Strona główna
 


 

     

Portal dla kobiet

Strona główna FORUM Konkursy Album Kontakt
Znajdź firmę Dodaj wizytówkę firmy Szukaj lekarza Dodaj gabinet lek. Dam pracę Szukam pracy Reklama


Abecadło emocji
Diety przed i po świąteczne :-)
Okres przedświąteczny to ostateczny czas na rachunek sumienia dla tych, którzy chcą dobrze wyglądać przy świątecznym stole a później w pięknej sylwestrowej kreacji.
Spotykamy się z rodziną, ze znajomymi, których niejednokrotnie rzadko mamy okazję widzieć w ciągu roku. Chcemy zatem pokazać się z najlepszej strony. Nie ma bowiem nic bardziej satysfakcjonującego dla kobiety jak pochwała jej wyglądu. Tak więc, Drogie Panie, nie oszukujmy się, nastrój przedświąteczny jest dla nas szczególny nie tylko z powodu miłej rodzinnej atmosfery - atmosfera ta bowiem zależy w znacznej mierze od tego, jak my się czujemy same ze sobą.
Początek grudnia - świetny czas na zgubienie jeszcze paru kilogramów.

Wyszukujemy więc różne sposoby, by do świąt wyglądać super. Tak i w moim przypadku - dwutygodniowa dieta okupiona niemałym cierpieniem. Ale warto było - narzucony reżim przyniósł efekt w postaci 6kg mniej i poczucia przeogromnej siły do dalszej walki. Odwieszone w garderobie ulubione rzeczy przywrócone do łask i pełne radości spoglądanie w lustro. Święta miały być tylko 3 dniową przerwą w realizowaniu zbawczego planu….
I prawie się udało….

Gdyby nie sernik babci, makowiec mamy, ulubione pierogi i potrawy z ryb. No i lawina ruszyła! Całe 3 dni “bez wyrzeczeń” sprawiło, że został uruchomiony jakiś mechanizm, którego już nie można powstrzymać. A bo to jeszcze coś malutkiego na ząb, a może jakaś czekoladka - przecież taka mała. A po świętach 2 kolejne dni trzeba przecież zjeść, co zostało, bo się zmarnuje… no i mamy sylwestra!!!
Kupiona wcześniej sukienka, jako wyraz triumfu nad własną słabością, nieco ciasna, ale co tam - jeszcze da się trochę wciągnąć brzuch - trzeba się tylko pilnować. Przecież nie jest źle! Tylko po drugim drinku już mięśnie brzucha słabną i efekt murowany.

Nowy rok - nooo, trochę człowiek osłabiony - więc może trzeba coś przekąsić…
Wracając po świętach do pracy czułam, że już właściwie nic do stracenia nie ma. Tak więc idąc “drogą nałogu” zjadam tabliczkę czekolady na dzień dobry… o szóstej rano do kawy. A potem…
Spodnie za ciasne, czuję się osłabiona wcale nie z powodu świątecznego lenistwa. Organizm przeciążony nadmiarem “dobra” odmawia posłuszeństwa.
Ale zaraz…, od poniedziałku zaczynam dietę!!! Już nawet karnet na basen wykupiony! Jestem uratowana….

Byle do następnych świąt….
Wszystkiego DOBREGO, lecz lekko strawnego moje drogie Panie!!!

życzy
--- V ---


Tagi: , dieta, emocje, historia, poświąteczna, tycie, za ciasna
Podobne artykuły:
Czy warto...? On – doświadczony, a ona – dziwka Kiedy mnie już nie będzie... Seks na zgodę? Wiosenna dieta regenerująca organizm... Toksyczne matki Praca czyni..... cięższym!! Postanowienia noworoczne Ciemna strona macierzyństwa Mój syn miałby dziś 18 lat...
dodaj komentarz
mamusia  29-10-08 01:16
czytaj komentarz >>

POWRÓT DO PARYŻA
Ciekawostki05-11-13
POWRÓT DO PARYŻA Są takie miejsca, do których powracamy kilka razy w ciągu życia. Są takie osoby, do których zbliżamy się ponownie po wielu latach. Czasami po to, żeby na nowo je odkryć, a czasami po to, żeby utwierdzić się w naszych dotychczasowych odczuciach. A czasem po to, żeby odkryć miłość, z której wcześniej nie zdawaliśmy sobie sprawy, a której nie da się już dłużej zaprzeczać i samego siebie dalej oszukiwać. Paryż – dotychczas dla mnie zbyt oczywisty i zbyt pełny turystów ... Dokładnie 10 lat temu po kilkudniowym zwiedzaniu w sierpniowych upałach powiedziałam „bez szału”. Teraz postanowiłam dać mu drugą szansę i zakochałam się bez pamięci.
czytaj dalej >>

Najczęściej komentowane artykuły

Popularne tematy forum
Popularne tagi

Album
Galeria - anaid13
Galeria - Misia1234
Galeria - Żonka111
Galeria - crysaliska
Galeria - MARYANA
Galeria - Katarzyna Piwecka
Znajdź firmę


Ostatnio dodane firmy
Znajdź lekarza
Związki Pociechy Dom Zdrowie Praca Abecadło emocji Ciekawostki Męski punkt widzenia Historie z życia wzięte Chwila dla rozrywki
Znajdź firmę Dodaj wizytówkę firmy Szukaj lekarza Dodaj gabinet lek. Dam pracę Szukam pracy Reklama Polityka Prywatności
statystyka Matka Polka w katalogu Gwiazdor Strona nominowana w konkursie stron www - UniqueSite