Strona główna
 


 

     

Portal dla kobiet

Strona główna FORUM Konkursy Album Kontakt
Znajdź firmę Dodaj wizytówkę firmy Szukaj lekarza Dodaj gabinet lek. Dam pracę Szukam pracy Reklama


Abecadło emocji
A życie toczy się dalej...
„Trudno ludzkie ustalić losy, gdy zmienność warunków odmienia to, co wczoraj trwałym było, a jutro istnieć przestaje.”


Los bywa przewrotny. Dziś mamy wszystko, jutro możemy wszystko stracić. Czy możemy jakoś wpływać na los? Czy po prostu wszystko to, co się dzieje jest następstwem jakiejś sprawczej siły, która wszystkim kieruje?
Na co dzień żyjemy sprawami zwykłymi. Zabiegani nie mamy czasu, by przystanąć i pomyśleć - płyniemy z nurtem czasów. Pochłania nas praca, rodzina, kariera – różne rzeczy, dla różnych ludzi mają swój najwyższy priorytet. Jednak niewielu z nas zastanawia się na wiecznością. W momencie, gdy zdarza się coś nieodwracalnego i tragicznego jesteśmy w szoku; doznajemy bezsilności i kruchości życia ludzkiego.

Na co mamy wpływ
Trudno jednoznacznie stwierdzić, czy mamy wpływ na wszystko. Czy to my kreujemy rzeczywistość, czy raczej ona nas? Zdecydowanie łatwiej znajdują się w takiej sytuacji ludzie wierzący – mają odniesienie do Boga, potrafią wytłumaczyć sobie pewne zdarzenia, przypisując je związkowi przyczynowo-skutkowemu: winie i karze. Co jednak myślą ci, którzy potrzebują racjonalnego wyjaśnienia zdarzeń dokonujących się w naszym życiu? Może nagle zaczynają wierzyć?
Czasy, w których przyszło nam żyć są niezwykle ciekawe; obfitują wiele zdarzeń i sytuacji, które na trwale zapiszą się w historii. Zapisanych niestety ludzkim bólem. Po tragedii, która miała miejsce w sobotni poranek, wielu z nas zadaje sobie pytanie: co dalej? Wielu też pyta: czy to musiało się wydarzyć? Czy nie można było temu zapobiec?

Przepowiednie jasnowidzów
Wielu jasnowidzów i wróżbitów układa przepowiednie związane z przyszłością naszego kraju. Bez znaczenia w tym wypadku jest fakt, czy ktoś w to wierzy, czy nie - samo zjawisko pozostaje faktem. Ciekawe również jest to, iż wszyscy przepowiadający losy Polski zwracali szczególną uwagę na fakt, iż to właśnie Polska jest krajem szczególnym, mistycznym, który będzie miał wpływ na cały świat.
Ojciec Klimuszko ( 1905 – 1980 ) słynny zielarz i jasnowidz twierdził, że to z naszego kraju wyjdzie sygnał, który zmieni cały świat. Nie precyzował tego, ale wspominał, że Polska to wyjątkowo ważny kraj, z którego będą pochodzili ludzie, którzy zmienią świat.
Również zdaniem Stefana Ossowieckiego (1877 – 1944), polskiego inżyniera zajmującego się zjawiskami paranormalnymi, uważanego za jasnowidza, Polska odegra niesłychanie ważną rolę w procesie duchowego odrodzenia świata. To właśnie nasz kraj wskazywał jako ten, który będzie wzorem dla innych.
Leszek Szulman (1903 – 1987) wybitny astrolog polski także przepowiadał przyszłość Polski. Radził, aby nie opuszczać Polski, lecz skoncentrować się na umacnianiu swej wiary. Był jednak pesymistą, jeśli chodzi o najbliższą przyszłość.”Cieszę się, że nie doczekam tych wszystkich okropieństw, które czekają ludzkość” - zwykł mawiać.
Z kolei przepowiednia angielki Madame Sylwii ( zm. 1948 ) dotyczy tego, że kraj leżący w środku Europy odegra najważniejszą rolę w przemianach, które czekają ludzkość. Nie wymieniła Polski, ale z opisów można wnioskować, że to właśnie o Polskę chodzi. „Z małego kraju w środku Europy wyjdzie iskra, która ogranie płomieniem zmian cały świat i zmieni go na lepsze”.

Wierzyć czy nie?
W wielu przepowiedniach powraca motyw Polski, jako kraju szczególnego – nie zawsze oznacza to dobre wiadomości, niemniej powstaje pytanie: jeśli to wszystko tylko wyobraźnia jasnowidzów, to jak wytłumaczyć fakt, że ludzie żyjący w różnych epokach, w różnych miejscach przepowiadali tyle wspólnych rzeczy, w przyszłości mających stać się? Według wielu wróżbitów, przepowiednie dotyczące losów ludzkości symbolizuje coś, co będzie wydarzeniem w skali świata. Wszyscy zgodnie twierdzą, że ważną rolę odegra Polska, która wskaże kierunek w wielkim dziele budowy lepszego świata. Według ekspertów właśnie teraz żyjemy w czasach, które nazywają ostatecznymi.

Jak to zmienia nasze życie?
Katastrofa, która dotknęła nas wszystkich, na pewno odciśnie swoje piętno. Nic już nie będzie takie samo. Czy jest to znak, byśmy wsłuchali się w swój wewnętrzny głos, który podpowiada jak żyć? Czy nie zagłuszy go powrót do codzienności, do której nieuchronnie musimy wrócić? Czy warto snuć plany, gdy nasza przyszłość jest tak niepewna – jak to pokazują niedawne wydarzenia? A może wzorem poetki, naszej noblistki Wisławy Szymborskiej warto jednak docenić chwilę, dzień dzisiejszy i starać się każdy przeżyć jak najlepiej, bez względu na to kiedy będzie miał swój koniec...
„Żaden dzień się nie powtórzy, nie ma dwóch podobnych nocy. Dwóch tych samych pocałunków, dwóch jednakich spojrzeń w oczy...”

Z wyrazami współczucia dla rodzin, które utraciły swoich bliskich w katastrofie nad Smoleńskiem.
--- Aleksandra Danielczyk ---


Tagi: codzienne sprawy, jasnowidz, katastrofa lotnicza, przepowiednie, śmierć, Smoleńsk, wróżbita, wróżby, zwykłe sprawy
Podobne artykuły:
Wróżka prawdę ci powie... Rok 2012 - koniec świata? Przepowiednie na 2010 rok Katastrofa lotnicza, która poruszyła wszystkich Przerażające proroctwa 15 sierpnia 2010 - koniec świata? Wróżka prawdę ci powie? Przepowiednie na 2012 rok Baby shower – przyjęcie dla przyszłej mamy Boję się własnej córki
dodaj komentarz
POWRÓT DO PARYŻA
Ciekawostki05-11-13
POWRÓT DO PARYŻA Są takie miejsca, do których powracamy kilka razy w ciągu życia. Są takie osoby, do których zbliżamy się ponownie po wielu latach. Czasami po to, żeby na nowo je odkryć, a czasami po to, żeby utwierdzić się w naszych dotychczasowych odczuciach. A czasem po to, żeby odkryć miłość, z której wcześniej nie zdawaliśmy sobie sprawy, a której nie da się już dłużej zaprzeczać i samego siebie dalej oszukiwać. Paryż – dotychczas dla mnie zbyt oczywisty i zbyt pełny turystów ... Dokładnie 10 lat temu po kilkudniowym zwiedzaniu w sierpniowych upałach powiedziałam „bez szału”. Teraz postanowiłam dać mu drugą szansę i zakochałam się bez pamięci.
czytaj dalej >>

Najczęściej komentowane artykuły

Popularne tematy forum
Popularne tagi

Album
Galeria - MARYANA
Galeria - crysaliska
Galeria - agusia_83
Galeria - gosiaczek2901
Galeria - MARYANA
Galeria - Żonka111
Znajdź firmę


Ostatnio dodane firmy
Znajdź lekarza
Związki Pociechy Dom Zdrowie Praca Abecadło emocji Ciekawostki Męski punkt widzenia Historie z życia wzięte Chwila dla rozrywki
Znajdź firmę Dodaj wizytówkę firmy Szukaj lekarza Dodaj gabinet lek. Dam pracę Szukam pracy Reklama Polityka Prywatności
statystyka Matka Polka w katalogu Gwiazdor Strona nominowana w konkursie stron www - UniqueSite