Strona główna
 


 

     

Portal dla kobiet

Strona główna FORUM Konkursy Album Kontakt
Znajdź firmę Dodaj wizytówkę firmy Szukaj lekarza Dodaj gabinet lek. Dam pracę Szukam pracy Reklama


Abecadło emocji
A życie toczy się dalej... A życie toczy się dalej...
Abecadło emocji14-04-10
„Trudno ludzkie ustalić losy, gdy zmienność warunków odmienia to, co wczoraj trwałym było, a jutro istnieć przestaje.”
czytaj dalej >>
Wolni farmerzy i inne Wolni farmerzy i inne
Abecadło emocji13-04-10
Od internetu jesteśmy już uzależnieni chyba wszyscy, coraz częściej sięgamy do wiadomości na portalach informacyjnych, zamiast rano kupić gazetę. Piszemy do siebie maile, zamiast kupić piękną papeterię, napisać na niej list do przyjaciółki i odesłać pocztą. Zresztą urząd ten kojarzy nam się już chyba wyłącznie z kurierem, który przywozi nam zamówione przez internet zakupy. Rachunki też płacimy przez internet, bo taniej i nie trzeba stać w kolejkach. Spotykamy się na portalach społecznościowych, zamiast po prostu umówić się na kawę.
czytaj dalej >>
Analiza zachowania Analiza zachowania
Abecadło emocji11-04-10
Analiza zachowania jest nurtem dążącym do poprawy jakości ludzkiego życia. Uważana jest za najlepszą metodę pomocy ludziom z zaburzeniem autystycznym. Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne szczególnie poleca nowość na rynku osobom pragnącym wzbogacić swą wiedzę, studentom, naukowcom i terapeutom. Zapraszam do zamawiania egzemplarzy recenzenckich.
czytaj dalej >>
Katastrofa lotnicza, która poruszyła wszystkich Katastrofa lotnicza, która poruszyła wszystkich
Abecadło emocji10-04-10
Ten kolejny kwietniowy weekend rozpoczął się jak tysiące innych weekendów, które już za nami. Każdy z nas miał swoje plany. Ktoś zajmował się sprzątaniem, ktoś wkładał właśnie pranie do pralki, wielu z nas odsypiało pracowity tydzień. Ot, zwykła, nieco pochmurna sobota. Przez myśl nikomu nawet nie przeszło, że ten dzień zapamiętamy do końca życia, że na długie lata wyryje się w naszych sercach. Kilka minut przed 9-tą, zmieniło się wszystko, zmieniła się historia, zmieniło się nasze życie. Samolot z prezydentem Lechem Kaczyńskim na pokładzie runął w okolicach lotniska w Smoleńsku. Czas stanął w miejscu. W jednej chwili staliśmy się świadkami wielkiej tragedii, która dotknęła nas, Polaków.
czytaj dalej >>
Pogoda ducha Pogoda ducha
Abecadło emocji09-04-10
Wiosna w pełni, przyroda budzi się do życia, wszystko w koło emanuje radością. To dobry czas, by pozbyć się zimowego przygnębienia i na nowo zacząć żyć pełną piersią.
czytaj dalej >>
Żyj tu i teraz! Żyj tu i teraz!
Abecadło emocji07-04-10
Ciągle odkładasz wszystko na później? Urlop tak, ale dopiero, gdy w pracy będzie trochę luźniej? Plotki z przyjaciółką dopiero wtedy, gdy już wszystko jest posprzątane, poprane, poprasowane i ugotowane? Marzysz o nowej sukience, ale zamiast niej wolisz kupić dzieciom kolejne buty, pomimo, że mają ich wystarczająco dużo? Chciałabyś zapisać się na kurs tańca, ale czekasz, aż Zosia pójdzie do przedszkola? Uważaj! Życie toczy się tu i teraz, a nie kiedyś w przyszłości. Nie odkładaj więc wszystkiego na nieokreśloną przyszłość, gdyż może ci ono przecieknąć przez palce. Obudzisz się po latach i stwierdzisz, że wszystko minęło tak szybko, a ty pochłonięta pracą, mężem, dziećmi, zapomniałaś w natłoku codziennych zajęć o sobie i dla ciebie nie zostało już nic. Żyj więc, tu i teraz, zamiast ciągle przygotowywać się do życia. Trwa ono właśnie teraz i już nigdy się nie powtórzy.
czytaj dalej >>
Zalety pesymizmu Zalety pesymizmu
Abecadło emocji01-04-10
Wiele się dzisiaj mówi o optymizmie i zaletach pozytywnego myślenia. Wychwala się pod niebiosy jego dobre strony i korzyści płynące z takiej postawy życiowej. A pesymizm? Jest niemodny, niechciany, nielubiany. Lepiej nie przyznawać się do tego, że nie jest on nam obcy. Ale czy ma on tylko same wady?
czytaj dalej >>
Stalking- po polsku- nękanie Stalking- po polsku- nękanie
Abecadło emocji17-03-10
Godzinami wystają pod drzwiami ofiary, śledzą, podglądają. Dzwonią, mailują, piszą listy i sms-y, nachodzą w domu i w pracy. Wysyłają prezenty, kwiaty, wywieszają transparenty i ogłoszenia różnej treści. Potrafią skutecznie zatruć życie. Kto? Stalkerzy, a inaczej maniacy, prześladowcy, ludzie nękający inne osoby, nagabujący swoje ofiary. Głównie są to odrzuceni, nieszczęśliwie zakochani, wielbiciele i adoratorzy, byli mężowie, żony, teściowe i kochanki. Stalking, to wielki problem i może mieć tragiczne skutki. Z roku na rok dotyka on coraz więcej osób. Nękane są głównie kobiety.
czytaj dalej >>
Gorszy dzień Gorszy dzień
Abecadło emocji25-02-10
„Jest taki dzień. I każdy tak ma. Że czasem jest źle, że jakoś nie tak” – śpiewa w jeden z piosenek Paweł Kukiz. Czy jednak matki mogą sobie pozwolić na taki gorszy dzień?
czytaj dalej >>
Dziecko – tak, facet – nie Dziecko – tak, facet – nie
Abecadło emocji24-02-10
Brytyjczycy nazywają je Sadfabs - skrót: single and sesperate for a baby, czyli samotne i zdesperowane, by mieć dziecko. Najczęściej są już po trzydziestce. Atrakcyjne, wykształcone i niezależne. Mają ugruntowaną pozycje zawodową, pieniądze, mieszkanie. Do szczęścia brakuje im tylko jednego - dziecka. I zrobią wszystko, by je mieć.
czytaj dalej >>
Babski wieczór Babski wieczór
Abecadło emocji20-02-10
Ploteczki, zwierzenia, oglądanie komedii romantycznych, winko, tańce i śpiewy. Tak wyglądają typowe babskie wieczory. Kobiety lubią się spotkać wyłącznie we własnym gronie. Bez chłopaków, narzeczonych, mężów i dzieci. Od czasu do czasu to nawet wskazane. To idealny sposób na zregenerowanie sił i naładowanie akumulatorów. Niestety na takie spotkania mamy coraz mniej czasu.
czytaj dalej >>
Kluby matek kiepskich i wyrodnych Kluby matek kiepskich i wyrodnych
Abecadło emocji17-02-10
Nie gotują dwudaniowych obiadów. Nie wyparzają każdej butelki malucha. Dają dziecku smoczka. Pozwalają oglądać bajki w telewizji. Nie prasują ubranek. Czasem mają wielki bałagan w domu, a zamiast pomidorowej, serwują hamburgery. Daleko im do ideału super matki, który lansuje telewizja i gazety. Matki złe, kiepskie i wyrodne, bo o nich mowa, zakładają swoje kluby na całym świecie. Zrzeszają się, wspierają, pomagają sobie nawzajem. Walczą z wizerunkiem kobiety, która wszystko wie i robi najlepiej, a do tego, po dwóch ciążach, wygląda jak super modelka.
czytaj dalej >>
Kupowanie ciuchów to koszmar! Kupowanie ciuchów to koszmar!
Abecadło emocji12-02-10
Zbliża się ślub siostry lub komunia chrześniaka i trzeba jakoś wyglądać. Nie wypada przecież pojawić się w dresach czy rozciągniętym swetrze. Poza tym lubię ładnie i elegancko się ubrać. Oczywiście odpowiednio do okazji. Problem jednak w tym, że nie znoszę zakupów, a konkretnie – kupowania ciuchów. Na samą myśl o buszowaniu po sklepach i przymierzaniu tych wszystkich kiecek, kostiumów, bluzeczek i sukienek, dostaję wysypki. Kupowanie to nie dla mnie, a wszystko przez za małe ciuchy.
czytaj dalej >>
Na zakręcie Na zakręcie
Abecadło emocji11-02-10
Błędy i życiowe porażki. Każda z nas ma ich co najmniej kilkanaście. Jedne są błahe, jak zakup szminki w niewłaściwym kolorze, przesolenie zupy, czy nieudana zmiana wizerunku. Inne wręcz przeciwnie, mają wpływ na całe nasz życie. Niewłaściwy wybór kierunku studiów, nieudane małżeństwo, lata pracy zmarnowane w nieodpowiedniej firmie.
czytaj dalej >>
Eutanazja, czyli śmierć na życzenie Eutanazja, czyli śmierć na życzenie
Abecadło emocji26-01-10
Dyskusja o zalegalizowaniu w Polsce eutanazji toczy się już od lat. Zwolennicy żądają prawa do dobrej i godnej śmierci. Chcą mieć możliwość decydowania o tym, jak mają umierać i kiedy. Przeciwnicy twierdzą, że to zabójstwo na życzenie, niezgodne z religią katolicką. Obawiają się też nadużyć. Temat ten jest bardzo kontrowersyjny i budzi wiele emocji. Na razie jednak na rozmowach i dyskusjach się kończy, bo rozwiązania tej drażliwej sprawy nie ma.
czytaj dalej >>
POWRÓT DO PARYŻA
Ciekawostki05-11-13
POWRÓT DO PARYŻA Są takie miejsca, do których powracamy kilka razy w ciągu życia. Są takie osoby, do których zbliżamy się ponownie po wielu latach. Czasami po to, żeby na nowo je odkryć, a czasami po to, żeby utwierdzić się w naszych dotychczasowych odczuciach. A czasem po to, żeby odkryć miłość, z której wcześniej nie zdawaliśmy sobie sprawy, a której nie da się już dłużej zaprzeczać i samego siebie dalej oszukiwać. Paryż – dotychczas dla mnie zbyt oczywisty i zbyt pełny turystów ... Dokładnie 10 lat temu po kilkudniowym zwiedzaniu w sierpniowych upałach powiedziałam „bez szału”. Teraz postanowiłam dać mu drugą szansę i zakochałam się bez pamięci.
czytaj dalej >>

Najczęściej komentowane artykuły

Popularne tematy forum
Popularne tagi

Album
Galeria - bianka
Galeria - agusia_83
Galeria - he85
Galeria - anaid13
Galeria - Kasinek
Galeria - mlukrecja
Znajdź firmę


Ostatnio dodane firmy
Znajdź lekarza
Związki Pociechy Dom Zdrowie Praca Abecadło emocji Ciekawostki Męski punkt widzenia Historie z życia wzięte Chwila dla rozrywki
Znajdź firmę Dodaj wizytówkę firmy Szukaj lekarza Dodaj gabinet lek. Dam pracę Szukam pracy Reklama Polityka Prywatności
statystyka Matka Polka w katalogu Gwiazdor Strona nominowana w konkursie stron www - UniqueSite