Strona główna
 


 

     

Portal dla kobiet

Strona główna FORUM Konkursy Album Kontakt
Znajdź firmę Dodaj wizytówkę firmy Szukaj lekarza Dodaj gabinet lek. Dam pracę Szukam pracy Reklama


Ciekawostki
Prawie połowa Polaków ma nadwagę
24 października obchodzony jest Światowy Dzień Walki z Otyłością. Czy Polacy są otyli? Niestety tak – aż 47 procent Polaków ma nadwagę. Jednak 73 procent z nich jest zadowolonych ze swojego wyglądu. Co robią pozostali, aby schudnąć?


Najczęściej odchudzamy się, ograniczając ilość jedzenia. Najsłynniejsza dieta MŻ (mniej żreć) najmniej kosztuje i przynosi efekty, tylko że pod warunkiem ścisłego jej przestrzegania, a z tym już nie jest najlepiej... Ale lubimy też nowości i bardzo często zachłystujemy się kolejną cud-dietą, przeczytaną w Internecie bądź zasłyszaną u znajomych. Co piąty Polak kupuje środki wspomagające odchudzanie, ale tylko 16 procent ludzi otyłych korzysta z pomocy dietetyka.

Połowa z nas zaprzęga ciało do ćwiczeń, jednak z regularnością gimnastyki bywa już różnie.
Co najbardziej przeszkadza w otyłości? Wbrew pozorom nie o samo zdrowie idzie. Najbardziej dotykają nas przykre komentarze, problemy ze znalezieniem partnera, zatrudnienia oraz niska samoocena. Brak dolegliwości zdrowotnych powoduje, że odkładamy na kolejne jutro decyzję o wzięciu się do galopu i dopiero choroba jest w stanie zmobilizować nas do odchudzenia.

Oczywiście, częściej na wagę narzekają kobiety niż mężczyźni. Zresztą, to panie są w stanie zaakceptować partnera z brzuchem, ale już w sytuacji odwrotnej nie ma tak dobrze. Faceci nawet mocno otyli szukają kobiet o normalnej budowie ciała. Kobiety też znacznie częściej są niezadowolone ze swojego wyglądu, zwłaszcza w kwestii dodatkowych kilogramów.
Jednak w najgorszej sytuacji są polskie dzieci, które same jeszcze nie czują ciężaru dodatkowych kilogramów i które nie bardzo mają wpływ na swoje odżywianie.
Zadbajmy więc o ich zdrowie i komfort późniejszego życia, w którym nie będą musiały walczyć z kompleksami oraz ostracyzmem ludzi, a zwłaszcza rówieśników.


Podoba Ci się artykuł?
Zapisz się do naszego Newslettera a będziesz zawsze na bieżąco z nowościami naszego portalu.
Zapraszamy!www.magdawieteska.manifo.com
--- Magda Wieteska ---


Tagi: Dzień, nadwaga, otyli, otyłość, Polacy, święto, walka z otyłością, Walki z Otyłością, Światowy Dzień
Podobne artykuły:
Światowy Dzień Uśmiechu Zdrowa piątka Sexy Mamy Schudnąć (prawie) bez wysiłku Wspomnij, nie zapomnij VI Dzień Dobrych Uczynków Dzień Chłopaka Jeden dzień bez auta? Seks po menopauzie Święto Zmarłych, Halloween i Święto Duchów Ściskajcie się!
dodaj komentarz
POWRÓT DO PARYŻA
Ciekawostki05-11-13
POWRÓT DO PARYŻA Są takie miejsca, do których powracamy kilka razy w ciągu życia. Są takie osoby, do których zbliżamy się ponownie po wielu latach. Czasami po to, żeby na nowo je odkryć, a czasami po to, żeby utwierdzić się w naszych dotychczasowych odczuciach. A czasem po to, żeby odkryć miłość, z której wcześniej nie zdawaliśmy sobie sprawy, a której nie da się już dłużej zaprzeczać i samego siebie dalej oszukiwać. Paryż – dotychczas dla mnie zbyt oczywisty i zbyt pełny turystów ... Dokładnie 10 lat temu po kilkudniowym zwiedzaniu w sierpniowych upałach powiedziałam „bez szału”. Teraz postanowiłam dać mu drugą szansę i zakochałam się bez pamięci.
czytaj dalej >>

Najczęściej komentowane artykuły

Popularne tematy forum
Popularne tagi

Album
Galeria - Żonka111
Galeria - MARYANA
Galeria - ania23
Galeria - agusia_83
Galeria - agusia_83
Galeria - MARYANA
Znajdź firmę


Ostatnio dodane firmy
Znajdź lekarza
Związki Pociechy Dom Zdrowie Praca Abecadło emocji Ciekawostki Męski punkt widzenia Historie z życia wzięte Chwila dla rozrywki
Znajdź firmę Dodaj wizytówkę firmy Szukaj lekarza Dodaj gabinet lek. Dam pracę Szukam pracy Reklama Polityka Prywatności
statystyka Matka Polka w katalogu Gwiazdor Strona nominowana w konkursie stron www - UniqueSite