Strona główna
 


 

     

Portal dla kobiet

Strona główna FORUM Konkursy Album Kontakt
Znajdź firmę Dodaj wizytówkę firmy Szukaj lekarza Dodaj gabinet lek. Dam pracę Szukam pracy Reklama


Abecadło emocji
Magia Świąt?
Święta powinny być czasem radości, szczęścia i pokoju. Tymczasem już na początku grudnia niektórzy na samą myśl dostają gęsiej skórki na myśl o zbliżającej się Wigilii. Pomijając fakt wielotygodniowych przygotowań, problemów, co komu kupić i maratonu po sklepach, zwykle pojawia się jeszcze jeden problem. Gdzie je spędzić, z kim? U rodziców, teściów, a być może wszystkich zgromadzić u siebie? Oprócz tego dochodzi jeszcze rodzeństwo, czasem nasze dorosłe dzieci, które mają już swoich partnerów i nie wyobrażają sobie tego dnia bez nich.


I choć są też tacy, którzy mają od lat niezmienną tradycję i każde ich święta wyglądają tak samo, inni jednak co roku borykają się z tym kłopotem. Bo jak tu wszystkich pogodzić i sprawić, by wilk był syty i owca cała. Więc zazwyczaj gorączkowo obliczają, w zeszłym roku byliśmy na Wigilii u twoich rodziców, w tym roku idziemy do moich. Gdy do tego jeszcze nie wszyscy w rodzinie za sobą przepadają, to świąteczna kolacja może przerodzić się w prawdziwy koszmar, a w najlepszym wypadku kosztować nas sporo stresu. Bo jak tu złożyć szczere życzenia przy opłatku ciotce, która na co dzień doprowadza nas do szału?

Tak, święta powinny być czasem pokoju lub miłości. Jednak nie oszukujmy się. Przeciętnej rodzinie daleko do obrazków z telewizyjnych reklam, czy kartek świątecznych. Nawet jeśli się bardzo staramy, zawsze może się zdarzyć, że mąż zapomni w sklepie kupić majonezu, a bez niego nie da się zrobić sałatki. Dziecko potłucze nam cały karton bombek, a ktoś zrobi sobie legowisko z ciuchów, które właśni miałaś założyć na tą wyjątkową okazję. I ciesz się tu świętami, bądź radosna i pogodna, jak skowronek. No, bo w końcu są święta i wszyscy tego od nas oczekują. Nawet zmęczone pracą po godzinach panie kasjerki w supermarketach, które z udawaną szczerością, życzą nam „Wesołych Świąt”.

Boże Narodzenie to wspaniały okres w roku, jeden z najprzyjemniejszych chwil. Czasami jednak chciałoby się zapomnieć o tym całym zamieszaniu i po prostu cieszyć się bliskością ukochanych osób. Machnąć ręką na to, że okna mają smugi, bo weź tu je umyj w grudniu tak, by nie pozostała żadna smuga. Nie przejmować się tym, że piernik się przypalił, a karp w galarecie wygląda trochę inaczej niż na zdjęciu zamieszczonym do przepisu. Wykreślić ze swojego słownika wszystkie powinnam, wypada, tak trzeba. Wtedy święta byłyby naprawdę piękne.
--- Anita Zasońska ---


Tagi: , magia, magia świąt, obchody, rodzinnie, świątecznie, święta, uroczyście, uroczystość, wigilia
Podobne artykuły:
Marketing a święta Maj Święta u rodziców czy teściów? Święta po rozwodzie Piszemy list do Mikołaja A jeśli będzie padać? Co warto spakować do walizek Oszczędzamy na partnerach? Zdrowy brzuch na wakacjach MAŁE MISIE - MIEJSCE DLA TWOJEGO DZIECKA Jak zatrzymać lato? Oto 5 skutecznych sposobów
dodaj komentarz
POWRÓT DO PARYŻA
Ciekawostki05-11-13
POWRÓT DO PARYŻA Są takie miejsca, do których powracamy kilka razy w ciągu życia. Są takie osoby, do których zbliżamy się ponownie po wielu latach. Czasami po to, żeby na nowo je odkryć, a czasami po to, żeby utwierdzić się w naszych dotychczasowych odczuciach. A czasem po to, żeby odkryć miłość, z której wcześniej nie zdawaliśmy sobie sprawy, a której nie da się już dłużej zaprzeczać i samego siebie dalej oszukiwać. Paryż – dotychczas dla mnie zbyt oczywisty i zbyt pełny turystów ... Dokładnie 10 lat temu po kilkudniowym zwiedzaniu w sierpniowych upałach powiedziałam „bez szału”. Teraz postanowiłam dać mu drugą szansę i zakochałam się bez pamięci.
czytaj dalej >>

Najczęściej komentowane artykuły

Popularne tematy forum
Popularne tagi

Album
Galeria - monk
Galeria - crysaliska
Galeria - Kasinek
Galeria - agusia_83
Galeria - Katarzyna Piwecka
Galeria - Katarzyna Piwecka
Znajdź firmę


Ostatnio dodane firmy
Znajdź lekarza
Związki Pociechy Dom Zdrowie Praca Abecadło emocji Ciekawostki Męski punkt widzenia Historie z życia wzięte Chwila dla rozrywki
Znajdź firmę Dodaj wizytówkę firmy Szukaj lekarza Dodaj gabinet lek. Dam pracę Szukam pracy Reklama Polityka Prywatności
statystyka Matka Polka w katalogu Gwiazdor Strona nominowana w konkursie stron www - UniqueSite