Strona główna
 


 

     

Portal dla kobiet

Strona główna FORUM Konkursy Album Kontakt
Znajdź firmę Dodaj wizytówkę firmy Szukaj lekarza Dodaj gabinet lek. Dam pracę Szukam pracy Reklama


Abecadło emocji
Duchy - opiekunowie, zmory, czy wytwór wyobraźni?
Śmierć dotyka każdego z nas. Boli najbardziej, gdy odchodzą bliscy. Mama, tata, siostra, brat, przyjaciel, dziecko. Jest nieprzewidywalna, ale pewna. Każdy z nas musi umrzeć i kiedyś przyjdzie ten moment, że zamkniemy oczy na wieczność. Nasze ciało zostanie złożone do grobu, ale co z duszą? Gdzie ona się podzieje? Czy jeszcze kiedyś spotkamy koleżankę, która zginęła w wypadku lub męża, który odszedł tak niespodziewanie? Oczywiście - mówią ci, którzy spotkali już duchy swoich bliskich. Zmarli są z nami w kontakcie. Odwiedzają w snach, pojawiają się w ulubionych za życia miejscach. Dają znaki i ostrzegają. Duchy to nasi opiekunowie, ale i dręczące zmory.
Śmierć
Jest nieuchronna. Wiemy, że kiedyś przyjdzie czas i na nas. Zawsze jednak wydaje nam się, że to nie teraz, że kiedyś, za wiele, wiele lat. Odpędzamy myśli o odejściu, bo przecież jesteśmy tacy młodzi. Śmierć tymczasem nie czeka i zbiera swoje żniwo. Nagle dowiadujemy się, że zmarł kolega z pracy, ukochana córeczka kuzynki, sąsiadka z naprzeciwka, brat taty, przyjaciółka ze szkolnych lat. Śmierć, jaka by nie była, jest okropna, straszna, trudno się z nią pogodzić. Przynosi ból, cierpienie, smutek i rozpacz po stracie bliskiej nam osoby. Oto nagle uświadamiamy sobie, że nigdy już nie przytulimy ukochanej mamy, nie porozmawiamy z ciocią, nie spotkamy się z przyjaciółką. Ich już nie ma. – To nieprawda. – mówi Kasia, 34-latka z Żywca. – Umiera ciało, ale dusza zostaje. Nie każdemu jednak udaje się spotkać ze zmarłym. Poza tym, ci którzy zobaczyli ducha, często tłumaczą sobie, że to była mara, zjawa, wytwór wyobraźni. Po prostu nie wierzą w życie pozagrobowe. Ja wierzę.

Kasia przeżyła już śmierć mamy i brata. Kiedy zmarła mama nie mogła się z tym pogodzić. Nie mogła zrozumieć, że nie ma najbliższej jej osoby. Była zła na cały świat. Do czasu, aż spotkała mamę w śnie. Ta przyszła do niej, aby ją zapewnić, że nic takiego się nie stało. Prosiła, aby Kasia się uspokoiła i nie zadręczała się jej śmiercią, że to nic takiego. Ma tylko o niej pamiętać, wspominać i odwiedzać na cmentarzu. Kasia obudziła się dziwnie spokojna, szczęśliwa. Czuła, że mama jest obok. Matka odwiedzała ją w snach jeszcze kilka razy. Zawsze, gdy Kasia miała problemy, nie umiała znaleźć rozwiązania. Przychodziła gdy córka rozwodziła się z mężem i gdy umarł brat Kasi.- W dniu jego śmierci, mama znów nawiedziła mnie we śnie. Zapewniła, że brat jest z nią, że wreszcie się spotkali, a teraz czekają już tylko na mnie, ale to jeszcze nie czas i żebym nie rozpaczała, bo na pewno się spotkamy. – opowiada Kasia. Takich osób jak ona, z którymi kontaktowali się zmarli, jest wiele.

Duchy przychodzą we śnie
Bardzo często zdarza się właśnie, że dusze zmarłych odwiedzają swoich bliskich we śnie. Ci, którzy mieli kontakt z duchami, twierdzą, że we śnie nie boimy się. Śpimy, śnimy, nie ma w nas strachu, nie zdajemy sobie sprawy, że nawiedzają nas duchy. Przenosimy się do innego wymiaru. Cofamy się w czasie i wydaje nam się, że osoby, które odeszły, żyją. Jesteśmy spokojni i rozmawiamy z duszami, tak jakby zmarli byli wśród nas. O dziwo, kiedy się budzimy, pamiętamy te sny i wiemy co się w nich działo. Gorzej jednak bywa z odczytaniem tego, co chcieli nam powiedzieć. Nie zawsze bowiem sny są proste i czytelne. Często śnią się nam zdarzenia i sytuacje, które nie miały miejsca. Jakieś niestworzone historie, które trudno wytłumaczyć. Nie umiemy odczytać takich snów. Nie wiemy czego chcą od nas zmarli. O co im chodzi. – Zdarzyło mi się, że moja zmarła prababcia przychodziła do mnie w snach średnio raz na tydzień. Byłam z nią bardzo związana, bo opiekowała się mną gdy byłam jeszcze mała.- pisze Marta z Solca Kujawskiego. – Śniła mi się jakaś nieznana wieś, groby, miejsca, których nigdy nie widziałam, a prababcia tylko patrzyła i pokazywała mi coś ręką. Zupełnie nie wiedziałam co. Sen się powtarzał. Opowiedziałam go mamie, a ta przypomniała sobie, że prababcia pochodziła z małej wioski na Lubelszczyźnie. Po wojnie przesiedlono ich na Kujawy. W czasie urlopu postanowiłam tam pojechać. Odnalazłam rodzinne groby, zapaliłam znicze i sny z prababcią się skończyły. Widocznie chciała, żebym odnalazła swoje korzenie i pamiętała o zmarłych z rodziny.

Zbłąkane dusze straszą
Zofia ma 76 lat. Przeżyła już swoje, wiele widziała. Doświadczyła złego, ale coś takiego spotkało ją pierwszy raz. Kilka lat temu nagle zmarła kuzynka jej męża. Niby daleka rodzina, ale mieszkali blisko siebie i trzymali się razem. Niestety owa kuzynka ciągle wymagała pomocy. A to ją gdzieś zawieźć, a to zabrać do rodziny, a to zakupy zrobić. Wiecznie czegoś chciała, a Zofia nie zawsze miała ochotę spełniać jej zachcianki. Po śmierci kuzynki 76- latkę zaczęły męczyć koszmary. Kuzynka odwiedzała ją w snach i nie dawała jej spokoju, aż pewnej nocy Zofia obudziła się z dziwnym ciężarem na piersiach. Duch kuzynki siedział na niej i dusił ją. Przyciskał do łóżka. Zofia nie mogła się bronić, nie mogła ruszyć ani ręką, ani nogą. Po kilku chwilach zmora ustąpiła. Zofia była przerażona. Rankiem pobiegła na cmentarz i długo modliła się przy grobie kuzynki. Zamówiła nawet mszę w intencji jej duszy i wszystko uspokoiło się. Duch więcej nie wrócił.

Zmarli są wśród nas
Przychodzą w snach, widzimy ich na jawie, czasem, choć trudno to wyjaśnić, czujemy ich obecność. Są przy nas w trudnych i ciężkich chwilach. Potrafią też mocno wystraszyć zwykłego śmiertelnika. – O zmarłych trzeba pamiętać.- mówi Maciek z Koszalina. – Wspominać ich. Odwiedzać na cmentarzach, rozmawiać, nawet w myślach. Oni są z nami, chociaż ich nie widzimy.
Czy naprawdę duchy istnieją? Czy odwiedzają Was dusze zmarłych ? Czego od Was chcą? Przekonajcie nas, że istnieje jeszcze inny świat, gdzie wszyscy się spotkamy.
--- Magdalena Zając ---


Tagi: duch, emocje, koszmary, nocne, śmierć, strach, strata, wieczność
Podobne artykuły:
Rok 2012 - koniec świata? Aborcja – mord nie tylko na dziecku Kiedy wróci ciocia? Ciężarówka czyli Ja. Część III Czarne ślubne sandałki, czyli Praski Ślepy Zaułek Żałoba potrzebuje czasu Matka zniszczyła moje dzieciństwo! Święta u rodziców czy teściów? Sylwester w domu Zaszłam w ciążę z byłym mężem
dodaj komentarz
  24-08-10 08:59
czytaj komentarz >>

...
PS  10-10-10 11:54
czytaj komentarz >>

R  09-02-11 11:45
czytaj komentarz >>

kasia  04-08-12 01:52
czytaj komentarz >>

POWRÓT DO PARYŻA
Ciekawostki05-11-13
POWRÓT DO PARYŻA Są takie miejsca, do których powracamy kilka razy w ciągu życia. Są takie osoby, do których zbliżamy się ponownie po wielu latach. Czasami po to, żeby na nowo je odkryć, a czasami po to, żeby utwierdzić się w naszych dotychczasowych odczuciach. A czasem po to, żeby odkryć miłość, z której wcześniej nie zdawaliśmy sobie sprawy, a której nie da się już dłużej zaprzeczać i samego siebie dalej oszukiwać. Paryż – dotychczas dla mnie zbyt oczywisty i zbyt pełny turystów ... Dokładnie 10 lat temu po kilkudniowym zwiedzaniu w sierpniowych upałach powiedziałam „bez szału”. Teraz postanowiłam dać mu drugą szansę i zakochałam się bez pamięci.
czytaj dalej >>

Najczęściej komentowane artykuły

Popularne tematy forum
Popularne tagi

Album
Galeria - agusia_83
Galeria - MARYANA
Galeria - Hania
Galeria - MARYANA
Galeria - uglyduck007
Galeria - MARYANA
Znajdź firmę


Ostatnio dodane firmy
Znajdź lekarza
Związki Pociechy Dom Zdrowie Praca Abecadło emocji Ciekawostki Męski punkt widzenia Historie z życia wzięte Chwila dla rozrywki
Znajdź firmę Dodaj wizytówkę firmy Szukaj lekarza Dodaj gabinet lek. Dam pracę Szukam pracy Reklama Polityka Prywatności
statystyka Matka Polka w katalogu Gwiazdor Strona nominowana w konkursie stron www - UniqueSite