Strona główna
 


 

     

Portal dla kobiet

Strona główna FORUM Konkursy Album Kontakt
Znajdź firmę Dodaj wizytówkę firmy Szukaj lekarza Dodaj gabinet lek. Dam pracę Szukam pracy Reklama


Ciekawostki
Farbowanie włosów w czasie ciąży.
Wiele kobiet w ciąży zastanawia się nad farbowaniem włosów. Niekiedy dylemat ten przybiera następujące rozmiary: zadbać o siebie czy też nie narażać swojego jeszcze nie narodzonego dziecka i chodzić z odrostami przez dziewięć miesięcy.
Oczywiście istnieje wiele zwolenników zarówno jednego, jak i drugiego rozwiązania.
Wiele kobiet uważa, że farbowanie włosów może zaszkodzić dziecku. To prawda, gdyż często nawet ginekolodzy przestrzegają młode mamy przed uciekaniem się do tego zabiegu fryzjerskiego. Uchodzi on bowiem za jeden z najniebezpieczniejszych i najbardziej szkodliwych nie tylko dla nas, ale i dla naszych nienarodzonych dzieci. Szczególnie w pierwszym trymestrze ciąży warto unikać wszelkich farb, czy też trwałych ondulacji, bo często zawierają one składniki drażniące o przykrych zapachach.


Jaki kolor jest polecany kobietom w ciąży?

Jeśli jednak należysz do grona kobiet, którym stan błogosławiony nie przeszkadza w przeprowadzaniu zabiegów fryzjerskich, z całą pewnością zaczniesz się zastanawiać w jakim kolorze będzie ci do twarzy. W takiej sytuacji dozwolone są wszystkie odcienie, aczkolwiek pomyśl też czasem o swoim nienarodzonym dziecku. Okazuje się bowiem, że kobiety w ciąży powinny unikać kolorów ciemnych, które mają w sobie znacznie więcej substancji chemicznych niż kolory jasne.

Bardzo często ginekolodzy radzą, aby zdecydować się na balejaż a nie na standardową, ale i niebezpieczną koloryzację włosów. Taki sposób koloryzacji jest znacznie bardziej bezpieczny dla skóry, gdyż preparaty chemiczne właściwie jej nie dotykają. Poza tym po balejażu odrostów nie widać tak, jak po zwykłej farbie. Jest to szczególnie istotne, gdyż nie trzeba będzie zbyt często przeprowadzać tego zabiegu fryzjerskiego. Specjaliści radzą również, żeby wykonywać balejaż zbliżony kolorem do naszego naturalnego odcienia, gdyż wtedy odrosty są naprawdę ciężko zauważalne.

Jeśli chcemy, aby nasze dziecko było w 100% bezpieczne, dobrze jest nie rozjaśniać, ani też nie farbować włosów zwyczajnymi farbami, a jedynie szamponami koloryzującymi, bądź też szamponetkami. Dodatkowo trzeba także unikać zbyt twardych farb, bardzo mocnych rozjaśniaczy, gdyż właśnie w tym okresie wywołują one wiele uczuleń, a także mają nieprzyjemny zapach,. Taki zapach jest nie tylko bardzo nie komfortowy dla matki, ale też dla maleństwa, które wdycha wszystkie opary i powietrze otaczające ciężarną.
Tak jak i z trwałą ondulacją, tak i w tym przypadku przyszła młoda mama powinna samodzielnie podjąć decyzję, czy chce farbować włosy, czy wręcz przeciwnie. Pamiętajmy jednak, że mamy, które pierwszy raz chciałby farbować swoje włosy, powinny się powstrzymać w okresie całej ciąży. Po pierwsze nie wiadomo, jak skóra głowy na to zareaguje, po drugie jest to naprawdę ogromny stres, który może przysporzyć wiele negatywnych emocji – nie zawsze wszak efekt jest taki, jaki sobie wyobraziłyśmy. To z kolei oznacza niepotrzebne zdenerwowanie, a tym samym przejęcie stresu od mamy przez maluszka.

Artykuł został napisany dla portalu MatkaPolka przez Klinikę Handsome Men
http://www.handsomemen.pl/

--- www.handsomemen.pl ---


Tagi: ciąża, farba, farbowanie, porady, w ciąży, włosy, zabobony
Podobne artykuły:
Baby shower – przyjęcie dla przyszłej mamy Pielęgnacja włosów u kobiety ciężarnej. Dieta przyszłej mamy Przegląd fryzur dla młodych matek Twoje dziecko w dobrych rękach! Będziesz mamą - nie pij! Wielkie i małe myśli kobietki w ciąży Czy po ciąży włosy muszą wypadać? Hormony a włosy. Najdziwniejsze ciążowe zabobony
dodaj komentarz
D&D DAVI STUDIO  09-05-12 07:14
czytaj komentarz >>

POWRÓT DO PARYŻA
Ciekawostki05-11-13
POWRÓT DO PARYŻA Są takie miejsca, do których powracamy kilka razy w ciągu życia. Są takie osoby, do których zbliżamy się ponownie po wielu latach. Czasami po to, żeby na nowo je odkryć, a czasami po to, żeby utwierdzić się w naszych dotychczasowych odczuciach. A czasem po to, żeby odkryć miłość, z której wcześniej nie zdawaliśmy sobie sprawy, a której nie da się już dłużej zaprzeczać i samego siebie dalej oszukiwać. Paryż – dotychczas dla mnie zbyt oczywisty i zbyt pełny turystów ... Dokładnie 10 lat temu po kilkudniowym zwiedzaniu w sierpniowych upałach powiedziałam „bez szału”. Teraz postanowiłam dać mu drugą szansę i zakochałam się bez pamięci.
czytaj dalej >>

Najczęściej komentowane artykuły

Popularne tematy forum
Popularne tagi

Album
Galeria - MARYANA
Galeria - MARYANA
Galeria - MARYANA
Galeria - Kasinek
Galeria - wiewiorczak
Galeria - MARYANA
Znajdź firmę


Ostatnio dodane firmy
Znajdź lekarza
Związki Pociechy Dom Zdrowie Praca Abecadło emocji Ciekawostki Męski punkt widzenia Historie z życia wzięte Chwila dla rozrywki
Znajdź firmę Dodaj wizytówkę firmy Szukaj lekarza Dodaj gabinet lek. Dam pracę Szukam pracy Reklama Polityka Prywatności
statystyka Matka Polka w katalogu Gwiazdor Strona nominowana w konkursie stron www - UniqueSite