Strona główna
 


 

     

Portal dla kobiet

Strona główna FORUM Konkursy Album Kontakt
Znajdź firmę Dodaj wizytówkę firmy Szukaj lekarza Dodaj gabinet lek. Dam pracę Szukam pracy Reklama


Abecadło emocji
Głupia miłość
Czy można kochać za bardzo? Nie wydaje mi się, bo miłość to imperatyw i nie mieści się w kategoriach mniej lub więcej. Można natomiast kochać głupio, bo nieodpowiedzialnie. I to zarówno dzieci, jak i partnera.


Zbytnia pobłażliwość wcale nie świadczy o miłości. Jeśli jesteśmy tak dobre, że staramy się nie zauważać złośliwości czynionej przez partnera, wcale nie oznacza to, że go kochamy za bardzo, ale że nie czujemy się warte jego miłości. Bo na tę miłość według siebie nie zasługujemy.


Jeśli będę – tu wpisz odpowiednie określenie, np. mądrzejsza, szczuplejsza, będę lepiej gotować – to dzięki temu on mnie będzie kochał bardziej. A przecież tylko dzieci stopniują miłość. Kocha się albo nie. Nie można bardziej lub mniej.


A co z miłością, która każe nam schować poczucie godności do kieszeni? Czy można kochać kogoś, kto nas uraża, obraża, dla którego wciąż jesteśmy niedoskonałe? Nie, można za to tłumaczyć sobie brak odpowiedniej reakcji naszą miłością. Usprawiedliwiać strach przed odejściem partnera, który to strach każe nam przymykać uszy na niemiłe, niedobre słowa. Mówić sobie „ja go kocham, on nie może być taki zły, z pewnością coś mu nie poszło, stąd takie zachowanie”.


Jeszcze inaczej jest z dziećmi. Tu często brak konsekwencji nazywamy zbyt dużą miłością. Za bardzo kochałam swoje dzieci, dlatego teraz tak mi odpłacają na starość – słychać czasem westchnienie z ust samotnych emerytek, o których dzieci i wnuki całkiem zapomniały. Kochałam za bardzo, czyli za bardzo pobłażałam, nie wyciągając konsekwencji z przewinień dziecka, nie karząc go adekwatnie do złych postępków. Czy tu może być mowa o zbyt wielkim uczuciu? Znowu nie sądzę, bo to kolejne usprawiedliwienie własnej nieudolności, obojętnie z czego wynikającej.


Kochajmy. Nie za bardzo ani za mało. Po prostu kochajmy. Mądrze.Podoba Ci się artykuł?


Zapisz się do naszego Newslettera a będziesz zawsze na bieżąco z nowościami naszego portalu.


Zapraszamy!www.magdawieteska.manifo.com


--- Magda Wieteska ---


Tagi: głupia miłość, kochać mądrze, kochać za bardzo, miłość, pobłażliwość, uczucia, zabijać miłością
Podobne artykuły:
Czy moje dziecko mnie kocha? Rozmowa fundamentem wychowania Czarne ślubne sandałki, czyli Praski Ślepy Zaułek Jak obchodzić Walentynki ? Psychologia miłości Dzieci a emocje Kłusowniczki Pieniądze w związku Rozsądek czy głos serca? Ciężarówka, czyli ja
dodaj komentarz
POWRÓT DO PARYŻA
Ciekawostki05-11-13
POWRÓT DO PARYŻA Są takie miejsca, do których powracamy kilka razy w ciągu życia. Są takie osoby, do których zbliżamy się ponownie po wielu latach. Czasami po to, żeby na nowo je odkryć, a czasami po to, żeby utwierdzić się w naszych dotychczasowych odczuciach. A czasem po to, żeby odkryć miłość, z której wcześniej nie zdawaliśmy sobie sprawy, a której nie da się już dłużej zaprzeczać i samego siebie dalej oszukiwać. Paryż – dotychczas dla mnie zbyt oczywisty i zbyt pełny turystów ... Dokładnie 10 lat temu po kilkudniowym zwiedzaniu w sierpniowych upałach powiedziałam „bez szału”. Teraz postanowiłam dać mu drugą szansę i zakochałam się bez pamięci.
czytaj dalej >>

Najczęściej komentowane artykuły

Popularne tematy forum
Popularne tagi

Album
Galeria - madziuleczka85
Galeria - Katarzyna Piwecka
Galeria - Katarzyna Piwecka
Galeria - MARYANA
Galeria - mamadwojga
Galeria - emaran
Znajdź firmę


Ostatnio dodane firmy
Znajdź lekarza
Związki Pociechy Dom Zdrowie Praca Abecadło emocji Ciekawostki Męski punkt widzenia Historie z życia wzięte Chwila dla rozrywki
Znajdź firmę Dodaj wizytówkę firmy Szukaj lekarza Dodaj gabinet lek. Dam pracę Szukam pracy Reklama Polityka Prywatności
statystyka Matka Polka w katalogu Gwiazdor Strona nominowana w konkursie stron www - UniqueSite