Strona główna
 


 

     

Portal dla kobiet

Strona główna FORUM Konkursy Album Kontakt
Znajdź firmę Dodaj wizytówkę firmy Szukaj lekarza Dodaj gabinet lek. Dam pracę Szukam pracy Reklama


Abecadło emocji
Dyskryminacja ojców Dyskryminacja ojców
Abecadło emocji14-05-10
Przez wieki mieliśmy dość jasny podział ról. Kobieta rodziła i wychowywała dzieci. Mężczyzna pracował na utrzymanie rodziny. Dzisiaj za sprawą równouprawnienia sytuacja zmieniła się. Kobiety chcą pracować zawodowo nawet, jeśli są matkami, a panowie częściej pragną mieć większy wkład w wychowanie dzieci. Obecnie już nikogo nie dziwi tatuś na spacerze z wózkiem. Zdarza się także, że po porodzie kobieta jak najszybciej wraca do pracy, a mężczyzna zostaje w domu, by zajmować się potomstwem.
czytaj dalej >>
Dziecko z HIV Dziecko z HIV
Abecadło emocji13-05-10
Tolerancja w sensie najbardziej ogólnym oznacza postawę wykluczającą dyskryminację ludzi, których sposób postępowania oraz przynależność do danej grupy społecznej może podlegać dezaprobacie przez innych. Tolerancji wymagają pewne sytuacje życiowe, z reguły trudne. Jest to również swoisty test – ludzkich zachowań.
czytaj dalej >>
Symbole kobiecości Symbole kobiecości
Abecadło emocji13-05-10
Najbardziej znane symbole kobiecości to znak Wenus, Księżyc oraz zasada Yin. Z wyobrażeniem kobiety często wiążą się także kwiaty oraz wszelkie przejawy piękna. W takim samym stopniu kobiecość utożsamia się z łagodnością i uległością. Kobiety określa się najczęściej jako "słabą płeć" lub "płeć piękną".
czytaj dalej >>
Czy te oczy mogą kłamać? Czy te oczy mogą kłamać?
Abecadło emocji11-05-10
Ludzie kłamią, by osiągnąć określoną korzyść – materialną, społeczną lub polityczną, aby osiągnąć zamierzony cel, aby podnieść swoją wartość w oczach innych, aby uchronić kogoś od cierpienia. Jednak zasadniczym motywem jest interes osoby, która dopuszcza się kłamstwa.
czytaj dalej >>
Jak Kuba Bogu... Jak Kuba Bogu...
Abecadło emocji11-05-10
... tak Bóg Kubie – wszyscy znamy to ludowe przysłowie. Dlatego, gdy ktoś robi dla nas coś miłego, obdarowuje prezentem bez okazji, wyświadcza przysługę, czy obsypuje komplementami, czujemy, że mamy wobec niego dług wdzięczności, który chcemy jak najszybciej spłacić. Nikt przecież nie chce mieć opinii niewdzięcznika. I dobrze, że się odwdzięczamy. To sprawia, że świat jest miejscem nieco przyjaźniejszym. Zasada wzajemności jest zjawiskiem bardzo pozytywnym, czasami jednak zostaje wykorzystana przeciwko nam. Jak nie złapać się w pułapkę „jak ja tobie, tak ty mnie”, a jednocześnie nie posiadać żadnych długów w banku społecznych przysług?
czytaj dalej >>
Wesołe jest życie staruszka Wesołe jest życie staruszka
Abecadło emocji06-05-10
W przeszłości starość kojarzono z mądrością. Starcom przypadały najwyższe, zaszczytne miejsca w radzie plemienia. Osoby starsze traktowano z szacunkiem, często licząc na ich wiedzę i doświadczenie. Dzisiejszy świat jest światem ludzi młodych i choć wiemy, że biegu czasu nie da się zatrzymać, to robimy wszystko, aby ten proces opóźnić. Stosujemy kremy przeciwzmarszczkowe, diety, poddajemy się zabiegom medycyny estetycznej, a nawet fundujemy sobie operacje plastyczne. Wszystko po to, by jak najdłużej wyglądać młodo. Boimy się zestarzeć. Taki wyjątkowo silny, wręcz chorobliwy lęk przed starością nazywa się gerantofobią.
czytaj dalej >>
Czas Apokalipsy - czy coś nam grozi? Czas Apokalipsy - czy coś nam grozi?
Abecadło emocji24-04-10
W ostatnich dniach, kiedy większość ludzi w Polsce była zafrasowana katastrofą prezydenckiego samolotu, na świecie miała miejsce niezwykła kumulacja przedziwnych zjawisk, w tym tych najtragiczniejszych w skutkach. W różnych zakątkach Ziemi i wszechświata miały miejsce dziwne rzeczy. Wszystko to sprawiło, że u wielu osób pojawiło się uczucie narastającego zagrożenia i strachu. Czy ostatnie wydarzenia to zwykły przypadek czy coś więcej?
czytaj dalej >>
Wyburz wulkanu początkiem końca świata? Wyburz wulkanu początkiem końca świata?
Abecadło emocji22-04-10
„Powinniśmy się bać, wybuch wulkanu na Islandii to dopiero początek”- czytamy na jednej ze stron poświęconych końcowi świata. Portali o podobnej tematyce jest w sieci bardzo wiele. A w związku z ostatnimi wydarzeniami cieszą się one bardzo dużą popularnością. Natomiast samemu wybuchowi wulkanu internauci przypisują bardzo wiele rozmaitych znaczeń, od zapowiedzi końca świata, poprzez znak, że pochowanie prezydenta Kaczyńskiego na Wawelu nie było jednak najlepszym pomysłem, aż po opatrzność losu, która zapobiegła zamachom w czasie pogrzebu prezydenckiej pary.
czytaj dalej >>
Późne macierzyństwo Późne macierzyństwo
Abecadło emocji21-04-10
„Jak zawsze jest to sprawa indywidualna i uzależniona od wielu czynników – sytuacji materialnej, zawodowej i zdrowotnej. Urodziłam syna jako 38 latka. Było to moje pierwsze dziecko, bo tak się ułożyło. Teraz mam prawie 46 i fajnie byłoby, aby miał rodzeństwo, ale to nie jest możliwe, chociaż teoretycznie w ciążę zajść jeszcze mogę. Ale nie chcę. Na oddziale patologii ciąży byłam najstarsza, teraz jestem też najstarszą mamą, a mój mąż starszy ode mnie o kilka lat kilka razy był brany za dziadka swojego syna. Dziadka już jednego nie ma, a babcie to staruszeczki. Moje dziecko nie wie, co to opieka i troska dziadków. Późne macierzyństwo to też więcej schorzeń i niedyspozycji, niż u rodziców młodszych, a także większa nadopiekuńczość. Obserwuję u młodych matek luz, bluz i mniej stresu...a dochodzi do tego jeszcze świadomość, że będę babulinką, kiedy syn dorośnie. Jego tata też to narzeka na ból kręgosłupa, to na zmęczenie...nie ma tej energii, co młodzi tatusiowie, choć to pewnie sprawa indywidualna. Co do cesarki.. miałam, ale tylko dlatego, że syn ważył ponad 4 kg, a ja miałam nadciśnienie...Choroby? Znajoma w wieku ok. 30stki urodziła córkę z Downem, inna z rozczepieniem wargi, więc chyba nie o to chodzi...Ryzyko jest zawsze...Ja się nie oszukuję i wiem, że za nic w świecie nie chcę być ponownie matką!” – pisze na forum internautka.
czytaj dalej >>
Kobieta i prawo jazdy Kobieta i prawo jazdy
Abecadło emocji19-04-10
„Nie wyobrażam sobie życia bez samochodu”. „Nie wyobrażam sobie nie jeździć i być zdaną na męża czy teścia”.„Bez auta jak bez ręki...”„Warto mieć prawo jazdy, poza tym to cudowne uczucie jechać swoim samochodzikiem, gdzie się tylko chce” – tak wypowiadają się współczesne kobiety na temat posiadania prawa jazdy. Ale czy kobiecie jest ono tak naprawdę potrzebne? Oczywiście! Równie dobrze można by było zapytać, po co mężczyźnie prawo jazdy i samochód?
czytaj dalej >>
Studia po trzydziestce. Czy warto? Studia po trzydziestce. Czy warto?
Abecadło emocji19-04-10
Powody, dla których kobiety podejmują studia po trzydziestym, czy czterdziestym roku życia są różne. Czasami, niczym czarna chmura, wisi nad nimi perspektywa utraty pracy, albo chęć dostania awansu, od którego dzieli je tylko wyższe wykształcenie, czy też chęć zdobycia lepszej pracy. Bywa także, że chcą się dokształcić, przekwalifikować lub poszerzyć swoje zainteresowania. Niekiedy kobiety zasiadają na powrót w szkolnej ławie, aby zrobić coś dla siebie, udowodnić sobie i innym, że chcą, potrafią i wszystko im się uda. Czy jednak studia po trzydziestce to dobry pomysł?
czytaj dalej >>
Kiedy wróci ciocia? Kiedy wróci ciocia?
Abecadło emocji17-04-10
Czasami najchętniej ukrylibyśmy nasze dziecko pod grubym kloszem, który chroniłby je przed całym złem tego świata. Wydaje się nam ono takie małe i bezbronne, bez względu na to ile ma lat. Boimy się więc jak zareaguje na wieść, że jego chomik umarł. Zastanawiamy się, czy opowiadać mu o ciężkiej chorobie cioci, czy zabierać na pogrzeb babci? Wydaje nam się, że ma jeszcze czas na to, aby zetknąć się ze śmiercią. Na razie jest jeszcze zbyt mały. Nie wszystko jeszcze rozumie. I choć chcemy chronić nasze dzieci, to będą one musiały jednak stawić czoło kruchości życia. Jeśli nawet uda nam się uchronić je przed tematem śmierci w dzieciństwie, to wcześniej czy później spadnie on na naszą pociechę, niczym grom z jasnego nieba. Odkryje wtedy nasze kłamstwa o tym, że ciocia wcale nie wyjechała na drugi koniec świata, tylko jest pochowana na miejskim cmentarzu, a ukochana złota rybka nie została wypuszczona do morza, tylko tata spuścił ją w toalecie.
czytaj dalej >>
Przerażające proroctwa Przerażające proroctwa
Abecadło emocji16-04-10
,,I wtem wielki ptak metalowy upadnie, a na nim znajdować się będą osoby ważne kraju niezwyciężonego, a na kraj ogarnięty chaosem i żałobą, wrogi najeźdźca ze wschodu uderzy”. ,,Żelazny ptak rozdzieli dwóch braci” – po katastrofie 10 kwietnia te słowa cytowano na bardzo wielu forach internetowych, choć mylnie przypisuje się je Nostradamusowi. Wbrew przypuszczeniom niektórych osób nie zostały one napisane dopiero po tym, jakże tragicznym wydarzeniu. Sama natknęłam się na nie jakieś pół roku wcześniej, szukając materiału do artykułu na temat końca świata w 2012 roku.
czytaj dalej >>
Kobieca intuicja Kobieca intuicja
Abecadło emocji15-04-10
Zdarza ci się, że od razu nie lubisz nowo poznanej osoby, choć na pierwszy rzut oka nie da się jej nic zarzucić. Wydaje się być miła, sympatyczna i kulturalna. Ty jednak czujesz, że coś jest nie tak, choć nikt z twojego otoczenia nie podziela twojego zdania. Potem okazuje się, że to jednak ty miałaś rację i nowa koleżanka z biura, którą na początku wszyscy się zachwycali, okazała się straszną „jędzą”. Albo coś ci podpowiada, że dzisiaj nie jest najlepszy dzień na wizytę u lekarza. Później dowiedziałaś się od koleżanki, że spędziła pół dnia w gigantycznej kolejce. A może nie przyjęłaś oferty przejścia do innej firmy, choć oferowali ci wyższą pensję, a po roku okazało się, że owa firma ogłosiła bankructwo? Czasami robimy coś, choć nie ma to żadnego racjonalnego uzasadnienia. Kobieca intuicja?
czytaj dalej >>
Trudne rozmowy Trudne rozmowy
Abecadło emocji14-04-10
Czasami każda kobieta musi przeprowadzić naprawdę bardzo trudną rozmowę. Taką, że jeśli tylko o niej pomyślisz, ściska cię w żołądku i pocą ci się dłonie. Być może jest to poproszenie szefa o podwyżkę, wyjawienie przyjaciółce, że widziałaś jej męża jak całował się z inną, czy też zganić dziecko, które i tak jest ostatnio wrogo do ciebie nastawione. Niestety trudne rozmowy zawsze są ryzykowne. Albo przyczynią się do rozwiązania konfliktu, albo go pogorszą. Dlatego zanim poruszysz drażliwy temat zastanów się, czy gra jest warta świeczki i na przykład warto ryzykować przyjaźń mówiąc koleżance, że te spodnie ją pogrubiają, skoro jest taka dumna z nowego nabytku. Jeśli jednak stwierdzisz, że rozmowę tę koniecznie trzeba przeprowadzić przygotuj się do niej.
czytaj dalej >>
POWRÓT DO PARYŻA
Ciekawostki05-11-13
POWRÓT DO PARYŻA Są takie miejsca, do których powracamy kilka razy w ciągu życia. Są takie osoby, do których zbliżamy się ponownie po wielu latach. Czasami po to, żeby na nowo je odkryć, a czasami po to, żeby utwierdzić się w naszych dotychczasowych odczuciach. A czasem po to, żeby odkryć miłość, z której wcześniej nie zdawaliśmy sobie sprawy, a której nie da się już dłużej zaprzeczać i samego siebie dalej oszukiwać. Paryż – dotychczas dla mnie zbyt oczywisty i zbyt pełny turystów ... Dokładnie 10 lat temu po kilkudniowym zwiedzaniu w sierpniowych upałach powiedziałam „bez szału”. Teraz postanowiłam dać mu drugą szansę i zakochałam się bez pamięci.
czytaj dalej >>

Najczęściej komentowane artykuły

Popularne tematy forum
Popularne tagi

Album
Galeria - Katarzyna Piwecka
Galeria - anaid13
Galeria - Katarzyna Piwecka
Galeria - agusia_83
Galeria - crysaliska
Galeria - miklam
Znajdź firmę


Ostatnio dodane firmy
Znajdź lekarza
Związki Pociechy Dom Zdrowie Praca Abecadło emocji Ciekawostki Męski punkt widzenia Historie z życia wzięte Chwila dla rozrywki
Znajdź firmę Dodaj wizytówkę firmy Szukaj lekarza Dodaj gabinet lek. Dam pracę Szukam pracy Reklama Polityka Prywatności
statystyka Matka Polka w katalogu Gwiazdor Strona nominowana w konkursie stron www - UniqueSite