Strona główna
 


 

     

Portal dla kobiet

Strona główna FORUM Konkursy Album Kontakt
Znajdź firmę Dodaj wizytówkę firmy Szukaj lekarza Dodaj gabinet lek. Dam pracę Szukam pracy Reklama


Ciekawostki
Prosty sposób na odchudzanie
W tym roku natura była łaskawa – obdarzyła nas długim przedwiośniem. Dla tych, którzy pragnęli zrzucić kilogramy po zimie, był to czas idealny. Nie trzeba jeszcze ściągać ubrań i pokazywać więcej ciała, ale można już poruszać się na świeżym powietrzu. Nie każdy jednak zdążył doprowadzić swoją figurę do stanu, o którym by marzył.


Często trudno jest zmusić się do podjęcia wyzwania stawianego przez samego siebie, zwłaszcza, gdy ma się mnóstwo obowiązków. Jednak istnieje sposób, który pozwala połączyć jedno z drugim – spalanie kalorii z wewnętrzną harmonią, nie zmuszaniem się do podjęcia walki, jakim jest początek odchudzania. O czym mowa? O wiosennych porządkach.

Synoptycy zapowiadają coraz cieplejsze dni. Wyczekiwane słońce już zaczyna świecić… ale żeby je dostrzec ze swoich czterech ścian, dobrze jest zakasać rękawy i umyć okna… Dzięki temu, w godzinę spalimy 240 kcal – czyli pół batonika albo jajecznicę z dwóch jajek. Poodkurzanie mieszkania (następne 240 kcal), trzepanie dywanów (350 kcal), zrobienie, rozwieszenie (300 kcal) i wyprasowanie prania (120 kcal) też pomoże odmłodzić siebie i odmienić mieszkanie. Jeszcze tylko zmywanie naczyń (151 kcal) i zmiana pościeli (182 kcal). Razem – 1583 kalorie, czyli dwa lub trzy obiady, zostały spalony w ciągu siedmiu godzin.

Porządki w życiu często łączą się z porządkami w rzeczach – pozwala
to na poukładanie przestrzeni, myśli, oderwanie się od pracy i - jest to najtańszy aktywny wypoczynek. Jednak by stracić na wadze, można wolny dzień zaplanować nieco inaczej…
Trochę śpiewu (122 kcal) i tańca (336 kcal) może wprawić w dobry nastrój. Potem trzeba odpocząć i posiedzieć (100 kcal). Można pójść na spacer wolnym krokiem (200 kcal), usiąść w lokalu i coś zjeść (zrzucamy 98 kalorii jedząc przez godzinę). Po powrocie (znów 200 kcal) przeczytać można wszystkie tomy, na przykład „W poszukiwaniu straconego czasu” Prousta lub „ Rękopis znaleziony w Saragossie” Potockiego (w godzinę, czytając na głos, spala się 105 kcal). A wieczorem rozbieranie się (bardzo wolno – jedna godzina pozbawi nas 114 kalorii), leżenie (79 kalorii) i mocne przytulenie do partnera(ki) (360 kcal) da w sumie… 1714 kalorii w ciągu dziesięciu godzin.
Więc czy nie warto, z miłości do siebie i bliskich, tego zrobić?


Informacje dotyczące spalanych kalorii pochodzą ze strony:
www.4slim.pl
--- Barbara Lenart ---


Tagi: dieta, ile kalorii, jak schudnąć, jak spalać kalorie, odchudzanie, porządki, sprzątać, sprzątanie, stracić na wadze
Podobne artykuły:
Schudnąć (prawie) bez wysiłku Diety cud. Odchudzająca moc relaksu. Do walki z otyłością – start! Właściwa dieta i ruch gwarancją pięknej figury Pij mleko – schudniesz! Przepisy Sexy Mamy Sprzątanie przy Vivaldim Cellulit - wróg (towarzysz) wszystkich kobiet? Diety przed i po świąteczne :-)
dodaj komentarz
POWRÓT DO PARYŻA
Ciekawostki05-11-13
POWRÓT DO PARYŻA Są takie miejsca, do których powracamy kilka razy w ciągu życia. Są takie osoby, do których zbliżamy się ponownie po wielu latach. Czasami po to, żeby na nowo je odkryć, a czasami po to, żeby utwierdzić się w naszych dotychczasowych odczuciach. A czasem po to, żeby odkryć miłość, z której wcześniej nie zdawaliśmy sobie sprawy, a której nie da się już dłużej zaprzeczać i samego siebie dalej oszukiwać. Paryż – dotychczas dla mnie zbyt oczywisty i zbyt pełny turystów ... Dokładnie 10 lat temu po kilkudniowym zwiedzaniu w sierpniowych upałach powiedziałam „bez szału”. Teraz postanowiłam dać mu drugą szansę i zakochałam się bez pamięci.
czytaj dalej >>

Najczęściej komentowane artykuły

Popularne tematy forum
Popularne tagi

Album
Galeria - anaid13
Galeria - niqsia
Galeria - OlaM
Galeria - uglyduck007
Galeria - crysaliska
Galeria - MARYANA
Znajdź firmę


Ostatnio dodane firmy
Znajdź lekarza
Związki Pociechy Dom Zdrowie Praca Abecadło emocji Ciekawostki Męski punkt widzenia Historie z życia wzięte Chwila dla rozrywki
Znajdź firmę Dodaj wizytówkę firmy Szukaj lekarza Dodaj gabinet lek. Dam pracę Szukam pracy Reklama Polityka Prywatności
statystyka Matka Polka w katalogu Gwiazdor Strona nominowana w konkursie stron www - UniqueSite