Strona główna
 


 

     

Portal dla kobiet

Strona główna FORUM Konkursy Album Kontakt
Znajdź firmę Dodaj wizytówkę firmy Szukaj lekarza Dodaj gabinet lek. Dam pracę Szukam pracy Reklama


Ciekawostki
Wyprzedaże, czyli kupuj z głową
Jak co roku trwają letnie wyprzedaże. Rzucamy się do sklepów, rozgorączkowane wykrzykującymi billboardami „50% taniej!”, „Całkowita wyprzedaż!”, „Tylko do końca miesiąca nawet 70% mniej!”.


Z badań CBOS wynika, że trzy czwarte Polaków przy wyborze produktu kieruje się nie jakością towaru, ale jego ceną. A więc wyprzedaże to dla nas głównie okazja do zaoszczędzenia pieniędzy. Nie bardzo się już liczy na przykład fakt, że kupiona sukienka jest dwudziestą trzecią prawie identyczną jak pozostałe, których nie zdążyłaś jeszcze chociaż dzień ponosić. Ważne jest tylko to, że zapłaciłaś za nią mniej niż w normalnym czasie.
Tymczasem pieniędzy z portfela ubywa, nowych rzeczy w szafie coraz więcej. Czy wszystkich rzeczywiście potrzebujemy? I czy wszystkie wydatki rzeczywiście wyniosą nas taniej niż podczas zwykłych, niewyprzedażowych zakupów?


Okazja? A może strata pieniędzy?
Jeśli na wszystko będziemy patrzeć pod kątem nadzwyczajnej okazji, to stracimy tylko czas, pieniądze, a po ostudzeniu emocji i powrocie do domu także dobry humor.
Nie warto, naprawdę nie warto. Wyprzedaże są dobre i potrzebne, ale najlepiej sprawdzają się wśród ludzi rozsądnych. Nie potrzebujesz? Nie kupuj!
Poza tym wtopienie się w tłum identycznie wyglądających kobiet (w końcu czas wyprzedaży to ich domena) nie wzbudzi w żadnej z nas entuzjazmu.
Jeśli jednak mocno ciągnie cię do sklepu, warto upatrzeć sobie wcześniej konkretną rzecz, a potem pośledzić jej losy. Po rozpoczęciu wyprzedaży ciuch stanieje o jakieś 10 procent. Kupować? Jeśli koniecznie potrzebujesz już teraz – śmiało. Ale jeśli jest to rzecz, bez której możesz pożyć jeszcze trochę bez uszczerbku na zdrowiu – wstrzymaj się z zakupem. No, chyba, że to ostatnia sztuka, ale abyś to wiedziała, musisz zapytać wcześniej sprzedawcę.
Bądź uważna i obserwuj. Dobrze jest wejść w komitywę z personelem sklepu, który życzliwie poinformuje cię, kiedy można się spodziewać największych obniżek. No, chyba, że nie lubisz rozmawiać i jednocześnie dysponujesz takim czasem, żeby zaglądać codziennie po upragnioną rzecz.

A wychodząc ze sklepu już ze zdobyczą, nie zapomnij wziąć paragonu. Bez niego w razie jakiejkolwiek reklamacji, nic nie uzyskasz. I warto wiedzieć, że rzeczy przecenione reklamuje się na tych samych zasadach co produkty kupione po regularnych cenach.Podoba Ci się artykuł?
Zapisz się do naszego Newslettera a będziesz zawsze na bieżąco z nowościami naszego portalu.
Zapraszamy!


www.magdawieteska.manifo.com
--- Magda Wieteska ---


Tagi: kupować, kupuj z głową, kupuję, ostrożnie, przecena, przeceny, szał, wyprzedaż, wyprzedaży, z głową, zakupy
Podobne artykuły:
Czas na wyprzedaże Shopping po polsku Zakupy w sieci Zakupy z dzieckiem Kupowanie ciuchów to koszmar! Przyjaciółka od serca... męża Kobiety uwielbiają zakupy Logomania, czyli dlaczego kochamy ubrania markowe? Facet na zakupach Kobieta gorsza płeć
dodaj komentarz
Artur  25-08-11 08:13
czytaj komentarz >>

POWRÓT DO PARYŻA
Ciekawostki05-11-13
POWRÓT DO PARYŻA Są takie miejsca, do których powracamy kilka razy w ciągu życia. Są takie osoby, do których zbliżamy się ponownie po wielu latach. Czasami po to, żeby na nowo je odkryć, a czasami po to, żeby utwierdzić się w naszych dotychczasowych odczuciach. A czasem po to, żeby odkryć miłość, z której wcześniej nie zdawaliśmy sobie sprawy, a której nie da się już dłużej zaprzeczać i samego siebie dalej oszukiwać. Paryż – dotychczas dla mnie zbyt oczywisty i zbyt pełny turystów ... Dokładnie 10 lat temu po kilkudniowym zwiedzaniu w sierpniowych upałach powiedziałam „bez szału”. Teraz postanowiłam dać mu drugą szansę i zakochałam się bez pamięci.
czytaj dalej >>

Najczęściej komentowane artykuły

Popularne tematy forum
Popularne tagi

Album
Galeria - anaid13
Galeria - agusia_83
Galeria - anaid13
Galeria - Marzena
Galeria - muzulmanka
Galeria - plumka6
Znajdź firmę


Ostatnio dodane firmy
Znajdź lekarza
Związki Pociechy Dom Zdrowie Praca Abecadło emocji Ciekawostki Męski punkt widzenia Historie z życia wzięte Chwila dla rozrywki
Znajdź firmę Dodaj wizytówkę firmy Szukaj lekarza Dodaj gabinet lek. Dam pracę Szukam pracy Reklama Polityka Prywatności
statystyka Matka Polka w katalogu Gwiazdor Strona nominowana w konkursie stron www - UniqueSite