Strona główna
 


 

     

Portal dla kobiet

Strona główna FORUM Konkursy Album Kontakt
Znajdź firmę Dodaj wizytówkę firmy Szukaj lekarza Dodaj gabinet lek. Dam pracę Szukam pracy Reklama


Abecadło emocji
W poszukiwaniu siebie
Trudno dziś, wśród zalewu literatury romantycznej, znaleźć książkę, która opowiadałaby o prawdziwej miłości w sposób prosty i zrozumiały, jednocześnie nie popadając w sztampę i banalność.
Dlatego debiutancka powieść Uli Molędy "W poszukiwaniu siebie" ma wielką szansę stać się przebojem. Trudno byłoby bowiem szukać wśród współczesnych opowiadań o miłości książki, która z takim pietyzmem i tak głęboko, i prawdziwie opisywałaby trudną drogę głównej bohaterki w poszukiwaniu prawdziwej miłości i szczęścia – drogę, która lawiruje, meandruje i zakręca, i nieraz wydaje się całkiem znikać z oczu, jednak dla serca, które dobrze wie czego pragnie, okazuje się ostatecznie właśnie tą jedyną drogą. Szukając porównań dla psychologicznej głębi i prawdziwości uczuć bohaterów musielibyśmy sięgnąć do autorów najbardziej poczytnych powieści dotyczących miłości i poszukiwania prawdziwego szczęścia i duchowego spełnienia, jak np. Paolo Coelho czy Richard Bach.

Wspaniałość dzieła Uli Molędy nie ogranicza się bowiem tylko do mistrzowskiego opisu wątków uczuciowych oraz emocjonalnych bohaterów. Powieść rozgrywa się w przepięknej, romantycznej scenerii dalekich i nieznanych zakątków Indii, po których bohaterka podróżuje wraz ze swoimi przyjaciółmi, poznając ten odległy ląd, jego kulturę i jego ludzi, wraz z ich problemami i troskami. Z wielką delikatnością i pietyzmem, i profesorską niemal znajomością problemów i zagadnień kulturowych autorka pokazuje nam Indie okiem obiektywnym, i odzierając je ze sztucznego woalu „plastikowej” egzotyki, pozwalając nam jednocześnie wczuć się w klimat tego kraju i niemal oddychać jego to tropikalnym, to znów ostrym, górskim powietrzem.

Książka ta pozwala również lepiej zrozumieć, na czym polega i w jaki sposób może nam pomóc joga w naszych codziennych zmaganiach i poszukiwaniach prawdy, szczęścia i miłości, ponieważ autorka po mistrzowsku ukazuje nam wszystkie aspekty tej wspaniałej i starożytnej tradycji filozoficznej.

"W poszukiwaniu siebie" Uli Molędy jest z całą pewnością powieścią o miłości, ale nie tej której nigdy nie można odnaleźć, ale tej prawdziwej, która czeka na każdego, kto ma odwagę wyruszyć na jej poszukiwanie, i wiarę, by wytrwać w obliczu przeciwności losu i nagłych zwrotów życiowej drogi.

Książka do nabycia na stronie Wydawnictwa
--- Redakcja ---


Tagi: książka, miłośc, o miłości, poszukując siebie, powieść, romantyzm, Ula Molęda, w poszukiwaniu siebie
Podobne artykuły:
Powieść osadzona w realiach świata mody! Gdy w brzuchu latają motyle... Książka godna polecenia Jak obchodzić Walentynki ? Ku doskonałości. 30 dni pracy nad sobą Miłosne rytuały Nie rób drugiemu, co tobie niemiłe Kłusowniczki Pieniądze w związku Kochać księdza...
dodaj komentarz
POWRÓT DO PARYŻA
Ciekawostki05-11-13
POWRÓT DO PARYŻA Są takie miejsca, do których powracamy kilka razy w ciągu życia. Są takie osoby, do których zbliżamy się ponownie po wielu latach. Czasami po to, żeby na nowo je odkryć, a czasami po to, żeby utwierdzić się w naszych dotychczasowych odczuciach. A czasem po to, żeby odkryć miłość, z której wcześniej nie zdawaliśmy sobie sprawy, a której nie da się już dłużej zaprzeczać i samego siebie dalej oszukiwać. Paryż – dotychczas dla mnie zbyt oczywisty i zbyt pełny turystów ... Dokładnie 10 lat temu po kilkudniowym zwiedzaniu w sierpniowych upałach powiedziałam „bez szału”. Teraz postanowiłam dać mu drugą szansę i zakochałam się bez pamięci.
czytaj dalej >>

Najczęściej komentowane artykuły

Popularne tematy forum
Popularne tagi

Album
Galeria - crysaliska
Galeria - plumka6
Galeria - Katarzyna Piwecka
Galeria - agusia_83
Galeria - wiewiorczak
Galeria - zdradzona
Znajdź firmę


Ostatnio dodane firmy
Znajdź lekarza
Związki Pociechy Dom Zdrowie Praca Abecadło emocji Ciekawostki Męski punkt widzenia Historie z życia wzięte Chwila dla rozrywki
Znajdź firmę Dodaj wizytówkę firmy Szukaj lekarza Dodaj gabinet lek. Dam pracę Szukam pracy Reklama Polityka Prywatności
statystyka Matka Polka w katalogu Gwiazdor Strona nominowana w konkursie stron www - UniqueSite