Strona główna
 


 

     

Portal dla kobiet

Strona główna FORUM Konkursy Album Kontakt
Znajdź firmę Dodaj wizytówkę firmy Szukaj lekarza Dodaj gabinet lek. Dam pracę Szukam pracy Reklama


Abecadło emocji
Polka w domu - kura domowa czy menedżerka domu? Polka w domu - kura domowa czy menedżerka domu?
Abecadło emocji13-01-11
Zdaniem większości Polek i Polaków praca wykonywana w domu praktycznie nie ma żadnej wartości. Określanie kobiety pracującej w domu „kurą domową” jest nadal bardzo mocno zakorzenione w świadomości Polaków. Jedynym wyjątkiem jest sytuacja, gdy kobieta przebywa na urlopie wychowawczym, opiekując się potomstwem. Jednak gdy dzieci osiągną wiek przedszkolny, odium kury domowej zaczyna pukać do drzwi.
czytaj dalej >>
Jak był stary rok dla Polaków? Jak był stary rok dla Polaków?
Abecadło emocji03-01-11
Według OBOP-u połowa Polaków uważa miniony rok za bardzo dobry lub dobry, a niecałe 14 procent za kiepski.
czytaj dalej >>
Od nowego roku będę... Od nowego roku będę...
Abecadło emocji03-01-11
Od nowego roku będę lepsza, zdrowsza, szczuplejsza... Postanowienia noworoczne towarzyszą każdej z nas, tyle, że często na samych planach się kończy.
czytaj dalej >>
Sylwester, ale gdzie, z kim i w czym? Sylwester, ale gdzie, z kim i w czym?
Abecadło emocji28-12-10
Została już niepokojąco mała liczba dni do sylwestra, a Ty nadal nie wiesz, co będziesz robić w tę ostatnią noc roku? Spokojnie – nie załamuj rąk – bo brak propozycji wcale nie oznacza, że zostaniesz sama w domu. Minęły czasy, gdy tylko do mężczyzn należała inicjatywa.
czytaj dalej >>
Kiedy dzieci mają dzieci Kiedy dzieci mają dzieci
Abecadło emocji22-12-10
Ciąża nastolatki wciąż jeszcze traktowana jest jak hańba dla całej rodziny, tymczasem z największym problemem borykają się przecież nieletni rodzice. Brak im doświadczenia, stabilizacji, mieszkania, pracy i pieniędzy, czyli tego wszystkiego, co potrzebne jest, aby zapewnić dziecku godziwe warunki do życia. Tragedia, dramat? Niekoniecznie, ale pod warunkiem, że nieletni nie zostaną z ciążą sami.
czytaj dalej >>
Święta po rozwodzie Święta po rozwodzie
Abecadło emocji19-12-10
Rozwiodłaś się z mężem i to będą Twoje pierwsze święta bez niego? To jeszcze nie koniec świata. Zadbaj przede wszystkim o swój dobry nastrój, bo to on będzie miał niebagatelny wpływ na atmosferę w domu. A jeśli masz dzieci, pomyśl o tym, aby część świąt mogły spędzić z ojcem.
czytaj dalej >>
Gwiazdka z przyjaciółmi Gwiazdka z przyjaciółmi
Abecadło emocji13-12-10
Coraz więcej młodych ludzi emigruje ze swoich rodzinnych miast, z kraju. I coraz częściej zdarza się, że święta spędzają w miejscu, w którym mieszkają i pracują, ale bez rodziny.
czytaj dalej >>
Andrzejkowy wieczór z wróżbami Andrzejkowy wieczór z wróżbami
Abecadło emocji22-11-10
Odprawia się je w nocy z 29 na 30 listopada w intencji poznania przyszłości i zapewnienia jej powodzenia. Andrzejkowe wróżby to stara tradycja, jednak wciąż aktualna w wielu domach, szczególnie tam, gdzie mieszkają niezamężne dziewczyny.
czytaj dalej >>
Ciężarówka czyli Ja. Część III Ciężarówka czyli Ja. Część III
Abecadło emocji17-11-10
Zaczynam odliczać dni. Do terminu porodu zostało mi ich zaledwie kilkadziesiąt. Właśnie kończę 37 tydzień dźwigania przed sobą coraz większego brzuszka. Łóżeczko już stoi złożone. Wyprawka dla malucha przygotowana. Nawet spakowałam torbę do szpitala. Teraz nie pozostaje mi nic innego jak czekać.
czytaj dalej >>
Katarzyna Sarnowska – kobieta spełniona Katarzyna Sarnowska – kobieta spełniona
Abecadło emocji08-11-10
Katarzyna Sarnowska ma 45 lat. Mieszka we Włocławku i śmiało można powiedzieć, że to kolejna niezwykła Matka Polka. Pisze wiersze i książki, pracuje ze studentami, jest tłumaczem, a przede wszystkim mamą trójki dzieci. Na wszystko znajduje czas. Żyje pełnią życia i ciągle realizuje swoje marzenia.
czytaj dalej >>
Dobry zwyczaj….nie pożyczaj Dobry zwyczaj….nie pożyczaj
Abecadło emocji05-11-10
Każdej z nas zdarzyło się kiedyś pożyczyć 10, 20 czy 100 zł. Czasem zabraknie nam na zakupy lub nie starczy na opłacenie rachunków. Innym znów razem pożyczamy bo planujemy jakąś większą inwestycję. Większość z nas robi to jednak sporadycznie lub w ostateczności. Wolimy nie pożyczać od kogoś, a tym bardziej komuś. Coraz częściej wyznajemy zasadę, że od pożyczania są banki, a nie znajomi i rodzina. Dlaczego? Bo pożyczanie pieniędzy najbliższym nie wróży nic dobrego.
czytaj dalej >>
Czarny weekend Czarny weekend
Abecadło emocji03-11-10
Nic nie zapowiadało, że to będzie czarny weekend Zaczęłam się szykować już w piątek. Po tych wszystkich wspólnych śniadaniach, kawie z trzema łyżeczkami cukru, po każdym tęsknię wyszeptanym do telefonu. Jestem tak wygłodzona Ciebie.
czytaj dalej >>
In vitro – za czy przeciw? In vitro – za czy przeciw?
Abecadło emocji02-11-10
Spór o in vitro, jak niegdyś o aborcję, trwa. Rozpoczął się od programu refundacji pozaustrojowego zapłodnienia przygotowanego przez Ministerstwo Zdrowia, który rozpętał polityczną burzę. Wypowiadają się politycy, grzmi Kościół. A co sądzą ci, którzy mogliby z tej metody skorzystać? Czyli my – polskie społeczeństwo? Ponieważ państwo nie zaproponowało referendum, my proponujemy je naszym Czytelniczkom. Jak zagłosowałaby Matka Polka, gdyby miała taką możliwość?
czytaj dalej >>
Wspominajmy zmarłych Wspominajmy zmarłych
Abecadło emocji31-10-10
Przed nami 1 listopada. Święto Zmarłych. Już dziś wielu z was wyrusza w drogę, aby odwiedzić groby rodziny, znajomych, przyjaciół. Ten jeden jedyny raz w roku wyruszamy w podróż do przeszłości. Zapalamy znicze, kładziemy na grobach wiązanki kwiatów, wspominamy, rozpamiętujemy, modlimy się, rozmawiamy z duchami. Nie ma znaczenia jakiej jesteśmy narodowości, jaki mamy kolor skóry, czy wreszcie jaką religię wyznajemy i w jakiego boga wierzymy. Pamięć o zmarłych jest w każdym z nas.
czytaj dalej >>
Wirtualny znicz Wirtualny znicz
Abecadło emocji31-10-10
Co czwarty Polak zapala w Sieci wirtualny znicz. Nie oznacza to jednak, że na tym poprzestajemy. Prawie każdy internauta deklaruje odwiedzanie grobów swoich bliskich.
czytaj dalej >>
POWRÓT DO PARYŻA
Ciekawostki05-11-13
POWRÓT DO PARYŻA Są takie miejsca, do których powracamy kilka razy w ciągu życia. Są takie osoby, do których zbliżamy się ponownie po wielu latach. Czasami po to, żeby na nowo je odkryć, a czasami po to, żeby utwierdzić się w naszych dotychczasowych odczuciach. A czasem po to, żeby odkryć miłość, z której wcześniej nie zdawaliśmy sobie sprawy, a której nie da się już dłużej zaprzeczać i samego siebie dalej oszukiwać. Paryż – dotychczas dla mnie zbyt oczywisty i zbyt pełny turystów ... Dokładnie 10 lat temu po kilkudniowym zwiedzaniu w sierpniowych upałach powiedziałam „bez szału”. Teraz postanowiłam dać mu drugą szansę i zakochałam się bez pamięci.
czytaj dalej >>

Najczęściej komentowane artykuły

Popularne tematy forum
Popularne tagi

Album
Galeria - pilkara
Galeria - MARYANA
Galeria - mlukrecja
Galeria - truskawka59
Galeria - monia
Galeria - Dorota
Znajdź firmę


Ostatnio dodane firmy
Znajdź lekarza
Związki Pociechy Dom Zdrowie Praca Abecadło emocji Ciekawostki Męski punkt widzenia Historie z życia wzięte Chwila dla rozrywki
Znajdź firmę Dodaj wizytówkę firmy Szukaj lekarza Dodaj gabinet lek. Dam pracę Szukam pracy Reklama Polityka Prywatności
statystyka Matka Polka w katalogu Gwiazdor Strona nominowana w konkursie stron www - UniqueSite