Strona główna
 


 

     

Portal dla kobiet

Strona główna FORUM Konkursy Album Kontakt
Znajdź firmę Dodaj wizytówkę firmy Szukaj lekarza Dodaj gabinet lek. Dam pracę Szukam pracy Reklama


Abecadło emocji
Chwalmy siebie!
Człowiek chwalony to człowiek doceniony. Pochwała mobilizuje do działania, niejednokrotnie bardziej niż pieniądze. Chwaleni czujemy się dowartościowani, nasza motywacja wzrasta i ogólnie lepiej i radośniej nam się żyje.
Dobrze, gdy ma cię kto chwalić. Szef, rodzina, przyjaciele. Bywa jednak i tak, że nikt nie zauważa twoich wysiłków i zmian, które wprowadziłaś. Napisałaś pierwsze własne opowiadanie, namalowałaś swój pierwszy w życiu obraz, pokusiłaś się po 20 latach o zmianę fryzury, schudłaś, wyzdrowiałaś, porwałaś się na rzecz, którą dotychczas omijałaś z daleka.


Małe własne sukcesy
Dla każdej z nas sukces oznacza co innego, a niesłusznie kojarzony jest tylko z działaniami wielkiej wagi. Dla ludzi nie liczą się nasze małe własne sukcesy, wcale nie tak spektakularne jak wielkie osiągnięcia, które mogą zmienić świat, a jednak – bardzo, bardzo ważne. Osoby, które nie są chwalone, więdną. Spada im motywacja, przestaje się chcieć, bo i po co, jeśli nikt nie widzi tego, co robimy.


Trenuj miłość własną
Czy można to zmienić? Świata na pewno nie tak łatwo, ale możemy zacząć od siebie. Jeśli więc dokonałaś czegoś, co przyniosło ci satysfakcję, z czego jesteś dumna, przełamałaś własne ograniczenia, pokonałaś lęk przed nieznanym – to znaczy że jesteś odważną osobą. I powinnaś się za to docenić, czyli pochwalić. Wbrew pozorom nie staniesz się od tego ani narcyzem ani nie osiądziesz na laurach. Miłość własna, która przejawia się m.in. w docenianiu własnych zalet, jest niezwykle istotnym elementem w życiu każdego człowieka.


Autoprezentacja, czyli świadomość zalet
Niestety, wciąż wielu z nas czeka, aż inni dostrzegą ich pozytywy. Czekają, czekają, czasem na próżno. Tymczasem trzeba nauczyć się dbać o siebie. Dopiero, gdy sami się szanujemy, akceptujemy i lubimy, możemy zyskać sympatię otoczenia. Nagradzajmy się więc za wszystkie nasze dobre posunięcia, niezależnie od tego, czy dotyczą działań wielkich czy małych. W ten sposób uczymy się też autoprezentacji, czyli świadomej wiedzy o sobie i umiejętności przedstawienia własnych zalet (i wad, które można również przekuć w zalety).


Ani piękna, ani zgrabna, ale...
Ludzie zadowoleni z siebie promieniują wewnętrznym światłem. Szczególnie jest to namacalne u kobiet. Może nawet ją widziałaś – z pozoru zupełnie zwyczajną kobietę, ani super ubraną, ani super piękną, a jednak taką, która przyciąga spojrzenia innych, i to w pierwszej kolejności mężczyzn. I łamiesz sobie głowę, czym i jak ona to robi. A odpowiedź jest całkiem prosta: ta kobieta po prostu zna swoją wartość. Umie się docenić, wie w czym jest dobra i potrafi to ukazać światu. Być może nawet wcale nie jest jakąś wielką intelektualistką, ale po prostu mądrą życiowo, radosną kobietą.
--- Magda Wieteska ---


Tagi: autoprezentacja, chwalenie, chwalmy siebie, emocje, kobieta, miłość własna, samoakceptacja, samodocenienie, samozadowolenie
Podobne artykuły:
Kobieta zmienną jest SUPER BABKA Jeśli nie cenisz się sama... Z ust do ust Gorszy dzień Poród jesienią lub zimą Moja dziewczyna wszystkim pomaga Święta po rozwodzie Przed Dniem Babci i Dziadka Wróżka prawdę ci powie...
dodaj komentarz
  27-01-11 02:46
czytaj komentarz >>

POWRÓT DO PARYŻA
Ciekawostki05-11-13
POWRÓT DO PARYŻA Są takie miejsca, do których powracamy kilka razy w ciągu życia. Są takie osoby, do których zbliżamy się ponownie po wielu latach. Czasami po to, żeby na nowo je odkryć, a czasami po to, żeby utwierdzić się w naszych dotychczasowych odczuciach. A czasem po to, żeby odkryć miłość, z której wcześniej nie zdawaliśmy sobie sprawy, a której nie da się już dłużej zaprzeczać i samego siebie dalej oszukiwać. Paryż – dotychczas dla mnie zbyt oczywisty i zbyt pełny turystów ... Dokładnie 10 lat temu po kilkudniowym zwiedzaniu w sierpniowych upałach powiedziałam „bez szału”. Teraz postanowiłam dać mu drugą szansę i zakochałam się bez pamięci.
czytaj dalej >>

Najczęściej komentowane artykuły

Popularne tematy forum
Popularne tagi

Album
Galeria - agusia_83
Galeria - skiba7
Galeria - Katarzyna Piwecka
Galeria - agusia_83
Galeria - Katarzyna Piwecka
Galeria - Katarzyna Piwecka
Znajdź firmę


Ostatnio dodane firmy
Znajdź lekarza
Związki Pociechy Dom Zdrowie Praca Abecadło emocji Ciekawostki Męski punkt widzenia Historie z życia wzięte Chwila dla rozrywki
Znajdź firmę Dodaj wizytówkę firmy Szukaj lekarza Dodaj gabinet lek. Dam pracę Szukam pracy Reklama Polityka Prywatności
statystyka Matka Polka w katalogu Gwiazdor Strona nominowana w konkursie stron www - UniqueSite