Strona główna
 


 

     

Portal dla kobiet

Strona główna FORUM Konkursy Album Kontakt
Znajdź firmę Dodaj wizytówkę firmy Szukaj lekarza Dodaj gabinet lek. Dam pracę Szukam pracy Reklama


Abecadło emocji
Jak był stary rok dla Polaków?
Według OBOP-u połowa Polaków uważa miniony rok za bardzo dobry lub dobry, a niecałe 14 procent za kiepski.
Jaki był dla nas 2010 rok i dlaczego? Małżeństwo Kurków przyznaje, że spodziewali się lepszych wieści w minionym roku. – Syn nie dostał się na anglistykę i poszedł na rok do pracy. Żonie obniżyli pobory, zachorowała moja matka i z zaplanowanych nad morzem wakacji nic nie wyszło. Na plus? Guz u mojej matki na szczęście został zdiagnozowany jako łagodny nowotwór. No i do świąt usiedliśmy bardziej ubodzy, niż się zapowiadało, za to wciąż w tym samym rodzinnym gronie – mówi Stanisław.


Utrata zaufania i partnera
Dla 23-letniej studentki socjologii stary rok nie należał do zbytnio udanych. – Rozstałam się z chłopakiem, z którym byłam od początku studiów. W dodatku nic nie zapowiadało końca, tylko, że przyłapałam go na zdradzie. Może inna machnęłaby ręką, ale ja tak nie umiem. Zawiódł moje zaufanie i to w szczególnie perfidny sposób. Okazało się zresztą, że ten przypadek nie był incydentem, bo spotykał się z tamtą dziewczyną od kilku miesięcy. Trudno mi więc uznać tamten rok za szczególnie szczęśliwy. Chociaż patrząc na to, co się zdarzyło, z drugiej strony, powinnam być wdzięczna losowi, że prawda wyszła na jaw i nie muszę żyć z kłamcą – podsumowuje Joanna.


Zero zmian na plus
U Marcina z kolei brak zmian postrzegany jest jako zaleta. – Ani się wzbogaciłem ani zubożałem w 2010. Nic się też szczególnego nie wydarzyło: żona ta sama, mieszkanie też, samochód tak samo i na szczęście mało się psuł. Praca bez zmian, w rodzinie nikogo nie ubyło, ale i nie przybyło. Ogólnie – stara dobra bieda albo stare dobre constans. Nie liczę na cuda w tym roku, choć chciałbym parę marzeń spełnić: więcej zarabiać albo przejść na własną działalność, kupić nowe auto i pojechać gdzieś dalej niż w Polskę pod namiot. Jak będzie, zobaczymy. Oby nie było tylko gorzej – śmieje się.


Najważniejsze zdrowie
Według badań dla ponad 60 procent Polaków określających miniony rok jako dobry najważniejszy jest właśnie brak zmian – oczywiście na gorsze. Bo tych na lepsze zawsze sobie przecież życzymy. Jeśli następują jakiekolwiek negatywne modyfikacje, to najbardziej obciążają nas te związane ze zdrowiem oraz pogorszeniem sytuacji finansowej. A więc choroba i utrata zatrudnienia przerażają nas najbardziej. Ważne są też stosunki z innymi ludźmi, choć nie miłość a przyjaźń stoi na pierwszym miejscu.
Ogólnie jednak ponad 80 proc. Polaków zadeklarowało, że jest zadowolonych z faktu panowania nad swoim życiem. Ponad połowa przyznała, że ma wrażenie, że los im sprzyja. Co dziesiąty jednak podaje jako źródło frustracji swoją samotność.
Dla starszych ludzi najbardziej liczy się jakość zdrowia, dla młodszych sytuacja materialna.
Generalnie jednak wszyscy marzymy o tym, byśmy byli zdrowi, piękni i bogaci.
Czego i my życzymy wszystkim w Nowym Roku.
--- Magda Wieteska ---


Tagi: , 2010, rok 2010, statystyka, statystyki, zmiana, zmiany
Podobne artykuły:
Polka w domu - kura domowa czy menedżerka domu? Od nowego roku będę... Młodzi ludzie nie chcą żyć Planujesz ciążę? Zadbaj o swoją Walentynkę z Marwit Modna rowerzystka – jak dobrze wyglądać na rowerze CI-TRI-MAG FORTE® - Wakacyjna apteczka Historia dziecka po przejściach. Światowy Dzień Zdrowia
dodaj komentarz
Remek  03-01-11 09:33
czytaj komentarz >>

olaf  03-01-11 02:46
czytaj komentarz >>

POWRÓT DO PARYŻA
Ciekawostki05-11-13
POWRÓT DO PARYŻA Są takie miejsca, do których powracamy kilka razy w ciągu życia. Są takie osoby, do których zbliżamy się ponownie po wielu latach. Czasami po to, żeby na nowo je odkryć, a czasami po to, żeby utwierdzić się w naszych dotychczasowych odczuciach. A czasem po to, żeby odkryć miłość, z której wcześniej nie zdawaliśmy sobie sprawy, a której nie da się już dłużej zaprzeczać i samego siebie dalej oszukiwać. Paryż – dotychczas dla mnie zbyt oczywisty i zbyt pełny turystów ... Dokładnie 10 lat temu po kilkudniowym zwiedzaniu w sierpniowych upałach powiedziałam „bez szału”. Teraz postanowiłam dać mu drugą szansę i zakochałam się bez pamięci.
czytaj dalej >>

Najczęściej komentowane artykuły

Popularne tematy forum
Popularne tagi

Album
Galeria - anetka129
Galeria - plumka6
Galeria - zuzamm
Galeria - Katarzyna Piwecka
Galeria - MARYANA
Galeria - anaid13
Znajdź firmę


Ostatnio dodane firmy
Znajdź lekarza
Związki Pociechy Dom Zdrowie Praca Abecadło emocji Ciekawostki Męski punkt widzenia Historie z życia wzięte Chwila dla rozrywki
Znajdź firmę Dodaj wizytówkę firmy Szukaj lekarza Dodaj gabinet lek. Dam pracę Szukam pracy Reklama Polityka Prywatności
statystyka Matka Polka w katalogu Gwiazdor Strona nominowana w konkursie stron www - UniqueSite