Strona główna
 


 

     

Portal dla kobiet

Strona główna FORUM Konkursy Album Kontakt
Znajdź firmę Dodaj wizytówkę firmy Szukaj lekarza Dodaj gabinet lek. Dam pracę Szukam pracy Reklama


Abecadło emocji
Kłamstwa w Sieci sposobem na życie?
Internet daje tę wspaniałą możliwość, że niczym za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, możemy zmienić się w kogoś, kim nigdy nie byłyśmy, nie jesteśmy i pewnie nie będziemy. Wystarczy tylko komputer podłączony do Sieci i otwiera się przed nami świat pełen możliwości. Możemy całkowicie zmienić tożsamość i nikt się o tym nie dowie.
Ania ma 38 lat. Nie ułożyła sobie życia, nie ma dzieci ani satysfakcjonującej pracy. Mało atrakcyjna ze względu na swoją tuszę (ponad 30 kg nadwagi) siłą rzeczy nie korzysta też z atrakcji, jakie niesie ze sobą życie. Nie, nie ma żadnych przeciwwskazań zdrowotnych do wyjść na koncerty, wystawy, do kina, ale zwyczajnie – brak jej odwagi, aby pokazywać się ludziom. I tak już cierpi, gdy codziennie rano wychodzi do pracy. Zresztą, ostatnio pomyślała także o zmianie w tym zakresie. Jest księgową i właściwie mogłaby pracować na własny rachunek, bez konieczności pojawiania się każdego dnia w firmie.
- Nikt nie musiałby wtedy patrzeć na moją wstrętną facjatę i tłuste cielsko – mówi. Nie przekonuje ją fakt, że gdyby bardziej o siebie zadbała, nie tylko lepiej by się poczuła, ale także miałoby to wpływ na jej odbiór przez innych.

Grubaska w workowatych ciuchach...
Patrząc na Anię, w duchu już poprawiam jej wizerunek: powinna obciąć włosy, które są w nieciekawej kondycji i bezładnie otaczają jej twarz, przez co wydaje się jeszcze grubsza, powinna też nadać im jakiś bardziej zdecydowany odcień. Gdyby zmieniła styl ubioru, zrzucając workowate swetry i bure spódnice, też wyszłoby to tylko na korzyść. I delikatny makijaż, podkreślający mimo tuszy dość duże, o migdałowym kształcie oczy.
Jednak Ania o żadnych innowacjach nie chce słyszeć. Jest uparta jak mało kto. – To nic nie da – mówi krótko. – Powinnam schudnąć i tyle. Inaczej zawsze będą mówić o mnie „ta grubaska”.
Widzę już, że zmianę należałoby zacząć nie od poprawy wyglądu, ale mniemania o sobie. Wyraźnie rzuca się w oczy, że kobieta po prostu siebie nie akceptuje. I mam poważne obawy, czy zrzucenie zbędnych kilogramów byłoby kluczem do sukcesu. Podobno nadwaga w pierwszej kolejności tkwi w głowie.

... alias atrakcyjna blondynka z zacięciem do sportu
Jednak Ania nie chce zadbać ani o szczupłą sylwetkę ani o zmianę nastawienia do życia i samej siebie. Może dlatego, że brak jej czasu – przecież cały dzień spędza w Sieci.
Loguje się jako Nimfa i już na wstępie, czasem nawet niepytana, podaje swoje wymiary. Ma 170 cm wzrostu (w rzeczywistości 155), 52 kg wagi (naprawdę waży o 28 kg więcej) i jest naturalną blondynką (to prawda, tyle że ciemną). Pracuje jako copywriter w dużej agencji reklamowej, jest po rozwodzie, nie ma dzieci. Aha, i w przyszłym roku kończy trzydziestkę.
- Nawet zainteresowania mam inne. Lubię sport, zwłaszcza koszykówkę, sporo pływam, trenuję biegi. Chodzę do kina, teatru i otacza mnie mnóstwo znajomych.
Jak zachowuje się w sytuacji, gdy mężczyzna po drugiej stronie ekranu pyta, co ostatnio obejrzała, gdzie była i prosi o szczegóły? – A od czego jest net? – uśmiecha się Ania szelmowsko. – W Sieci znajduję wszystko. Recenzje spektakli, informacje o sporcie, krajach, które zwiedziłam, oczywiście jako Nimfa. Naprawdę trudno mnie zagiąć.

Kilka pytań do Ani
Czy nigdy nie miała ochoty na realny kontakt? – Może i miałam, ale w mojej sytuacji to przecież niemożliwe. Kiedy więc facet zaczyna naciskać, wycofuję się, po prostu znikam. Nigdy też nie podaję danych, poprzez które mogę być zidentyfikowana.
Jak długo zamierza żyć w ten sposób?
- Jak długo się da, czyli do późnej starości. Mam jasny i prężny umysł, w przeciwieństwie do ciała, więc nie grozi mi przedwczesne zestarzenie się.
A plusy z internetowych znajomości?
- Ogromne. Jestem nie tylko akceptowana, ale chwalona, lubiana, podziwiana. Raz czy dwa usłyszałam nawet, że dla kogoś takiego jak ja łatwo można stracić głowę.
Jednak swoje emocje Ania trzyma na wodzy. Kiedy pojawia się niebezpieczeństwo zadurzenia, znika z czatu. Przez jeden wieczór opłakuje stratę, po czym... ponownie rusza na podbój.
- Nie cierpię lizać ran, to takie frustrujące – ocenia.
Czy nie frustruje jej zatem fakt, że to wszystko nie rozgrywa się przecież naprawdę?
- Co ty mówisz?! – oburza się. – Przecież ci faceci istnieją, o sama zobacz, jak mi nie wierzysz.
Sięga do folderu, w którym trzyma, jak mówi, najpiękniejsze listy miłosne. „Jesteś wspaniałą kobietą, takiej szukałem od dawna”, „Głupek z Twojego byłego męża, że zrezygnował z kogoś takiego jak Ty”, „Jeszcze nie spotkałem tak interesującej dziewczyny”.
To prawie wszystko prawda. Ania jest świetną osobą. Gdyby zechciała jednak sama w to uwierzyć, być może już dzisiaj miałaby to, o czym skrycie marzy – męża i dzieci.
Łatwiej jest jednak otworzyć laptop i wirtualny świat niż przedzierać się mozolnie przez życie.
--- Magda Wieteska ---


Tagi: czat, emocje, fora, forum, Internet, kłamstwa, kłamstwo, oszustwo, portale, rozmowa, sieć, społecznościowe
Podobne artykuły:
Królowa od serników Zamiast wizyty u lekarza - porada w Internecie Kłamstwo przed samym ślubem Rozbierane zdjęcia nastolatek Wolni farmerzy i inne Nie ma cię na NK, nie istniejesz Poznasz dziecko po... Facebooku Wymagania facetów w Sieci 10 lat z Wikipedią Samotna w Sieci
dodaj komentarz
majka  25-10-10 05:18
czytaj komentarz >>

POWRÓT DO PARYŻA
Ciekawostki05-11-13
POWRÓT DO PARYŻA Są takie miejsca, do których powracamy kilka razy w ciągu życia. Są takie osoby, do których zbliżamy się ponownie po wielu latach. Czasami po to, żeby na nowo je odkryć, a czasami po to, żeby utwierdzić się w naszych dotychczasowych odczuciach. A czasem po to, żeby odkryć miłość, z której wcześniej nie zdawaliśmy sobie sprawy, a której nie da się już dłużej zaprzeczać i samego siebie dalej oszukiwać. Paryż – dotychczas dla mnie zbyt oczywisty i zbyt pełny turystów ... Dokładnie 10 lat temu po kilkudniowym zwiedzaniu w sierpniowych upałach powiedziałam „bez szału”. Teraz postanowiłam dać mu drugą szansę i zakochałam się bez pamięci.
czytaj dalej >>

Najczęściej komentowane artykuły

Popularne tematy forum
Popularne tagi

Album
Galeria - agusia_83
Galeria - MARYANA
Galeria - MARYANA
Galeria - MARYANA
Galeria - MARYANA
Galeria - agusia_83
Znajdź firmę


Ostatnio dodane firmy
Znajdź lekarza
Związki Pociechy Dom Zdrowie Praca Abecadło emocji Ciekawostki Męski punkt widzenia Historie z życia wzięte Chwila dla rozrywki
Znajdź firmę Dodaj wizytówkę firmy Szukaj lekarza Dodaj gabinet lek. Dam pracę Szukam pracy Reklama Polityka Prywatności
statystyka Matka Polka w katalogu Gwiazdor Strona nominowana w konkursie stron www - UniqueSite