Strona główna
 


 

     

Portal dla kobiet

Strona główna FORUM Konkursy Album Kontakt
Znajdź firmę Dodaj wizytówkę firmy Szukaj lekarza Dodaj gabinet lek. Dam pracę Szukam pracy Reklama


Abecadło emocji
Wspomnij, nie zapomnij
Halloween słabo się u nas przyjmuje. A Święto Zmarłych już z nazwy przykre jest i dodatkowo przykrość tę potęguje listopadowa, przeważnie dżdżysta pogoda. Nie umiemy świętować jak Cyganie ...


... na grobach swoich bliskich – jedząc, pijąc i po prostu ciesząc się wspólnotą tych, co jeszcze są, z tymi, co odeszli. Dla nas to barbarzyństwo, nieobyczajne zachowanie, Sodoma i Gomora razem wzięte, pogwałcenie wszystkich praw.

Jednocześnie wcale się w tej naszej polskiej żałobie nie odnajdujemy. Biegniemy na cmentarze, klnąc w duchu na zajęte parkingi oraz wywindowane przed pierwszym ceny donic z chryzantemami. Potem, zziębnięci wypoczywamy przed telewizorem, śmiejąc się z głupawych komedii na dvd i żałując, że nic bardziej rozrywkowego publiczna tv w tym dniu nie emituje.
Rzadko się spotykamy w rodzinnym gronie, a jeśli już, to klimat panuje jak u cioci na imieninach. Czyli jest nudno, sztywno i każdy najchętniej po świątecznym obiedzie wróciłby w domowe pielesze. I tylko dzieciaki cieszą się z wolnego w szkole, bo już my, a szczególnie my, kobiety, chyba najmniej. Bo dzień wolny to w istocie dzień poświęcony gotowaniu, sprzątaniu i jeszcze przymusowym spacerom w chłodzie i deszczu na oddalone sporo od domu cmentarze.

Brak nam ładnego świętowania 1 listopada. Brakuje zadumy, która wcale nie musi być zadumą żałobną, czyli smutną do granic możliwości. Można przecież tak prosto wspomnieć najbliższych, co już od nas odeszli: wyciągnąć album ze zdjęciami, przypomnieć na głos wspólne chwile z nimi, opowiedzieć dzieciom zabawne anegdoty z udziałem dziadków i pradziadków.

Pięć donic z chryzantemami i dwa tuziny zniczy nie ogrzeją serc w przeciwieństwie do czasu spędzonego w gronie bliskich, gdy o bliskich się nie zapomina, bo żyją wciąż w naszych wspomnieniach. Tylko trzeba te wspomnienia wyciągnąć i postawić obok talerza z parującym rosołem.


Podoba Ci się artykuł?
Zapisz się do naszego Newslettera a będziesz zawsze na bieżąco z nowościami naszego portalu.
Zapraszamy!www.magdawieteska.manifo.com
--- Magda Wieteska ---


Tagi: dzień, emocje, halloween, jak przeżywać, refleksja, refleksje, święto, święto zmarłych, zmarłych
Podobne artykuły:
Święto Zmarłych, Halloween i Święto Duchów Halloween czy Wszystkich Świętych? Dzień Chłopaka Światowy Dzień Uśmiechu Światowy Tydzień Karmienia Piersią Seks po menopauzie Grudzień Ściskajcie się! Jeden dzień bez auta? Prawie połowa Polaków ma nadwagę
dodaj komentarz
oburzona  21-10-11 07:23
czytaj komentarz >>

POWRÓT DO PARYŻA
Ciekawostki05-11-13
POWRÓT DO PARYŻA Są takie miejsca, do których powracamy kilka razy w ciągu życia. Są takie osoby, do których zbliżamy się ponownie po wielu latach. Czasami po to, żeby na nowo je odkryć, a czasami po to, żeby utwierdzić się w naszych dotychczasowych odczuciach. A czasem po to, żeby odkryć miłość, z której wcześniej nie zdawaliśmy sobie sprawy, a której nie da się już dłużej zaprzeczać i samego siebie dalej oszukiwać. Paryż – dotychczas dla mnie zbyt oczywisty i zbyt pełny turystów ... Dokładnie 10 lat temu po kilkudniowym zwiedzaniu w sierpniowych upałach powiedziałam „bez szału”. Teraz postanowiłam dać mu drugą szansę i zakochałam się bez pamięci.
czytaj dalej >>

Najczęściej komentowane artykuły

Popularne tematy forum
Popularne tagi

Album
Galeria - Przemo
Galeria - mlukrecja
Galeria - anaid13
Galeria - Katarzyna Piwecka
Galeria - plumka6
Galeria - Marzena
Znajdź firmę


Ostatnio dodane firmy
Znajdź lekarza
Związki Pociechy Dom Zdrowie Praca Abecadło emocji Ciekawostki Męski punkt widzenia Historie z życia wzięte Chwila dla rozrywki
Znajdź firmę Dodaj wizytówkę firmy Szukaj lekarza Dodaj gabinet lek. Dam pracę Szukam pracy Reklama Polityka Prywatności
statystyka Matka Polka w katalogu Gwiazdor Strona nominowana w konkursie stron www - UniqueSite