki Męski punkt widzenia Historie z życia wzięte Chwila dla rozrywki
Znajdź firmę Dodaj wizytówkę firmy Szukaj lekarza Dodaj gabinet lek. Dam pracę Szukam pracy Reklama Polityka Prywatności
statystyka Matka Polka w katalogu Gwiazdor Strona nominowana w konkursie stron www - UniqueSite