Strona główna
 


 

     

Portal dla kobiet

Strona główna FORUM Konkursy Album Kontakt
Znajdź firmę Dodaj wizytówkę firmy Szukaj lekarza Dodaj gabinet lek. Dam pracę Szukam pracy Reklama


Abecadło emocji
Kłamstwa w Sieci sposobem na życie? Kłamstwa w Sieci sposobem na życie?
Abecadło emocji25-10-10
Internet daje tę wspaniałą możliwość, że niczym za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, możemy zmienić się w kogoś, kim nigdy nie byłyśmy, nie jesteśmy i pewnie nie będziemy. Wystarczy tylko komputer podłączony do Sieci i otwiera się przed nami świat pełen możliwości. Możemy całkowicie zmienić tożsamość i nikt się o tym nie dowie.
czytaj dalej >>
Strzelanina w siedzibie PIS w Łodzi Strzelanina w siedzibie PIS w Łodzi
Abecadło emocji19-10-10
Dziś przed południem, w łódzkiej siedzibie Prawa i Sprawiedliwości doszło do strzelaniny. Jedna osoba nie żyje, a druga walczy o życie. Sprawca ataku to 62 –letni mężczyzna. Jak zeznają naoczni świadkowie, napastnik krzyczał, że nienawidzi PiS i chce zabić Jarosława Kaczyńskiego.- „ To co się stało jest wynikiem wielkiej kampanii nienawiści wobec PiS.”- mówi Jarosław Kaczyński. „ Oto do czego prowadzi polityka tej partii”. – piszą internauci.
czytaj dalej >>
Coolawa mama zbiera na rower Coolawa mama zbiera na rower
Abecadło emocji07-10-10
Justyna Sosnowska z Kościerzyny, to niezwykła młoda kobieta. Ma dom, męża, dziecko, ale ma też swoją chorobę, z którą walczy przez całe życie. Mimo przeciwności losu stara się jednak robić wszystko to co robią inne Matki Polki. Pierze, sprząta, gotuje, opiekuje się synkiem, studiuje. Chce też jeździć na rowerze. To jedno z jej marzeń. Niestety, Justyna z racji swojej choroby nie może wsiąść na zwykłego składaka. Coolawa mama, bo tak ją nazywają, potrzebuje specjalnego roweru, dostosowanego do jej potrzeb. Takie cudo kosztuje około 8 tys. zł. Portal www.matkapolka.com.pl włącza się w akcję zbierania pieniędzy na zakup roweru.
czytaj dalej >>
Przyjaciółka niezbędna do życia? Przyjaciółka niezbędna do życia?
Abecadło emocji27-09-10
Przyjaciółki to dobra rzecz. Nikt przecież tak dobrze jak druga kobieta nie zrozumie twoich problemów i radości, i nie obdarzy Cię bezinteresowną przyjaźnią. Problem zaczyna się dopiero wtedy, gdy przyjaciółka zbyt mocno ingeruje w Twoje życie. Już nie jest tylko tą, której można się wyżalić albo wspólnie pośmiać z niefrasobliwości mężczyzn. Bo przyjaciółka nagle zaczyna mówić ci, co jest dobre a co złe, co możesz a czego nie powinnaś robić, aż w końcu czujesz, że osaczyła Cię ze wszystkich stron...
czytaj dalej >>
Co robimy, gdy kończy się lato? Co robimy, gdy kończy się lato?
Abecadło emocji09-09-10
Czy schyłek wakacji musi oznaczać koniec aktywnego wypoczynku i dobrego nastroju? Co czujemy, gdy wracamy z urlopów i czy naprawdę musi wiązać się to ze złym samopoczuciem i samotnością?
czytaj dalej >>
Sama, ale nie samotna Sama, ale nie samotna
Abecadło emocji09-09-10
Status matki samodzielnie wychowującej dziecko określany bywa mianem samotnej matki. Takie nazewnictwo ma wydźwięk pejoratywny, bo wyraźnie wskazuje na pozycję kobiety – opuszczonej, być może zdradzonej, niepotrzebnej. Samotna brzmi po prostu smutno i krzywdząco, i wcale nie odnosi się do stanu rzeczywistego. Matka bowiem już z założenia samotna nie jest. Ma dziecko, z którym tworzy tandem. Gdzie tu więc miejsce na samotność?
czytaj dalej >>
Jeśli nie cenisz się sama... Jeśli nie cenisz się sama...
Abecadło emocji06-09-10
Asertywność ułatwia życie. Nie tylko osobie posiadającej tę zdolność, ale i jej otoczeniu. Jeśli nie potrafimy powiedzieć tego, co chciałybyśmy i milczymy w nurtującej nas sprawie albo też mówimy, ale nie do końca, być może mamy właśnie problem z asertywnością
czytaj dalej >>
Wielkie i małe myśli kobietki w ciąży Wielkie i małe myśli kobietki w ciąży
Abecadło emocji30-08-10
CZĘŚĆ II. To już 26 tydzień. Brzuch coraz większy. Nie mogę się zmieścić w większość rzeczy, które nosiłam do tej pory. Na wagę wolę nie wchodzić. Przekroczyłam już 70 kg, co dla mnie jest koszmarem. Potwór robi się z mnie. Niedługo zacznę się toczyć jak kulka. Mały skacze jak szalony, a ja razem z nim. Nie mogę usiedzieć w miejscu i zamiast odpoczywać ciągle coś robię. Powoli zaczynam szykować wyprawkę. Poza tym staram się nie myśleć o zbliżającym się porodzie. Zapraszam na ciąg dalszy opowieści o brzuchatej ciężarówce.
czytaj dalej >>
Między nogami a brzegiem rozkoszy Między nogami a brzegiem rozkoszy
Abecadło emocji28-08-10
Matylda ma 40 lat. Rok temu poznała swoje ciało. Owszem, nieraz oglądała je w lustrze, a nawet nauczyła się rozpoznawać symptomy różnych schorzeń, dotykających jej organizm. Jednak dopiero w zeszłym roku, z okazji swoich ostatnich 30 urodzin, które zbiegły się z rozstaniem z mężczyzną, zobaczyła i dotknęła się po raz pierwszy TAM.
czytaj dalej >>
Turystyka aborcyjna Turystyka aborcyjna
Abecadło emocji27-08-10
Kobiety masowo wyjeżdżają do zagranicznych klinik aborcyjnych. Nic dziwnego – w Polsce nie ma legalizacji aborcji, a pokątne przerywanie ciąży nie tylko sporo kosztuje, ale i odbywa się w nagannych warunkach sanitarnych. Federacja na Rzecz Kobiet i Planowania Rodziny zorganizowała w Sejmie spotkanie na temat turystyki aborcyjnej.
czytaj dalej >>
Gdy czas płynie... Gdy czas płynie...
Abecadło emocji26-08-10
Gdy miała naście lat, snuła marzenia. Takie czyste, dziewicze i nie skażone zepsuciem materialnego, interesownego świata, w którym nic nie przychodzi za darmo, a ciężka i sumienna praca niekoniecznie prowadzi do spełnienia i sukcesu.
czytaj dalej >>
Duchy - opiekunowie, zmory, czy wytwór wyobraźni? Duchy - opiekunowie, zmory, czy wytwór wyobraźni?
Abecadło emocji24-08-10
Śmierć dotyka każdego z nas. Boli najbardziej, gdy odchodzą bliscy. Mama, tata, siostra, brat, przyjaciel, dziecko. Jest nieprzewidywalna, ale pewna. Każdy z nas musi umrzeć i kiedyś przyjdzie ten moment, że zamkniemy oczy na wieczność. Nasze ciało zostanie złożone do grobu, ale co z duszą? Gdzie ona się podzieje? Czy jeszcze kiedyś spotkamy koleżankę, która zginęła w wypadku lub męża, który odszedł tak niespodziewanie? Oczywiście - mówią ci, którzy spotkali już duchy swoich bliskich. Zmarli są z nami w kontakcie. Odwiedzają w snach, pojawiają się w ulubionych za życia miejscach. Dają znaki i ostrzegają. Duchy to nasi opiekunowie, ale i dręczące zmory.
czytaj dalej >>
Czas na zmarszczki! Czas na zmarszczki!
Abecadło emocji18-08-10
Gdy przeglądam kolorową prasę, gdy „latam” po portalach dla kobiet, to odnoszę wrażenie, że panuje trend na bycie wiecznie młodą i piękną. My, kobiety nie mamy prawa do nadwagi, nieumytych włosów i niezadbanych paznokci. Nie wspominając o obowiązkowym, codziennym użyciu serum, które w nocy wyczynia z naszą skórą takie cuda, że rano powinnyśmy obudzić się jako własne córki – tak odmłodzone. A ja się pytam: po co to wszystko?
czytaj dalej >>
Kobieta musi się wygadać Kobieta musi się wygadać
Abecadło emocji05-08-10
Co robi kobieta, gdy ma jakiś problem? Dzwoni do przyjaciółki. Dlaczego? Aby się wygadać. W trudnych chwilach niewiele potrzeba nam, aby poczuć się lepiej. Wystarczy jedna życzliwa osoba, która nas wysłucha, zrozumie, wesprze. Nie potrzebujemy od razu rad czy gotowego rozwiązania problemu. Pierwszym krokiem w uporaniu się z przeciwnościami jest zawsze wypowiedzenie ich. Wraz z potokiem słów, wylewamy z siebie negatywne emocje, a czasami w trakcie mówienia rozwiązanie nasuwa się samo.
czytaj dalej >>
Gdy w brzuchu latają motyle... Gdy w brzuchu latają motyle...
Abecadło emocji04-08-10
Pamiętacie, jak to jest, gdy jesteście zakochane? W brzuchu latają motyle. Jak się cierpi - to do żywego. A radość nie ma granic. W wakacje często zakochujemy się na zabój. Ale te miłości – choć gorące jak wulkan – żyją zaledwie chwile. Jak motyle...
czytaj dalej >>
POWRÓT DO PARYŻA
Ciekawostki05-11-13
POWRÓT DO PARYŻA Są takie miejsca, do których powracamy kilka razy w ciągu życia. Są takie osoby, do których zbliżamy się ponownie po wielu latach. Czasami po to, żeby na nowo je odkryć, a czasami po to, żeby utwierdzić się w naszych dotychczasowych odczuciach. A czasem po to, żeby odkryć miłość, z której wcześniej nie zdawaliśmy sobie sprawy, a której nie da się już dłużej zaprzeczać i samego siebie dalej oszukiwać. Paryż – dotychczas dla mnie zbyt oczywisty i zbyt pełny turystów ... Dokładnie 10 lat temu po kilkudniowym zwiedzaniu w sierpniowych upałach powiedziałam „bez szału”. Teraz postanowiłam dać mu drugą szansę i zakochałam się bez pamięci.
czytaj dalej >>

Najczęściej komentowane artykuły

Popularne tematy forum
Popularne tagi

Album
Galeria - Katarzyna Piwecka
Galeria - madziuleczka85
Galeria - Misia1234
Galeria - MARYANA
Galeria - Katarzyna Piwecka
Galeria - madziuleczka85
Znajdź firmę


Ostatnio dodane firmy
Znajdź lekarza
Związki Pociechy Dom Zdrowie Praca Abecadło emocji Ciekawostki Męski punkt widzenia Historie z życia wzięte Chwila dla rozrywki
Znajdź firmę Dodaj wizytówkę firmy Szukaj lekarza Dodaj gabinet lek. Dam pracę Szukam pracy Reklama Polityka Prywatności
statystyka Matka Polka w katalogu Gwiazdor Strona nominowana w konkursie stron www - UniqueSite