Strona główna
 


 

     

Portal dla kobiet

Strona główna FORUM Konkursy Album Kontakt
Znajdź firmę Dodaj wizytówkę firmy Szukaj lekarza Dodaj gabinet lek. Dam pracę Szukam pracy Reklama


Abecadło emocji
Siła przebaczenia Siła przebaczenia
Abecadło emocji02-10-09
Ktoś powiedział „Najpiękniejszy dar to przebaczenie. Tam, gdzie nie chce się przebaczyć, od razu powstaje mur. Od muru zaś zaczyna się więzienie”. W więzieniu, uwięziony jest nie ten, co nas zranił, ale ten, co nie przebaczył.
czytaj dalej >>
Baba za kierownicą Baba za kierownicą
Abecadło emocji28-09-09
Od 12 lat mam prawo jazdy i jestem „babą za kierownicą”. Podobno, jako ta owa baba, jeżdżę gorzej, podobno tamuję ruch, podobno nie odróżniam gazu od sprzęgła, a lusterko służy mi wyłącznie do robienia makijażu. Zdaniem większości mężczyzn – kierowców, my kobiety nie nadajemy się do jazdy za kółkiem. Jesteśmy zawalidrogami, nie umiemy parkować, nie używamy lusterek ani świateł mijania. Dlatego też, często to właśnie oni trąbią na nas, pokrzykują i pokazują znane wszystkim gesty. My – kobiety na drodze się nie liczymy. Tymczasem naukowcy dowodzą, że płeć za kierownicą nie ma znaczenia. Liczą się tylko indywidualne predyspozycje i zdolności, a także doświadczenie. Nie ma więc baby. Są za to baby i chłopy kierowcy.
czytaj dalej >>
Chwila marzeń Chwila marzeń
Abecadło emocji28-09-09
Każda z nas ma jakieś marzenia. Niektóre są zwyczajne, takie codzienne. Inne wielkie. Tak wielkie, że wydawać by się mogło, iż niemożliwe do spełnienia. I dobrze, że są one naszą częścią. Dają nam siłę do działania, motywują i nadają życiu sens.
czytaj dalej >>
Zainwestuj w siebie! Zainwestuj w siebie!
Abecadło emocji31-08-09
To już koniec wakacji. Dzieci wracają do szkoły, a ty do swoich obowiązków. Po lecie powinnaś być wypoczęta, pełna energii, zapału do pracy i gotowa na nowe wyzwania. Proponuję ci, aby wraz z nowym rokiem szkolnym zainwestować w siebie. Może to być cokolwiek: pójście do szkoły wieczorowej, skończenie studiów podyplomowych, zapisanie się na jakieś szkolenie lub kurs, na przykład językowy. Możesz także pogłębiać swoją wiedzę, czytając więcej książek. Inwestycją może być nawet twój wygląd. W końcu, jak cię widzą, tak cię piszą.
czytaj dalej >>
Dobry zwyczaj, nie pożyczaj! Dobry zwyczaj, nie pożyczaj!
Abecadło emocji24-08-09
Na pewno znasz to przysłowie: „dobry zwyczaj, nie pożyczaj” i na pewno chociaż raz zdarzyło ci się pożyczyć komuś pieniądze, ubranie lub jakąś rzecz. Zwłaszcza kobiety lubią pożyczać od siebie ciuchy i dodatki. Jeśli odzyskałaś dług w terminie i nie miałaś nigdy problemu z odebraniem swojej własności, to albo masz niezwykle uczciwych znajomych, albo ogromne szczęście.
czytaj dalej >>
Twoje decyzje, twoje wybory Twoje decyzje, twoje wybory
Abecadło emocji21-08-09
Codziennie musimy dokonać masę wyborów. Co zjeść na obiad? W co się ubrać? Zmienić pracę, czy zostać? Kiedy zdecydować się na drugie dziecko? Gdzie wyjechać na urlop? Niektóre z nich są banalne. Często podejmujemy je bez zastanowienia, nie zdając sobie nawet sprawy, że dokonujemy jakichś wyborów. Inne mają wpływ na całe nasze życie. Spędzają nam sen z powiek i burzą spokój.
czytaj dalej >>
Już się nigdy do ciebie nie odezwę! Już się nigdy do ciebie nie odezwę!
Abecadło emocji17-08-09
Już się nigdy do ciebie nie odezwę! Nie rozmawiam z nią! Jak często słyszałyśmy i wypowiadałyśmy te słowa w dzieciństwie? Zapewne bardzo często. Dzieci lubią obrażać się z byle powodu. Szybko jednak potem zapominają o gniewie i pokłócone koleżanki znów są najlepszymi przyjaciółkami. Sprawa wygląda zupełnie inaczej w świecie dorosłych.
czytaj dalej >>
Droga byka Droga byka
Abecadło emocji05-08-09
Leo F. Buscaglia to pierwszy wykładowca akademicki, który wykładał… miłość jako przedmiot na uniwersytecie. Popularność wykładów, która zaskoczyła nawet samego pomysłodawcę, świadczy niewątpliwie o głodzie, który tkwi w nas od dawna. Poszukiwanie najbardziej uniwersalnych wartości, rozwój osobisty i chęć poznania siebie i drugiego człowieka do głębi sprawiają, że książki Buscaglii zawsze znajdują czytelników. Czytelników świadomych, dążących w swoich poszukiwaniach do poszerzenia horyzontów.
czytaj dalej >>
Kłamstwa, kłamstwa Kłamstwa, kłamstwa
Abecadło emocji22-07-09
Wszyscy kłamią. Przeciętnie mijamy się z prawdą dwa razy dziennie. Kłamiemy na różne sposoby i z różnych powodów. Uczymy nasze dzieci, że kłamstwo jest złe, a sami je okłamujemy.
czytaj dalej >>
Silna kobieta Silna kobieta
Abecadło emocji16-07-09
Co w dzisiejszych czasach oznacza bycie silną kobietą? Dla mnie to określenie oznacza umiejętność radzenia sobie z przeciwnościami losu, umiejętność upomnienia się o swoje. To taka kobieta, która nie boi się być piękna i kobieca. Nie stara się na siłę upodobnić do mężczyzn, by udowodnić, że jest twarda. Nigdy się nie poddaje, choć mogą się jej zdarzyć chwile zwątpienia. Nie potrzebuje mężczyzny, by być szczęśliwą, ale także nie boi się związać.
czytaj dalej >>
Wymówki – pozbądź się ich Wymówki – pozbądź się ich
Abecadło emocji10-07-09
Chciałabyś nauczyć się tańczyć tango? Zwiedzić Australię? Zmienić pracę? Urodzić dziecko? Ciągle jednak odkładasz to na później. Uważasz, że teraz to nie najlepszy moment, by zacząć spełniać swoje marzenia. Czekasz więc, aż odpowiedni moment nadejdzie.
czytaj dalej >>
Bądź szczęśliwsza – myśl pozytywnie Bądź szczęśliwsza – myśl pozytywnie
Abecadło emocji24-06-09
Gdy stajesz rano do pracy, za oknem pada deszcz. Jest zimno i mokro jak w listopadzie, choć to już koniec czerwca, trudno zdobyć się na pozytywne myślenie. Warto jednak się trochę wysilić, gdyż nikt nie lubi smutnych, markotnych ludzi. Optymiści mają więcej przyjaciół i łatwiej osiągają sukcesy. Zostało to naukowo udowodnione. Skończ więc z narzekaniem i zacznij myśleć pozytywnie. Sama zmiana sposobu myślenia sprawi, że będziesz szczęśliwszym człowiekiem. Myśl pozytywnie – łatwo powiedzieć. Na ten temat napisano wiele książek. Wszystkie jednak sprowadzają się do trzech zagadnień: wiary, wizualizacji i siły sugestii.
czytaj dalej >>
Z humorem przez życie. Z humorem przez życie.
Abecadło emocji02-05-09
Sekret humoru w roli recepty na szczęście tkwi w słowach: „na swoje kłopoty i rozmyślanie o nich konieczne jest maksimum pół godziny dziennie. Trzeba zastanowić się jak się ich pozbyć i jak żyć, a potem cieszyć się życiem”.
czytaj dalej >>
Różne oblicza kobiety. Różne oblicza kobiety.
Abecadło emocji02-05-09
Kobieta zmienną jest. Potwierdza to fakt, że ta sama – może mieć zupełnie różne oblicza. Wynika to z ról przypisanych nam przez życie. Niektóre z nich wyznacza nam natura, inne – społeczeństwo, a jeszcze inne my same. Jakie zatem są te wykreowane przez określone role twarze?
czytaj dalej >>
Ciemna strona macierzyństwa Ciemna strona macierzyństwa
Abecadło emocji28-04-09
Stare powiedzenie głosi: każdy medal ma dwie strony. I doskonale pasuje to do trudnego tematu, jakim jest macierzyństwo. Dlaczego trudnego? Bo macierzyństwo to nie tylko słodkie westchnienia do dziecka, poranki pełne szczęścia i radość ze wspólnych zabaw…
czytaj dalej >>
POWRÓT DO PARYŻA
Ciekawostki05-11-13
POWRÓT DO PARYŻA Są takie miejsca, do których powracamy kilka razy w ciągu życia. Są takie osoby, do których zbliżamy się ponownie po wielu latach. Czasami po to, żeby na nowo je odkryć, a czasami po to, żeby utwierdzić się w naszych dotychczasowych odczuciach. A czasem po to, żeby odkryć miłość, z której wcześniej nie zdawaliśmy sobie sprawy, a której nie da się już dłużej zaprzeczać i samego siebie dalej oszukiwać. Paryż – dotychczas dla mnie zbyt oczywisty i zbyt pełny turystów ... Dokładnie 10 lat temu po kilkudniowym zwiedzaniu w sierpniowych upałach powiedziałam „bez szału”. Teraz postanowiłam dać mu drugą szansę i zakochałam się bez pamięci.
czytaj dalej >>

Najczęściej komentowane artykuły

Popularne tematy forum
Popularne tagi

Album
Galeria - agusia_83
Galeria - agusia_83
Galeria - agusia_83
Galeria - agusia_83
Galeria - alergena
Galeria - met24
Znajdź firmę


Ostatnio dodane firmy
Znajdź lekarza
Związki Pociechy Dom Zdrowie Praca Abecadło emocji Ciekawostki Męski punkt widzenia Historie z życia wzięte Chwila dla rozrywki
Znajdź firmę Dodaj wizytówkę firmy Szukaj lekarza Dodaj gabinet lek. Dam pracę Szukam pracy Reklama Polityka Prywatności
statystyka Matka Polka w katalogu Gwiazdor Strona nominowana w konkursie stron www - UniqueSite