Strona główna
 


 

     

Portal dla kobiet

Strona główna FORUM Konkursy Album Kontakt
Znajdź firmę Dodaj wizytówkę firmy Szukaj lekarza Dodaj gabinet lek. Dam pracę Szukam pracy Reklama


Abecadło emocji
Brzuch do wynajęcia Brzuch do wynajęcia
Abecadło emocji22-01-10
Surogatka – spolszczona wersja angielskiego określenia surogat mother czyli matka zastępcza, a w praktyce kobieta „wynajmująca” swój brzuch do urodzenia innej parze dziecka. Zjawisko ostatnio tak samo popularne, co kontrowersyjne.
czytaj dalej >>
SUPER BABKA SUPER BABKA
Abecadło emocji21-01-10
Rodzina to podstawowa komórka społeczna. To także cel wielu z nas. Zakochujemy się, planujemy przyszłość, wychodzimy za mąż, rodzimy dzieci. Czy jednak zawsze rodzina daje nam spełnienie? Czy dając z siebie wszystko jesteśmy szczęśliwe? Okazuje się, że nie zawsze...
czytaj dalej >>
Kobieta gorsza płeć Kobieta gorsza płeć
Abecadło emocji14-01-10
Żyjemy w XXI wieku. Mamy prawo głosowania w wyborach, możemy się kształcić i pracować. Jednak ja wciąż spotykam się z poglądami mężczyzn, czasem także kobiet, że jesteśmy istotami gorszymi i głupszymi. Jak sobie chcemy, to możemy uczyć się, a nawet głosować, ale i tak najlepiej by było, abyśmy zajęły się wychowywaniem dzieci, dbaniem o dom i męża. Wszyscy wtedy byliby szczęśliwsi: nasze dzieci, mężowie no i oczywiście my same.
czytaj dalej >>
Gdy pisklęta odlatują z gniazda.... Gdy pisklęta odlatują z gniazda....
Abecadło emocji13-01-10
Poświęciłaś całe swoje życie, aby je wychować. Nosiłaś je na rękach całą noc, gdy miały kolkę. Pielęgnowałaś, gdy chorowały. Pomagałaś w odrabianiu lekcji. Gotowałaś ulubione obiady. Zanim się obejrzałaś, twoje dzieci z malutkich istotek, które dopiero co przywiozłaś ze szpitala, bardzo dobrze pamiętasz ten moment, jakby to było wczoraj, stały się nagle dorosłymi ludźmi, którzy zaczynają własne życie. Pierwszym naprawdę dużym krokiem w dorosłość jest opuszczenie rodzinnego domu.
czytaj dalej >>
Choroba XXI wieku – brak czasu Choroba XXI wieku – brak czasu
Abecadło emocji31-12-09
Wiecznie w biegu. Pędzimy do pracy. Z pracy, na zakupy, do urzędów, do lekarza, do przedszkola po dziecko. Wreszcie do domu. W domu czeka na nas tysiąc obowiązków. Sami nawet nie wiemy, kiedy dzień się zaczyna, a kiedy kończy. Nie mamy czasu dla znajomych. Z przyjaciółmi przestajemy utrzymywać kontakty. Nie odwiedzamy rodziny ani sąsiadów, bo wiecznie nie ma czasu. Nie ma czasu, nie ma czasu, nie ma czasu…
czytaj dalej >>
Być mamą – największe marzenie Być mamą – największe marzenie
Abecadło emocji29-12-09
„Prawie dwa lata temu rozpoczęliśmy starania o nasz skarb. Wyniki badań bardzo złe. Ratunkiem może być in vitro bądź leczenie do inseminacji. Leczenie powiodło się i przystąpiliśmy do 2 inseminacji. Żadna z nich nie zakończyła się sukcesem. Teraz okazało się, że wyniki M spadły i na 3 podejście nie ma szans. Piszę pokrótce naszą historię, bo nie chodzi tu o leczenie czy ilość podejść. Nie radzę sobie z emocjami. Dzisiaj jedna z najbliższych koleżanek napisała mi, że jest w ciąży. Ucieszyłam się, ale też siedzę przed monitorem i płaczę.
czytaj dalej >>
Aborcja – mord nie tylko na dziecku Aborcja – mord nie tylko na dziecku
Abecadło emocji22-12-09
Aborcja jest w naszym kraju tematem tabu. Jednak, mimo, że się o niej nie mówi, to się ją praktykuje. Wbrew pozorom decydują się na nią nie tylko nastolatki i studentki, którym posiadanie dziecka w tak młodym wieku i w dodatku z przypadkowym partnerem „zrujnowałoby życie”. Na aborcję decydują się kobiety w niemalże każdym wieku, o różnym statusie materialnym, często już żony i matki. Dlaczego to robią? Bo nie chcą tego dziecka, bo nie stać je na nie, bo jest ono z nieodpowiednim partnerem, bo mają inne plany w życiu, bo bardzo się boją, bo rodzina naciska, bo nie widzą innego wyjścia. Powodów jest niemal tyle, ile kobiet.
czytaj dalej >>
Samotność we dwoje Samotność we dwoje
Abecadło emocji22-12-09
Wszystko zaczyna się pięknie. Biała suknia, weselne dzwony i słowa, „że cię nie opuszczę, aż do śmierci”. Z czasem jednak wszystko się zmienia. Niekiedy już po dwóch latach, czasami po dwudziestu. Samotność przychodzi nieproszona. Rozgaszcza się w naszym domu, życiu, małżeństwie. Sprawia, że dwie bliskie osoby, stają się sobie zupełnie obce. Brak tematów do rozmów, czułości, miłości, romantyzmu, zrozumienia. Wspólne pozostają tylko dzieci. Jeśli seks, to rzadko i byle jak. Jeśli rozmowy, to tylko o rachunkach. Tylko szarość dnia i proza życia. Żyje się nie razem, a obok siebie.
czytaj dalej >>
Nastoletnia Matka Polka Nastoletnia Matka Polka
Abecadło emocji16-12-09
Według statystyk w 2008 roku w ciążę zaszło 19 tysięcy kobiet poniżej 19 roku życia. Już nawet dwunastoletnie dziewczynki rodzą w Polsce dzieci. Mówiąc o nastoletnich matkach, wrzuca się do jednego worka zarówno dwunastolatki, jak i dziewczyny osiemnastoletnie, które z prawnego punktu widzenia są już dorosłe. Traktuje się je jednak jak dzieci, uważa za głupie, nieodpowiedzialne i puszczalskie.
czytaj dalej >>
Nowoczesna kobieta Nowoczesna kobieta
Abecadło emocji11-12-09
Jaka jest? Jak wygląda? W co się ubiera? Co ma? Jak się zachowuje? Nowoczesna kobieta. Współczesna babka. Dziewczyna na miarę XXI wieku. Media zasypują nas informacjami, co powinna mieć, jakie gadżety nosić w torebce, jak się ubierać, a nawet co gotować i jak wychowywać dzieci. W głównej mierze to właśnie one kreują wizerunek nowoczesnej kobiety. Narzucają, w co ma się ubierać, bez czego nie może się obyć, jak musi wyglądać, jak się malować, czy wykonać lifting, a może zrobić sobie usta z botoksu. Tymczasem, dla każdego z nas, nowoczesna kobieta, to ktoś zupełnie inny.
czytaj dalej >>
Życie zaczyna się po czterdziestce Życie zaczyna się po czterdziestce
Abecadło emocji11-12-09
Wszyscy boimy się starości, ale kobiety są na tym punkcie szczególnie wyczulone. Wstydzą się przyznać, ile mają lat, farbują każdy siwy włos i codziennie rano kontrolują, czy na ich twarzy nie pojawiła się przypadkiem jakaś nowa zmarszczka. Wiele z nas w trzydzieste urodziny przeżywało prawdziwą depresję. Myślałyśmy, że kończy się nasza młodość, a wraz z nią tracimy coś cennego i niemożliwego do odzyskania.
czytaj dalej >>
Magia Świąt? Magia Świąt?
Abecadło emocji02-12-09
Święta powinny być czasem radości, szczęścia i pokoju. Tymczasem już na początku grudnia niektórzy na samą myśl dostają gęsiej skórki na myśl o zbliżającej się Wigilii. Pomijając fakt wielotygodniowych przygotowań, problemów, co komu kupić i maratonu po sklepach, zwykle pojawia się jeszcze jeden problem. Gdzie je spędzić, z kim? U rodziców, teściów, a być może wszystkich zgromadzić u siebie? Oprócz tego dochodzi jeszcze rodzeństwo, czasem nasze dorosłe dzieci, które mają już swoich partnerów i nie wyobrażają sobie tego dnia bez nich.
czytaj dalej >>
Rok 2012 - koniec świata? Rok 2012 - koniec świata?
Abecadło emocji01-12-09
21 grudnia 2012 roku ma nastąpić koniec świata. Tę datę podaje kalendarz Majów, ale także inne proroctwa, między innymi Proroctwo Oriona. Zaszyfrowany przekaz biblijny mówi, że w 2012 roku ludzkość wyginie na skutek wojny atomowej. Również w tym roku może zagrażać nam Asteroida, która uderzając w Ziemię, wywołałaby skutki porównywalne do zrzucenia 20 mln bomb na Hiroszimę. Do tego dodajmy jeszcze przebiegunowanie i efekt cieplarniany, na skutek którego nastąpić ma wielki potop, z którego ocaleje jedynie garstka ludności.
czytaj dalej >>
Toksyczne matki Toksyczne matki
Abecadło emocji28-11-09
Matka powinna być najbliższą osobą na świecie. Bezwarunkowo kochać swoje dzieci i starać się wychować je na mądrych i samodzielnych ludzi. Tak starać się, bo jak powszechnie wiadomo wychowywanie to proces bardzo trudny i każdemu mogą się przytrafić pomyłki. Niektóre kobiety mimo tych pomyłek są wspaniałymi rodzicami. Inne gdzieś pogubiły się w swojej miłości. Kochają tak bardzo, że aż „zabijają miłością”. Choć zazwyczaj chcą dobrze i wszystko, co robią, robią dla dobra dziecka, to nieświadomie ranią swoje pociechy.
czytaj dalej >>
Baba babie wrogiem Baba babie wrogiem
Abecadło emocji26-11-09
Potrafimy się wspierać i stawać za sobą murem. Lubimy poplotkować, wybrać się razem na zakupy, podyskutować o dietach i gotowaniu. Wspieramy się w chorobie, zwierzamy z życiowych problemów. My kobiety. Niestety druga strona medalu jest taka, że jedna drugą obgaduje, zazdrości modnych ciuchów, samochodu czy męża. Czasem wydrapałybyśmy sobie oczy. Chcemy być lepsze, szczuplejsze i ładniej ubrane. Walczymy o pozycję w pracy, względy szefów, a nawet o miejsce w kolejce do lekarza. Kobiety stają się dla siebie wrogami.
czytaj dalej >>
POWRÓT DO PARYŻA
Ciekawostki05-11-13
POWRÓT DO PARYŻA Są takie miejsca, do których powracamy kilka razy w ciągu życia. Są takie osoby, do których zbliżamy się ponownie po wielu latach. Czasami po to, żeby na nowo je odkryć, a czasami po to, żeby utwierdzić się w naszych dotychczasowych odczuciach. A czasem po to, żeby odkryć miłość, z której wcześniej nie zdawaliśmy sobie sprawy, a której nie da się już dłużej zaprzeczać i samego siebie dalej oszukiwać. Paryż – dotychczas dla mnie zbyt oczywisty i zbyt pełny turystów ... Dokładnie 10 lat temu po kilkudniowym zwiedzaniu w sierpniowych upałach powiedziałam „bez szału”. Teraz postanowiłam dać mu drugą szansę i zakochałam się bez pamięci.
czytaj dalej >>

Najczęściej komentowane artykuły

Popularne tematy forum
Popularne tagi

Album
Galeria - agusia_83
Galeria - monia
Galeria - anaid13
Galeria - Marzena
Galeria - plumka6
Galeria - agusia_83
Znajdź firmę


Ostatnio dodane firmy
Znajdź lekarza
Związki Pociechy Dom Zdrowie Praca Abecadło emocji Ciekawostki Męski punkt widzenia Historie z życia wzięte Chwila dla rozrywki
Znajdź firmę Dodaj wizytówkę firmy Szukaj lekarza Dodaj gabinet lek. Dam pracę Szukam pracy Reklama Polityka Prywatności
statystyka Matka Polka w katalogu Gwiazdor Strona nominowana w konkursie stron www - UniqueSite