Strona główna
 


 

     

Portal dla kobiet

Strona główna FORUM Konkursy Album Kontakt
Znajdź firmę Dodaj wizytówkę firmy Szukaj lekarza Dodaj gabinet lek. Dam pracę Szukam pracy Reklama


Abecadło emocji
Muszę, chcę, potrafię
Człowiek to takie dziwne stworzenie, które zamiast cieszyć się z tego co ma, całą swoją uwagę koncentrują na tym, czego mu brak. Samotni ubolewają nad brakiem partnera, bezrobotni pracy. Bezdzietni chcieliby potomstwa, rodzice tęsknią za świętym spokojem.
Podobnie jest z naszym wyglądem. Jeśli mamy włosy kręcone, wolałybyśmy mieć proste. Jeśli jesteśmy niskie chciałybyśmy być wyższe. Gdy jesteśmy zbyt wysokie, z chęcią odjęłybyśmy sobie parę centymetrów. Jest na świecie bardzo mało ludzi, którzy potrafią docenić to, co mają i cieszyć się obecną chwilą. Ludzi całkowicie pozbawionych kompleksów, którzy w życiu osiągnęli już wszystko.Z drugiej jednak strony, gdybyśmy zadawalali się tylko tym co mamy, nie posuwalibyśmy się naprzód. To nasze pragnienia i marzenia dają nam motywację do działania. To dzięki nim możemy zdobywać kolejne szczyty. Cały czas starając się ulepszyć swoje życie. Dążymy do samospełnienia. Zmieniamy pracę na lepszą, podnosimy kwalifikację, albo zakładamy rodziny, rodzimy dzieci, zmieniamy mieszkania na większe, albo budujemy domy. Kupujemy coraz to nowsze samochody. Wszystko po to, by w końcu być z siebie zadowolonym, by żyło się nam lepiej, byśmy byli szczęśliwsi.

Gdy jednak wymienimy samochód na nowy, zbudujemy dom, odchowamy dzieci, na horyzoncie pojawia się nowe pragnienie, a jakiś natrętny głosik w naszej głowie mówi: „nie będziesz szczęśliwa do póki tego nie osiągniesz”. Szybko więc zapominamy o sukcesie, który dopiero co osiągnęliśmy i wyruszamy na podbój kolejnej góry. Potem kolejnej i kolejnej. I tak upływa nam życie.

Jak już wspomniałam to waśnie te pragnienia nakręcają nas do działania. Dają motywację do pracy. Sprawiają, że chce nam się wstawać z łóżka. Być może jednak warto, w tym dążeniu do zaspakajania coraz to nowszych pragnień, zatrzymać się na chwilę. Rozejrzeć się dokoła. Powiedzieć sobie: „jakim ja jestem szczęśliwym człowiekiem, ile już w życiu udało mi się osiągnąć”. Przypomnij sobie chwilę, gdy otrzymałaś dyplom po pięciu latach studiów. Albo dzień swojego ślubu. Narodziny twojego dziecka, gdy pielęgniarka podała ci, zawinięte w kocyk, różowe maleństwo. Lub, gdy po wielu próbach w końcu zdałaś egzamin na prawo jazdy. Czy nie były to najpiękniejsze dni twojego życia. Czułaś się szczęśliwa, dumna z siebie. Świat wydawał się być piękny. Szybko jednak minęło to uczucie szczęścia, a w jego miejscu pojawiło się kolejne muszę, chcę, potrafię (niepotrzebne skreślić).
--- Anita Zasońska ---


Tagi: , cel, cele, chcę, chęć, do celu, konieczność, muszę, po trupach, potrafię, potrzeba, szczęście
Podobne artykuły:
Czas na dziecko? Wydaj jejjMuzyczny zawrót głowy w kolorze rubinu Toskańska jesień: idealne miejsce na wakacje! Czas na majówkę! Oferty na każdą kieszeń! Małe kotleciki w sosie pomidorowym Postaw na piękne nogi! Drożdżowy chlebek z przypieczoną cebulką Dobroczynny wpływ muzyki Jak wieszać obrazy, by uporządkować wnętrze? Zdrowe plecy Twojego pierwszoklasisty
dodaj komentarz
Gonia  18-11-09 01:49
czytaj komentarz >>

POWRÓT DO PARYŻA
Ciekawostki05-11-13
POWRÓT DO PARYŻA Są takie miejsca, do których powracamy kilka razy w ciągu życia. Są takie osoby, do których zbliżamy się ponownie po wielu latach. Czasami po to, żeby na nowo je odkryć, a czasami po to, żeby utwierdzić się w naszych dotychczasowych odczuciach. A czasem po to, żeby odkryć miłość, z której wcześniej nie zdawaliśmy sobie sprawy, a której nie da się już dłużej zaprzeczać i samego siebie dalej oszukiwać. Paryż – dotychczas dla mnie zbyt oczywisty i zbyt pełny turystów ... Dokładnie 10 lat temu po kilkudniowym zwiedzaniu w sierpniowych upałach powiedziałam „bez szału”. Teraz postanowiłam dać mu drugą szansę i zakochałam się bez pamięci.
czytaj dalej >>

Najczęściej komentowane artykuły

Popularne tematy forum
Popularne tagi

Album
Galeria - Minia
Galeria - czarna_lbn
Galeria - wiewiorczak
Galeria - agata22108
Galeria - agusia_83
Galeria - e88e
Znajdź firmę


Ostatnio dodane firmy
Znajdź lekarza
Związki Pociechy Dom Zdrowie Praca Abecadło emocji Ciekawostki Męski punkt widzenia Historie z życia wzięte Chwila dla rozrywki
Znajdź firmę Dodaj wizytówkę firmy Szukaj lekarza Dodaj gabinet lek. Dam pracę Szukam pracy Reklama Polityka Prywatności
statystyka Matka Polka w katalogu Gwiazdor Strona nominowana w konkursie stron www - UniqueSite