Strona główna
 


 

     

Portal dla kobiet

Strona główna FORUM Konkursy Album Kontakt
Znajdź firmę Dodaj wizytówkę firmy Szukaj lekarza Dodaj gabinet lek. Dam pracę Szukam pracy Reklama


Abecadło emocji
Walka o krzyż…nadal trwa… Walka o krzyż…nadal trwa…
Abecadło emocji03-08-10
Z niedowierzaniem przecieram dziś oczy i zastanawiam się w jakim kraju ja żyję? Czy to Polska właśnie? Słucham radia, oglądam telewizję i naprawdę uwierzyć nie mogę w to co dzieje w moim kraju. Podobno w państwie europejskim, cywilizowanym, rozwiniętym, otwartym na świat. A dzieje się sporo. Od kilku tygodni trwa bowiem walka o krzyż, który w kwietniu tego roku stanął przed Pałacem Prezydenckim w Warszawie. Krzyż postawili harcerze tuż po katastrofie pod Smoleńskiem.
czytaj dalej >>
Polki a seksturystyka Polki a seksturystyka
Abecadło emocji28-07-10
Tunezja i Egipt kusi lazurowym morzem, złotymi plażami, niesamowitymi krajobrazami i gwarancją pogody. Dla samotnych kobiet oferuje o wiele więcej – wakacyjny romans. Arabowie są przystojni, szarmanccy i potrafią prawić komplementy, jak nikt inny na świecie. Przy nich każda kobieta, bez względu na wiek, może poczuć się piękna i pociągająca oraz liczyć na erotyczne doznania w ramionach nieznajomego.
czytaj dalej >>
Wakacje marzeń Wakacje marzeń
Abecadło emocji27-07-10
Dla większości z nas wakacje marzeń to podróż do mniej lub bardziej egzotycznego kraju. Przepiękne krajobrazy, inna kultura, zabytki znane nam jedynie z telewizji czy przewodników turystycznych. Oderwanie się od codzienności. Zwiedzanie, zwiedzanie, zwiedzanie, albo wręcz przeciwnie słodkie leniuchowanie przy basenie, ewentualnie na plaży, najlepiej hotelowej i żeby nam kelner nieustannie przynosił kolorowe koktajle. Tylko z ukochanym, z całą rodziną, a może z paczką przyjaciół? Wszystko zależy od tego, czy bardziej zależy nam na ciszy i spokoju, czy też cenimy sobie towarzystwo i moc wrażeń. By urlop był udany musi być skrojony na miarę naszych potrzeb i oczekiwań.
czytaj dalej >>
Ciężarówka, czyli ja Ciężarówka, czyli ja
Abecadło emocji22-07-10
Wielkie i małe myśli kobietki w ciąży - CZĘŚĆ I.
czytaj dalej >>
Rozsądek czy głos serca? Rozsądek czy głos serca?
Abecadło emocji28-06-10
Rozsądek z sercem prowadzą rozmowę - "jak się czujesz serce?" - "dzisiaj trochę gorzej, on e-maili nie pisze, telefon nie dzwoni" - "chyba już ma inną, ty o nim zapomnij, mówiłem ci serce, nie kochaj drania" A serce przed radą ciągle się wzbrania - "poczekaj na miłość co radość przyniesie, pocieszy, przytuli, na duchu podniesie" ale serce głupiutkie nie słucha rozsądku, łka i po cichutku kocha ciebie w kątku.
czytaj dalej >>
Ale dziura!!! Ale dziura!!!
Abecadło emocji15-06-10
31 maja 2010 w centrum Guatemala City, stolicy Gwatemali osunęła się ziemia pochłaniając w kilka sekund skrzyżowanie ulic oraz trzypiętrowy budynek. Zginęła jedna osoba – dozorca domu. W wyniku zapaści powstała olbrzymia dziura. Ma ona około 30 metrów szerokości i ponad 60 metrów głębokości. Powstała ona prawdopodobnie w skutek osunięcia się ziemi spowodowanego silnymi ulewami huraganu „Agatha” przechodzącego nad Ameryką.
czytaj dalej >>
Żałoba potrzebuje czasu Żałoba potrzebuje czasu
Abecadło emocji11-06-10
Ból po stracie kogoś bliskiego staje się uzdrawiający wtedy, gdy całe spektrum intensywnych uczuć prowadzi powoli i stopniowo ku równowadze wewnętrznej.
czytaj dalej >>
Dzieci z Centralnego Dzieci z Centralnego
Abecadło emocji01-06-10
Monika miała takie samo prawo do szczęśliwego dzieciństwa jak jej rówieśnicy. Zostało jej jednak ono odebrane. Przez dorosłych. Tych samych, którzy o prostytucji wśród dzieci mówią ściszonym głosem, a najchętniej wcale. To przecież margines społecznego życia... Twarzy pierwszego klienta Monika nie pamięta. Ale pamięta jego ręce na swoim ciele - spocone i lepkie. Pamięta jego kwaśny oddech i coś twardego, co wpychało się między jej uda. Miała wtedy 14 lat. Uciekła z domu, z pięknej willi położonej w podwarszawskiej miejscowości. Trafiła na Dworzec Centralny w Warszawie. Była zagubiona i przerażona. Zmęczona i głodna. Rozpaczliwie potrzebowała życzliwości, zainteresowania. Łagodności, której nigdy nie doświadczyła od własnego ojca.
czytaj dalej >>
Sny – nasze drugie życie Sny – nasze drugie życie
Abecadło emocji31-05-10
Każdy z nas potrzebuje snu. Jedni więcej, inni mniej. To ile czasu zabiera nam sen zależy od wieku oraz indywidualnych potrzeb. Średnio jednak przesypiamy jedną trzecią naszego życia. Ładujemy w ten sposób naszą „wewnętrzną baterię”. Regenerujemy siły, by kolejnego dnia z nową energią zmagać się z trudami dnia. Ale w nocy dzieje się coś jeszcze – śnimy.
czytaj dalej >>
Czy samotność boli? Czy samotność boli?
Abecadło emocji28-05-10
Od ponad dwóch lat nie miałam samotnego poranka – nie mówiąc już o całym dniu! Wokół mnie jest ciągle moja rodzina: dwójka dzieci, mąż. Tak strasznie pragnę chwili dla siebie, takiej mojej samotności. Tak strasznie, że to aż boli.
czytaj dalej >>
Horoskopy - czy w nie wierzyć? Horoskopy - czy w nie wierzyć?
Abecadło emocji28-05-10
Horoskopy. Choć większość z nas deklaruje, że w nie nie wierzy to można je spotkać w bardzo wielu gazetach, czasopismach czy internetowych portalach. W sądzie przeprowadzonej na portalu zapytaj.com.pl aż 81% internautów zdeklarowało, że w horoskopy nie wierzy. Gdyby ich nikt nie czytał umarłyby śmiercią naturalną. Tymczasem wygląda na to, że mają się one całkiem dobrze. Ciężko byłoby znaleźć czasopismo dla kobiet bez horoskopu. Coraz większą popularnością cieszą się także wróżby przez telefon czy smsa.
czytaj dalej >>
Być czy mieć? Być czy mieć?
Abecadło emocji26-05-10
Stare chińskie przysłowie mówi, że ten, kto poświęca sumienie dla ambicji przypomina człowieka palącego cenny obraz, by posypać się popiołem. Czy wiemy jak wybrać pomiędzy duchowością, a dobrami materialnymi?
czytaj dalej >>
W szponach hazardu W szponach hazardu
Abecadło emocji18-05-10
Zaczyna się zwykle niewinnie. Poker w internecie, karty, potem automaty do gry na stacji benzynowej albo za rogiem w osiedlowym sklepie. Stoją prawie wszędzie. I kuszą.
czytaj dalej >>
Stereotyp Matki Polki Stereotyp Matki Polki
Abecadło emocji18-05-10
Gdy wychodziłam za mąż usłyszałam od jednej życzliwej koleżanki: „Wychodzisz za mąż, nie masz żadnych ambicji”. Wtedy te słowa zabolały mnie. Dzisiaj wiem, że ocena mojej znajomej nie wynikała ze znajomości mojej osoby, ale raczej z kierowania się stereotypami, a w szczególności stereotypem Matki Polki – kobiety nieszczęśliwej, udręczonej, składającej siebie na ołtarzu życia rodzinnego. Bo choć każda z nas zna przynajmniej jedną matkę, choćby siebie, która do tego stereotypu nie pasuje, to jest on wciąż żywy w naszym społeczeństwie.
czytaj dalej >>
Macierzyństwo – instynkt czy wybór? Macierzyństwo – instynkt czy wybór?
Abecadło emocji15-05-10
Kiedyś rola żony i matki była kobiecie narzucona. Tylko mężatka z dziećmi była akceptowana i szanowana przez społeczeństwo. W dzisiejszych czasach, gdy „złapanie” bogatego męża i urodzenie mu gromadki dzieci nie jest już główną aspiracją kobiet, a kobiety mają możliwość wyboru z wielu dróg życiowych, pojawia się pytanie, dlaczego zdecydowana większość jednak chce zostać matkami? Kieruje nimi instynkt macierzyński, czy też wciąż funkcjonujące wzorce kulturalne?
czytaj dalej >>
POWRÓT DO PARYŻA
Ciekawostki05-11-13
POWRÓT DO PARYŻA Są takie miejsca, do których powracamy kilka razy w ciągu życia. Są takie osoby, do których zbliżamy się ponownie po wielu latach. Czasami po to, żeby na nowo je odkryć, a czasami po to, żeby utwierdzić się w naszych dotychczasowych odczuciach. A czasem po to, żeby odkryć miłość, z której wcześniej nie zdawaliśmy sobie sprawy, a której nie da się już dłużej zaprzeczać i samego siebie dalej oszukiwać. Paryż – dotychczas dla mnie zbyt oczywisty i zbyt pełny turystów ... Dokładnie 10 lat temu po kilkudniowym zwiedzaniu w sierpniowych upałach powiedziałam „bez szału”. Teraz postanowiłam dać mu drugą szansę i zakochałam się bez pamięci.
czytaj dalej >>

Najczęściej komentowane artykuły

Popularne tematy forum
Popularne tagi

Album
Galeria - viki
Galeria - aneta6891
Galeria - Katarzyna Piwecka
Galeria - alergena
Galeria - Przemo
Galeria - anaid13
Znajdź firmę


Ostatnio dodane firmy
Znajdź lekarza
Związki Pociechy Dom Zdrowie Praca Abecadło emocji Ciekawostki Męski punkt widzenia Historie z życia wzięte Chwila dla rozrywki
Znajdź firmę Dodaj wizytówkę firmy Szukaj lekarza Dodaj gabinet lek. Dam pracę Szukam pracy Reklama Polityka Prywatności
statystyka Matka Polka w katalogu Gwiazdor Strona nominowana w konkursie stron www - UniqueSite