Strona główna
 


 

     

Portal dla kobiet

Strona główna FORUM Konkursy Album Kontakt
Znajdź firmę Dodaj wizytówkę firmy Szukaj lekarza Dodaj gabinet lek. Dam pracę Szukam pracy Reklama


Ciekawostki
PIEZOELEKTRYKI - NOWOCZESNE NIWELATORY ŚWIĄDU
Ukąszenia komarów i meszek potrafią skutecznie uprzykrzyć życie. Pomimo stosowania licznych środków zapobiegawczych uparte owady i tak znajdą sposób, by nas pokąsać. Pojawia się nieprzyjemny świąd, bąbel, wciąż się drapiemy, zaogniamy podrażnioną skórę……


W takiej sytuacji przychodzą nam najczęściej na ratunek specyfiki antyhistaminowe pozwalające pozbyć się świądu. Obok nich pojawiły się na rynku w ostatnich latach maleńkie urządzenia, które także skutecznie przynoszą ulgę po ukąszeniu komara, meszki, po kontakcie z pokrzywą czy meduzą.  Występują pod różnymi nazwami:  Zap-It!, ZapperClick,  Click Relief, Care Plus - Click-Away After Mosquito Bite, Insect Bite Relief, Mosquitox alivio!, Bite Clicker-Protect .  


Urządzenia wyglądają  zazwyczaj jak maleńki pistolecik, który z łatwością możemy  nosić w kieszeni, torebce czy plecaku.


Zasada działania tych urządzeń jest podobna: urządzenie wytwarza impuls elektryczny, dodajmy – bezpieczny dla ciała człowieka,  pod wpływem którego zamykają się naczynia krwionośne, co hamuje podskórne rozprzestrzenianie się histaminy.  Wystarczy, aby po kilku kliknięciach wokół podrażnionego miejsca już po chwili świąd zaczął zanikać. Czy to boli? Nie. Kliknięcie piezoelektryka można porównać do lekkiego ukłucia szpilką.


Wewnątrz urządzeń znajdują się ścierające się kryształki piezoelektryczne, które podobnie jak w przypadku działania zapalniczek, powodują powstanie impulsu elektrycznego. Piezoelektryki nie zawierają  żadnych środków chemicznych  i mogą być szczególnie pomocne dla alergików. Co ciekawe, działają  przez lekkie tkaniny jak spodnie czy koszule.


Urządzenie tego typu nie posiada terminu przydatności. Jego żywotność ogranicza ilość kliknięć, które jest w stanie wygenerować, Zazwyczaj, aby skutecznie pozbyć się świądu trzeba kliknąć 5-7 razy wokół podrażnienia. Urządzenia wystarczają  na około 1.000 ukąszeń.


Ograniczenia w użyciu dotyczą malutkich dzieci, poniżej 2-go roku życia i osób z rozrusznikiem serca. Nie należy stosować takich urządzeń w szczególnie wrażliwych miejscach, np. okolic oczu czy ust.


Produkty te są wyrobami medycznymi, przeszły stosowne badania, posiadają właściwe certyfikaty  a ich użycie jest bezpieczne. Są formalnie dopuszczone do sprzedaży w Unii Europejskiej.


--- - ---


Tagi: -
Podobne artykuły:
OLE! Imprezowe, kolorowe SOS Aflavic® – twoje nogi w nowej odsłonie Scenariusz na każdą okazję- Przemyślany zakup roweru – praktyczny poradnik Kulinarne inspiracje na zdrowie od AMBITION Jak wybrać odpowiedni tornister? Akcja Marwitalizacja – podnosimy poprzeczkę! Bardzo ważne rowerowe akcesoria 5 sposobów na szczęśliwego pierwszoklasistę 3 sposoby na połączenie urlopu i pracy zdalnej
dodaj komentarz
POWRÓT DO PARYŻA
Ciekawostki05-11-13
POWRÓT DO PARYŻA Są takie miejsca, do których powracamy kilka razy w ciągu życia. Są takie osoby, do których zbliżamy się ponownie po wielu latach. Czasami po to, żeby na nowo je odkryć, a czasami po to, żeby utwierdzić się w naszych dotychczasowych odczuciach. A czasem po to, żeby odkryć miłość, z której wcześniej nie zdawaliśmy sobie sprawy, a której nie da się już dłużej zaprzeczać i samego siebie dalej oszukiwać. Paryż – dotychczas dla mnie zbyt oczywisty i zbyt pełny turystów ... Dokładnie 10 lat temu po kilkudniowym zwiedzaniu w sierpniowych upałach powiedziałam „bez szału”. Teraz postanowiłam dać mu drugą szansę i zakochałam się bez pamięci.
czytaj dalej >>

Najczęściej komentowane artykuły

Popularne tematy forum
Popularne tagi

Album
Galeria - zdradzona
Galeria - mlukrecja
Galeria - gosiaczek2901
Galeria - Grażyna
Galeria - Katarzyna Piwecka
Galeria - anaid13
Znajdź firmę


Ostatnio dodane firmy
Znajdź lekarza
Związki Pociechy Dom Zdrowie Praca Abecadło emocji Ciekawostki Męski punkt widzenia Historie z życia wzięte Chwila dla rozrywki
Znajdź firmę Dodaj wizytówkę firmy Szukaj lekarza Dodaj gabinet lek. Dam pracę Szukam pracy Reklama Polityka Prywatności
statystyka Matka Polka w katalogu Gwiazdor Strona nominowana w konkursie stron www - UniqueSite