Strona główna
 


 

     

Portal dla kobiet

Strona główna FORUM Konkursy Album Kontakt
Znajdź firmę Dodaj wizytówkę firmy Szukaj lekarza Dodaj gabinet lek. Dam pracę Szukam pracy Reklama


Abecadło emocji
Niedojrzała miłość
Jeśli łatwo się zakochujesz i jesteś szczęśliwa, gdy zadurzenie trwa, ale tracisz entuzjazm, gdy związek wchodzi w poważniejszą fazę, najprawdopodobniej nie jesteś gotowa, dojrzała do miłości.


Stan fascynacji partnerem jest bodaj najprzyjemniejszym ze wszystkich miłosnych stanów. Klapki na oczach pozwalają na bezkrytycyzm wobec faceta i entuzjastyczne spojrzenie w przyszłość, która jawi się niczym pasmo samych sukcesów. Mężczyzna w tym okresie jest zresztą bardzo „babski” – czuli się, troszczy, zachwyca listkami na drzewie i ciągle by cię tylko tulił w ramionach. Jest więc czule i namiętnie, jest porozumienie dusz i ciał. Ideał, no po prostu ideał. „Kocham cię” nie schodzi wam z ust, już nawet otoczenie ma was dość, gdy tak ciągle do siebie tylko „misiu, myszko, piesku” gadacie.


Przez różowe okulary
Dobrze ci się śpi, dobrze pracuje, żyje, nie musisz w nocy wstawać do lodówki, namacalnych słodyczy ci przecież nie brakuje. Niczego sobie nie kompensujesz, kwitniesz, on zresztą też, jest cudnie, wspaniale, słodko aż do obrzydzenia. Ale was jeszcze nie obrzydza, jeszcze za wcześnie, problemy zaczną się dopiero za jakiś czas. On będzie go miał coraz mniej dla ciebie, wkurzysz się werbalnie i nie, zaczną cię denerwować jego różne zwyczaje i nawyki, których wcześniej nie widziałaś. Jak miałaś je widzieć, skoro zasłaniały ci różowe szkiełka...
Nagle okaże się, że samym powietrzem to wy nie wyżyjecie, rozmowy o pieniądzach przesłonią horyzonty, codzienne obowiązki staną się już nie pożądaną, a przykrą rzeczywistością.


Już nie „misiu”, ale „ty”
Powoli będziesz miała dosyć, staniesz się rozdrażniona, opryskliwa, zamiast „misia” będzie ordynarne „ty”, być może on nie będzie ci dłużny. Co się ze mną dzieje, pomyślisz, dlaczego on mnie tak wkurza, dlaczego tak się zmienił?
I za nic nie przyjdzie ci do głowy, że to nie on, tylko tobie te cholerne okulary z oczu spadły, bo on jest taki sam jak był – ani lepszy, ani gorszy.
Więc jeśli nie umiesz go zaakceptować, wciąż szukasz powrotu do chwil pierwszego zadurzenia i zwiewasz niczym pieprz rośnie, gdy zaczyna się wkraczanie w dorosły związek – najpewniej jeszcze do niego nie dojrzałaś.

Zdarza się. Nie jesteś pierwszą ani ostatnią kobietą, która nie umie kochać. Wbrew pozorom na tę przypadłość nie cierpią tylko mężczyźni. Bo zakochać się jest niezwykle łatwo, ale pokochać i kochać nie za coś, ale pomimo wszystko, to czasem karkołomne wyzwanie. I nie każdy, nie każda umie i chce mu sprostać.

Witaj w klubie:-)Podoba Ci się artykuł?
Zapisz się do naszego Newslettera a będziesz zawsze na bieżąco z nowościami naszego portalu.
Zapraszamy!


www.magdawieteska.manifo.com
--- Magda Wieteska ---


Tagi: emocje, fascynacja, kochać, miłość, nie umiem kochać, niedojrzała miłość, zakochałam się, zakochana
Podobne artykuły:
Czy moje dziecko mnie kocha? Czarne ślubne sandałki, czyli Praski Ślepy Zaułek ... chodzisz ze mną Ty! Czy warto...? Dziecko z HIV Sny – nasze drugie życie Rozsądek czy głos serca? Małe dzieci – mały kłopot? Gdy czas płynie... Kiedy chemia mija...
dodaj komentarz
bea  21-10-11 01:26
wow, ale mocny artykul,dobry, prawdziwy!
czytaj komentarz >>

POWRÓT DO PARYŻA
Ciekawostki05-11-13
POWRÓT DO PARYŻA Są takie miejsca, do których powracamy kilka razy w ciągu życia. Są takie osoby, do których zbliżamy się ponownie po wielu latach. Czasami po to, żeby na nowo je odkryć, a czasami po to, żeby utwierdzić się w naszych dotychczasowych odczuciach. A czasem po to, żeby odkryć miłość, z której wcześniej nie zdawaliśmy sobie sprawy, a której nie da się już dłużej zaprzeczać i samego siebie dalej oszukiwać. Paryż – dotychczas dla mnie zbyt oczywisty i zbyt pełny turystów ... Dokładnie 10 lat temu po kilkudniowym zwiedzaniu w sierpniowych upałach powiedziałam „bez szału”. Teraz postanowiłam dać mu drugą szansę i zakochałam się bez pamięci.
czytaj dalej >>

Najczęściej komentowane artykuły

Popularne tematy forum
Popularne tagi

Album
Galeria - miklam
Galeria - MARYANA
Galeria - Molik
Galeria - alergena
Galeria - Żonka111
Galeria - MARYANA
Znajdź firmę


Ostatnio dodane firmy
Znajdź lekarza
Związki Pociechy Dom Zdrowie Praca Abecadło emocji Ciekawostki Męski punkt widzenia Historie z życia wzięte Chwila dla rozrywki
Znajdź firmę Dodaj wizytówkę firmy Szukaj lekarza Dodaj gabinet lek. Dam pracę Szukam pracy Reklama Polityka Prywatności
statystyka Matka Polka w katalogu Gwiazdor Strona nominowana w konkursie stron www - UniqueSite