Strona główna
 


 

     

Portal dla kobiet

Strona główna FORUM Konkursy Album Kontakt
Znajdź firmę Dodaj wizytówkę firmy Szukaj lekarza Dodaj gabinet lek. Dam pracę Szukam pracy Reklama


Abecadło emocji
Wspólna szafa, wspólna poczta?
Do tej pory ty miałaś swoją szafę, on swoją. Ty swojego laptopa, a on swój komputer. I osobne konta internetowe. No, bo do tej pory nie mieszkaliście razem...


Jeden z moich partnerów zaproponował mi kiedyś, żebyśmy korzystali z jednej poczty internetowej. Znaczyło to ni mniej ni więcej, tylko: miejmy jeden login, a do niego jedno hasło. Zapytałam wtedy z przekąsem, czy listy przychodzące na moje nazwisko tradycyjną pocztą też by czytał? Albo używał razem ze mną mojej szczoteczki do zębów?


Wspólnota jest fajna. Wspólna szafa łączy ludzi. Obok twoich sukienek wiszą jego koszule. Nie wadzą sobie wzajemnie, a gdy braknie miejsca, to się drugą szafę kupuje. Jeden dom to jeden telewizor, jeden sprzęt grający, jedno wspólne łóżko – to najczęstszy model rodzinny w Polsce. Sytuacja się zmienia, gdy na świat przychodzi dziecko, a potem dorasta. Wtedy dochodzi jeszcze jedno łóżko, może telewizor, komputer, wieża z CD.


Ale co z parą, która razem mieszka, żyje, sypia, a dzieci nie posiada? Czy rzeczywiście wszystko, ale to wszystko, powinna ze sobą dzielić?


Nie pochwalam takiego wyboru. Umiem się dzielić, ale są sprawy, które na zawsze pozostaną moimi sprawami. Zaliczam do nich korespondencję, moje pamiętniki, także te w sieci czy na komputerze. I jakkolwiek nie mam wielkich tajemnic przed swoimi partnerami, tak jednak nie uważam za słuszne dzielenia się z nimi wszystkim.


Każdy, nawet osoba pozostająca w stałym związku, ma prawo do pewnej prywatności. Takiej osobistej przestrzeni, która dzieje się i w świecie rzeczywistym, i wirtualnym. Do osobnych czasem wyjść, do tylko swoich przyjaciół, do samotnego pójścia do kina czy na spacer. Do tajemnicy korespondencji i szacunku tej własnej odrębności.


Tak więc – wspólna szafa jak najbardziej. Ale wspólna poczta już nie. Tak samo jak szczoteczka do zębów albo ręcznik, albo grzebień.Podoba Ci się artykuł?


Zapisz się do naszego Newslettera a będziesz zawsze na bieżąco z nowościami naszego portalu.


Zapraszamy!www.magdawieteska.manifo.com


--- Magda Wieteska ---


Tagi: emocje, prywatność, wspólna poczta, wspólna szafa, wspólnota, zaborczy, zazdrość, zazdrosny, związek
Podobne artykuły:
Problem spychany pod dywan Seks na zgodę? Ta druga Bo każdy ma jakąś przeszłość Moja dziewczyna wszystkim pomaga Awantura z powodu zakładu Tajemnice w Sieci. Co ukrywasz przed partnerem? Złamał serce? A czy można złamać serce? Samotność we dwoje Zielona z zazdrości?
dodaj komentarz
POWRÓT DO PARYŻA
Ciekawostki05-11-13
POWRÓT DO PARYŻA Są takie miejsca, do których powracamy kilka razy w ciągu życia. Są takie osoby, do których zbliżamy się ponownie po wielu latach. Czasami po to, żeby na nowo je odkryć, a czasami po to, żeby utwierdzić się w naszych dotychczasowych odczuciach. A czasem po to, żeby odkryć miłość, z której wcześniej nie zdawaliśmy sobie sprawy, a której nie da się już dłużej zaprzeczać i samego siebie dalej oszukiwać. Paryż – dotychczas dla mnie zbyt oczywisty i zbyt pełny turystów ... Dokładnie 10 lat temu po kilkudniowym zwiedzaniu w sierpniowych upałach powiedziałam „bez szału”. Teraz postanowiłam dać mu drugą szansę i zakochałam się bez pamięci.
czytaj dalej >>

Najczęściej komentowane artykuły

Popularne tematy forum
Popularne tagi

Album
Galeria - MARYANA
Galeria - ZatroskanaMama
Galeria - truskawka59
Galeria - anaid13
Galeria - MARYANA
Galeria - agata22108
Znajdź firmę


Ostatnio dodane firmy
Znajdź lekarza
Związki Pociechy Dom Zdrowie Praca Abecadło emocji Ciekawostki Męski punkt widzenia Historie z życia wzięte Chwila dla rozrywki
Znajdź firmę Dodaj wizytówkę firmy Szukaj lekarza Dodaj gabinet lek. Dam pracę Szukam pracy Reklama Polityka Prywatności
statystyka Matka Polka w katalogu Gwiazdor Strona nominowana w konkursie stron www - UniqueSite