Strona główna
 


 

     

Portal dla kobiet

Strona główna FORUM Konkursy Album Kontakt
Znajdź firmę Dodaj wizytówkę firmy Szukaj lekarza Dodaj gabinet lek. Dam pracę Szukam pracy Reklama


Abecadło emocji
Poród rodzinny. Tak czy nie? Poród rodzinny. Tak czy nie?
Abecadło emocji24-11-09
Narodziny dziecka to bardzo ważny moment zarówno dla ciebie, jak i dla twojego partnera. Ostatnio bardzo modne stały się porody rodzinne, ale to czy będziesz rodzić sama, czy w towarzystwie bliskiej ci osoby, zależy już tylko od was. Taką decyzję powinniście podjąć wspólnie. Jeśli jedno z was, z jakichś powodów, nie chce zdecydować się na poród rodzinny, nie zmuszajcie się do tego. Będziecie mieć jeszcze dużo czasu na wspólne cieszenie się z bycia rodzicami.
czytaj dalej >>
Młodzi ludzie nie chcą żyć Młodzi ludzie nie chcą żyć
Abecadło emocji24-11-09
Wielkim problemem naszego społeczeństwa, nie dostrzeganym przez niektórych, są samobójstwa. Czasami wydaje się, że problem ten nas nie dotyczy, lecz to nieprawda, bo ta tragedia może spotkać nas lub naszych bliskich, w momencie , w którym najmniej będziemy się tego spodziewali. Statystyki biją na alarm. Z danych Światowej Organizacji Zdrowia Międzynarodowego Stowarzyszenia Zapobiegania Samobójstwa wynika, iż każdego dnia , co najmniej 10000 osób usiłuje rozstać się ze światem. O ponad jedną trzecią wzrosła w Polsce po 1990 roku liczba nastolatków, którzy odebrali sobie życie. Nasuwa się nam proste pytanie : dlaczego ? Czy to z powodu nierozwiązanych problemów? Odrzucenia nas przez bliską osobę ? Czy to wystarczające powody, aby „skończyć ze sobą”, gdy inni umierają, choć tak bardzo pragną żyć.
czytaj dalej >>
Integracyjne chlanie Integracyjne chlanie
Abecadło emocji24-11-09
„Jedno wielkie pijaństwo i k.u.r.e.w.s.t.w.o”. „Tylko chlanie i orgie”. „Pranie mózgu, chlanie, żarcie na maxa i wszędobylski sex”. „Jakbym wiedziała, że integrowanie ma polegać tylko na chlaniu, obmacywaniu szefa po rozporku przez jego sekretarkę i namawianiu na „mizianie”, to w życiu nie wybrałabym tej firmy”. „Wszyscy chleją na umór, a potem ludziska dobierają się w pary i idą do pokojów na ruchanie... niektórzy nawet drzwi nie zamykają...”.
czytaj dalej >>
Czas na dziecko? Czas na dziecko?
Abecadło emocji20-11-09
Kiedy jest najlepszy czas na to, by w końcu zostać Matką Polką? Ile kobiet tyle odpowiedzi. Bo, choć obecnie mamy baby boom i bycie w ciąży czy spacery z wózkiem po osiedlu stały się niezwykle modne, to dzieci rodzą coraz starsze kobiety.
czytaj dalej >>
Najdziwniejsze ciążowe zabobony Najdziwniejsze ciążowe zabobony
Abecadło emocji19-11-09
Nie noś korali, nie patrz na księżyc, nie farbuj włosów, nie przechodź pod rozwieszonym praniem, nie trzymaj dziecka do chrztu. To tylko niektóre z ciążowych zabobonów. Jest ich całe mnóstwo i ciągle pojawiają się nowe, bardziej współczesne. Przyszłe mamusie z zaciekawieniem słuchają tego, co mówią inni. Babcia radzi, aby nic dla dziecka nie kupować, zanim się nie urodzi. Ciocia ostrzega żeby nie przechodzić pod drabiną. Mama nie pozwala głaskać ci psa, bo twoje dziecko będzie kudłate. Wszędzie przesądy i zabobony. Wierzyć w nie czy nie wierzyć? Oto jest pytanie.
czytaj dalej >>
Współczesna Matka Polka Współczesna Matka Polka
Abecadło emocji13-11-09
Jaka jest? Czym się zajmuje? Co robi? Jak spędza wolny czas? Co jest dla niej ważne? Na te pytania jest wiele odpowiedzi, bo współczesna Matka Polka ma wiele twarzy. Jedno jest pewne, ma dzieci: jedno, dwoje, troje lub więcej. Potrafi wybrnąć z niejednej sytuacji i jest bardzo zaradna. Dzieli swój czas między dzieci, męża, pracę, dom, zwierzęta, ogródek itp. Doba jest dla niej zawsze za krótka i powinna mieć nie 24, a 48 godzin. To kobieta ambitna, zapracowana, ale też kobieta z pasją, zainteresowaniami, mimo, że często nie ma czasu ich realizować.
czytaj dalej >>
Muszę, chcę, potrafię Muszę, chcę, potrafię
Abecadło emocji10-11-09
Człowiek to takie dziwne stworzenie, które zamiast cieszyć się z tego co ma, całą swoją uwagę koncentrują na tym, czego mu brak. Samotni ubolewają nad brakiem partnera, bezrobotni pracy. Bezdzietni chcieliby potomstwa, rodzice tęsknią za świętym spokojem.
czytaj dalej >>
Kobiety a fryzury Kobiety a fryzury
Abecadło emocji31-10-09
Kiedy kobiety najczęściej zmieniają fryzurę? Odpowiedzi może być bardzo wiele. Zwykle jednak idą do fryzjera, gdy chcą coś zmienić w swoim życiu. Obcięcie włosów lub ich ufarbowanie wydaje się być wtedy doskonałym rozwiązaniem. Zmiana nie wymaga zbyt dużego wysiłku, a efekt widać niemal natychmiast.
czytaj dalej >>
Torebka - mała rzecz, a tyle problemów Torebka - mała rzecz, a tyle problemów
Abecadło emocji28-10-09
Wiele z nas nie wyobraża sobie bez niej życia. Czasami jest malutka i mieści w sobie tylko niezbędne minimum. Bywają też wielkie, potrafiące pomieścić w sobie pół twojego życia. Towarzyszą nam wszędzie. W pracy, na zakupach, u znajomych, w kinie, teatrze, restauracji. Wiele z nas bez niej nie wychodzi z domu. Mowa oczywiście o damskiej torebce, która jest niezbędna każdej kobiecie.
czytaj dalej >>
Wyznania zakupoholiczek Wyznania zakupoholiczek
Abecadło emocji27-10-09
„Kocham zakupy” – to najczęstsze wyznanie internetowych zakupoholiczek. Kobiety uzależnione od zakupów przede wszystkim lubią kupować ubrania, a także kosmetyki, buty, torebki i inne dodatki. Niektóre nie wyobrażają sobie dnia bez odwiedzenia sklepu. Mają szafy pełne ubrań, z których większość nigdy nie ujrzała światła dziennego. Często kupują tę samą rzecz w różnych kolorach albo kilka rodzajów tego samego produktu na przykład balsamów do ciała, różniących się tylko zapachami.
czytaj dalej >>
Reklama nas osacza Reklama nas osacza
Abecadło emocji22-10-09
To, że reklama jest wszędzie, nie trzeba nikomu mówić. Reklamy są na słupach ogłoszeniowych, na bilbordach, na przystankach, na tramwajach i autobusach, na samochodach, na witrynach, w gazetach, w telewizji, radiu, na ulotkach, na długopisach, kubkach itd. Lista jest długa i wymieniać by można bez końca. Reklamuje się dosłownie wszystko. Od garnków, po papier toaletowy, na mydle kończąc. Reklama zajmuje coraz więcej miejsca w naszym życiu i niestety, ale zaczyna nas otaczać. O czym każdy za pewne przekonał się już na własnej skórze.
czytaj dalej >>
Zawiść! Nasza narodowa cecha? Zawiść! Nasza narodowa cecha?
Abecadło emocji22-10-09
Kiedy ktoś w Polsce się dorobi, od razu mówi się, że majątek zdobył nielegalnie. Gdy jakaś gwiazda dopiero wznosi się na szczyt, wszyscy są zachwyceni debiutantem. Zarówno fani, jak i prasa. Kiedy nasza gwiazda osiągnie sukces i zabłyśnie na firmamencie wśród innych wielkich tego świata, wszyscy się nagle od niej odwracają, a przyznawanie się choćby do odrobiny sympatii, co do jej osoby, uważane jest za totalny obciach.
czytaj dalej >>
Być macochą Być macochą
Abecadło emocji16-10-09
Bycie matką to bardzo trudne zadanie, ale bycie macochą jest jeszcze trudniejsze. Zresztą już samo słowo ma negatywny wydźwięk i raczej nie kojarzy się z ciepłymi uczuciami. W społeczeństwie wciąż żywy jest stereotyp złej macochy. Wszyscy znamy bajki o Kopciuszku, czy Królewnie Śnieżce, gdzie niedobra macocha zatruwa życie swojej pasierbicy. Życie to jednak nie bajka i czasem pisze o wiele gorsze historie niż bracia Grimm.
czytaj dalej >>
„Galerianki” „Galerianki”
Abecadło emocji13-10-09
Za sprawą filmu o tym samym tytule, zrobiło się o nich głośno w całej Polsce. Dyskutują o nich w telewizji, piszą w gazetach, rozmawiają w radio. Kim są? Jak wyglądają? Czego chcą od życia? Galerianki. Nastolatki, które polują na facetów w centrach handlowych. Za spodnie, telefon, super buty, mp4, czy obiad w drogiej restauracji, oferują seks. To ich sposób na życie.
czytaj dalej >>
Pokolenie ego Pokolenie ego
Abecadło emocji06-10-09
Są młodzi, mają dobrą pracę, lubią podróże, a przede wszystkim życie. Przeważnie są sami, rzadko dążą do małżeństwa, a dzieci nie planują w ogóle. Pokolenie ego. Ludzie, którzy określają siebie jako BzW, czyli Bezdzietni z Wyboru. Chcą być szczęśliwi, ale dla dzieci nie ma w ich życiu miejsca. Cenią sobie własny styl życia, nie czują potrzeby bycia rodzicami. Pojawienie się dziecka byłoby dla nich katastrofą i dramatyczną zmianą. Niestety, często są potępiani przez własną rodzinę i dręczeni przez znajomych pytaniami: Dlaczego? Jak tak można? Społeczeństwo ich nie rozumie. Czują się trochę wyobcowani. Dlatego często spotykają się na licznych forach internetowych dla ludzi zdecydowanych na życie bez dzieci.
czytaj dalej >>
POWRÓT DO PARYŻA
Ciekawostki05-11-13
POWRÓT DO PARYŻA Są takie miejsca, do których powracamy kilka razy w ciągu życia. Są takie osoby, do których zbliżamy się ponownie po wielu latach. Czasami po to, żeby na nowo je odkryć, a czasami po to, żeby utwierdzić się w naszych dotychczasowych odczuciach. A czasem po to, żeby odkryć miłość, z której wcześniej nie zdawaliśmy sobie sprawy, a której nie da się już dłużej zaprzeczać i samego siebie dalej oszukiwać. Paryż – dotychczas dla mnie zbyt oczywisty i zbyt pełny turystów ... Dokładnie 10 lat temu po kilkudniowym zwiedzaniu w sierpniowych upałach powiedziałam „bez szału”. Teraz postanowiłam dać mu drugą szansę i zakochałam się bez pamięci.
czytaj dalej >>

Najczęściej komentowane artykuły

Popularne tematy forum
Popularne tagi

Album
Galeria - Kasinek
Galeria - ZatroskanaMama
Galeria - marzenatroc
Galeria - agusia_83
Galeria - olmis
Galeria - moniau
Znajdź firmę


Ostatnio dodane firmy
Znajdź lekarza
Związki Pociechy Dom Zdrowie Praca Abecadło emocji Ciekawostki Męski punkt widzenia Historie z życia wzięte Chwila dla rozrywki
Znajdź firmę Dodaj wizytówkę firmy Szukaj lekarza Dodaj gabinet lek. Dam pracę Szukam pracy Reklama Polityka Prywatności
statystyka Matka Polka w katalogu Gwiazdor Strona nominowana w konkursie stron www - UniqueSite