Strona główna
 


 

     

Portal dla kobiet

Strona główna FORUM Konkursy Album Kontakt
Znajdź firmę Dodaj wizytówkę firmy Szukaj lekarza Dodaj gabinet lek. Dam pracę Szukam pracy Reklama


Abecadło emocji
Wirtualny znicz
Co czwarty Polak zapala w Sieci wirtualny znicz. Nie oznacza to jednak, że na tym poprzestajemy. Prawie każdy internauta deklaruje odwiedzanie grobów swoich bliskich.
Czym jest dla nas 1 listopada? Dla 95 procent Polaków to czas pamięci o tych, którzy odeszli. Dla połowy - okazja do spotkań z rodziną, a zwłaszcza z dawno niewidzianymi krewnymi; co czwarty Polak idzie w tym czasie również do kościoła.

Internet daje mnóstwo możliwości, w tym odwiedzin na cmentarzu bez wychodzenia z domu. Z tej opcji korzystamy jednak bardzo rzadko, bo takie działania wykazało zaledwie 6 procent użytkowników. Podobnie jest z internetowymi wyszukiwarkami grobów, przyznało się do nich tylko 8 procent internautów.

Jak zapatrujemy się na handel pod cmentarzami? W dużej większości nie przeszkadza nam on i traktujemy sprzedawanie kwiatów i zniczy jako rzecz naturalną dla 1 listopada. Zastrzeżenia budzą jednak kupcy oferujący pod cmentarzami artykuły spoza branży funeralnej. – Sprzedawanie waty cukrowej, orzeszków, słodyczy i napojów uważam za przesadę. Odwraca to przede wszystkim uwagę dzieci, które idą z rodzicami na cmentarz i zmusza nas, rodziców, do przystawania przed tymi kramami i kupowania tych bzdetów. Inaczej mamy bunt i złość maluchów, a to ostatnie, czego byśmy sobie życzyli w tym dniu – mówi mama trzyletnich bliźniaków.

Wracając do Internetu – tuż przed 1 listopada bardzo chętnie sięgamy do wspomnień o nieżyjących ludziach, zwłaszcza tych znanych oraz osobach, które niedawno odeszły. Zapalamy dla nich wirtualne znicze, dopisujemy się do wspomnień lub składamy kondolencje.
A co z profilami osób zmarłych umieszczonymi wciąż na serwisach społecznościowych? Połowa internautów twierdzi, że nie powinny być usuwane, a jedna trzecia optuje za ich likwidacją. Ostateczną decyzję oddajemy jednak w ręce rodzin zmarłych oraz właścicieli portali.

Okazuje się, że w Dzień Zmarłych Sieć żyje, i to mocno. I wbrew pozorom 1 listopada nawet najwierniejszy internauta odchodzi od komputera, aby odbyć rzeczywisty spacer na groby bliskich.
--- Magda Wieteska ---


Tagi: 1 listopada, cmentarz, Dzień zmarłych, grób, grobowiec, groby, kondolencje, kwiaty, pamięć, świeczka, święto, wieńce, Święto zmarłych, znicz
Podobne artykuły:
Wspominajmy zmarłych Dzień Matki, Mamy, Mamusi Święto Zmarłych, Halloween i Święto Duchów Halloween czy Wszystkich Świętych? Wielkanocne podróże po świecie Międzynarodowy Dzień Wegetarianizmu Ściskajcie się! Halloween po polsku W obronie Dnia Kobiet Pij mleko, będziesz wielki?
dodaj komentarz
POWRÓT DO PARYŻA
Ciekawostki05-11-13
POWRÓT DO PARYŻA Są takie miejsca, do których powracamy kilka razy w ciągu życia. Są takie osoby, do których zbliżamy się ponownie po wielu latach. Czasami po to, żeby na nowo je odkryć, a czasami po to, żeby utwierdzić się w naszych dotychczasowych odczuciach. A czasem po to, żeby odkryć miłość, z której wcześniej nie zdawaliśmy sobie sprawy, a której nie da się już dłużej zaprzeczać i samego siebie dalej oszukiwać. Paryż – dotychczas dla mnie zbyt oczywisty i zbyt pełny turystów ... Dokładnie 10 lat temu po kilkudniowym zwiedzaniu w sierpniowych upałach powiedziałam „bez szału”. Teraz postanowiłam dać mu drugą szansę i zakochałam się bez pamięci.
czytaj dalej >>

Najczęściej komentowane artykuły

Popularne tematy forum
Popularne tagi

Album
Galeria - monia
Galeria - MARYANA
Galeria - mlukrecja
Galeria - agusia_83
Galeria - MARYANA
Galeria - Katarzyna Piwecka
Znajdź firmę


Ostatnio dodane firmy
Znajdź lekarza
Związki Pociechy Dom Zdrowie Praca Abecadło emocji Ciekawostki Męski punkt widzenia Historie z życia wzięte Chwila dla rozrywki
Znajdź firmę Dodaj wizytówkę firmy Szukaj lekarza Dodaj gabinet lek. Dam pracę Szukam pracy Reklama Polityka Prywatności
statystyka Matka Polka w katalogu Gwiazdor Strona nominowana w konkursie stron www - UniqueSite