Strona główna
 


 

     

Portal dla kobiet

Strona główna FORUM Konkursy Album Kontakt
Znajdź firmę Dodaj wizytówkę firmy Szukaj lekarza Dodaj gabinet lek. Dam pracę Szukam pracy Reklama


Abecadło emocji
Ta druga i święta
Ta druga zawsze ma gorzej. Począwszy od tego, że nigdy nie jest pierwsza, a skończywszy na tym, że musi się karmić złudną nadzieją, że jej los kiedyś się odmieni i w końcu zostanie jedyną i pierwszą.

 


 


 


Ile historii, w której występują mąż, żona i kochanka kończy się happy endem? Z pewnością nie za wiele. Jest za to mnóstwo historii, w których kochanka poświęca niemal całe swoje życie dla żonatego faceta, do czasu, aż facet powróci do żony, znajdzie sobie inną kochankę albo nasza bohaterka zestarzeje się i w samotności zakończy żywot.


Okropna wizja? Niestety, bardzo prawdopodobna. Która z nas chciałaby bowiem spędzać większość nocy, wszystkie niedziele i święta sama? Odwoływać umówione spotkania, bo ON właśnie teraz ma chwilę czasu, rezygnować z wizji wspólnie spędzonych wakacji i co ranek parzyć tylko jedną kawę – dla siebie?


 


Jeszcze tylko im dzieci dorosną...


A jednak wiele z nas tkwi w takich związkach. Karmi się złudną nadzieją, że w końcu on od żony odejdzie, jeszcze tylko im dzieci dorosną, jeszcze tylko rodzinna firma stanie na nogi albo zdarzy się niespodziewany cud, czyli małżonka sama poprosi o rozwód...


Co przyciąga kobiety do zajętych mężczyzn? Odpowiedź tylko pozornie jest prosta – to miłość. Bo zanim miłość rozkwitnie, z pełną świadomością ładujemy się w skomplikowaną relację z żonatym mężczyzną. Jesteśmy aż tak pełne naiwnej wiary, że dla nas porzuci rodzinę? A czy chciałybyśmy, by tak samo postąpił względem nas?


 


Wesołych świąt i do zobaczenia po


Owszem, miłość jest nieprzewidywalna i nakłada nam klapki na oczy. Zanim jednak nałoży, mamy czas, by zastanowić się nie tylko nad tym, co teraz, ale co będzie później. Pomyśleć o samotnych nocach, porankach, wyjazdach. O świętach, podczas których nasz telefon będzie milczeć albo co najwyżej wyda z siebie oszczędnego smsa pt. „wesołych świat i do zobaczenia po”. Wesołych świąt, pomyślisz sobie ze łzami w oczach – kpi czy naprawdę jest taki głupi i nieczuły? Bo jakie to święta bez ukochanej osoby u boku, która to ukochana osoba właśnie wręcza prezent swojej żonie i całuje dzieci?


Dlatego pomyślmy trochę dłużej i mocniej, zanim wpakujemy się w układ prawie bez wyjścia. Czy naprawdę jesteśmy kobietami drugiej kategorii, by mieć faceta tylko od święta, choć właśnie wcale nie w święta? Podoba Ci się artykuł?


Zapisz się do naszego Newslettera a będziesz zawsze na bieżąco z nowościami naszego portalu.


Zapraszamy!


 


www.magdawieteska.manifo.com


--- Magda Wieteska ---


Tagi: jestem kochanką, kochanka, sama w święta, samotność, święta, święta z kochanką, ta druga, wigilia z kochanką, z kochanką
Podobne artykuły:
Święta po rozwodzie Ta druga Święta - nie dajmy się zwariować! Wielkanoc – gorączka przygotowań i świętowanie. Przedświąteczne porządki Święta poza domem? Maj 23 czerwca – Dzień Ojca Wczoraj żył, dziś już go nie ma Czy warto...?
dodaj komentarz
Monika  15-12-11 10:24
czytaj komentarz >>

Bea  15-12-11 12:09
czytaj komentarz >>

POWRÓT DO PARYŻA
Ciekawostki05-11-13
POWRÓT DO PARYŻA Są takie miejsca, do których powracamy kilka razy w ciągu życia. Są takie osoby, do których zbliżamy się ponownie po wielu latach. Czasami po to, żeby na nowo je odkryć, a czasami po to, żeby utwierdzić się w naszych dotychczasowych odczuciach. A czasem po to, żeby odkryć miłość, z której wcześniej nie zdawaliśmy sobie sprawy, a której nie da się już dłużej zaprzeczać i samego siebie dalej oszukiwać. Paryż – dotychczas dla mnie zbyt oczywisty i zbyt pełny turystów ... Dokładnie 10 lat temu po kilkudniowym zwiedzaniu w sierpniowych upałach powiedziałam „bez szału”. Teraz postanowiłam dać mu drugą szansę i zakochałam się bez pamięci.
czytaj dalej >>

Najczęściej komentowane artykuły

Popularne tematy forum
Popularne tagi

Album
Galeria - agusia_83
Galeria - MARYANA
Galeria - plumka6
Galeria - Przemo
Galeria - agusia_83
Galeria - anaid13
Znajdź firmę


Ostatnio dodane firmy
Znajdź lekarza
Związki Pociechy Dom Zdrowie Praca Abecadło emocji Ciekawostki Męski punkt widzenia Historie z życia wzięte Chwila dla rozrywki
Znajdź firmę Dodaj wizytówkę firmy Szukaj lekarza Dodaj gabinet lek. Dam pracę Szukam pracy Reklama Polityka Prywatności
statystyka Matka Polka w katalogu Gwiazdor Strona nominowana w konkursie stron www - UniqueSite