Strona główna
 


 

     

Portal dla kobiet

Strona główna FORUM Konkursy Album Kontakt
Znajdź firmę Dodaj wizytówkę firmy Szukaj lekarza Dodaj gabinet lek. Dam pracę Szukam pracy Reklama


Abecadło emocji
Kobieta silna, ale czy w pełni szczęśliwa?
Kobiety coraz częściej odnoszą zawodowe sukcesy, doskonale sprawdzają się w roli matek, cenią sobie niezależność i szeroką przestrzeń do samorealizacji. Gdzie w tym wszystkim miejsce dla mężczyzny? Granice między rolami obu płci już dawno zaczęły się zacierać.

Z każdej strony dochodzą do nas nakazy bycia silnymi, pewnymi siebie kobietami, znającymi swoją wartość. Stajemy się rekinami biznesu, umiejętnie łączącymi wszystkie powierzone obowiązki. Ale czy nie jest tak, że w tę machinę wciągają nas media?


kobieta silna


Stacje telewizyjne pokazują nowe seriale, gdzie głównymi bohaterkami są kobiety po przejściach, świadome swojej wartości, często bezlitośnie traktujące mężczyzn. Kolorowe magazyny na swych okładkach prezentują ucieleśnienie piękna, luksusu, spełnienie marzeń niejednej kobiety. I my chcemy być takie jak one. Nie straszne nam przeciwności losu, czując nadchodzące wyzwanie potrafimy wyzwolić ogromne pokłady energii i wiary we własne możliwości. Siła kobiety często ma swe początki w dzieciństwie, kiedy rodzice powierzali, wtedy jeszcze małej dziewczynce, opiekę nad młodszym rodzeństwem. Świadomość odpowiedzialności i powagi zadania sprawiała, że zapominała o swoich potrzebach, o byciu kochaną, skupiając się na idealnym wypełnieniu prośby. Ale idą za tym również inne, nieuświadomione pragnienia. Silna kobieta poczucia własnej wartości szuka w sprawianiu przyjemności innym. Nie czuje się dowartościowana dopóki sama sobie tego nie udowodni. Jej potrzeby odrzucone są na dalszy plan, najważniejsze jest zaspokojenie pragnień bliskich osób. To mylne przeświadczenie, że na uczucie, sympatię można zasłużyć dając zadowolenie innym. Taka nieumiejętność „brania” widoczna jest również w związkach silnej kobiety. Czuje, że musi się bardziej starać, aby czuć się kochaną, a każde rozstanie traktuje jak życiową porażkę i przyznanie się do słabości.


Jak pozostać silną, ale równocześnie szczęśliwą kobietą? Pokazując światu swoje emocje i uczucia dajemy do zrozumienia co jest nam potrzebne i czego pragniemy. I wcale nie świadczy to o słabości, a o świadomości własnego „ja”. Przyjemności można doświadczyć nie tylko dając siebie drugiej osobie, ale także ucząc się, co chciałoby się otrzymać w zamian. Przecież spełnianie swoich marzeń to nie wynik egoizmu, a dbałość o osobisty rozwój. Wystarczy zaufać sobie, postawić na intuicję i żyć w zgodzie z samą sobą. Bo siłą każdej kobiety jest jej poczucie własnej wartości, intuicja i umiejętność utrzymania równowagi pomiędzy wszystkimi płaszczyznami życia.Podoba Ci się artykuł?


Zapisz się do naszego Newslettera a będziesz zawsze na bieżąco z nowościami naszego portalu.


Zapraszamy!endorfiny-eweliny.blogspot.com


--- Magdalena Głuszek ---


Tagi: emocje, media, o kobietach, opiniotwórcze, silna kobieta, szczęśliwa kobieta, zawsze silna
Podobne artykuły:
Niedojrzała miłość Święta u rodziców czy teściów? Nie muszę, ale chcę Zaszłam w ciążę z byłym mężem Wspólna szafa, wspólna poczta? Kuchnia stróżem domowego ogniska. Diety cud. Albo praca, albo dziecko Czy iść do szkoły rodzenia? Dzieci a emocje
dodaj komentarz
POWRÓT DO PARYŻA
Ciekawostki05-11-13
POWRÓT DO PARYŻA Są takie miejsca, do których powracamy kilka razy w ciągu życia. Są takie osoby, do których zbliżamy się ponownie po wielu latach. Czasami po to, żeby na nowo je odkryć, a czasami po to, żeby utwierdzić się w naszych dotychczasowych odczuciach. A czasem po to, żeby odkryć miłość, z której wcześniej nie zdawaliśmy sobie sprawy, a której nie da się już dłużej zaprzeczać i samego siebie dalej oszukiwać. Paryż – dotychczas dla mnie zbyt oczywisty i zbyt pełny turystów ... Dokładnie 10 lat temu po kilkudniowym zwiedzaniu w sierpniowych upałach powiedziałam „bez szału”. Teraz postanowiłam dać mu drugą szansę i zakochałam się bez pamięci.
czytaj dalej >>

Najczęściej komentowane artykuły

Popularne tematy forum
Popularne tagi

Album
Galeria - Katarzyna Piwecka
Galeria - anaid13
Galeria - Katarzyna Piwecka
Galeria - MARYANA
Galeria - Żonka111
Galeria - Kasinek
Znajdź firmę


Ostatnio dodane firmy
Znajdź lekarza
Związki Pociechy Dom Zdrowie Praca Abecadło emocji Ciekawostki Męski punkt widzenia Historie z życia wzięte Chwila dla rozrywki
Znajdź firmę Dodaj wizytówkę firmy Szukaj lekarza Dodaj gabinet lek. Dam pracę Szukam pracy Reklama Polityka Prywatności
statystyka Matka Polka w katalogu Gwiazdor Strona nominowana w konkursie stron www - UniqueSite